آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز وان اینچ ۱inch چیست؟ | آینده ارز وان اینچ

ارز وان اینچ 1inch چیست؟

ارز وان اینچ ۱inch چیست؟ آیا با این ارز دیجیتال و صرافی ارائه دهنده آن آشنایی دارید؟ در این مقاله قصد داریم تا به معرفی یکی از رمز ارزها با نام وان اینچ ۱inch بپردازیم. رمز ارزی که قصد داریم در این مقاله به معرفی آن بپردازیم توکن ارائه شده صرافی وان اینچ ۱inch است. با خواندن این مقاله شما می توانید با این توکن و پلتفرم ارائه دهنده ی آن، بنیان گذاران، ویژگی ها، کیف پول های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال آشنا شوید. لازم است بدانید که در این مقاله ما به معرفی نحوه خرید و فروش این رمز ارز خواهیم پرداخت. اگر قصد سرمایه گذاری در بستر این ارز دیجیتال را دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شما می توانید مقاله تحلیل ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای وان اینچ در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت وان اینچ | قیمت ۱INCH) را مشاهده نمایید.


ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch چیست؟

ارز دیجیتال وان اینچ 1inch چیست؟
ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch چیست؟

با توجه به مطالبی که در مقدمه این مقاله ارائه شد، رمز ارز وان اینچ توکن ارائه شده صرافی وان اینچ ۱inch که یکی از صرافی های غیرمتمرکز است می باشد. توکن وان اینچ ۱inch در پلتفرم غیرمتمرکز وان اینچ به عنوان یک توکن حاکمیتی مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر موارد استفاده این توکن در پروتکل نقدینگی این صرافی می باشد. به عبارتی دیگر از این توکن در تمام رای گیری های پروتکل استفاده خواهد شد.

کاربران می توانند با ارائه توکن به عنوان نقدینگی در پلتفرم وان اینچ، سود کسب کنند. این روند که استخراج نقدینگی نامیده می شود به این ترتیب می باشد که تریدرها، دارایی هایی مانند ETH را به یک استخر خاص ارائه می دهند، آن را قفل می کنند و وان اینچ ۱inch توکن بومی آن را به عنوان سود دریافت کنند.

توکن وان اینچ نشان دهنده داشتن حق رای است و مشارکت در سازمان غیرمتمرکز را بر بستر DEX تسهیل می کند. در حالی که DAOها در صنعت ارزهای رمزپایه و به ویژه DeFi نسبتا معمول هستند، صرافی وان اینچ از یک مدل حاکمیت معروف به “حاکمیت فوری” استفاده می کند. بنیاد وان اینچ ۱inch ادعا می کند که حاکمیت فوری با اجازه دادن به همه برای شرکت در فرآیند حاکمیت، مالکیت بیشتری بر روی پلتفرم دارد. این مدل در تضاد با DAO است که در پلتفرم DASH استفاده می شود. به عنوان مثال جایی که مسترنودها Masternodes دارای حق رای ویژه بیش از همه در شبکه است.

به طور کلی توکن وان اینچ ۱inch اهداف زیر را به همراه دارد:

  1. تضمین مشارکت دارندگان وان اینچ در توسعه حاکمیت.
  2. به دست آوردن سرمایه برای توسعه بیشتر آینده
  3. برای اهداف استیکینگ Staking

نیم نگاهی به ارز دیجیتال ۱inch

نام اختصاری

۱INCH

نوع ارز TOKEN
عرضه کل ۱,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار درگردش ۴۱۵,۷۴۳,۲۰۵
وب سایت رسمی ۱inch.io
بلاکچین اکسپلور etherscan.io

ethplorer.io

blockscout.com

bscscan.com

avascan.info

پیج های ارتباط رسمی blog.1inch.io

twitter.com

REDDIT.COM

سورس کد github.com
آدرس قرارداد ۰x111111111117dc0aa78b770fa6a738034120c302

در ادامه مطالب به معرفی صرافی وان اینچ ۱inch خواهمی پرداخت.


معرفی صرافی غیرمتمرکز وان اینچ ۱inch

معرفی صرافی غیرمتمرکز وان اینچ 1inch
معرفی صرافی غیرمتمرکز وان اینچ ۱inch

 صرافی وان اینچ یک صرافی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال است که برای خرید و فروش ارز رمزنگاری شده در چندین DEX استفاده می شود. سفارشات در چندین DEX تقسیم می شوند تا بهترین قیمت بازار موجود را با استفاده از ربات های آربیتراژ پیدا کنند.

به طور کلی وان اینچ ساخته شده است تا تمام DEX های بزرگ را با نقدینگی و قیمت گذاری در یک شبکه قرار دهد، و دستیابی به بهترین معامله را برای تجارت مورد نظر آسان می کند.

اگر بخواهیم امنیت این صرافی را بررسی نماییم می توان گفت وان اینچ یک جمع کننده DEX است. این موضوع نشان می دهد که ارزهای رمز نگاری شده بر خلاف سایر صرافی های متمرکز ارزهای رمزپایه در کیف پول معاملات خود سپرده می شوند و در هیچ نقطه ای توسط صرافی نگهداری نمی شوند. که این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال وان اینچ ۱INCH

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال وان اینچ 1INCH
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال وان اینچ ۱INCH

راه اندازی توکن وان اینچ در کریسمس سال ۲۰۲۰ صورت گرفته است. صرافی وان اینچ که پلتفرم ارائه دهنده این توکن می باشد در سال ۲۰۱۹ تاسیس شده است و ایده آن توسط دو نفر به نام های Sergej Kunz و Anton Bukov ارائه شده است.

Kunz با Bukov مشارکت داشت و از آن زمان این دو نفر در چندین هکاتون در سراسر جهان شرکت کرده اند. نقشه صرافی وان اینچ پیش از کنوانسیون ETHNewYork در حالی که Kunz و Bukov در حال آزمایش ربات های آربیتراژ بودند، ایجاد شد.


عملکرد وان اینچ ۱inch چگونه است؟

عملکرد وان اینچ 1inch چگونه است؟
عملکرد وان اینچ ۱inch چگونه است؟

توکن وان اینچ یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم است که حاکمیت را در پروتکل فراهم می کند. کوین وان اینچ به عنوان توکن و یک رمز ابزار برای ارائه نقدینگی در پروتکل نقدینگی استفاده می شود. صرافی وان اینچ مدل DAO خود را برای عملکرد توکن وان اینچ تعریف کرده است. طبق این مدل، همه دارندگان وان اینچ حق رای دادن در مورد اصلاحات پروتکل و کسب پاداش دارند. اما بیایید در اینجا نگاهی به عملکرد پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی صرافی وان اینچ بیاندازیم.

برای مثال فرض کنید شما می خواهید یک رمز ارز را با استفاده از اتریوم در این صرافی خریداری نمایید. در ابتدا به صرافی های مختلف برای مشاهده قیمت نگاهی می اندازید و مشاهده خواهید کرد که در صرافی ها قیمت ها متفاوت می باشد. صرافی وان اینچ از یک الگوریتمی استفاده می نماید که با استفاده از ان می تواند ارزان ترین راه را برای مبادله ارائه دهد. به طور خلاصه وان اینچ با استفاده از روش های سازگار، متناسب با هر معامله خاص، برای هدایت وجوه کاربران از طریق صرافی های غیرمتمرکز و ارزهای مختلف برای دستیابی به بهترین نرخ ارز کار می کند.


ویژگی های ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch

ویژگی های ارز دیجیتال وان اینچ 1inch
ویژگی های ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch

در این قسمت از مقاله شما می توانید با دو نمونه از ویژگی های این ارز دیجیتال آشنا شوید. یکی از ویژگی های مهم و اساسی که این رمز ارز دارا می باشد، این است که کاربرانی که این ارز دیجیتال را در اختیار دارند می توانند در مدیریت این شبکه به صورت همیشگی نقش داشته باشند.

از دیگر ویژگی ها همانطور که در مطالب قبلی این مقاله گفته شد، می تواند به نقش حاکمیتی این ارز دیجیتال اشاره کرد. به طوری که کاربران می توانند با داشتن این توکن به تغییرات پروتکل رای دهند.


بررسی نقشه راه شبکه وان اینچ ۱inch

1inch road mapایده اولیه صرافی وان اینچ در ماه مِی سال ۲۰۱۹ شکل گرفته است. پس از این ایده بنیان گذاران آن توانستند در ۶۰ ساعت ایده را عملی نمایند. پس از تلاش های بسیار نسخه اولیه صرافی به منظور حل مشکلات نقدینگی راه اندازی شد.

بازارساز خودکار AMM این صرافی که Mooniswap نام دارد در آگوست سال ۲۰۲۰ عرضه شد. از این پروتکل برای پرداخت سود حاصل از لغرش قیمت به تامین کنندگان نقدینگی استفاده می شود.

نسخه دوم صرافی در ماه نوامبر ارائه شد. الگوریتم های Routing و Path Finder از جمله الگوریتم هایی می باشند که در نسخه دوم ارائه شدند. پس از همه ی اینها تیم بنیانگذاری این شبکه توانست به جذب سرمایه های بیشتری در دسامبر سال ۲۰۲۰ بپردازد. و در هیمن زمان ها بود که توکن وان اینچ به بازار ارزهای دیجیتال ارائه شد. این تیم قصد دارد تا بتواند در آینده به ترکیب این صرافی با صرافی های متمرکز بپردازد که این امر برای استارتاپ ها بسیار سودمند است.


تعداد توکن وان اینچ ۱inch در گردش

تعداد توکن وان اینچ 1inch در گردش
تعداد توکن وان اینچ ۱inch در گردش

میزان عرضه وان اینچ از تاریخ انتشار در ۲۵ دسامبر سال ۲۰۲۰، ۶ درصد از کل صدور و همچنین ۵ درصد برای دو هفته اول برنامه استخراج نقدینگی است. کل عرضه فعلی این توکن ۱.۵ میلیارد می باشد.

از کل عرضه توکن، ۳۰ درصد به عنوان پاداش برای تشویق افراد به منظور پیوستن به جامعه اختصاص داده شد. همچنین طی یک دوره چهار ساله، ۱۴.۵ درصد از کل تامین صندوق رشد و توسعه پروتکل را تشکیل می دهد. که برای صدور کمک های مالی، تولیدکنندگان و بازپرداخت هر کاربر به دلیل شرایط پیش بینی نشده استفاده می شود.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch

در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch برابر با ۲.۴۵ دلار مریآآمریکا است و حجم معاملات این رمز ارز در یک شبانه روز برابر با ۷۹،۱۸۷،۹۹۷ دلار می باشد. طبق بررسی های انجام شده این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۶۷% کاهش یافته است.

ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch اکنون در سایت CoinMarketCap در رتبه ۱۰۷ بازار رمز ارزها قرار دارد. در نمودار زیر شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را از ژانویه ۲۰۲۱ تا اکنون یعنی ژوئن ۲۰۲۱ مشاهده نمایید. این رمز ارز در تاریخ ۸ مِی ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال وان اینچ 1inch
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch

خرید و فروش ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال وان اینچ 1inch چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch چگونه است؟

برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال همانطور که می دانید باید از صرافی ها استفاده نمایید. صرافی های آنلاین خارجی و داخلی بسیاری موجود می باشند که در بستر ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند.

برای استفاده از صرافی ها در مرحله اول باید در آن صرافی ثبت نام نموده و سپس احراز هویت کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از انجام ثبت نام و احراز هویت آموزش های لازم در این زمینه را مطالعه نمایید. در ادامه مطالب ما به شما تعدادی از صرافی های آنلاین خارجی که از رمز ارز وان اینچ ۱inch پشتیبانی می کنند، معرفی خواهیم کرد.


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال وان اینچ 1inch
صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch

با توجه به مطالبی که در قسمت قبلی مقاله گفته شد، شما می توانید از صرافی های آنلاین خارجی که در این قسمت از مقاله به شما معرفی می نماییم، استفاده نمایید. بهتر است از صرافی هایی استفاده کنید که از اعتبار بالایی برخوردار هستند تا بتوانید با خیال راحت به سرمایه گذاری در بستر این ارز دیجیتال بپردازید. اکنون بهترین صرافی ها برای مبادله ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch، صرافی هایی همچون Huobi Global، Binance، OKEx، CoinTiger و FTX می باشد.

صرافی بایننس که علاوه بر ارز دیجیتال وان اینچ از بسیاری از رمز ارزها پشتیبانی می کند، یکی از معتبرترین صرافی ها می باشد که روزانه حجم معاملات بالایی در این صرافی صورت می پذیرد. شما می توانید آموزش های لازم در ارتباط با صرافی بایننس را با استفاده از لینکی که در اختیار شما قرار می دهیم، فرا بگیرید.

برای آشنایی و آموزش صرافی وان اینچ (۱inch) کلیک کنید


ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره نمود؟

ارز دیجیتال وان اینچ 1inch را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره نمود؟
ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره نمود؟

برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال کاربران می توانند از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری که از رمز ارزها پشتیبانی می کنند، استفاده نمایند. در این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch آشنا شوید.

۱.کیف پول سخت افزاری لجر Ledger

اگر به دنبال یک کیف پول سخت افزاری معتبر می باشید، کیف پول سخت افزاری لجر می تواند یک گزینه مطمئن و امن به شمار رود. این کیف پول از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می کند.

۲.کیف پول سخت افزاری CoolWallet

CoolWallet یکی از کیف پول های سخت افزاری است که امنیت و حریم خصوصی داده ها را فراهم می کند. CoolWallet همچنین یک اکوسیستم را به کاربران ارائه می دهد تا با اطمینان با دارایی های دیجیتال خود ارتباط برقرار کنند و کنترل امن رمز ارزهای کاربر را ارائه می دهد.

۳.کیف پول سخت افزاری KeepKey

این کیف پول از دیگر کیف پول های امن برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال است و استفاده از این کیف پول بسیار آسان می باشد. شما می توانید به راحتی ارز دیجیتال وان اینچ را در این کیف پول ذخیره نمایید.

۴.کیف پول نرم افزاری Trust

کیف پول تراست یک کیف پول مورد حمایت بایننس می باشد و یکی از محبوب ترین کیف پول ها در بین تریدرها و سرمایه گذاران است و مکانی عالی برای ذخیره ۱inch است. شما می توانید با بارگیری کیف پول تراست برای سیستم عامل های اندریود و ios شروع به کار کرده و آن را راه اندازی کنید.

۵.کیف پول نرم افزاری SafePal

کیف پول سیف پال از دیگر گزینه برای ذخیره سازی ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch است و در دو نسخه اندروید و ios موجود می باشد.


آینده ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال وان اینچ 1inch چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch چگونه است؟

از جمله مواردی که می تواند در آینده ارزهای دیجیتال تاثیر گذار باشد، اهدافی می باشد که تیم پشتیبان رمز ارز و پلتفرم ارائه دهنده آن دارا می باشند. این پلتفرم قصد دارد تا با ارائه خدمات متفاوت آینده خوبی را برای وان اینچ رغم بزند.

همچنین می توان گفت آینده پلتفرم وان اینچ به امور مالی غیرمتمرکز DeFi وابسته است. در صورت رشد پلتفرم، می توان نتیجه گرفت که رمز ارز وان اینچ نیز افزایش قیمت داشته باشد. همانطور که در مباحث پیشین گفته شد توکن وان اینچ به منظور رشد پروتکل مورد استفاده قرار می گیرد و رشد پلتفرم بر آینده ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch بی تاثیر نمی باشد.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch

اینفوگرافیک ارز دیجیتال وان اینچ 1inch
اینفوگرافیک ارز دیجیتال وان اینچ ۱inch

کلام آخر ارز وان اینچ ۱inch چیست؟

به طور کلی شما می توانید با خواندن این مقاله با توکن وان اینچ ۱inch و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی صرافی وان اینچ آشنا شوید. توکن وان اینچ به عنوان یک توکن حاکمیتی مورد استفاده قرار می گیرد که دارندگان آن می توانند در ارتباط با تغییرات پروتکل رای دهند. برای خرید و فروش ارز دیجیتال وان اینچ می توانید از صرافی هایی همچون بایننس، هیوبی گلوبال، اوکی اکسچنج و … استفاده نمایید. علاوه بر این کیف پول هایی همچون تراست، سیف پل و لجر از رمز ارز وان اینچ پشتیبانی می کنند و می توان این ارز دیجیتال را در کیف پول های ذکر شده ذخیره نمود.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز وان اینچ ۱inch چیست؟“همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
7 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نرگس
2 سال قبل

لطفا تحلیل هفتگی ارز وان اینچ را در سایتتان قرار دهید؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  نرگس
2 سال قبل

سلام ..چشم دوست عزیز

سیامک
2 سال قبل

آیا وان اینچ توکن هست یا کوین ؟

لیدا
2 سال قبل

صرافی های داخلی که ارز ئان اینچ لانچ شده کدامند؟

نیما
2 سال قبل

آیا وان اینج را میشه استخراج کرد؟

نوید
2 سال قبل

چگونه میتوان ارز وان اینچ را به ریال تبدیل کرد؟

امین
2 سال قبل

ارز وان اینچ از کدام دسته ارزها محسوب می شود؟

معرفی صرافی های برتر خارجی