لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

جهش قیمت بیت کوین در حالی که بانک مرکزی اروپا پایان افزایش نرخ را می کند.

جهش قیمت بیت کوین در حالی که بانک مرکزی اروپا پایان افزایش نرخ را می کند.

جهش قیمت بیت کوین در حالی که بانک مرکزی اروپا پایان افزایش نرخ را می کند.

به گزارش زوم ارز، بیت‌کوین (BTC) روز پنجشنبه پس از اینکه بانک مرکزی اروپا (ECB) سیگنال داد که دهمین افزایش متوالی آن به نرخ بهره اصلی‌اش ممکن است آخرین افزایش باشد، ۲ درصد افزایش یافت.

“بر اساس ارزیابی فعلی خود، شورای حاکم بر این باور است که نرخ‌های بهره کلیدی بانک مرکزی اروپا به سطوحی رسیده‌اند که اگر برای مدت کافی طولانی حفظ شوند، این نرخ‌ها قابل توجه خواهد بود. کمک به بازگشت به موقع تورم به هدف،” ECB در اطلاعیه روز پنجشنبه نوشت و سه نرخ بهره کلیدی بانک مرکزی اروپا را ۰.۲۵% افزایش داد.

پس از افزایش، نرخ بانک مرکزی برای تسهیلات سپرده اصلی خود اکنون ۴ درصد است، نسبت به -۰.۵ درصد در ژوئن ۲۰۲۲. تحلیلگران قبلاً در مورد اینکه آیا بانک مرکزی اروپا در نشست سپتامبر خود بار دیگر نرخ های بهره را کاهش خواهد داد و بازارها با احتمال افزایش ۶۳ درصدی تا صبح پنج شنبه قیمت گذاری می کنند.

ECB Exec استیبل کوین پی پال را هدف گرفته و یورو دیجیتال را تمجید می کند

نرخ فعلی هنوز با تورم مطابقت ندارد، که بانک مرکزی اروپا انتظار دارد به طور متوسط ​​​​۵.۶٪ در سال ۲۰۲۳ قبل از کاهش به ۳.۲٪ در سال ۲۰۲۴. اینها تجدید نظرهای صعودی از پیش بینی های قبلی بانک مرکزی اروپا هستند، به دلیل یک مسیر پیش بینی شده در حال حاضر بالاتر. برای قیمت انرژی.

EBC خاطرنشان کرد: “فشارهای اساسی قیمت همچنان بالاست، حتی اگر بیشتر شاخص ها شروع به کاهش کرده اند.” “شرایط تامین مالی سخت تر شده است و به طور فزاینده ای تقاضا را کاهش می دهد، که عامل مهمی در بازگرداندن تورم به هدف است.”

بانک مرکزی اکنون انتظار دارد که رشد اقتصادی منطقه یورو به میزان قابل توجهی کاهش یابد و به ۰.۷٪ در سال جاری و ۱.۰٪ در سال ۲۰۲۴ کاهش یابد.

افزایش نرخ‌های بانک مرکزی اروپا، فدرال رزرو و سایر مقامات پولی از سال گذشته سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ریسک (از جمله سهام و ارزهای دیجیتال) را از بین برده است. بیت کوین در مارس ۲۰۲۳ پس از اینکه فدرال رزرو برنامه تامین مالی مدت بانکی خود (BTFP) را به عنوان راه نجات نقدینگی برای بانک هایی که در معرض خطر سرایت ناشی از شکست بانک سیلیکون ولی در آن ماه قرار داشتند، راه اندازی کرد، به طور موقت به بالای ۳۰۰۰۰ دلار بازگشت.

ECB به بانک ها توصیه می کند از سقف محافظه کارانه در معرض قرار گرفتن بیت کوین پیروی کنند

در حالی که بسیاری انتظار دارند بیت‌کوین پس از تغییر مسیر بانک‌های مرکزی دوباره به حالت اول بازگردد، آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX معتقد است که بیت‌کوین می‌تواند در محیط‌های با نرخ بهره بالا و پایین برنده شود.

در یک پست وبلاگی در روز دوشنبه، او توضیح داد که چگونه وضعیت عجیب اقتصاد باعث می شود بازده واقعی اوراق قرضه علیرغم افزایش نرخ بهره منفی بماند، که به طور بالقوه دارایی های ریسک مانند بیت کوین را برای بازدهی جذاب تر می کند.

او پیش‌بینی کرد: «از آنجایی که رشد تولید ناخالص داخلی از بازده اوراق قرضه پیشی می‌گیرد، تورم از سطوح «افسرده» فعلی خود افزایش می‌یابد و تک رقمی می‌شود.


منبع: decrypt.co

زهرا راد
زهرا راد
من زهرا راد هستم. کارشناسس کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده