آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

هدف بعدی رژیم اجرایی SEC چه خواهد بود؟

تحلیلگران جی پی مورگان: آیا فدرال رزرو در ماه سپتامبر نرخ بهره را افزایش خواهد داد یا خیر؟

هدف بعدی رژیم اجرایی SEC چه خواهد بود؟

به گزارش زوم ارز، Crypto باعث “عدم انطباق” شده است. مدل کسب‌وکار [آن]، حداقل طبق گفته گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC). با توجه به این باور که در بین رگولاتورهایی که عمدتاً وظیفه تنظیم اوراق بهادار در ایالات متحده را بر عهده دارند، فراگیر است، جای تعجب نیست که اقدامات اجرایی مربوط به ارزهای دیجیتال در بالاترین حد خود قرار دارند.

فقط در عرض چند سال، ما شاهد بودیم که یک “غرب وحشی” عمدتاً غیرقابل تنظیم به کانون مرکزی SEC تبدیل شده است، و به نقطه ای کمتر تبدیل شده است. تا حدودی، کمیسیون تجارت کالاها و معاملات آتی (CFTC) و وزارت دادگستری (DOJ).

شاید شگفت‌انگیزترین جنبه این اقدامات اجرایی، نحوه اجرای آنها باشد. ممکن است انتظار موج جدیدی از قوانین سختگیرانه با هدف تنظیم ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتال را داشته باشیم. اما شما اشتباه می کنید فعالیت های اجرایی داستان بسیار متفاوتی را بیان می کند. این اقدامات اجرایی مبتنی بر قانونی است که در برخی موارد قدمت آن ۹۰ سال است.

از آنجایی که تنظیم‌کننده‌ها با تکیه بر تفاسیر جدید قوانین موجود به افزایش تلاش‌های اجرایی ادامه می‌دهند، دو سؤال مطرح می‌شود: بعدی چیست؟ و چه چیزی ابتدا شکست خواهد خورد، قوانین اوراق بهادار قدیمی ما یا صنعت کریپتو؟

بعدش چیه؟ کیف پول های رمزنگاری.

با مشاهده دقیق اقدامات تنظیم‌کننده‌ها، کیف پول‌های رمزنگاری و برخی از تراکنش‌های دارایی دیجیتال را هدف بعدی می‌دانیم.

براساس اقدامات اجرایی قبلی فدرال و سیگنال‌های این آژانس‌ها در نشریات و اطلاعیه‌ها، ما پیش‌بینی می‌کنیم که اجرای دارایی‌های دیجیتال به دو صورت رشد کند: قانون بورس اوراق بهادار سال ۱۹۳۴ (“قانون مبادله”) ممکن است به گونه‌ای تفسیر شود که مقررات مربوط به کیف پول‌های کریپتو به‌عنوان دلال‌ها و مؤسسات مالی سنتی که مشمول قوانین ضد پول‌شویی و «مشتری خود بشناسید» (AML/KYC) در پرتو ابزارهایی مانند میکسرها با چالش‌هایی در زمینه رعایت فضای دارایی‌های دیجیتال مواجه خواهند شد.

اولین حوزه مقرراتی که در آن گسترش را پیش‌بینی می‌کنیم شامل تنظیم کیف پول‌های رمزنگاری به عنوان کارگزاران است. این مفهوم ابتدا توسط SEC در اطلاعیه Wells خود به Coinbase مطرح شد که قبل از شکایت از صرافی ارزهای دیجیتال ارسال شده بود. در میان سایر ادعاها و ادعاهای مطرح شده در این اطلاعیه و تکرار در دادخواست خود، SEC ادعا کرد که Coinbase Wallet، محصولی که به کاربران امکان حفاظت از دارایی های دیجیتالی آنها را می دهد، به عنوان یک کارگزار ثبت نشده برخلاف قانون مبادله فعالیت می کرد. p>

در پاسخ به اطلاعیه ولز، کوین بیس استدلال کرد که محصول کیف پول آن چیزی بیش از نرم افزار نیست و هیچ یک از عملکردهای سنتی مرسوم فعالیت های دلالی را انجام نمی دهد. به طور خاص، قانون بورس «کارگزار» را به عنوان «هر شخصی که در تجارت انجام معاملات اوراق بهادار به حساب دیگران مشغول است» تعریف می‌کند.

Coinbase دلیل می‌کند که کیف پول فقط می‌تواند برای ارتباط با معاملات بازار ثانویه استفاده شود، و از دیدگاه کوین‌بیس، این معاملات بازار ثانویه شامل قراردادهای سرمایه‌گذاری نمی‌شوند و بنابراین، اوراق بهادار نیستند. Coinbase همچنین استدلال کرد که دریافت قبلی کارمزد ۱٪ در هر بار استفاده از تابع “Wallet Swap” که دیگر آن را جمع آوری نمی کند، تجزیه و تحلیل را تغییر نمی دهد.

SEC متقاعد نشده است. این آژانس از کوین‌بیس و بایننس شکایت کرد و مدعی شد که خدمات کیف پول شرکت‌ها به‌عنوان دلال‌های ثبت‌نشده کار می‌کنند.

تراکنش‌های TradFi

دومین حوزه ای که در آن گسترش اعمال را پیش بینی می کنیم، تشدید مقررات مربوط به موسسات مالی سنتی است که در معاملات دارایی های دیجیتال مشغول هستند. با افزایش تمرکز بر ابزارها و خدمات رمزنگاری جدید، انتظار داریم که طراحی، پیاده‌سازی و حفظ سیستم‌های انطباق با قوانین AML/KYC چالش‌های بزرگی را برای این مؤسسات ایجاد کند و بنابراین، به سرعت به هدفی برای تنظیم‌کننده‌ها تبدیل خواهد شد.

به‌ویژه، اجرای قوانین AML/KYC در فضای دارایی‌های دیجیتال، این مؤسسات را ملزم می‌کند که تا حد زیادی بر اطلاعات خارج از کنترل خود تکیه کنند. به عنوان مثال یک سیاست داخلی پیشنهادی برای علامت گذاری معاملات را در نظر بگیرید که در آن بیش از ۱۰٪ از ارزش را می توان به درآمد حاصل از سرقت دارایی ردیابی کرد.

به‌طور واقع بینانه، یک برنامه انطباق که قادر به چنین پرچم‌گذاری باشد، به همکاری اشخاص ثالث بسیار فراتر از توانایی‌های اکثر شرکت‌ها در داخل یا خارج از رمزنگاری نیاز دارد.

ابتدا، سرقت باید شناخته شود و کیف پول/سکه های مربوطه باید ردیابی و شناسایی شوند، چه توسط یک نهاد دولتی یا یک نهاد تحقیقاتی خصوصی. سپس باید یک مخزن برای نگهداری آن اطلاعات ایجاد شود. تا آنجایی که برای ردیابی جریان سکه‌های مربوط به بسیاری از سرقت‌ها و هک‌ها به مخازن متعددی از این نوع نیاز است، انتشار تنها حل مشکل را گران‌تر می‌کند. در نهایت، زمانی که شرکتی می‌خواهد تراکنش‌های غیرقانونی و مشکل‌ساز را بررسی کند، باید داده‌ها را در برابر هر تراکنش غربال کند و آن‌هایی را که مشکل‌ساز هستند علامت‌گذاری کند.

در هر مرحله علاوه بر آخرین مرحله، مؤسسه مالی باید به کار دیگران برای تولید ورودی‌هایی که به پیشبرد برنامه انطباق کمک می‌کند تکیه کند. این عدم تمرکز، انطباق را هم از نظر زمان و هم از نظر پول پرهزینه می کند.

گسترش سریع

چشم انداز اجرای رمزارزها به سرعت در حال گسترش است، و این امر باعث شده است که برخی از موسسات توسط تنظیم کننده ها احساس حیرت کنند. برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، با اشاره به فقدان “واضح نظارتی”، در هفته فین تک در لندن گفت که “هر چیزی روی میز است، از جمله جابجایی یا هر چیز دیگری که لازم باشد.” تصور اینکه اکثر شرکت‌کنندگان در بازار ارزهای دیجیتال با آرمسترانگ موافق هستند، سخت نیست که می‌گوید: «فقط یک کتاب قوانین واضح می‌خواهیم».

اما به جای ایجاد مجموعه‌ای از قوانین روشن برای تنظیم فضای کریپتو، آژانس‌های فدرال مختلف که وظیفه تنظیم آن را بر عهده دارند، در عوض بر تفسیرهای بدیع از قوانین چند دهه گذشته تکیه کرده‌اند، که در آغاز، نمی‌توانستند به این فناوری فکر کنند. دارایی های دیجیتال به آن متکی هستند.

از برخی جهات، این سؤال مطرح می‌شود: آیا شرکت‌کنندگان در بازار ارزهای دیجیتال واقعاً مدل کسب‌وکار خود را «عدم انطباق» کرده‌اند، یا شاید ظاهر عدم انطباق صرفاً محصول جانبی سردرگمی نظارتی باشد؟

در حالی که منتظر کتاب قوانین هستیم، سرمایه‌گذاران و صرافی‌ها باید با تیم‌های انطباق قانونی کار کنند تا اطمینان حاصل کنند که تراکنش‌های آنها مطابق با تفاسیر متفاوت قوانین اوراق بهادار فدرال و مقررات بانکی و کاربرد آنها در صنعت ارزهای دیجیتال است. هر تراکنش موانع نظارتی منحصر به فردی را ایجاد می کند که توسط اصرار آژانس های فدرال بر اعمال قوانین چند دهه قدمت در صنعت به سرعت در حال توسعه ایجاد شده است.


منبع: coindesk.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده