آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بهترین بازی های ارز دیجیتال

بهترین بازی ارزهای دیجیتال

بهترین بازی های ارز دیجیتال، امروزه اکثر افراد اوقات فراغت خود را به بازی کردن می گذراند اما چه بهتر می شود وقتی بتوانیم از بازی کردن خود کسب درآمد کنیم! شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه مگر امکانش هست؟ بله. به لطف بازی های کریپتویی این امکان وجود دارد و شما می توانید با بازی کردن کسب درآمد کنید. امروزه برخی از تیم های توسعه دهنده بازی، تولیدات خود را در بستر بلاکچین پیاده سازی کرده اند. این امر موجب شده است تا کاربران از این نوع بازی ها بیشتر استفاده کنند چراکه در کنار گذراندن اوقات فراغت همان‌طور که گفتیم درآمد نیز دارند. نکته قابل توجه این است که این درآمد دلاری می باشد.

خوشبختانه با گسترش حوزه ارز های دیجیتال بازی های بلاکچینی مختلفی وارد این حوزه شده اند. این موضوع باعث می شود تا رقابت بیشتر شود و در نهایت تمام تولیدکنندگان سعی می کنند تا بهترین را از خود به نمایش بگذارند. در کل باید بگوییم که امروزه دنیای ارز های دیجیتال بسیار در حال پیشرفت و گسترش می باشد و ما باید مراقب باشیم تا از این حوزه جا نمانیم!

ما در سایت زوم ارز بازی های بلاکچینی مختلفی را معرفی کرده ایم. شما می توانید به راحتی با جستجوی بازی مورد نظر آموزش انجام و همچنین درآمد زایی از آن بازی را مشاهده کنید. در این مقاله نیز ما قصد داریم تا به بررسی یک عنوان مهم بپردازیم. اکثر سؤالات کاربران در حوزه بازی های بلاکچینی از ما این است که بهترین بازی کدام است؟ ما نیز تصمیم گرفتیم تا درباره این موضوع برای شما یک مقاله آماده کنیم تا بتوانید بهترین بازی های بلاکچینی را بشناسید. در ادامه همراه ما باشید.

نیم نگاهی به بازی های بلاکچینی

نیم نگاهی به بازی های بلاکچینی
نیم نگاهی به بازی های بلاکچینی

احتمالاً تا به حال عبارت Play to Earn را شنیده اید. این عبارت به معنای بازی برای کسب درآمد است. به بازی هایی که امکان کسب درآمد دارند در دسته بازی های Play to Earn قرار می گیرند. یکی از سؤالاتی که ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاید این است که آیا این نوع بازی ها نیاز به سرمایه اولیه دارند؟

پاسخ به این سؤال را نه می توان با بله داد و نه می توان با خیر! برخی از بازی های بلاکچینی نیاز به سرمایه اولیه دارند اما برخی های دیگر خیر و هیچ نیازی به سرمایه اولیه ندارد. برای مثال اگر قصد انجام بازی ” بمب کریپتو ” یا ” Bombcrypto ” را داشته باشید، نیاز به سرمایه نسبتاً بالایی دارید و این موضوع برای بسیار از افراد ناخوشایند است.

یکی از سؤالات دیگری که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که چگونه می توانیم از بازی های بلاکچینی درآمد کسب کنیم؟ هر بازی تقریباً راه و روش اختصاصی خودش را دارد اما معمولاً در برخی از بازی ها با خرید و فروش می توانید درآمد کسب کنید. منظور از خرید و فروش در این قسمت، خرید و یا فروش محصولات داخل بازی می باشد. در ادامه درباره این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد. بازی های بلاکچینی به گیمر ها در ازای زمانی که صرف انجام بازی می کنند و همچنین دستاورد های داخل بازی پاداش می دهد.

گاهی از مواقع یک گیمر با استفاده از بازی های مختلف درآمد مناسبی کسب می کند و این موضوع را می توان به نوعی به عنوان یک شغل حساب نمود. همان‌طور که گفتیم خوشبختانه با توجه به گسترش ارز های دیجیتال امروزه بازی های بلاکچینی جای پای خود را در سرتاسر دنیا محکم کرده اند و این موضوع باعث شده است تا طرفداران زیادی کسب کنند.

در قسمت بعدی این مقاله قصد داریم تا به نحوه درآمد زایی در انواع بازی ها اشاره کنیم. اگر کنجکاو هستید که درباره این موضوع اطلاعات کسب کنید، در ادامه همراه ما باشید.


انواع روش های کسب درآمد در بازی های بلاکچینی

انواع روش های کسب درآمد در بازی های بلاکچینی
انواع روش های کسب درآمد در بازی های بلاکچینی

همان‌طور که گفتیم کسب درآمد در هر بازی متفاوت است؛ اما معمولاً اکثر بازی ها از دو روش ذیل پیروی می کنند. این ۲ روش عبارت اند از:

 1. خرید و فروش محصولات:

در برخی از بازی ها محصولاتی برای فروش گذاشته شده است. شما می توانید با استفاده از آن محصولات در بازی کسب درآمد کنید. برای مثال در یک بازی شما با بازی نمودن می توانید یک کارکتر ایجاد کنید. پس از مدتی می توانید همان کارکتر را در مارکت بازی بفروشید. این راه می تواند یکی از روش های کسب درآمد در بازی باشد. البته این موضوع به روش های مختلف پیاده سازی می شود. اگر بخواهیم از این روش یک مثال دیگر بزنیم می توانیم به خرید و فروش زمین اشاره کنیم.

اگر تا به حال نام بازی “آپلند” یا “Upland” را شنیده باشید، شما در این بازی می توانید زمین خرید و فروش کنید. به همین سادگی کسب درآمد شما نیز اتفاق می افتد. ملک و یا زمین در بازی آپلند به عنوان یک محصول به حساب می آیند و به همین دلیل این بازی را می توان در این دسته قرار داد.

 1. پاداش های درون برنامه ای:

نوع دیگر کسب درآمد در بازی های بلاکچینی دریافت پاداش های درون برنامه ای می باشد. شما می توانید با دریافت پاداش های مختلف طبق قوانین بازی از آن ها کسب درآمد کنید. برای مثال در بازی “بمب کریپتو” یا “Bombcrypto” شما می توانید با منفجر نمودن ” صندوق ” یا ” Chest ” در بازی پاداش کسب کنید. در انتها می توانید تمامی این پاداش ها را به دلار تبدیل کنید.

همان‌طور که مطالعه کردید، در هر روش برای شما یک مثال زدیم. در صورتی که هنوز بازی های گفته شده را نمی شناسید بهتر است یک سر به مقاله اختصاصی آن بازی بزنید تا بیشتر بتوانید با آن بازی ها آشنا شوید. البته لازم به ذکر است که در ادامه تمامی بازی های فوق دیگر بازی ها را به شما معرفی خواهیم نمود.


راه های تشخیص یک بازی مناسب

راه های تشخیص یک بازی مناسب
راه های تشخیص یک بازی مناسب

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به شما چندین راه معرفی کنیم تا با استفاده از آن ها بتوانید بهترین پروژه ها را شناسایی کنید. متأسفانه همان‌طور که گفتیم با توجه به گسترش این حوزه نمی توان به هر پروژه ای اعتماد نمود. شما از روش های ذیل می توانید بهترین پروژه و یا بازی را نیز پیدا کنید. البته لازم به ذکر است که برای این موضوع راه های زیادی وجود دارد اما ما تنها به نکته های مهم اشاره خواهیم کرد.

 • آشنایی با توسعه دهندگان بازی

آشنایی و مشاهده رزومه توسعه دهندگان بازی بسیار مهم است. اگر با توسعه دهندگان بازی آشنا شوید، قطعاً بهتر می توانید درباره آن پروژه تصمیم بگیرید. هرچه توسعه دهندگان بازی مشهور تر و دارای رزومه بهتری باشند بهتر می توانید به آن پروژه اعتماد کنید. یکی از سؤالاتی که ممکن است در این بخش برایتان پیش بیاید این است که چگونه می توانیم با توسعه دهندگان یک بازی آشنا شویم؟ اکثر بازی های بلاکچینی در همان صفحه ابتدایی تمامی توسعه دهندگان را با تصاویر آن ها معرفی کرده است. در صورتی که این صفحه را نتوانستید در سایتی پیدا کنید بهتر است درباره آن بازی کمی جستجو کنید چراکه قطعاً در بستر اینترنت آن ها معرفی شده اند.

 • مشاهده گیم پلی های مختلف

اگر قصد دارید قبل ورود به بازی آن را مشاهده کنید، بهترین دیدن گیم پلی های مختلف است. پیشنهاد ما به شما این است به یک یا دو گیم پلی بسنده نکنید و دست کم بیش از ۵ گیم پلی از بازی را مشاهده کنید. اگر گیم مورد نظر شما گسترده باشد قطعاً این تعداد افزایش پیدا می کند. مشاهده گیم پلی را دست کم نگیرید و حتماً به آن دقت و همچنین توجه کنید چراکه در انتخاب بسیار می تواند به شما کمک کند. ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانم گیم پلی یک بازی را مشاهده کنم؟ بهترین راه مشاهده گیم پلی از سایت رسمی بازی می باشد. در صورتی که نتوانستید گیم پلی مناسبی از سایت رسمی مشاهده کنید، با کمی جستجو در گوگل و شبکه های اجتماعی به راحتی می توانید انواع گیم پلی های بازی مورد نظرتان را مشاهده کنید.

 • توجه به بلاکچین بازی

تمامی بازی های بلاکچینی بر پایه یکی از شبکه های بلاکچین می باشد. حتماً به بلاکچین بازی مورد نظرتان دقت کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که این موضوع چه فایده ای دارد؟ توجه به بلاکچین بازی سبب می شود تا از نوع شبکه آن با خبر شوید. همچنین شما می توانید متوجه شوید که کارمزد های داخل بازی چه مقدار می باشد و یا اینکه این بلاکچین چه موانع مالی پیش رویتان گذاشته است و… . برای درک مناسب تر بهتر است یک مثال بزنیم. همان‌طور که می دانید کارمزد های شبکه BNB به نسبت پایین می باشد. پس اگر یک بازی بر روی این شبکه لانچ شود در معاملات خود در داخل بازی نیازی به پرداخت کارمزد بالا نمی باشد.

 • به مسائل اقتصادی بازی دقت کنید

یکی دیگر از مهم ترین مسائل این گزینه می باشد. همان‌طور که گفتیم برخی از گیم های بلاکچینی نیاز به سرمایه اولیه دارند. اگر قصد وارد نمودن مبلغی را دارید، در ابتدا باید به یک نکته مهم دقت کنید. این نکته بازگشت سرمایه می باشد. پس از اینکه تصمیم بر این شد مقداری سرمایه وارد بازی کنید، باید محاسبه کنید که نرخ بازگشت سرمایه شما چه مقدار می باشد. همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید تا زمانی که اصل سرمایه خود را به دست نیاورید، هیچ بازدهی (سود) نمی توانید از بازی داشته باشید؛ بنابراین این موضوع مهم را در نظر داشته باشید.

مسائل اقتصادی یک بازی تنها شامل نرخ بازگشت سرمایه نمی باشد و به مسائل دیگری نیز مربوط است. برای مثال اگر بازی مورد نظر شما یک توکن حاکمیتی دارد حتماً درباره آن توکن تحقیق کنید و روند قیمتی آن را مشاهده کنید تا بهتر بتوانید درباره درآمد بازی تصمیم بگیرید.

همان‌طور که گفتیم موارد فوق شامل تمام مواردی که باید برای یک بازی مناسب به آن دقت کنید نمی باشد. بهتر است اگر علایق درستی نیز در این زمینه دارید، به آن توجه کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ اصل مطلب یعنی معرفی بازی های بلاکچینی برویم.


معرفی بهترین بازی های کریپتویی

معرفی بهترین بازی های ارزدیجیتال
معرفی بهترین بازی های ارزدیجیتال

 با توجه به تمام موضوعات، در این بخش از مقاله قصد داریم تا به سراغ اصل مطلب یعنی معرفی بهترین بازی های ارز دیجیتال برویم. رتبه‌بندی تمامی بازی های ذیل بر اساس تعداد کاربران فعال می باشد. اگر قصد دارید تا با بهترین بازی های کریپتویی آشنا شوید این قسمت از مقاله را حتماً مطالعه کنید.

 1. معرفی بازی Splinterlands:

معرفی بازی Splinterlands
معرفی بازی Splinterlands

این بازی دارای ۳ توکن می باشد. یکی از این توکن ها در داخل بازی قابل خرج کردن می باشد و در صرافی و همچنین بستر ارزها دیجیتال امکان خرید و فروش این توکن وجود ندارد. ۲ توکن دیگر این بازی قابل خرید و فروش در انواع صرافی های ارز دیجیتال می باشد. SPS نام توکن اصلی این بازی می باشد. اگر قصد دارید تا درباره این توکن اطلاعات کامل و جامعی کسب کنید بهتر است به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید. توکن دیگر این بازی DEC نام دارد.

تقریباً می توان گفت که این بازی در بین کاربران محبوب است و در حال حاضر تقریباً ۳۷۰ هزار کاربر فعال دارد که در زمان نگارش این مقاله در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کاربران این بازی رشد ۴۰ درصدی داشته است.

بازی Splinterlands بر بستر بلاکچین ارز دیجیتال هایو یا Hive ایجاد شده است. با توجه به تعداد کاربران فعال این بازی به راحتی می توان گفت که روزانه ده ها هزار گیمر در حال انجام این بازی هستند.

به صورت کلی روند کار در این بازی این‌گونه است که بازیکنان یک دسته کارت طراحی و جمع آوری می کنند و سپس با دیگر بازیکنان رقابت می کنند. این بازی به صورت کاملاً آنلاین می باشد. خوشبختانه برای استفاده از این بازی نیازی به نرم افزار های تغییر ای پی ندارید

ایجاد یک حساب کاربری در بازی Splinterlands سخت نیست و تنها نیاز است تا کیف پول متامسک را نصب داشته باشید. هر چه در این بازی در نبرد های بیشتری شرکت کنید امتیازات زیادی نیز دریافت می کنید. با دریافت امتیاز سطح شما تغییر می کند و به همین دلیل صندوقچه هایی را دریافت می کند. در این صندوقچه ها منابع مختلفی هستند که می توانید از آن ها درآمد کسب کنید.

 1. معرفی بازی Alien Worlds:

معرفی بازی Alien Worlds
معرفی بازی Alien Worlds

توکن اصلی این بازی TLM است که اگر در کوین مارکت کپ آن را جستجو کنید می توانید به اطلاعات مختلف این توکن دسترسی پیدا کنید. اگر به سایت رسمی این بازی مراجعه کنید می توانید اطلاعات مناسبی از آن به دست بیاورید. برای مراجعه به سایت رسمی این بازی می توانید نام بازی را در گوگل جستجو کنید. حتماً پس از مراجعه به سایت مراقب باشید تا گرفتار وب سایت های اسکم نشوید.

پس از اینکه وارد سایت شدید می توانید با کلیک بر روی گزینه Play & Earn بازی را آغاز کنید. ایجاد حساب کاربری در این بازی آسان می باشد اما مراحل کمی طولانی تری دارد و نسبت به باقی بازی ها کمی متفاوت می باشد.

در این بازی کسب درآمد از طریق خرید و فروش امکان پذیر است. شما می توانید NFT های خود را در داخل بازی برای فروش بگذارید. NFT ها در بازی شامل سلاح، ابزار، زمین و همچنین شخصیت می باشد. اگر بخواهید این بازی را بهتر انجام دهید باید مقداری سرمایه وارد کنید. به همین منظور باید بگوییم که تا حدودی این بازی نیاز به سرمایه اولیه دارد.

 1. معرفی بازی Axie Infinity:

معرفی بازی Axie Infinity
معرفی بازی Axie Infinity

احتمالاً تا به حال نام بازی Axie Infinity را زیاد شنیده باشید. این بازی یکی از پرطرفدار ترین بازی های بلاکچینی می باشد. بازی بلاکچینی Axie Infinity توسط استودیو بازی سازی (اسکای میویس یا Sky Mavis) تولید شده است. برای شروع در این بازی نیاز به کیف پول متامسک دارید. تقریباً در حال حاضر اکثر بازی ها از کیف پول متامسک استفاده می کنند. در نتیجه به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً این کیف پول را در مرورگر خود نصب کنید.

در این بازی موجوداتی به نام اکسی وجود دارند که شما باید آن ها را پرورش دهید و در نهایت اقدام به فروش اکسی های خود در مارکت بازی کنید. این‌گونه می توانید شما از بازی اکسی اینفینیتی کسب درآمد کنید. توکن حاکمیتی این بازی SLP نام دارد. اگر قصد دارید تا با این توکن آشنا شوید، بهتر است به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید.

متأسفانه برای شروع این بازی نیاز به سرمایه اولیه دارید. پس از وارد نمودن سرمایه به بازی باید اقدام به خرید اکسی ها کنید. اکسی ها تولید مثل می کنند و شما نیز باید آن ها را پرورش دهید. این بازی یک فروشگاه یا Marketpalce دارد و شما می توانید در آن اقدام به خرید و فروش اکسی ها کنید.

این بازی قابل نصب بر روی سیستم عامل های ویندوز، اندروید، مکینتاش، ای او اس می باشد. برای اینکه بتوانید این بازی را در امنیت کامل دانلود کنید بهتر است به سایت رسمی بازی Axie Infinity مراجعه کنید.

بازی اکسی اینفینیتی نیز دارای ۳ حالت مختلف می باشد. شما می توانید یکی از حالت های ذیل را انتخاب و سپس بازی خود را آغاز کنید. انواع مود و یا حالت های بازی Axie Infinity عبارت اند از:

 • حالت ماجراجویانه یا Adventure
 • حالت مبارزه تن به تن یا Arena
 • حالت تولید مثل یا Breeding

تمامی حالت های این بازی فعال است و شما می توانید از آن ها استفاده کنید. اگر فردی هستید که علاقه به این بازی دارید اما سرمایه مورد نیاز را ندارید، می توانید از یک راه دیگر اقدام کنید. برای مثال می توانید به صورت شراکتی اکسی های این بازی را تهیه و سپس از آن ها استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که راه های درست دیگری نیز وجود دارد. می توانید طبق علایق خود بهترین راه را انتخاب کنید.

 1. معرفی بازی Farmers World:

معرفی بازی Farmers World
معرفی بازی Farmers World

این بازی به نوعی شبیه به انجام کار کشاورزی می باشد. در این گیم بازیکنان باید زمین خریداری کنند و سپس مزارع بزرگ ایجاد کنند. البته ایجاد یک مزرعه بزرگ در این بازی کار آسانی نمی باشد و سختی خاص خودش را دارد. تقریباً این بازی جدید است و باید بگوییم که بیشتر بر روی ماینینگ تمرکز دارد.

ثبت نام در این بازی به آسانی انجام می شود برای استفاده شما باید در کیف پول WAX یک حساب ایجاد کنید. متأسفانه در حال حاضر شما نمی توانید از این بازی در سیستم عامل های اندروید و یا ای او اس استفاده کنید. طبق گفته های سازندگان بازی در آینده نزدیک برای هر دو سیستم عامل نسخه های جداگانه توسعه داده می شود.

برای اینکه بتوانید این بازی را انجام دهید نیاز به سرمایه اولیه دارد. با توجه به قیمت توکن بازی سرمایه اولیه تقریباً زیادی نیاز است. اگر قصد وارد نمودن سرمایه ندارید، برای تهیه ابزار باید شروع به استخراج ابزار مورد نظرتان کنید.

کسب درآمد در این بازی نیز به راحتی انجام می شود. برای اینکه بتوانید موفق عمل کنید باید وقت کافی برای بازی بگذارید. تا زمانی که برای انجام این بازی وقت مناسبی نگذارید، بدون داشتن سرمایه نمی توانید به راحتی کسب درآمد کنید.

 1. معرفی بازی Upland:

معرفی بازی Upland
معرفی بازی Upland

اگر بخواهیم این بازی را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم که در اصل شما در این گیم فقط زمین و یا ملک خرید و فروش می کنید. اصل کار شما در این بازی دقیقاً این موضوع می باشد. تقریباً می توان گفت که بازی آپلند یک بازی جذاب و کامل است. به راحتی می توانید ساعت ها با این بازی مشغول شوید.

بازی بلاکچینی آپلند دارای سطح های مختلفی می باشد. شما زمانی که در این بازی حساب کاربری ایجاد می کنید با سطح یک یا VISITOR رو به رو می شوید. در این سطح محدودیت هایی وجود دارد. برای مثال یکی از محدودیت های مهم این سطح فروش ملک می باشد. در سطح ویزیتور یا VISITOR شما تنها می توانید ملک خرید کنید و امکان فروش ملک ندارید. در صورتی که سطح شما از VISITOR به Uplander تغییر کند دیگر می توانید هم ملک خرید کنید و هم ملک بفروشید. به همین راحتی!

لازم به ذکر است که هر سطح محدودیت های خاصی دارد و به این فکر نباشید که به این زودی ها سطح شما به بالاترین می رسد چراکه برای گذشتن از هر سطح نیاز به زمان دارید. امکاناتی در بازی وجود دارد که انجام آن را جذاب تر کرده است. برای مثال در بازی آپلند شما می توانید تنها با کلیک بر روی یک گزینه، موقعیت فعلی زمین خود را در واقعیت ببینید. این موضوع شبیه ساز ۳D شده است و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

متأسفانه یکی از مشکلات بزرگ این بازی برای کاربران ایرانی نقد کردن درآمد است. درآمد به دست آمده از بازی را نمی توان با استفاده از ارز های دیجیتال دریافت کرد و حتماً باید از طریق پی پل درآمد خود را دریافت کنید. با توجه به وجود تحریم ها این کار کمی مشکل است اما اگر کمی تلاش کنید با استفاده از یک رابط می توانید به راحتی درآمد خود را نقد کنید.

آخرین موردی که نیاز است درباره بازی آپلند بدانید این است که این گیم هیچ توکن حاکمیتی ندارد و تنها یک توکن داخل بازی با نام UPX دارد. این توکن غیر قابل خرید و فروش است. اگر به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید می توانید اطلاعات مناسبی از این توکن به دست بیاورید.

 1. معرفی بازی Crazy Defense Heroes:

معرفی بازی Crazy Defense Heroes
معرفی بازی Crazy Defense Heroes

این بازی یکی دیگر از بازی های بلاکچینی Play to Earn می باشد. شما می توانید از طریق این بازی اقدام به کسب درآمد کنید. یکی از نکات منفی این بازی طریقه ثبت نام و ایجاد حساب است. متأسفانه در زمان ایجاد حساب در بازی کریزی دیفنس مشکلات متعددی برایتان پیش می آید. تقریباً باید گفت که این بازی جذاب است و پتانسیل جذب کاربر را دارد اما نکته ای که باید توسعه دهندگان بازی به آن توجه کنند باگ های آن می باشد.

البته لازم به ذکر است که این باگ ها تماماً در هنگام ثبت نام و یا برداشت درآمد می باشد و شما در هنگام بازی هیچ مشکلی نخواهید داشت. متأسفانه همان‌طور که اشاره شد، در هنگام برداشت درآمد نیز بازهم با مشکل رو به رو می شوید. یکی از ارور های رایج این بازی در هنگام برداشت درآمد عدم موجودی برای کارمزد می باشد. در آینده ای نزدیک ما حتماً راه حل این مشکل را در مقاله اختصاصی این بازی برای شما بیان خواهیم نمود.

اگر بخواهیم بحث درآمد زایی این بازی را فاکتور بگیریم، در کل برای یک بازی معمولی باید بگوییم که گیم مناسب و جذابی می باشد. اگر برای درآمد از این بازی مصمم باشید، قطعاً می توانید از آن درآمد مناسبی را کسب کنید. یکی از نکات مثبت این بازی این است که نیازی به سرمایه اولیه ندارد و شما می توانید بدون سرمایه اولیه این بازی را انجام دهید. البته در صورت تمایل می توانید سرمایه وارد بازی کنید اما نیازی به انجام این کار نمی باشد.

توکن اختصاصی این بازی TOWER نام دارد. درآمد های شما از داخل این بازی تماماً با استفاده از این توکن پرداخت می شود. این توکن قابل خرید و فروش است و شما می توانید به راحتی آن را خرید و فروش کنید. یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که این توکن در چه صرافی هایی لیست شده است؟ برای پاسخ سؤال خود می توانید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید اما در کل شما می توانید در صرافی های کوکوین، یونی سواپ، سوشی سواپ و… این توکن را خرید و فروش کنید.

 1. معرفی بازی Sunflower Farmers:

معرفی بازی Sunflower Farmers
معرفی بازی Sunflower Farmers

این بازی بر روی بستر (بلاکچین) ماتیک (Polygon) اجرا می شود. یکی از گزینه های مثبت این بازی این است که خوشبختانه تراکنش های داخلی این بازی کم است. این موضوع زمانی حس می شود که شما درآمد کمی از بازی دارید و قصد انتقال آن را دارید؛ بنابراین دیگر نیازی نیست که کارمزد زیادی پرداخت کنید.

برای اینکه بهتر در این بازی عمل کنید طبق تجربه، مناسب است برای این بازی یک کیف پول جداگانه ایجاد کنید و به صورت کامل یک ولت دیگر را به این بازی اختصاص دهید. در ابتدای بازی شما باید حتماً یک تراکنش بر روی شبکه ماتیک انجام دهید. شاید با خود فکر کنید که این بازی نیز همانند دیگر بازی ها نیاز به سرمایه اولیه دارد اما خیر به این شکل نیست شما تنها در این بخش باید یک تراکنش با مقدار کمی را انجام دهید. برای مثال باید یک تراکنش با حجم ۰.۳ ماتیک توسط شما انجام شود.

پس از اینکه تراکنش شما تایید شود، بازی برای شما آغاز می شود و می توانید فارم و یا مزرعه خود را ایجاد کنید. ممکن است پس از تایید تراکنش در هنگام ایجاد فارم کمی با مشکل رو به رو شوید در این مواقع باید اینترنت خود را یک بار تغییر دهید تا مشکل برطرف شود.

توکن حاکمیتی این بازی SFF نام دارد. متأسفانه در حال حاضر صرافی های کمی از این توکن پشتیبانی می کند. یکی از این صرافی ها کوئیک سواپ نام دارد. شما می توانید در این صرافی توکن SFF را به راحتی معامله کنید.

 1. معرفی بازی Second Life:

معرفی بازی Second Life
معرفی بازی Second Life

این بازی همان‌طور که از نامش پیداست به زندگی دوم مشهور است. احتمالاً نام بازی Second Life را زیاد شنیده باشید. ابن بازی بلاکچینی برای شما امکان کسب درآمد فراهم کرده است. در این بازی شما می توانید کارکتر واقعی و یا خیالی خود را ایجاد کنید و در نهایت بازی را آغاز کنید.

در این بازی شما می توانید به یک فروشنده، مالک تبدیل شوید و یا تجربه های جدیدی خلق کنید. شما می توانید با به‌کارگیری تمامی راه های گفته شده در این بازی کسب درآمد کنید. یکی دیگر از راه های کسب درآمد در این بازی پیدا کردن شغل می باشد اگر توانایی داشته باشید می توانید به صورت تمام وقت و یا پاره وقت برای بیزینس های داخل بازی کار کنید. از این طریق هم شما می توانید کسب درآمد کنید.

این بازی هیچ توکن حاکمیتی ندارد و شما می توانید بر پایه دلار در این بازی درآمد کسب کنید. در این بازی شما می توانید در مناطق مختلف دنیا بگردید و همچنین با افراد متفاوتی گفتگو کنید. در کنار تمامی این موارد شما می توانید در مراسم های مختلف نیز شرکت کنید. کار های دیگری را نیز می توانید در این بازی همانند دنیای واقعی انجام دهید. کسب درآمد در این بازی برای کاربران ایرانی کمی دشوار می باشد اما اگر پیگیر این بازی باشید می توانید از راه های مختلف شما نیز یکی از بازیکنانی باشید که از این گیم درآمد دارند.

شما می توانید برای کارکتر خود همانند دنیای واقعی لباس تهیه کنید. برای خرید لباس ها باید مقداری پول پرداخت کنید اما اگر کمی برای بازی وقت بگذارید ممکن است بتوانید لباس های رایگانی را از فروشگاه های مختلف تهیه کنید.

 1. معرفی بازی Bomb Crypto:

معرفی بازی Bomb Crypto
معرفی بازی Bomb Crypto

در همین ابتدا لازم است درباره این بازی بگوییم که نیاز به سرمایه اولیه دارد. اگر قصد کسب درآمد از این بازی را دارید باید حتماً مقدار سرمایه وارد این بازی کنید. سرمایه شما می توانید ۵۰ دلار، ۱۰۰ دلار و یا حتی بیشتر باشد. هرچه سرمایه بیشتری وارد بازی کنید زودتر می توانید به درآمد برسید و همچنین درآمد مناسبی نیز می توانید از این بازی کسب کنید.

سناریو این بازی توسط ذهن توسعه دهندگان آن تولید شده است و کاملاً یک سناریو ساده دارد. خلاصه سناریو این بازی این‌گونه است که چندین سال قبل هیولا ها وارد شهر شده اند و اقدام به غارت غنیمت ها کرده اند. حال شما باید با کارکتر های این بازی ( هیرو ها ) به هیولا ها حمله کنید و غنیمت های غارت شده را پس بگیرید.

البته این بازی دارای ۳ حالت متفاوت می باشد. این سه حالت عبارت اند از:

 • شکارگنج یا Treasure Hunt
 • داستانی یا Story
 • بتل یا Battle

در حال حاضر تنها می توانید با مود و یا حالت شکارگنج بازی کنید و دیگر مورد ها طبق گفته بازی در آینده ای نزدیک فعال خواهند شد. در این حالت شما با استفاده از هیرو ها باید به صندوق و یا Chest ها حمله کنید. این کار این‌گونه انجام می شود که هیرو در کنار صندوق ها یک بمب قرار می دهند. با انفجار بمب ها صندوق ها از بین می روند و به همین دلیل پس از انفجار به شما مقداری غنیمت تعلق می گیرد. تقریباً اگر تعداد زیادی هیرو داشته باشید هر بار باید حدوداً ۵ الی ۶ ساعت زمان بگذارید.

این بازی دارای یک توکن حاکمیتی می باشد. نام این توکن BCOIN می باشد. در بازی نیز شما این توکن را دریافت خواهید کرد و از طریق فروش این توکن می توانید درآمد داشته باشید. برای اینکه با توکن BCOIN آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم که سری به سایت کوین مارکت کپ بزنید. در این سایت می توانید به صورت کامل با این توکن آشنا شوید. یکی از سؤالاتی که شاید در همین بخش ذهن شمارا درگیر کند این است که چه صرافی هایی از توکن BCOIN پشتیبانی می کنند؟

متأسفانه در حال حاضر صرافی های کمی این توکن را لیست کرده اند اما با این حال شما می توانید در صرافی پنکیک سواپ اقدام به خرید و فروش توکن BCOIN کنید. در حال حاضر تنها صرافی معتبر این توکن همان‌طور که گفتیم پنکیک سواپ می باشد.

 1. معرفی بازی Sorare:

معرفی بازی Sorare
معرفی بازی Sorare

اگر طرفدار پروپاقرص فوتبال هستید این بازی می توانید مناسب شما باشد. بازی فوتبالی Sorare یک بازی پیش‌بینی است. البته لازم به ذکر است که منظور از پیش‌بینی آن پیش‌بینی که فکر می کنید ( قمار و… ) نیست. در این بازی شما تنها باید پیش‌بینی کنید که بازیکن های انتخابی شما آیا احتمال دارد در بازی پیش رو گل بزند، پاس گل بدهد یا خیر! در صورتی که پیش‌بینی شما درست باشد امتیازاتی را دریافت خواهید کرد. این امتیازات باعث می شود تا کارت های خوبی از این بازی دریافت کنید. در نهایت برای کسب درآمد شما می توانید کارت های به دست آمده را به فروش بگذارید و کسب درآمد کنید.

البته لازم به ذکر است که کسب درآمد در این بازی به همین راحتی ها نیست بلکه باید کمی صبر و حوصله و همچنین دقت به خرج دهید تا بتوانید موفق شوید. شما در این بازی در یک بستر مجازی پیش‌بینی می کنید اما بازیکنان شما در حقیقت بازی می کنند و در صورت موفقیت امتیاز به شما تعلق می گیرد. شایان ذکر است که شما هفته ای یک بار می توانید این بازی را انجام دهید. در کل باید بگوییم که این بازی هفتگی می باشد.

بازی سورر بر اساس تعداد کارت انجام می شود. کارت های مختلفی از بازیکنان مختلفی در این بازی وجود دارد. برای انجام این بازی تنها کافی است در یک تیم برای خود ۵ عدد کارت بچینید. این کارت ها شامل ۵ بازیکن می باشد چراکه هر کارت شامل یک بازیکن است. در منوی اصلی بازی یک قسمتی وجود دارد که شما می توانید زمان‌بندی تمامی بازی ها را در آن قسمت مشاهده کنید. در کنار این گزینه، یک گزینه دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن زمان بدی بازی های خودتان را مشاهده کنید. پس از پایان هر بازی، طبق کار های مثبت بازیکنان انتخابی، امتیازات شما واریز می شود.

این گیم هیچ توکن و یا ارز دیجیتال ندارد چراکه شما می توانید به راحتی در این بازی با دلار و یورو معاملات خود را انجام دهید. به صورت کلی باید گفت که اگر اهل فوتبال هستید تا حدودی این بازی می تواند برای شما جذاب باشد. اگر به صورت حرفه ای در این بازی زمان بگذارید می توانید به راحتی کسب درآمد نیز داشته باشید.


سؤالات متداول

ممکن است برای برخی از شما عزیزان سؤالات متفاوتی ایجاد شود. در این بخش از مقاله قصد داریم تا به چند سؤال احتمالی پاسخ بدهیم.

 1. آیا برای سیستم عامل اندروید نیز بازی کریپتویی وجود دارد؟

بله. برخی از بازی ها نسخه اندروید Android و همچنین ای او اس IOS دارند. شما می توانید به راحتی نسخه متناسب با سیستم عامل مورد نظرتان را دانلود و سپس نصب و استفاده کنید.

 1. در بازی های نسخه موبایلی چگونه باید به ولت متصل شویم؟

هر بازی قانون خاص خودش را دارد. برخی ها از کیف پول داخلی پشتیبانی می کنند و برخی ها نیز از ولت های دیگر! برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم. اگر بازی ” کریزی دیفنس ” Crazy Defense Heroes ” را تا به حال انجام داده باشید متوجه می شوید که این بازی از یک روش خاص استفاده کرده است. در این بازی شما ابتدا باید در داخل گیم یک حساب کاربری ایجاد کنید. سپس باید با همان حساب کاربری در سایت بازی وارد شوید. حال شما می توانید بازی را به سایت متصل کنید. پس از اینکه این اتفاق رخ داد نوبت به این رسیده است که در سایت حساب کاربری خود را به یک ولت که می توانید کیف پول متامسک باشد متصل کنید. همان‌طور که مطالعه کردید بازی کریزی دیفنس از این روش استفاده کرده است.

 1. چگونه می توانیم درآمد به دست آمده داخل بازی را نقد کنیم؟

اگر در این بخش منظور از نقد کردن تبدیل به دلار باشد باید از طریق یک صرافی این کار را انجام دهید. در صورتی که بازی از یک ولت جداگانه استفاده می کند ( برای مثال متامسک ) شما می توانید با مراجعه به یک صرافی غیر متمرکز به راحتی درآمد خود را نقد کنید؛ اما اگر بازی از ولت داخلی استفاده می کند باید ابتدا دارایی خود را به یک ولت خارج از بازی انتقال دهید و سپس آن را نقد کنید. در نهایت پس از تبدیل به دلار می توان آن را در یک صرافی داخلی به تومان تبدیل کنید.

برخی دیگر از بازی ها ممکن است از طریق کریپتو به کاربران خود پرداخت نکنند به همین منظور باید یکی از راه هایی که بازی پیش روی شما گذاشته است را انتخاب کنید. اگر بخواهیم برای این موضوع مثالی بزنیم می توانیم به بازی ” آپلند ” Upland ” اشاره کنیم. در این بازی شما نمی توانید درآمد خود را به کریپتو برداشت کنید و حتماً باید از پی پال این کار را انجام دهید. متأسفانه در حال حاضر هر فردی نمی تواند به راحتی این کار را انجام دهد بنابراین ممکن است برای نقد کردن دارایی در این بازی با مشکل رو به رو شوید که البته این موضوع راه حل های خاص خودش را دارد. البته این موضوع برای بازی آپلند در زمان نگارش این مقاله می باشد و ممکن است در آینده امکان برداشت دارایی از طریق کریپتو فراهم شود.

 1. آیا درآمد بازی های کریپتویی واقعی هستند؟

برخی ها بر این باورند که درآمد در بازی های کریپتویی سرکاری می باشد اما باید بگوییم که در اصل این‌طور نیست. برخی از بازی ها نیاز به سرمایه اولیه دارند و تا سرمایه اولیه نداشته باشید نمی توانید کسب درآمد خود را آغاز کنید و برخی های دیگر نیز باید در داخل به یک سری شرایط برسید تا درآمد زایی شما آغاز شود. برخی از افراد به این موارد توجه ای نمی کنند و درجا می گویند که این بازی ها سرکاری و یا کلاه‌برداری هستند. حتماً اگر قصد انجام یک بازی کریپتویی دارید درباره آن خوب تحقیق کنید تا از نحوه کسب درآمد آن اطلاع داشته باشید.

 1. آیا این درست است که تمام بازی های کریپتویی نیاز به سرمایه اولیه دارند؟

تقریباً می توان گفت که اکثر بازی ها نیاز به سرمایه اولیه دارند و شما باید حداقل یک محصول در بازی خریداری کنید. برای مثال ممکن است در یک بازی مبارزه ای برای بهتر مبارزه کردن باید یک کارکتر خریداری کنید. همین موضوع باعث می شود تا بگوییم این بازی نیاز به سرمایه اولیه دارند. البته در برخی از بازی ها که نیاز به سرمایه اولیه دارند، می توان بدون وارد نمودن سرمایه نیز بازی را انجام داد اما در این مواقع زمان رسیدن به سرمایه شما کمی طولانی تر می شود و ممکن است این موضوع برای برخی از افراد ناخوشایند باشد.

 1. منظور از بازی های NFT چه بازی های می باشد؟

این نوع بازی ها همان بازی های بلاکچینی هستند اما شما می توانید تبادل های مالی و یا خرید و فروش محصولات توسط NFT ها داشته باشید. تقریباً در حال حاضر اکثر بازی ها بر پایه NFT ها می باشد.

 1. آیا در صورتی که یک بازی توکن اختصاصی داشت می توانیم آن را خرید و فروش کنیم؟

خرید و فروش توکن بازی ها معمولاً بسیار سود آور می باشد اما قبل از اینکه بخواهید این کار را انجام دهید باید آن توکن را به خوبی بشناسید. نیاز است تا ابتدا مقالات مختلفی را درباره توکن مورد نظرتان مطالعه کنید تا بتوانید با دانش مناسبی وارد شوید. در کل باید بگوییم که خرید و فروش توکن برخی از بازی ها مناسب است چراکه با توجه به گسترش حوزه بازی های کریپتویی می توانند رشد های مناسبی را داشته باشند.

 1. برای انجام بازی های کریپتویی باید سیستم عامل های قدرتمندی داشته باشیم؟

خیر. خوشبختانه برای نصب و یا اجرا بازی های کریپتویی نیازی به سیستم عامل های قدرتمند ندارید و می توانید به راحتی با هر سیستم عاملی این نوع بازی ها را انجام دهید. برخی از بازی های کریپتویی بر پایه وب فعالیت می کنند. این نوع بازی ها به راحتی در هر سیستم عامل قابل اجرا می باشند و شما می توانید به راحتی بازی کنید. خیلی کم پیش می آید که یک بازی نیاز به سیستم قدرتمندی داشته باشد.

 1. چگونه می توانم سرمایه اولیه خود را وارد بازی کنم؟

طریقه انجام این کار در هر بازی متفاوت است. در برخی از بازی ها باید این کار را با استفاده از توکن های اختصاصی انجام دهید در برخی های دیگر می توانید با هر ارزی سرمایه اولیه خود را وارد بازی کنید. ابتدا باید ببینید که شرایط بازی مورد نظرتان چگونه است و سپس طبق همان شرایط تصمیم بگیرید.

در این بخش سعی داشتیم تا به بیشتر سؤالات شما عزیزان پاسخ بدهیم. در صورتی که سؤال مورد نظر شما در بین سؤالات فوق نبود، می توانید آن را برای ما در قسمت نظرات بنویسید تا در اسرع وقت به سؤال و یا مشکل شما پاسخ بدهیم.


سخن آخر درباره ی بهترین بازی های ارز دیجیتال

در این مقاله سعی داشتیم تا به شما عزیزان بهترین بازی های کریپتویی را معرفی کنیم. شما می توانید هر یک از بازی های فوق را انتخاب و سپس بازی کنید. توجه داشته باشید که قبل از انتخاب و شروع یک بازی ابتدا کمی بیشتر درباره آن تحقیق کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

تمامی بازی های معرفی شده همان‌طور که مطالعه کردید از نوع های نیاز به سرمایه اولیه و بدون نیاز به سرمایه اولیه می باشند پس به این موضوع در هنگام انتخاب دقت کنید. خوشبختانه بازی های معرفی شده در سبک های متفاوت می باشد؛ بنابراین می توانید به راحتی طبق علایق خود انتخاب کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “بهترین بازی های ارز دیجیتال” با ما همراه بودید.

 

منبع: Zoomarz


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده