آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مقامات آمریکایی ارز دیجیتال بانک مرکزی را متوقف می کنند

مقامات آمریکایی ارز دیجیتال بانک مرکزی را متوقف می کنند

مقامات آمریکایی ارز دیجیتال بانک مرکزی را متوقف می کنند

به گزارش زوم ارز، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده اقداماتی را برای جلوگیری از توسعه و انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای این کشور انجام می دهد.

طبق گزارشی از کمیته، رئیس پاتریک مک‌هنری اظهار داشت که کمیته جلسات قانونی را در مورد دو لایحه مربوط به دلار دیجیتال بالقوه در ۲۰ سپتامبر برگزار خواهد کرد. . در این جلسات که نشانه گذاری نامیده می شود، قانونگذاران و تنظیم کننده ها جزئیات یک لایحه را قبل از ارائه به صحن مجلس بررسی و اصلاح می کنند.

یکی از این لوایح، که به عنوان قانون پیشگیری از پایلوت دلار دیجیتال یا H.R. 3712 شناخته می‌شود، با هدف جلوگیری از توانایی فدرال رزرو برای شروع برنامه‌های آزمایشی برای آزمایش CBDCها بدون تأیید قبلی از کنگره است. نماینده Alex Mooney این قانون را در ماه مه معرفی کرد.

فدرال رزرو اعلام کرده است که هنوز تصمیمی در مورد صدور CBDC نگرفته است، و اظهار داشت که این اقدام ابتدا از طریق قانون نیاز به مجوز دارد. در حالی که چنین است، فدرال رزرو سانفرانسیسکو نیز در چند ماه گذشته به طور فعال به دنبال کارشناسان فنی برای پروژه CBDC بوده است، که نشان می دهد ایده دلار دیجیتال همچنان در حال بررسی است.

لایحه دوم بر اصلاح قانون فدرال رزرو تمرکز دارد تا بانک های فدرال رزرو از ارائه محصولات یا خدمات خاص به طور مستقیم به افراد جلوگیری کنند. همچنین هدف آن محدود کردن استفاده از CBDC برای سیاست پولی و سایر اهداف است. در این لایحه آمده است: «بانک فدرال رزرو نباید ارز دیجیتال بانک مرکزی یا هر دارایی دیجیتالی که اساساً مشابه آن تحت هر نام یا برچسب دیگری باشد، به طور غیرمستقیم از طریق یک مؤسسه مالی یا واسطه دیگر به یک فرد ارائه دهد.» /em>

مفهوم دلار دیجیتال بحث هایی را در ایالات متحده برانگیخته است. چهره های برجسته، از جمله نامزدهای ریاست جمهوری رابرت اف کندی جونیور و ران دیسانتیس، ابراز نگرانی کرده اند که معرفی احتمالی CBDC هم برای چشم انداز مالی کشور و هم نگرانی های مربوط به حریم خصوصی مالی را به خطر می اندازد. در حالی که مخالفان این مفهوم وجود دارند، طرفداران CBDC وجود دارند که استدلال می کنند که آنها می توانند به ایالات متحده کمک کنند تا ارتباط جهانی دلار آمریکا را حفظ کند و پذیرش گسترده تر ارزهای دیجیتال را ترویج کند.


منبع: coininsider.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده