آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تقاضای تون کوین در هفته گذشته کاهش یافته است، اما چرا؟

تقاضای تون کوین در هفته گذشته کاهش یافته است، اما چرا؟

تقاضای تون کوین در هفته گذشته کاهش یافته است، اما چرا؟

به گزارش زوم ارز، TONcoin (TON)، ارز دیجیتال مرتبط با پلتفرم پیام‌رسان محبوب تلگرام، در ۶ ژوئن، به بالاترین سطح خود یعنی ۷.۵۴ دلار در سال گذشته رسید. در حال حاضر، این ارز با قیمت ۷.۰۳ دلار در بازار معامله می‌شود. برای خرید و فرش تون کوین  می توانید از صرافی ها اقدام کنید.

با توجه به کاهش روزافزون تقاضای آلتکوین، قابلیت سقوط قیمت آن زیر سطح ۷ دلار همچنان وجود دارد.

تن‌کوین (TON) با توجه به افت ۷ درصدی قیمت آن از اوجی که در فصل گذشته به آن دست یافته بود، می‌تواند به دلیل کاهش فعالیت خریداری در هفته گذشته باشد. این امر با توجه به کاهش مشاهده شده در تعداد آدرس‌های روزانه فعال و تعداد آدرس‌های جدید تایید شده توسط TON در هفته گذشته قابل تایید است.

در طول آن زمان، تعداد آدرس‌های فعال که حداقل یک تراکنش TON را انجام داده‌اند، به نسبت ۱۰% کاهش یافت. به همین ترتیب، تعداد آدرس‌های جدیدی که روزانه برای تجارت TON ایجاد شد، ۱۹ درصد کاهش پیدا کرد.

فعالیت شبکه تون . منبع: IntoTheBlock
فعالیت شبکه تون . منبع: IntoTheBlock

هنگامی که یک دارایی شاهد کاهش تقاضای کاربران است، این می‌تواند منجر به افزایش خطر کاهش قیمت بیشتر گردد. دلیل این امر این است که ورود کاربران جدید به بازار و تجارت فعال دارایی‌های رمزنگاری برای کاربران فعلی را محدود می‌کند.

همچنین، کاهش شاخص نسبت قدرت TON (RSI)، مشاهده شده در زنجیره، تایید کرد که فشار فروش در حال افزایش است. در زمان نگارش، این نشانگر در یک روند نزولی بود و مقدار ۵۸ را نشان داد.

شاخص قدرت نسبی تونکوین. منبع: Santiment
شاخص قدرت نسبی تونکوین. منبع: Santiment

RSI یک نوع اندازه‌گیری است که حرکت‌های اخیر در قیمت یک دارایی را می‌سنجد. این پارامتر معمولاً بین ۰ تا ۱۰۰ است و مقادیر بالای ۷۰ نشان‌دهنده این است که دارایی بیش از اندازه خریداری شده است، در حالی که مقادیر زیر ۳۰ نشان‌دهنده این است که دارایی بیش از اندازه فروخته شده است.

در ماه مه، TON در یک بستر صعودی حرکت کرد. یک بستر صعودی نشانه‌ای از روند صعودی است که زمانی شکل می‌گیرد که ارزش دارایی به سمت اوج‌ها و پایین‌های جدید می‌رود.

این دو خط شیب دار به سمت بالا نشان دهنده روند قیمتی است: خط بالایی نمایانگر مقاومت است و خط پایینی حمایت را نشان می دهد.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

TON با قیمت ۸.۶۴ دلار مواجه به مقاومت شده و در ۶.۸ دلار حمایت یافته است. به نظر می رسد این رمزارز با ۷.۰۳ دلار و در حال کاهش، تا زمان نگارش این مقاله، آماده برای سقوط بیشتر و فروشنده تر از این سطح است.

مطالعات نشان می‌دهند که نماد MACD (میانگین متحرک همگرایی/واگرایی) به شدت راهنمایی کننده برای تشخیص میزان همگرایی یا واگرایی در الگوهای آلتکوین است. زمانی که فشار اعمال می‌شود، خط TON MACD (رنگ آبی) برای عبور از خط سیگنال (رنگ نارنجی) خود طراحی شده است.

تحلیل تونکوین. منبع: TradingView
تحلیل تونکوین. منبع: TradingView

این شاخص نمایانگر تغییرات حرکت قیمت دارایی و ممکن است الگوهای معکوس روند آینده را نشان دهد. زمانی که خط MACD به سمت پایین از خط سیگنال عبور می‌کند، به عنوان یک متقاطع نزولی در نظر گرفته می‌شود. این اشاره نشان‌دهنده آن است که احتمالاً قیمت دارایی به زودی کاهش خواهد یافت. تاجران ممکن است این امر را به عنوان یک نشانه برای خروج از مواضع سودآور (لانگ) و ورود به مواضع فروش (شورت) تفسیر کنند.

در صورتی که فروشنده ها توانایی کنترل کامل بازار را باز بیابند، احتمالاً قیمت تمام نشده (TON) به سقوط و به مبلغ ۶.۴۱ دلار پایین بیاید.

تحلیل تون کوین. منبع: TradingView
تحلیل تون کوین. منبع: TradingView

در صورت عدم تاثیرگذاری، ارزش آلتکوین ممکن است به ۷.۰۱ دلار افزایش یابد و به سمت مقاومت پیش برود.

منبع: beincrypto.com


بیشتر بخوانید:

·         tonچیست

·         قیمت ton امروز به تومان

·         تحلیل ton امروز

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده