آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ویتالیک بوترین هدف اصلی کریپتو را به همه یادآوری می کند

ویتالیک بوترین هدف اصلی کریپتو را به همه یادآوری می کند

ویتالیک بوترین هدف اصلی کریپتو را به همه یادآوری می کند

به گزارش زوم ارز، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، به یادآوری ما می‌کند که رمزارز مرتبط با تجارت دیجیتال دارایی نیست، بلکه درباره آزادی و تمرکززدایی است. بیانیه او سؤالات اساسی را درباره نقش ارزهای دیجیتال در تقویت آزادی و حریم خصوصی در مواجهه با نگرانی‌های نظارت جهانی مطرح می‌کند.

ادعای بوترین بر روند نگران‌کننده‌ای تأکید می‌کند که به طور بالقوه، حقوق فردی ممکن است با اقدامات نظارتی گسترده به خطر بی‌افتد. ترس از آنکه قدرت‌های دولتی ممکن است از چنین قابلیت‌هایی برای نظارت بر مخالفان یا مردم سوءاستفاده کنند، اصولی و بی‌پایه نیست. اخلاق رمزنگاری به عنوان یک اقدام متقابل برای چنین تمرکز قدرت، با هدف توزیع مجدد کنترل به افراد ایجاد شده است.

با این وجود، چشم انداز ارزهای دیجیتال، از جمله اتریوم، با موانع متعددی روبرو است. با وجود آرمان‌های غیرمتمرکز، بخش قابل توجهی از تراکنش‌های اتریوم با مشکلات سانسور روبه‌رو شده‌اند، به ویژه بزرگترین آن که به انطباق با دستورات دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) اشاره دارد. این تضاد باعث بروز انتقادات و اختلاف نظر در جامعه ارزهای دیجیتال شده و به یک موضوع جدی برای بحث و بررسی درباره اتریوم تبدیل شده است.

علاوه بر این، تغییر اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) در مکانیسم اجماع خود به عنوان گامی به سمت کارایی بیشتر و پایداری محیطی تبلیغ شده است. با این حال، PoS نه تنها به تمرکززدایی نیز منجر نمی‌شود. در PoS، فرد یا شرکتی که تعداد بیشتری از سهام یا توکن‌های شبکه را دارد، به طور طبیعی دارای نفوذ بیشتری خواهد بود. این می‌تواند به تمرکز قدرت منجر شود، که با اصل اساسی رمزنگاری توزیع برق برابر است، علی‌رغم مشکلاتی که هنوز هم در محیط PoW وجود دارد.

ارزش اتریوم پس از آخرین به‌روزرسانی‌ها در بازار، تغییرات قابل توجهی را تجربه کرده است. روند اخیر نشان می‌دهد که پس از رسیدن به بازدهی بالای ۳۰۰۰ دلار، اتریوم انعطاف‌پذیری بالایی داشته است. اما، این دومین ارز دیجیتال بزرگ هنوز تمام قابلیت‌های خود را نشان نداده است. انتظار می‌رود که پس از نیمه‌شدن، ارزش اتریوم حداقل به بالاترین ارزش خود پیش از این، که حدود ۵۰۰۰ دلار بود، برسد.

منبع: u.today


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده