زوم ارز پدیا

کاربردهای قرارداد هوشمند چیست؟

در ابتدا تعریفی از قرارداد های هوشمند ارایه می دهیم. برای مطالعه بیشتر می توانید به همه چیر درباره قرارداد هوشمند مراجعه کنید .

لیست عناوینی که در این مقاله برای شما زوم ارزی عزیز آماده کرده ایم:

قرار داد هوشمند چیست؟

یک قرارداد هوشمند ، که به عنوان رمزنگاری نیز شناخته می شود ، یک برنامه کامپیوتری است که تحت شرایط خاص کنترل مستقیم ارزهای دیجیتال یا دارایی ها را بین طرفین کنترل می کند. این قراردادها بر روی فناوری بلاک چین ذخیره می شوند ، یک دفترچه غیر متمرکز که همچنین تحت حمایت بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه است.


خصوصیات قرارداد هوشمند:

  • بدون واسطه
  • خود تأیید
  • اجرای خودکار
  • صرفه جویی در هزینه

11کاربرد مهم  قرارداد هوشمند در زندگی روز مره:

 صنعت بهداشت و درمان

 قرارداد هوشمند در صنعت بهداشت و درمان به موارد زیر کمک می کند:

  • حریم خصوصی و ایمنی در پرونده یا داده های بیمار
  • کاهش هزینه های معاملات

Applicature یک برنامه توسعه بلاک چین است که یکپارچگی داده ها را تقویت می کند ، در نتیجه بیماران به یک سابقه شفاف و ایمن از داده های سلامتی خود دسترسی دارند. این شبکه امن برای کلیه مراکز بهداشتی و درمانی از پزشکان گرفته تا بیماران فراهم می کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

صنعت بانکداری

صنعت بانکداری یکی از این صنعت است که بیشترین بهره را از فناوری بلاک چین و قراردادهای هوشمند خواهد گرفت.  از فناوری قرارداد هوشمند  صنعت بانکداری می تواند روش مشتری  خود را بشناسد،هزینه های زیرساخت را می توان برای اوراق بهادار ذخیره کند و اوراق قرضه و وام های سنتی را جایگزین کند.

بیمه

صنعت بیمه هر سال ده ها میلیون دلار برای مطالبات پردازش هزینه می کند. نه تنها این ، بلکه در واقع میلیون ها دلار در برابر ادعاهای کلاهبرداری نیز از دست می دهد. علاوه بر حمایت از بیمه نامه اولیه ، قراردادهای هوشمند می توانند به روشهای مختلف به بهبود روند پردازش مطالبات کمک کنند.

انتخابات و رای گیری

امنیت، دقت، شفافیت، ناشناس بودن، آزادی و عدالت. رای دهندگان با استفاده از کارت شناسایی دولتی، یک وب‎کم و یک کامیپوتر به صورت از راه دور وارد سیستم شده و رای می‌دهند.

نتایج رأی گیری در گره ها و نود های شبکه توزیع شده در بلاک چین قرار خواهد گرفت لذا تمام داده‌ها شفاف، رمزنگاری‌شده و ناشناس هستند. و در این صورت انتخابات کاملا شفاف انجام می پذیرد.

 بازار املاک

بازار املاک هم بی نصیب از قرار داد های هوشمند نبوده است. معاملات ارزان، سرعت بالاتر در انجام معامله و همچنین وام های قراردادی هوشمند به هر دو طرف اجازه می دهد تا قبل از پردازش پرداخت ، به طور دیجیتالی با فروش موافقت کنند.

صنعت موسیقی  مالکیت معنوی (حق کپی رایت)

در حال حاضر یکی از معضلاتی که هنرمندان و موسیقی دانان را ازار می دهد ، مالکیت معنوی هنرشان می باشد.  قرارداد هوشمند  با افزایش فروش  و سرمایه گذاری هنر دیجیتال و همچنین بهبود مالکیت ردیابی و پیشرفت هنر دیجیتال و ایجاد روشی اخلاقی برای پرداخت به هنرمندان دیجیتال در این صنعت  کار گشا بوده است.

Ascrib یک پلتفرم هنری دیجیتال است که با قراردادهای هوشمند ادغام شده است تا مالکیت ایمن یا تألیف یک اثر هنری دیجیتال را امکان پذیر کند ، به این معنی که هنرمندان دیجیتال در برابر کلاهبرداری نجات می یابند.

دفتر اسناد رسمی

دفاتر اسناد رسمی ، دفاتری فیزیکی برای ثبت و ذخیره سوابق مالکیت شما هستند. لذا امکان دستکاری برای این اسناد وجود دارد. اما وقتی از تکنولوژی قرار داد های هوشمند برای ثبت اسناد استفاده می کنیم، اگر کسی اطلاعات بلاک ها را تغییردهد و اطلاعات را تغییرمی کند.در واقع این تغیر به تغییر  عبارت هش می انجامد و باعث شکستن توالی بلاک‌ها می‌شود.چون تغییرات در دید همه افراد قرار دارد ، همه متوجه آن خواهند شد. یعنی قرار داد های هوشمند ، کمکی بزرگ در شفافیت دفاتر اسناد رسمی  کرده است.

جمع آوری پول از طریق برگزاری ICO

یک روش جدید برای افزایش سرمایه  که امکان سرمایه گذاری در هر نقطه ای از جهان را می دهد  ،ICO است. شما در قبال سرمایه گذاری افراد مختلف در شرکت خود، به او رسیدی می دهید . ICOدارایی های دیجیتالی را پیشنهاد می‌کند و شما  با توکن‌های ایجاد شده رسید خود را به سرمایه‌گذار می دهید. این توکن ها  در کیف پول بلاک چین ذخیره شده و  برای استفاده از سرویس‌های ارائه شده از شرکت شما به کار برده شوند یا حتی با توکن‌های دیگر مبادله شوند.

ارز دیجیتال

ارزها ی دیجیتال محدودیت‌های مکانی و حداقل مقدار انتقالی را ندارند. امن‌تر بودن آن‌ها و  آزادی و نبود قدرت مرکزی در کنترل حساب‌ها از دیگر مزیت ارزهای دیجیتال است وباعث شده است که کسب و کار‌ها به استفاده از ارزهای دیجیتالی  روی اوردند.

مدیریت

کسب و کارها می‌توانند از قراردادهای هوشمند سود زیادی ببرند. به جای واریز پول به کارکنان برای پرداخت لیست حقوق، می‌توان از قراردادهای هوشمند استفاده کرد. برای مثال ،شرکت هایی مانند  SwissBorg توکن‌های خود را برای راه‌حل‌های سرمایه گذاری ایجاد می‌کنند واین باعث به وجود امدن فرصتی عالی برای سرمایه گذاری  و مدیریت ثروت سرمایه گذاران است.

انتشار دیجیتالی خدمات

تبلیغات نیز بی تاثیر از تکنولوژی قرار دا های هوشمند نبوده است. برای مثال SolidOpinion، نوع جدیدی از تبلیغات را  ایجاد کرده‌ است که در آن تبلیغ کنندگان می توانند برای محصول خود با ارز دیجیتال تبلیغ کنند. بازدهی این نوع تبلیغ بالاتر است.این تکنولوژی با استفاده از توکن‌ها باعث می‌شود تا آگهی‌دهندگان، منتشرکنندگان و کاربران همگی سود ببرند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا