آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نیم نگاهی به بازار: قیمت تون کوین در معرض خطر اصلاح است، اما چرا؟

نیم نگاهی به بازار: قیمت تون کوین در معرض خطر اصلاح است، اما چرا؟

نیم نگاهی به بازار: قیمت تون کوین در معرض خطر اصلاح است، اما چرا؟

به گزارش زوم ارز، در مدت یک ماه گذشته، فعالیت معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال کاهش یافته و بنابراین ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال نیز با ۴ درصد کاهش یافته است.

هر چند که چندین دستگاه کریپتو، افت قابل توجهی در ارزش خود را تجربه کرده‌اند، اما قیمت تون کوین (TON) در حال حاضر در حال افزایش است. در لحظه نگارش این نوشته، تون کوین با قیمت ۷.۹۳ دلار معامله می‌شود و ارزش آن در طول ماه گذشته با ۲۴ درصد افزایش یافته است.

رشد تون کوین ممکن است پایدار نباشد

یک بررسی پیوسته از تغییرات قیمتی TON نشان می‌دهد که ممکن است نشانه‌هایی از فرسودگی در آرزوی خریداران آن باشد. این تحلیل بر اساس اختلاف‌های مشهود در نمودار قیمت روزانه توکن (DAA) صورت گرفته است.

این استاندارد، با مقایسه حرکات قیمت دارایی با تغییرات تعداد آدرس‌های فعال روزانه آن، ارزیابی می‌کند که آیا تغییرات قیمت دارایی به واسطه فعالیت‌های موجود در شبکه آن پشتیبانی می‌شود یا خیر.

تا لحظه نگارش این پست، تغییر قیمت TON-DAA 281.15٪ است. این نشان می‌دهد که قیمت آلت‌کوین به طور قابل توجهی در مقایسه با آدرس‌های فعال روزانه افزایش یافته است. این مقدار نشان‌دهنده اختلاف ۲۸۱.۱۵ درصدی بین قیمت آلت‌کوین و تغییرات آدرس‌های فعال روزانه آن است.

واگرایی قیمت تون کوین DAA. منبع: Santiment
واگرایی قیمت تون کوین DAA. منبع: Santiment

هنگامی که این معیار به این نحو افزایش می یابد، نشان می دهد که افزایش قیمت بدون افزایش متناظر در فعالیت شبکه رخ داده است. این ممکن است به این معنی باشد که افزایش قیمت TON ناشی از خرید سوداگرانه یا ارزش‌گذاری بیش از حد بوده است.

با تأیید اینکه ارزش TON به طور ناشایسته بیش از حد افزایش یافته است، نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) برابر با ۵۹.۱۸٪ می‌باشد. این نسبت میان دارایی و میانگین قیمت فعلی آن دارایی را که تمام سکه‌ها یا توکن‌های آن در دسترس هستند، نشان می‌دهد.

نسبت MVRV Toncoin. منبع: Santiment
نسبت MVRV Toncoin. منبع: Santiment

زمانی که ارزش یک دارایی بالاتر از یک واحد باشد، ارزش فعلی بازار دارایی به طور چشمگیری بیشتر از قیمتی است که اکثر سرمایه گذاران از آن بهره‌مند می‌شوند. در این حالت، فرض بر این است که دارایی بیش از اندازه واقعی ارزش‌گذاری شده است و بسیاری از معامله‌گران به دنبال فروش جهت کسب سود در این سطح هستند.

نکات واگرایی در اصلاح بالقوه

با افزایش قیمت TON در طول ماه گذشته، جریان پول Chaikin (CMF) از تاریخ ۱۵ ژوئن مسیر نزولی را پیگیری کرده است.

تحلیل تون کوین. منبع: TradingView
تحلیل تون کوین. منبع: TradingView

این شاخص درآمد و خروج پول از بازار را اندازه‌گیری می‌کند. وقتی قیمت دارایی افزایش می‌یابد ولی شاخص جریان پول به خارج از بازار کاهش می‌یابد، واگرایی نزولی زمانی ایجاد می‌شود. این نکته نشان‌دهنده این است که روند صعودی قیمت ممکن است کاهش یابد و نامنظم باشد. معامله‌گران این وضعیت را به‌عنوان یک سیگنال هشدار‌دهنده برای بازگشت احتمالی قیمت تفسیر می‌کنند.

تحلیل تون کوین. منبع: TradingView
تحلیل تون کوین. منبع: TradingView

با افزایش تقاضا و حفظ روند صعودی توکن، ارزش TON ممکن است به ۸.۲۸ دلار افزایش یابد.


بیشتر بخوانید:

·         tonچیست

·         قیمت ton امروز به تومان

·         تحلیل ton امروز

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده