آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مرورگر بلاکچین چیست؟ | مرورگر بلاکچیر چیست؟

blockchain-explorer-2

مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer چیست؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که آیا بستری مانند گوگل Google اما برای بلاکچین Blockchain وجود دارد؟ جالب است بدانید که شما می توانید بلاک های بلاکچین، بلاک های خاص و تراکنش ها را جستجو کنید. خوب، ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم چنین بستری وجود دارد و هدف آن تبدیل شدن به بستری برای جستجوی بلاک های بلاکچین می باشد.

فناوری بلاکچین به طور گسترده ای به عنوان فناوری دفتر توزیع شده شناخته می شود و در قالب یک شبکه همتا به همتا کار می کند. رایج ترین جنبه های استفاده از بلاکچین مدیریت دارایی های دیجیتال و انجام معاملات است. مرورگر بلاکچین Blockchain explorer یکی از ابزارهای تخصصی برای مشاهده و مدیریت دارایی های دیجیتال است. در این مقاله می خواهیم در ابتدا به معرفی مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer و انواع آن بپردازیم.

پس از آن بلاکچیر Blockchair که ابزاری خارق العاده برای علاقه مندان به بلاکچین و ارزهای دیجیتال می باشد را بررسی خواهیم نمود. اگر بخواهیم به معرفی بلاکچیر بپردازیم، می توان گفت یک موتور جستجوی خصوصی است که به کاربرانش امکان جستجوی تراکنش ها، آدرس ها، بلاک ها و داده ها را می دهد. بلاکچیر Blockchair بدون شک خدماتی نوآورانه ارائه می دهد که مورد توجه عموم می باشد. با خواندن این مقاله شما می توانید اطلاعات لازم را در ارتباط با آن پیدا کنید.


مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer چیست؟

مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer چیست؟
مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer چیست؟

مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer در اصل یک موتور جستجو برای بلاکچین است. در دنیای ارزهای رمزنگاری شده، ابزاری در اختیار کاربران قرار می گیرد که می تواند اطلاعات مختلف مرتبط با تراکنش ها در بلاکچین و کیف پول خاص را بدست آورند. جزئیاتی که در اختیار کاربران قرار می گیرد می تواند شامل مبالغ مربوط به تراکنش ها، وضعیت تراکنش های مختلف، منابع و مقصد وجوه باشد.

یک مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer به کاربران کمک می کند تا تمام تراکنش های موجود در بلاکچین عمومی را به راحتی مشاهده کنند. در بسیاری از موارد مرورگر بلاکچین می تواند در جستجو و کاوش اطلاعات مربوط به بلاک هایی که اخیرا استخراج شده اند یا تراکنش های اخیر در بلاکچین کمک کند.

اگر بخواهیم به صورت دیگر به تعریف مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer بپردازیم، می توان گفت نوعی نرم افزار است که با استفاده از API و نود بلاکچین داده های مختلفی را از بلاکچین ترسیم می کند و سپس از یک پایگاه داده برای ترتیب داده های جستجو شده و ارائه داده ها به کاربر استفاده می کند.


دلایل استفاده از مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer چیست؟

دلایل استفاده از مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer چیست؟
دلایل استفاده از مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer چیست؟

با توجه به اینکه مرورگرهای بلاکچین به عنوان جستجوگرهای بلاکچین شناخته می شوند، می توان موارد زیر را به عنوان دلایل استفاده از آنها در نظر گرفت.

  1. با استفاده از مرورگرهای بلاکچین می توان به مرور تراکنش هایی که در هر بلاک قبلا استخراج شده و به بلاکچین اضافه شده، پرداخت.
  2. بررسی تاریخچه هر یک از آدرس های عمومی با استفاده از مرورگر بلاکچین امکان پذیر می باشد.
  3. با استفاده از مرورگرها امکان بررسی آدرس دریافتی موجود می باشد.
  4. مرورگرهای بلاکچین این قابلیت را دارند که موقعیت تراکنش ها را بررسی نمایند. برای مثال می توانید بررسی کنید که تراکنشی تایید شده یا خیر.
  5. در برخی از مرورگرهای بلاکچین امکان مشاهده بزرگترین تراگنش ها در روز وجود دارد.

در ادامه مطالب شما می توانید با انواع مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer آشنا شوید.


معرفی انواع مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer

معرفی انواع مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer
معرفی انواع مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به معرفی انواع مرورگر بلاکچین بپردازیم. شما می توانید با خواندن این قسمت اطلاعاتی را در ارتباط با هریک پیدا کنید.


۱.مرورگر Blockchain.com

1.مرورگر Blockchain.com
1.مرورگر Blockchain.com

برای استفاده از این مرورگر می توانید با استفاده از آدرس blockchain.com وارد سایت شوید و گزینه Explorer را انتخاب نمایید. همانند شکل می توانید در قسمت مشخص شده بر اساس تراکنش، آدرس و یا بلاک به جستجو بپردازید. این مرورگر یکی از مشهورترین مرورگرهای بیت کوین است. با استفاده از مرورگر Blockchain.com می توایند به جستجوی بلاک، تراکنش ها و یا آدرس خود بپردازید. شما می توانید با استاده از این وب سایت اطلاعات ۲۴ ساعته در ارتباط با فعالیت های بیت کوین دریافت کنید.


۲.مرورگر BlockCypher:

2.مرورگر BlockCypher
2.مرورگر BlockCypher

مرورگری که نام بردیم دارای رابط کاربری محبوبی می باشد. از جمله امکانات این مرورگر می توان به اعلان آدرس عمومی برای کیف پول های سرد بیت کوین و پیش بینی تایید بلاک اشاره کرد. این مرورگر از رمزارزهایی همچون بیت کوین، دش، لایت کوین و دوج کوین پشتیبانی می کند. شما می توانید با استفاده از آدرس blocksypher.com وارد سایت شوید و بر روی گزینه Block Explorer در قسمت بالای صفحه کلیک کنید. پس از مشاهده صفحه ای که نشان دادیم، به جستجو بپردازید.


۳.مرورگر Coinmarketcap

3.مرورگر Coinmarketcap
3.مرورگر Coinmarketcap

برای استفاده از این مرورگر به وسیله آدرس blockchain.coinmarketcap.com وارد سایت شوید. در قسمت مشخص شده می توانید به جستجو بر اساس تراکنش، بلاک، آدرس و Ens بپردازید.


۴.مرورگر Bitcoin.com

4.مرورگر Bitcoin.com
4.مرورگر Bitcoin.com

مرورگر بلاکچین بیت کوین دات کام از یک رابط کاربری مناسب برخوردار می باشد. با استفاده از این مرورگر شما قادر خواهید بود تا به بررسی تراکنش های بیت کوین و بیت کوین کش بپردازید. برای استفاده از این مرورگر از طریق آدرس explorer.bitcoin.com وارد سایت شوید و آدرس، تراکنش و هش بلاک را در قسمت نشان داده شده جستجو کنید. لازم به ذکر است که می توانید از بالای صفحه رمزارز خود را انتخاب نمایید.


۵.مرورگر Tokenview

5.مرورگر Tokenview
5.مرورگر Tokenview

از دیگر مرورگرهای بلاکچین می باشد که به تازگی راه اندازی شده است. با استفاده از این مرورگر می توان ۲۰ بلاکچین را جستجو کرد. این مرورگر ابزاری برای جستجوی تراکنش ها و آدرس ها می باشد. با استفاده از آدرس tokenview.com وارد سایت شوید و به جستجوی آدرس، تراکنش ها و بلاک بپردازید.


۶.مرورگر Etherscan

6.مرورگر Etherscan
6.مرورگر Etherscan

در حال حاضر مرورگرهای بلاکچین اتریوم بسیار محدود می باشند. اما می توان به اتر اسکن به عنوان یکی از محبوب ترین مرورگرهای اتریوم اشاره کرد. از سایت اتراسکن می توان برای جستجوی آدرس قرارداد هوشمند، بررسی GAS و … استفاده کرد. برای استفاده از این سایت با استفاده از آدرس etherscan.io وارد سایت شده و همانند شکل در قسمت مشخص شده می توانید به جستجو بپردازید. به علاوه می توانید با استفاده از لینکی که در اختیار شما قرار می دهیم با این سایت و نحوه استفاده از آن به طور کامل آشنا شوید.


۷.مرورگر Blockchair

7.مرورگر Blockchair
7.مرورگر Blockchair

مرورگر بلاکچیر همانند دیگر مرورگرها قادر به جستجوی تراکنش ها، بلاک ها و داده های آن می باشد. یکی از ویژگی های مثبتی که این مرورگر نسبت به سایر رقبا دارد این است که امکان جستجوی کلمات و عبارات نوشته شده بر روی بلاکچین موجود می باشد. برای استفاده از این مرورگر وارد سایت blockchair.com شده و در قسمت مشخص شده در عکس می توانید به جستجو بپردازید. در ادامه مطالب به توضیحات بیشتری در ارتباط با این مرورگر خواهیم پرداخت.


مرورگر بلاکچیر Blockchair Explorer چیست؟

مرورگر بلاکچیر Blockchair Explorer چیست؟
مرورگر بلاکچیر Blockchair Explorer چیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله گفته شد بلاکچیر Blockchair یک موتور جستجوگر برای تجزیه و تحلیل بلاکچین رمزارزها می باشد. یا به عبارت دیگر می توان گفت این موتور جستجوگر متشکل از کاوشگران بلاکچین می باشد. با استفاده از این موتور جستجو بلاکچین شما قادر خواهید بود بلاک ها، تراکنش ها و محتوای آنها را بر اساس معیارهای مختلف مرتب کنید. همچنین می توانید جستجوی کامل را در بلاکچین ها انجام دهید.

اگر بخواهیم به گونه ای دیگر به تعریف بلاکچیر Blockchair بپردازیم، می توان آن را به عنوان یک موتور جستجو و تجزیه و تحلیل بلاکچین برای بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل، استلار، کاردانو، بیت کوین کش، دش، تزوس، مونرو، دوج کوین، زی کش، ایاس، بیت کوین ساتوشی ویژن و … معرفی کرد. همچنین می توان گفت این موتوری است که از کاوشگران بلاکچین پشتیبانی می کند.

هدف تیم ارائه دهنده بلاکچیر تبدیل شدن به یک موتور جستجوگر همانند گوگل برای بلاکچین هاست. اولویت بعدی آنها ایجاد توانایی جستجو در سایر پروژه های غیرمتمرکز دیگر مانند IPFS و SWARM است.

از سال ۲۰۱۶، تیم بلاکچیر Blockchair سخت تلاش کرده است تا خدمات با کیفیت بالا را ارائه دهد. بلاکچیر Blockchair تیم متنوعی از کشورهای مختلف دارد. Nikita Zhavoronkov، مهندس ارشد و توسعه دهنده بیت کوین اکسپلورر، در مسکو مستقر است و در حال حاضر رهبر این شرکت است. نیکیتا به همراه Yedige Davletgaliyev توسعه دهنده اتریوم اکسپلورر از قزاقستان، این شرکت را اداره می کند و توسط توسعه دهندگان دیگر به آنها کمک می شود.


معرفی خدمات ارائه شده توسط مرورگر بلاکچیر Blockchain Explorer

معرفی خدمات ارائه شده توسط مرورگر بلاکچیر Blockchain Explorer
معرفی خدمات ارائه شده توسط مرورگر بلاکچیر Blockchain Explorer

 با توجه به مطالبی که در بخش معرفی مرورگر بلاکچیر یا Blockchair.com گفته شد، شما می توانید با استفاده از این موتور جستجوی بلاکچین، تراکنش ها، داده ها، اطلاعات حاصل از تراکنش را جستجو نمایید. در این قسمت از مقاله شما می توانید با انواع خدمات ارائه شده توسط مرورگر بلاکچیر Blockchair Explorer آشنا شوید.

  1. دسته بندی اطلاعات: امکان دسته بندی اطلاعات در مرورگر بلاکچیر وجود دارد.
  2. پیگیری تراکنش: یکی از امکاناتی که این موتور جستجو به کاربران ارائه می دهد پیگیری آدرس تراکنش ها در کیف پول های خاص می باشد. به عبارتی کاربران می توانند با جستجوی آدرس کیف پول به بررسی تراکنش و مشاهده موجودی بپردازند.
  3. ارائه کلیدهای API: از دیگر خدماتی که توسط مرورگر بلاکچیر ارائه می شود می توان به ارائه کلیدهای API اشاره کرد. این کلیدهای API به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و آنها می توانند از طریق Github Student developer pack به داده هایی که در بلاکچین موجود می باشد، دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است که این کلیدهای API مورد استفاده توسعه دهندگان صرافی های رمز ارزها و کیف پول های پشتیبان کننده از ارزهای دیجیتال می باشد.
  4. امکان جستجو بر اساس اطلاعات مختلف: یکی دیگر از امکانات موجود در مرورگر بلاکچیر، این است که کاربران می توانند بر حسب تراکنش ها، آدرس ها و یا پیام های متنی جستجوی خود را انجام دهند. با توجه به اینکه می توان پیام ها را بر روی بلاکچین نوشت، مرورگر بلاکچیر نیز می تواند امکان جستجو بر اساس پیام های متنی را فراهم کند.
  5. پشتیبانی از زبان های مختلف: علاوه بر خدماتی که گفته شد، این موتور جستجوگر بلاکچین از زبان های مختلفی پشتیبانی می کند. همچنین امکان پشتیبانی از زبان فارسی دارد. تیم توسعه دهنده این موتور جستجو قصد دارد تا در وب سایت خود از زبان های مختلف پشتیبانی کند و دسترسی آن را برای بسیاری از افراد آسان نماید.

امنیت مرورگر بلاکچیر Blockchair Explorer چگونه است؟

امنیت مرورگر بلاکچیر Blockchair Explorer چگونه است؟
امنیت مرورگر بلاکچیر Blockchair Explorer چگونه است؟

یکی از موضوعاتی که باعث شده تا این مرورگر بلاکچین مورد توجه قرار گیرد، امنیت و حریم خصوصی آن می باشد. در این مرورگر اطلاعات کاربران جمع اوری نمی شود و یا اینکه در دسترس هیچ شخص ثالثی قرار نمی گیرد.

در این مرورگر یعنی مرورگر بلاکچیر تمامی اقدامات لازم برای جلوگیری از ثبت اطلاعات شخصی افراد صورت می گیرد و هیچگونه خطری برای در دسترس قرار گرفتن اطلاعات وجود ندارد. به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که هیچگونه خطری اطلاعات افراد را تهدید نمی کند و امکان اینکه این اطلاعات مورد حمله هکرها قرار گیرد دیده نمی شود.

کلام پایانی مرورگر بلاکچین Blockchain Explorer چیست؟

با خواندن این مقاله شما می توانید با مرورگرهای بلاکچین و یا Blockchain Explorer و انواع آن آشنا شوید. به طور کلی مرورگرهای بلاکچین به عنوان یک جستجوگر برای بلاکچین شناخته می شوند. با استفاده از این مرورگرها می توانید اطلاعات مختلف در ارتباط با تراکنش ها را کسب نمایید. پس از بررسی انواع مرورگرهای بلاکچین به بررسی یکی از مرورگرها با نام بلاکچیر پرداختیم و خدماتی که توسط این مرورگر ارائه می شود را بررسی نمودیم. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی و جامعی را در ارتباط با مرورگرهای بلاکچین در اختیار شما قرار دهیم.

از اینکه تا پایان مقاله”مرورگر بلاکچین چیست؟“همراه مابودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده