آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز پرپچوال پروتکل PERP چیست؟

ارز پرپچوال پروتکل PERP چیست؟

ارز پرپچوال پروتکل PERP چیست؟، امروزه ما شاهد گسترش بازار ارزهای دیجیتال هستیم. روز به روز این صنعت در حال توسعه می باشد و به تعداد رمز ارزهای موجود افزوده می شود. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی یکی از ارزهای دیجیتال موجود با نام پرپچوال پروتکل PERP بپردازیم. توکن PERP توکن ارائه شده پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol می باشد. اگر بخواهیم در یک عبارت کوتاه به تعریف پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol بپردازیم، می توان گفت یک پروتکل قرارداد دائمی غیرمتمرکز برای هر دارایی می باشد که توسط یک بازارساز خودکار مجازی VAMM امکان پذیر شده است. در واقع مانند یونی سواپ، تریدرها می توانند مستقیما با VAMMها معامله کنند که در ادامه به معرفی آنها به طور کامل خواهیم پرداخت.

در این مقاله شما می توانید بررسی نمایید که پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol چیست؟ نحوه عملکرد آن چگونه است؟ همچنین شما می توانید با کیف پول ها و صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال PERP آشنا شوید.

همراهان عزیز شما می‌توانید با کلیک روی این لینک مقاله ی تخصصی کیف پول ارز پرپچوال پروتکل PERP را مطالعه کنید.

پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol چیست؟

پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol چیست؟
پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol چیست؟

پرپچوال پروتکل در واقع یک پروتکل غیرمتمرکز است که از یک بازارساز خودکار مجازی یا VAMM برای معامله قراردادهای دائمی برای همه دارایی ها استفاده می کند. هدف این پروژه ایجاد ابزارهای مالی جدید می باشد. به عبارت دیگر می توان بیان نمود، پرپچوال پروتکل یک پروتکل دیفای DeFi است که به شما این امکان را می دهد تا به صورت غیرمتمرکز با قراردادهای دائمی از طریق بلاکچین اتریوم و زنجیره جانبی xDai کار کنید.

در اینجا می توان بیان نمود که یکی از مهم ترین پروتکل های دیفای در اتریوم، پروتکل پرپچوال Perpetual است. پروژه ای که به ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز اختصاص دارد که بر اساس VAMM یا Virtual Automated Market Makers کار می کند. به لطف این فناوری، پروتکل پرپچوال می تواند نقدینگی را برای انجام عملیات خود تضمین کند و همیشه قیمت های قابل پیش بینی برای دارایی های مختلف داشته باشد.

برای دسترسی به همه اینها، پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol از یک سیستم استخر استیکینگ استفاده می کند، که آنها می توانند توکن های PERP را به عنوان پاداش دریافت کنند و همچنین می توانند در سیستم مشارکت داشته باشند. بنابراین ما یک پروتکل دیفای جدید داریم که اگرچه ممکن است شباهت های زیادی با سوشی سواپ و یونی سواپ داشته باشد، اما راه دیگری برای ایجاد صرافی های غیرمتمرکز کاملا کاربردی و ایمن به ما نشان می دهد.

نیم نگاهی به توکن پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol

نام اختصاری  PERP
نوع ارز  Token
عرضه کل  ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰
مقدار در گردش  ۷۱،۳۲۵،۰۰۰
وب سایت رسمی  perp.com

app.perp.com

بلاکچین اکسپلورر etherscan.io
پیج های ارتباطی رسمی  medium 

twitter

آدرس قرارداد اتریوم  0xbc396689893d065f41bc2c6ecbee5e0085233447

معرفی بازارساز خودکار مجازی VAMM

معرفی بازارساز خودکار مجازی VAMM
معرفی بازارساز خودکار مجازی VAMM

قبل از پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol، بیشتر AMMها به جای معاملات مشتقات مانند قراردادهای دائمی، بر مبادله توکن ها متمرکز بودند. برای فعال کردن معاملات قرارداد دائمی زنجیره ای، پرپچوال پروتکل یک رویکرد جدید به نام بازارساز خودکار مجازی VAMM را معرفی می کند.

VAMM پرپچوال پروتکل از همان فرمول یونی سواپ x*y=k استفاده می کند. همانطور که بخش مجازی VAMM نشان می دهد، هیچ دارایی واقعی یعنی k در داخل خود VAMM ذخیره نمی شود. در عوض، دارایی های واقعی در یک صندوق قرارداد هوشمند ذخیره می شوند که تمام وثیقه های پشتوانه VAMM را مدیریت می کند. پرپچوال پروتکل از VAMM به عنوان مکانیزم کشف قیمت به جای استخر نقدینگی مستقیم برای معاملات اسپات مانند یونی سواپ یا کرو Curv استفاده می کند.


ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP چیست؟

ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP چیست؟
ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، توکن بومی پرپچوال پروتکل، PERP است که بر اساس استاندارد اتریوم ERC-20 ساخته شده است. هدف این توکن بسیار ساده می باشد و به عنوان یک توکن برای پاداش به همه کسانی که به عنوان ارائه دهندگان نقدینگی در پروتکل شرکت می کنند، استفاده می شود.

همچنین لازم به ذکر است که توکن PERP به عنوان یک توکن کاربردی در پروتکل پرپچوال استفاده می شود. دارندگان توکن PERP می توانند در پروتکل پرپچوال تصمیماتی بگیرند که بر توسعه پروتکل تاثیر می کذارد. در واقع این امر به سهامداران قدرت رای می دهد. با توجه به اینکه دارندگان توکن PERP می توانند آن را در پروتکل پرپچوال استفاده کنند، در نتیجه می توانند برای مشارکت خود پاداش دریافت کنند.

نکته مهم دیگر در ارتباط با توکن PERP، حداکثر صدور آن است که به ۱۵۰ میلیون توکن محدود شده است. این مقدار توکن به شرح زیر توزیع می شود:

 • ارائه ۵۴.۸ درصد به اکوسیستم و به عنوان پاداش
 • ارائه ۴.۲ درصد به سرمایه گذاران اولیه
 • ارائه ۱۵ درصد به سرمایه گذاران استراتژیک
 • ارائه ۲۱ درصد به تیم و مشاوران
 • ارائه ۵ درصد به Balancer LPB

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol

پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol در سال ۲۰۱۸ توسط دو نفر به نام های Yenwen Feng و Shao-Kang Lee در سال ۲۰۱۸ بنیانگذاری شد. فنگ در رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی تحصیل نموده است و کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم کامپیوتر به پایان رسانده است. شائو کانگ لی از دیگر بنیانگذاران است که در رشته مدیریت اطلاعات و مهندسی نرم افزار تحصیل نموده است. این فرد در زمینه مهندسی وب و موبایل نیز فعالیت نموده است.

Hana Chang، Yuren Ju و Nicholas Tong از دیگر افراد تیم می باشند. هانا چانگ به عنوان توسعه دهنده وب فعالیت نموده است و شرکتی را با نام BountyHunter راه اندازی کرده است. در پرپچوال پروتکل وی با سمت مدیر عملیات فعالیت می نماید. یورن جو به برنامه نویسی متن باز علاقه مند می باشد و به عنوان مهندس ارشد نرم افزار در پرپچوال فعالیت می کند. تانگ نیز سرپرست استراتژی می باشد.


عملکرد پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol چگونه است؟

عملکرد پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol چگونه است؟
عملکرد پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol چگونه است؟

پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol تلاش می کند تا از طریق دو مکانیسم AMM و صندوق بیمه insurance fund معاملات قراردادهای دائمی را ارائه دهد:


بازارساز خودکار Automated Market Maker

پرپچوال پروتکل یک نوع جدید از بازارساز خودکار معروف به بازارساز خودکار مجازی VAMM یا Virtual Automated Market Maker ایجاد کرد. بازارسازهای خودکار AMM بر روی پلتفرم های غیرمتمرکز مانند یونی سواپ و Balancer آزمایش شده اند و ثابت کرده اند که جایگزین های خوبی برای ابزارهای متمرکز تبادل رمز ارزها هستند.

با AMM های معمولی، دارایی ها در استخرهای نقدینگی که دارای دو توکن به عنوان یک جقت معاملاتی هستند، واریز می شوند. ارائه دهندگان نقدینگی از استخرها کارمزد دریافت می کنند. این کارمزدها از کاربرانی که در استخرها معامله می کنند، دریافت می شود.

VAMMهای پرپچوال پروتکل از توابع ریاضی برای تعیین قیمت توکن ها استفاده می کنند. با این حال، بر خلاف AMMهای دیگر، هیچ استخر نقدینگی وجود ندارد و هیچ دارایی واقعی در اینجا ذخیره نمی شود. در حال حاضر، بازارهای روی پروتکل به صورت دستی توسط تیم پرپچوال پروتکل اضافه شده است. با این وجود، با حرکت پرچوال پروتکل برای تبدیل شدن به یک DAO، پیشرفت های آینده توسط جامعه تایید خواهد شد.

صندوق بیمه Insurance fund

رویدادهای غیرمنتظره خطرات قابل توجهی را در بر می گیرد و به طور بالقوه می تواند باعث شود تریدرها قادر به جبران و یا تامین مالی خسارت ها نباشند. وقتی این اتفاق ها می افتد یک صندوق بیمه وارد بازی می شود.

به یاد داشته باشید که نیمی از کارمزدهای معاملاتی به سود حاصل از استکینگ ارائه می شود. ممکن است تعجب کنید که نیمی دیگر کجا می رود. در واقع، صندوق بیمه از نصف باقی مانده کارمزد معاملات استفاده می نماید. هر چه افراد بیشتری از شبکه استفاده کنند، صندوق بیمه بیشتر رشد می کند. یک قرارداد هوشمند طراحی شده و برای ضرب توکن های جدید PERP به منظور کاهش خطر تهی شدن در هنگام کاهش صندوق بیمه تنظیم شده است. سپس این توکن های جدید فروخته شده تا از رکود سیستم جلوگیری شود.


معرفی ویژگی های پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol

معرفی ویژگی های پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol
معرفی ویژگی های پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol

در این قسمت از مقاله به معرفی چند نمونه از ویژگی های پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol خواهیم پرداخت. این ویژگی ها عبارتند از:

 1. اهرم یا لوریج ۲۰ برابر یکی از ویژگی های پرپچوال پروتکل است. این پروتکل هیچ کارمزد پنهانی ندارد و تریدرها می توانند در هر زمانی که بخواهند با حداکثر ۲۰ برابر سرمایه خود، لوریج لانگ یا شورت داشته باشند.
 2. از دیگر ویژگی های پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol نقدینگی تضمینی ارائه شده توسط VAMM است.
 3. مورد آخری که در ارتباط با ویژگی پرپچوال پروتکل می توان بیان نمود این است که بر خلاف سایر پروژه های دیفای، نوسانات قیمت بر سهامداران یا استیک کننده های پرپچوال پروتکل تاثیر نمی گذارد  و ضرری رخ نمی دهد.

اهداف و چشم انداز پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol

اهداف و چشم انداز پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol
اهداف و چشم انداز پرپچوال پروتکل Perpetual Protocol

این پروتکل در نظر دارد تا در آینده به اهدافی که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم، دسترسی پیدا نماید.

 1. یکی از اهداف پرپچوال پروتکل ارائه ابزارهای معاملاتی قدرتمند به کاربران می باشد.
 2. راه اندازی سریعترین و امن ترین پلتفرم معاملاتی مشتقات غیرمتمرکز، از دیگر اهداف این پروتکل می باشد.
 3. علاوه بر دو موردی که در بالا به آن اشاره نمودیم، شفافیت عملکرد و ضمانت تامین نقدینگی در تمام روزها از جمله اهداف پرپچوال پروتکل است.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۱ قیمت رمز ارز پرپچوال پروتکل PERP برابر با ۹.۹۱ دلار آمریکا و با حجم معاملات ۲۴ ساعته ۲۵،۳۳۲،۸۸۵ دلار می باشد. این رمز ارز در ۲۴ ساعته گذشته ۱.۱۳ درصد افزایش قیمت داشته است و اکنون در رتبه ۱۱۶ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد.

ارز دیجیتال PERP در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۰ با قیمت ۲.۰۸۲۲ دلار به فروش می رفت و تا تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۲۱ یک روند نزولی را طی نموده است. پس از طی یک روند نزولی، این ارز دیجیتال با یک رشد قیمت همراه بود و در تاریخ ۲۰ مِی ۲۰۲۱ به قیمت ۱۳.۳۲ دلار رسیده است. لازم به ذکر است این رمز ارز در تاریخ ۳۰ آگوست ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را بر روی نمودار مشاهده نمایید:

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP

خرید و فروش ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP چگونه است؟

برای خرید و فروش رمز ارز پرپچوال پروتکل PERP افراد باید در قدم اول به ثبت نام و احراز هویت در یک صرافی بپردازند. در صورتی که کاربران ایرانی قصد خرید و فروش این رمز ارز را در یک صرافی خارجی داشته باشند، می توانند در ابتدا مقدار تومان مورد نظر خود را در یک صرافی داخلی به یکی از استیبل کوین ها تبدیل نموده و سپس ان را در صرافی خارجی به ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP تبدیل نمایند.

برای اینکه بتوانید به راحتی به خرید و فروش بپردازید، قبل از انجام ثبت نام و احراز هویت با نحوه کار با صرافی انتخابی خود آشنا شوید. این کار می تواند شما را در روند سرمایه گذاری کمک نماید. در ادامه شما می توانید با چند نمونه از صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP آشنا شوید.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP

همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم، صرافی ها برای خرید و فروش رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از نکاتی که باید در انتخاب صرافی در نظر بگیرید، این است که حتما از رمز ارز مورد نظر شما پشتیبانی می کند. همچنین امنیت صرافی از جمله نکاتی است که حتما باید به آن توجه شود. در ادامه ما پنج نمونه از صرافی های آنلاین خارجی پشتیبانی کننده رمز ارز پرپچوال پروتکل PERP را به شما معرفی خواهیم کرد. شما می توانید برای لیست کاملی از صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نمایید. این صرافی ها عبارتند از:

 1. صرافی Binance
 2. صرافی FTX
 3. صرافی KuCoin
 4. صرافی Bybit
 5. صرافی OKEx

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP

کیف پول های دیجیتالی کیف پول هایی هستند که برای ذخیره سازی رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. کیف پول ها در انواع مختلف سخت افزاری، نرم افزاری و کاغذی موجود می باشند. در بازار ارزهای دیجیتال کیف پول های سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار هستند اما به دلیل قیمت بالایی که دارند، کمتر مورد استفاده افراد قرار می گیرند. در ادامه به معرفی کیف پول های نرم افزاری برای ذخیره سازی رمز ارز پرپچوال پروتکل PERP خواهیم پرداخت.

۱.کیف پول متامسک MetaMask

کیف پول متامسک به عنوان یک افزونه بر روی مرورگرهای کروم، فایرفاکس، بریو و اپرا قابل نصب است. همچنین لازم به ذکر است که می توان اپلیکیشن کیف پول متامسک را بر روی تلفن همراه نصب نمود.

۲.کیف پول تراست Trust

کیف پول تراست یا تراست ولت از رمز ارزهای محبوب همچون بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، لایت کوین و … پشتیبانی می کند. این کیف پول اقدامات امنیتی زیادی را برای کاربران خود در نظر گرفته است. کاربران می توانند کیف پول تراست را در دو نسخه اندروید و ios بارگیری نمایند.

۳.کیف پول سیف پل SafePal

سیف پل دارای دو نوع کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری می باشد. در اینجا منظور ما کیف پول نرم افزاری سیف پل است که از رمز ارز PERP پشتیبانی می کند و بر روی تلفن همراه قابل نصب است.


آینده ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP چگونه است؟

در اینجا قصد داریم تا با هم بررسی نماییم که آیا سرمایه گذاری در بستر ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل مناسب است یا خیر؟ پرپچوال پروتکل بدون شک ابزاری عالی برای استفاده از قدرت قراردادهای دائمی در دنیای مالی غیرمتمرکز است. توانایی آن برای لذت بردن کاربران از این عملیات، همراه با کاهش خطرات به آن کمک می کند تا پوزیشن های خود را به نحو بهتری انجام دهند.

علاوه بر این، این واقعیت که عملیات شما در xDai انجام می شود به سرعت تراکنش های شما کمک می کند و مشکل کارمزد بالای اتریوم را پشت سر می گذارد. از سوی دیگر، توکن PERP و کاربرد آن نیز دارندگان را به بهره مندی از امکانات آن دعوت می کند. در واقع از زمان عرضه، توکن PERP در بازارها عملکرد خوبی داشته است و بازگشت سرمایه بیش از ۴۰۰ درصد ارائه می دهد که عملکرد اقتصادی خوب پروژه را نشان می دهد. اما توجه به این نکته ضروری است که قبل از سرمایه گذاری در بستر این رمز ارز تمامی جوانب را به طور کامل بررسی نمایید.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP

اینفوگرافیک ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP
اینفوگرافیک ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP

کلام پایانی درباره ی ارز پرپچوال پروتکل PERP چیست؟

با خواندن این مقاله شما می توانید با رمز ارز PERP و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی Perpetual Protocol آشنا شوید. پرپچوال پروتکل یک پروتکل قرارداد دائمی غیرمتمرکز است که از یک بازارساز خودکار مجازی یا VAMM استفاده می کند. توکن PERP یک توکن با استاندارد ERC-20 است که به عنوان یک توکن کاربردی در پروتکل استفاده می شود.

شما می توانید از صرافی هایی همچون بایننس، بای بیت و کوکوین برای خرید و فروش رمز ارز پرپچوال پروتکل استفاده نمایید. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی در ارتباط با ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل PERP را در اختیار شما قرار دهیم.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز پرپچوال پروتکل PERP چیست؟” همراه ما بودید.

 


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سهیلا
سهیلا
2 سال قبل

کدوم صرافی غیرمتمرکز برای این ارز مناسبه؟

آخرین مقالات منتشر شده