آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نبرد برتری مالی: رقابت بین ریپل، هدرا، SWIFT و FedNow ⚔

نبرد برتری مالی: رقابت بین ریپل، هدرا، SWIFT و FedNow

نبرد برتری مالی: رقابت بین ریپل، هدرا، SWIFT و FedNow

به گزارش زوم ارز، بازیگران برجسته در صنعت پرداخت مانند SWIFT و محصولات سازمانی مانند FedNow به مرحله تسلط رسیده‌اند. اما با ظهور راه‌حل‌های بلاکچین مانند Ripple، Hedera و سایرین، پایان نزدیک است.

برخلاف SWIFT و FedNow، پلتفرم‌های بلاکچین فوری هستند، کارمزد کمتری دارند، ۲۴ ساعته در دسترس هستند، واسطه‌ها را حذف می‌کنند و به کاربران مالکیت داده‌هایشان را می‌دهند.

تجارت جهانی به سیستم‌های پرداخت کارآمد وابسته است و به مدت چندین دهه، تعداد کمی از بازیگران در این حوزه تسلط داشته‌اند. با وجود نقاط ضعفی که دارند، سرویس‌هایی مانند SWIFT به عنوان خدمات پیشرو در انتقال وجوه برون مرزی شناخته شده‌اند. اما این تغییر در حال رخ دادن است و با برجسته شدن شبکه‌های ریپل، هدرا، استلار و سایر شبکه‌های بلاکچین، بازیگران قدیمی با بزرگ‌ترین چالش خود روبرو هستند.

روزانه تریلیون‌ها دلار در سراسر جهان منتقل می‌شوند – بازار جهانی تجارت فارکس تنها بیش از ۶.۶ تریلیون دلار را تشکیل می‌دهد. بانک‌ها همچنان از راه پرکاربردترین برای انتقال وجوه استفاده می‌کنند، اما این وضعیت در حال تغییر است. استارتاپ‌های فینتک اخیراً ظاهر شده‌اند، اما هنوز در مقایسه با بانک‌های بزرگ جایگاه قوی‌ای ندارند.

با این حال، بانک‌ها با چالش‌های متعددی روبرو هستند زیرا از تغییر خودداری کرده‌اند. در حالی که می‌توانید در چند ثانیه پیامی را از یک سر دنیا به نقطه دیگر ارسال کنید، انتقال پول به مدت حداقل سه روز کاری طول می‌کشد. حتی بدتر از آن، اگر تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات رسمی باشد، باید بیشتر صبر کنید. همه این‌ها با هزینه‌های بالا انجام می‌شود و بر اساس یک مطالعه بانک جهانی، شهروندان در اکثر کشورهای آفریقایی مجبور به پرداخت تا ۸ درصد از مبلغ وجوهی که از کشورهای دیگر، از جمله همسایگان خود، دریافت می‌کنند، به‌عنوان کارمزد هزینه کنند.

راهی که بانک‌ها در سیستم‌های پرداخت به‌طور کلی به مشکل خورده‌اند، سردرگم‌کننده است. با این حال، این مشکلات می‌توانند به پایان برسند، زیرا فناوری بلاکچین به این بازار تقریباً نفوذ ناپذیر حمله می‌کند و راه‌حل‌های ارزانتر، سریعتر و راحت‌تری را برای کاربران ارائه می‌دهد.

SWIFT vs Blockchain: Clash of the Titans

به عنوان یک جایگزین برای بانک‌های وابسته به SWIFT، فناوری بلاکچین یک راه جدید برای ارسال ارزش در سراسر جهان با کمترین هزینه به کاربران ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، شبکه XRPL ریپل، با هزینه بسیار کمی از ۰.۰۰۰۰۱ XRP یا ۰.۰۰۰۰۰۵۵ دلار، قادر به ارسال هر مقدار پول در هر نقطه‌ای است. به طور مثال، با پرداخت ۱ دلار، می‌توان برای ۱۸۱,۰۰۰ تراکنش در شبکه XRPL پرداخت کرد. بر اساس گزارش سازمان ملل، ارسال ۲۰۰ دلار توسط بانک در سراسر جهان در میانگین هزینه‌ای حدود ۶.۵٪ یا ۱۳ دلار دارد.

شرکت ریپل، یک شرکت پرداخت بر بستر بلاکچین، در تلاش است تا XRPL را به عنوان راهی برای ادغام در سیستم‌های موجود در حوزه پرداخت‌ها معرفی کند.

مونیکا لانگ، مدیرعامل ریپل، اعلام کرده است: “از ابتدا، ریپل تمرکز خود را بر روی ایجاد محصولاتی قرار داده است که واقعاً مشکلات مشتریان را حل کنند.” او افزوده است که تکامل پرداخت‌های ریپل با استفاده از فناوری نوین، بهبود تجربه پرداخت بین‌المللی را به طور معطوف به طولانی‌مدت پیگیری می‌کند.

بدیهی است که بانک‌ها در مواجهه با انقلاب بلاکچین به طور کلی نسلی جدید در حال تغییر هستند. با آگاهی از پتانسیل این فناوری، بانک‌ها در تلاش برای یکپارچه‌سازی بلاکچین فعالیت می‌کنند. SWIFT، که با بزرگترین تهدید مواجه است، تلاش می‌کند تا با ادغام بلاکچین‌های مختلف جایگاه خود را در دنیای پرداخت‌ها حفظ کند و تکامل یابد.


منبع: crypto-news-flash.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده