آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز سیس کوین چیست؟ | آینده ارز سیس کوین

ارز سیس کوین SYS چیست؟

ارز سیس کوین SYS چیست؟ آیا به دنبال اطلاعاتی در ارتباط با ارز دیجیتال سیس کوین می باشید؟ ما در این مقاله به معرفی کامل این رمز ارز و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی Syscoin خواهیم پرداخت. در ابتدا بهتر است تا در یک عبارت کوتاه این پلتفرم را برای شما عزیزان معرفی نماییم. پلتفرم سیس کوین به عنوان یک شبکه جهانی، یک پایگاه داده غیرمتمرکز و یک بلاکچین معرفی می شود که در اواخر سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد. این رمز ارز از طریق یک فورک بیت کوین ایجاد شد.

پلتفرم سیس کوین Syscoin در تلاش است تا کارمزدهای پایین را ارائه دهد و یک محیط کاملا غیرمتمرکز ایجاد نماید. در ادامه شما می توانید با کیف پول هایی آشنا شوید که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند و می توانید از آنها برای ذخیره سازی رمز ارز سیس کوین SYS استفاده نمایید. همچنین ما به شما صرافی هایی را معرفی خواهیم نمود که می توانند برای خرید و فروش رمز ارز سیس کوین SYS مورد استفاده قرار گیرند.

ارز دیجیتال سیس کوین SYS چیست؟

ارز دیجیتال سیس کوین SYS چیست؟
ارز دیجیتال سیس کوین SYS چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله بیان شد، SYS توکن بومی پلتفرم سیس کوین Syscoin است و پلتفرم را تامین می نماید. دارندگان SYS می توانند از توکن به عنوان گس برای تراکنش ها، استقرار قرارداد هوشمند و موارد دیگر استفاده کنند.

در حال حاضر ۶۲۶،۹۲۷،۸۷۰ SYS در پلتفرم در گردش است و کاربران می توانند کوین های SYS را در بسیاری از صرافی های متمرکز همانند بیترکس، بای بیت و بایننس خریداری کنند. این توکن همچنین در صرافی های غیرمتمرکز در دسترس می باشد. دارندگان SYS می توانند از توکن به روش های زیر استفاده کنند:

۱.یک Syscoin Platform Token یا SPT ایجاد کنید، یک توکن دارایی سفارشی که از پلتفرم سیس کوین استفاده می کند.

۲.یک مسترنود را وثیقه قرار دهید و در نتیجه برای مشارکت در خدمات شبکه مانند ZDAG پاداش دریافت کنید و به پیشنهادات حاکمیتی رای دهید.

۳.پرداخت کارمزدهای شبکه با استفاده از SYS امکان پذیر است.


نیم نگاهی به کوین سیس کوین Syscoin

نام اختصاری SYS
نوع ارز  Coin
عرضه کل ۶۳۲،۷۰۱،۶۶۱
مقدار در گردش  ۶۳۲،۷۰۱،۶۶۱
وب سایت رسمی syscoin.org
بلاکچین اکسپلورر chainz.cryptoid.info

explorer.blockchainfoundry.co

پیج های ارتباط رسمی bitcointalk.org

syscoin.org

twitter

reddit

وایت پیپر https://syscoin.org/whitepaper
سورس کد https://github.com/syscoin/

معرفی پلتفرم سیس کوین Syscoin

معرفی پلتفرم سیس کوین Syscoin
معرفی پلتفرم سیس کوین Syscoin

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان شد، سیس کوین Syscoin یک شبکه جهانی، یک پایگاه داده غیرمتمرکز و یک بلاکچین است و بر اساس فورکی از پروتکل بیت کوین ایجاد شده است. این پلتفرم با بیت کوین ادغام شده شده است و یکی از امن ترین، پایدارترین و مقیاس پذیرترین شبکه ها را ارائه می دهد. این پروژه تلاش می کند تا واسطه ها را حذف کند و پول را مستقیما به مصرف کنندگان برگرداند، و هزینه های سنگینی را که در حال حاضر توسط شرکت های بزرگی مانند آمازون و eBay دریافت می شود، حذف می کند. شما می توانید از رمز ارز بومی آن یعنی SYS برای پرداخت کارمزد استفاده کنید.

یکی از پلتفرم هایی که بر اساس فناوری بلاکچین سیس کوین ساخته شده است، بلاک مارکت Blockmarket می باشد. این پلتفرم به کابران امکان می دهد تا وسایل خود را از مبلمان تا رایانه خریداری کنند و یا بفروشند. این کار بدون هیچ کارمزدی صورت می پذیرد. همچنین مشاغل قادر خواهند بود تا در بلاک مارکت فروشگاه های مجازی ایجاد نمایند و محصولات شخص دیگری را به فروش برسانند.

علاوه بر مواردی که گفتیم، لازم به ذکر است که بلاکچین سیس کوین سرعت بیشتری همراه با کارمزد تراکنش های کمتر نسبت به بیت کوین ارائه می دهد. این پلتفرم می تواند ۷۵۰ تراکنش در ثانیه را پشتیبانی کند و با انتشار مستر نود آینده، بیش از ۳۰۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه را پشتیبانی خواهد کرد. همچنین می توان بیان نمود که پروژه سیس کوین توسط یک تیم قوی پشتیبانی می شود و آنها به طور مداوم در حال بهبود پروتکل هستند.


بررسی تاریخچه سیس کوین Syscoin

بررسی تاریخچه سیس کوین Syscoin
بررسی تاریخچه سیس کوین Syscoin

هدف پلتفرم سیس کوین Syscoin این است که برای شرکت ها و سازمان های امروزی بستری برای بهره مندی از فناوری بلاکچین و دفتر کل توزیع شده با امنیت و در دسترس بودن بالا، کاهش هزینه های زیرساخت و تراکنش و انواع ویژگی های سازمانی فراهم کند.

این پروژه در ابتدا به عنوان یک پروتکل بلاکچین ایجاد شد که مفاهیم بیت کوین را گسترش داد تا شامل خدمات اضافی مانند قراردادهای هوشمند شود تا امکان ایجاد یک بازار غیرمتمرکز را فراهم کند. این پروژه در سال ۲۰۱۴ به عنوان فورک بیت کوین راه اندازی شد. به زودی پس از تکمیل فروش توکن و راه اندازی شبکه اصلی، وجوه آن توسط اپراتورهای Moolah به سرقت رفت. طی دو سال بعد، تیم برای ساخت Syscoin 2.0 اقدام کرد که در نهایت در میِ ۲۰۱۶ راه اندازی شد.

راه اندازی شبکه ۲.۰ شامل یک رابط گرافیکی و کیف پول جدید بود. در آگوست ۲۰۱۷، تیم سیس کوین Blockchain Foundry را به عنوان یک نهاد جداگانه ایجاد کرد تا به تحقق هدف خود در ایجاد یک پلتفرم بازار کمک می کند. در سپتامبر ۲۰۱۷، Blockchain Foundry اولین محصول Blockmarket خود را منتشر کرد که یک راه حل تجارت الکترونیک مبتنی بر بلاکچین است. در ۳۰ آپریل ۲۰۱۸، سیس کوین ارتقاء دیگری را برای شبکه منتشر کرد که شامل توانایی ایجاد توکن های قابل تعویض و غیرقابل تعویض منحصر به فرد در بالای بلاکچین است.


معرفی بنیانگذاران سیس کوین

معرفی بنیانگذاران سیس کوین 
معرفی بنیانگذاران سیس کوین

یکی از بنیانگذاران این پلتفرم Jag Sidhu نام دارد. این فرد در رشته علوم کامپیوتر تحصیل کرده است و در زمینه توسعه نرم افزار دارای تجربه می باشد. همچنین سیدهو در زمینه های مختلف دیگر همچون هوش مصنوعی و بلاکچین تجربه دارد. وی اکنون به عنوان سرپرست تیم توسعه دهندگان سیس کوین فعالیت می نماید.

یکی دیگر از افراد تیم سیس کوین میشل Michiel می باشد. این فرد در سمت مدیر عامل در بنیاد سیس کوین فعالیت می نماید. وی در سال ۲۰۱۴ یک شرکت مارکتینگ را تاسیس کرده است. Brad Hamerston نیز مدیر پروژه سیس کوین است. این فرد در زمینه های مختلفی همچون ادبیات، گرافیک، موسیقی و کامپیوتر تجربه دارد.

ویلی کو Willy Ko و Andres Cortes از دیگر افراد تیم توسعه دهنده سیس کوین می باشند. ویلی کو در دانشگاه بریتیش کلمبیا تحصیل نموده است و در ارتباط با زبان های برنامه نویسی مختلف همچون پایتون و جاوا اسکریپت مهارت دارد. کورتز به عنوان طراح اپلیکیشن های غیرمتمرکز در بنیاد سیس کوین فعالیت می نماید.


عملکرد سیس کوین Syscoin چگونه است؟

عملکرد سیس کوین Syscoin چگونه است؟
عملکرد سیس کوین Syscoin چگونه است؟

سیس کوین Syscoin مبتنی بر فناوری بلاکچین می باشد و بر اساس الگوریتم SHA-256 اجرا می شود. به این ترتیب، این الگوریتم امکان استخراج توکن ها را فراهم می کند. سازگاری با شبکه لایتنینگ برای تراکنش ها سریعتر است. علاوه بر این، شبکه ای از مسترنودها به عنوان یک لایه خدمات مقایس پذیر برای ارائه چندین مزیت به صاحبان این مسترنودها استفاده می شود.

در اکوسیستم سیس کوین، مسترنودها به عنوان یک منبع جهانی و یا ابزاری برای حکمرانی غیرمتمرکز، و همچنین منبع اعتبارسنجی استفاده می شود. سیس کوین از طریق معماری مسترنودها که در چندین بلاکچین یافت می شود، تمرکززدایی را ارائه می دهد.


معرفی ویژگی های منحصر به فرد Syscoin

معرفی ویژگی های منحصر به فرد Syscoin
معرفی ویژگی های منحصر به فرد Syscoin

در این قسمت از مقاله شما می توانید یا چند نمونه از ویژگی های پلتفرم سیس کوین که آن را منحصر به فرد ساخته است، آشنا شوید. پلتفرم سیس کوین Syscoin در واقع علاوه بر ارائه یک بازار کاملا غیرمتمرکز، تعدادی از ویژگی های کلیدی را نیز با هدف ارتقا سیستم در خود جای داده است. این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:

 1. پلتفرم سیس کوین قادر است تراکنش های متعددی را به صورت همزمان پردازش نماید.
 2. پلتفرم سیس کوین توانایی ایجاد سایدچین با امکان دسترسی به شبکه اتریوم را دارد.
 3. از دیگر ویژگی های پلتفرم سیس کوین می توان به ساخت بلاک در یک دقیقه اشاره نمود.
 4. در پلتفرم سیس کوین اجرای تراکنش ها با استفاده از یک مکانیزم غیرمتمرکز و پروتکل ZDAG صورت می پذیرد.
 5. مقایس پذیری و بهبود عملکرد پروتکل توسط مسترنودها انجام می شود.

خدمات ارائه شده توسط پلتفرم سیس کوین Syscoin

خدمات ارائه شده توسط پلتفرم سیس کوین Syscoin
خدمات ارائه شده توسط پلتفرم سیس کوین Syscoin

در پلتفرم سیس کوین ابزارها و خدماتی برای کسب و کارها ارائه شده است که امکان توسعه پروژه های مبتنی بر رمز ارزها با استفاده از آن ابزارها وجود دارد. در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

 1. پل سیس کوین یا Syscoin Bridge که به عنوان یک پل بلاکچین معرفی می شود که با استفاده از آن پلتفرم سیس کوین می تواند به سایر بلاکچین ها متصل شود. همچنین لازم به ذکر است که این پل دو طرفه است و امکان انتقال توکن ها را از شبکه اتریوم به سیس کوین فراهم می نماید.
 2. ارائه ابزارهایی توسط سیس کوین به توسعه دهندگان که می توانند با فریم ورک های مالی ترکیب شوند.
 3. ارائه سرویس سیس کوین لوکس Syscoin LUX که قابلیت تولید توکن های غیر قابل تعویض یا NFT متعدد با هزینه کم دارد. از دیگر قابلیت های این سیستم می توان به تولید توکن های NFT غیر قابل تقسیم اشاره کرد که به یک حساب کاربری تعلق دارد.

آیا ارز دیجیتال سیس کوین SYS استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال سیس کوین SYS استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال سیس کوین SYS استخراج می شود؟

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد، سیس کوین Syscoin از بلاکچین بیت کوین استفاده می کند و در یک شبکه ایمن تر از قبل بهبود می یابد. همچنین سیس کوین از تابع هش SHA-256 نیز استفاده می کند و بهترین راه برای استخراج آن استفاده از ASIC است. استخراج یا ماینینگ به سخت افزار قدرتمندی نیاز دارد که نرخ هش مورد نیاز را برای کشف بلاک های زنجیره ای ایجاد می کند و مقداری کوین برای شما به ارمغان می آورد. برای استخراج موارد زیر نیاز است:

 • سخت افزار پشتیبانی کننده
 • اتصال به اینترنت قوی
 • شبکه برق با ظرفیت بالا
 • یک کیف پول برای مدیریت کوین های خود

شما می توانید از دستگاه هایی همچون Halong Mining T1 ،Antminer S9i ،Antminer S9 و Pangolinminer M3 برای استخراج سیس کوین استفاده نمایید.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال سیس کوین SYS

ارز دیجیتال سیس کوین SYS در تاریخ ۲۴ آگوست سال ۲۰۱۴ با سطح قیمت ۰.۰۰۱۹۳۵ دلار آمریکا به بازار ارز های دیجیتال عرضه شده است و در حال حاضر رتبه ی ۱۲۳ ارز های دیجیتال را در سایت کوین مارکت کپ ازآن خود کرده است. حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته برابر با ۲۰,۸۹۵,۵۸۱ دلار آمریکا است.

رمز ارز سیس کوین از زمان عرضه شدن تا تاریخ  ۲۱ فوریه ۲۰۱۷ روند قیمت ثابتی را داشته است و از این تاریخ که در سطح قیمت ۰.۰۰۹۸۸۱ دلار بوده، روند صعودی را تجربه کرده است و در آخرین روز سال ۲۰۱۷ رمز ارز SYS با قیمت ۰.۷۴۰۷ خرید و فروش شده و وارد سال جدید شده و در اوایل سال ۲۰۱۸ مقداری کاهش قیمت را تجربه نموده است. و همچنین این رمز ارز آخرین روز سال ۲۰۱۸ را با سطح ۰.۰۴۸۴۸ دلار به پایان رسانده و وارد سال ۲۰۱۹ شد.

ارز دیجیتال سیس کوین SYS از سال ۲۰۱۹ تا سال ۲۰۲۰ روند قیمت ثابتی را تجربه کرده است و در ۲۴ ساعت پایانی سال ۲۰۱۹ در سطح قیمت ۰.۰۲۰۸۴ دلار قرار گرفته بوده است. سال ۲۰۲۰ برای ارز دیجیتال سیس کوین SYS سال نسبتا مناسبی بوده است و روند صعودی مناسبی را تجربه کرده است و در روز پایانی سال ۲۰۲۱ با سطح قیمتی ۰.۷۱۷۸ دلار سال جدید میلادی را آغاز کرده است.

ارز سیس کوین SYS در تاریخ ۲۲ فوریه ی ۲۰۱۵ یعنی ۷ سال پیش در سطح قیمت ۰.۰۰۰۱۹۹۲ دلار ATL خود را تجربه کرده است و در تاریخ ۲ ژانویه ی ۲۰۲۲ یعنی یک ماه پیش به سطح قیمت ۱.۳۱ دلار به ATH خود دست یافته است.

شما می‌توانید با استفاده از عکس زیر که نمودار قیمت ارز دیجیتال سیس کوین SYS را از ابتدای عرضه شدن به بازار ارز های دیجیتال تا به امروز برای شما به نمایش گذاشته ایم، مورد بررسی قرار دهید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال سیس کوین SYS
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال سیس کوین SYS

خرید و فروش ارز دیجیتال سیس کوین SYS

خرید و فروش ارز دیجیتال سیس کوین SYS
خرید و فروش ارز دیجیتال سیس کوین SYS

برای خرید و فروش ارز دیجیتال شما باید در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی رمز ارز سیس کوین SYS اقدام به ثبت نام و احراز هویت کنید و پس از تایید اقدام به خرید و فروش کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که صرافی انتخابی شما از امنیت کافی برخوردار باشد.

متاسفانه به دلیل تحریم هایی که متوجه کشور ما ایران است کاربران ایرانی نمی‌توانند در ابتدا مقدار تومان خود را تبدیل به ارز سیس کوین SYS کنند کاربران در ابتدا باید در یکی از صرافی های ارز دیجیتال داخلی مقدار تومان دلخواه خود را به یک استیبل کوین مانند تتر تبدیل کنند و سپس در یکی از صرافی های خارجی دلخواه تتر را به رمز ارز سیس کوین SYS تبدیل کنند.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال سیس کوین SYS

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال سیس کوین SYS
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال سیس کوین SYS

در این قسمت ما به معرفی صرافی هایی که از ارز دیجیتال سیس کوین SYS پشتیبانی می‌کنند می‌پردازیم و آنها را برای شما نام برده که در صورتی که می‌خواهید به خرید و فروش این رمز ارز بپردازید به راحتی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال سیس کوین SYS استفاده نمایید.

کاربران گرامی حتما قبل از انتخاب صرافی مورد نظر به بررسی آن صرافی بپردازید و صرافی را که از نظر امنیت قابل اعتماد بوده است را انتخاب کنید. قبل از ثبت نام و احراز هویت ما به شما پیشنهاد می‌دهیم مقاله آموزشی مربوط به صرافی انتخابی را مطالعه نموده تا سریعتر بتوانید به انجام تراکنش های خود بپردازید.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال سیس کوین SYS عبارتند از:

ارز سیس کوین SYS توسط صرافی های بیشتری پشتیبانی می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ و سرچ رمز ارز سیس کوین SYS در قسمت Market لیست کامل صرافی های پشتیبانی کننده ی این رمز ارز را مشاهده کنید.

اگر درباره ی ثبت نام و احراز هویت صرافی های پشتیبان کننده ی ارز سیس کوین SYS نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید می‌توانید با مراجعه به سایت زوم ارز و سرچ نام صرافی مورد نظر به مقاله ی اختصاصی صرافی مراجعه کنید. در مقاله ی اختصاصی صرافی ها مراحل آموزش ثبت نام، احراز هویت، ترید و … را به صورت گام به گام در اختیار شما قرار دادیم.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال سیس کوین SYS

 

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال سیس کوین SYS

بعد از خرید ارز دیجیتال سیس کوین SYS نوبت به نگهداری و ذخیره ی رمز ارز های خریداری شده می باشد. با توجه به زیاد شدن تعداد و تنوع کیف پول های ارز دیجیتال انتخاب کیف پول متناسب با خواسته ها و نیاز های ما کار بسیار سخت و دشواری شده است، اما اصلا نگران نباشید ما تیم زوم ارز در انتخاب کیف پول به شما کمک می‌کنیم.

 • کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کیف پول نرم افزاری سیف پل یکی از بهترین و معروف ترین کیف پول های دنیای ارز دیجیتال است و این کیف پول رابط کاربری آسان و مناسبی دارد.
 • کیف پول نرم افزاری کوینومی Coinomi: کیف پول نرم افزاری کوینومی از ارز دیجیتال سیس کوین SYS پشتیبانی می‌کند. این کیف پول نرم افزاری برای سیستم عامل های موبایلی و دسکتاپ در دسترس می‌باشد.
 • کیف پول سخت افزاری ترزور Trezor: کیف پول سخت افزاری تروزر در دو مدل ترزور وان Trezor One و تروزر تی Trezor T موجود می باشد که هر دو مدل از ارز دیجیتال سیس کوین SYS پشتیبانی می کنند.

آینده ارز سیس کوین SYS چگونه است؟

آینده ارز سیس کوین SYS چگونه است؟
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال سیس کوین SYS

به طور کلی عوامل گوناگونی می تواند بر آینده رمز ارز تاثیر بگذارد. برای مثال اهداف رمز ارز برای بهبود پلتفرم و گسترش آن می تواند یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن باشد. این پلتفرم در نظر دارد تا فرآیند تولید توکن را آسان نماید و ساخت بلاک های کم حجم را امکان پذیر نماید.

از دیگر اهداف این پلتفرم راه اندازی بستری برای سازمان ها و شرکت ها می باشد که امکان استفاده از شبکه های بلاکچینی به همراه امنیت بالا را برای آنها فراهم آورد. با همه این وجود می توان آینده خوبی را برای این ارز دیجیتال در نظر گرفت. اما بهتر است که قبل از سرمایه گذاری تمامی عوامل تاثیر گذار بر قیمت رمز ارز را به طور کامل بررسی نمایید.


کلام پایانی درباره ی ارز سیس کوین SYS چیست؟

با خواندن این مقاله شما می توانید با رمز ارز سیس کوین SYS و پلتفرم ارائه دهنده آن آشنا شوید. SYS توکن بومی پلتفرم سیس کوین Syscoin است و پلتفرم را تامین می نماید. سیس کوین Syscoin همانطور که گفتیم یک شبکه جهانی، یک پایگاه داده غیرمتمرکز و یک بلاکچین است و بر اساس فورکی از پروتکل بیت کوین ایجاد شده است. از ویژگی های این پلتفرم می توان به این موضوع اشاره کرد که قادر است تراکنش های متعددی را به صورت همزمان پردازش نماید. امیدواریم که با خواندن این مقاله به طور کامل با رمز ارز سیس کوین SYS آشنا شده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز سیس کوین چیست؟” همراه ما بودید.


 

بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
5 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مبینا
2 سال قبل

جه صرافی از این ارز پشتیباتی میکنه؟

تیم محتوا
پاسخ به  مبینا
2 سال قبل

قسمت صرافی های پشتیبان کننده رو مطالعه کنید

فرشید
2 سال قبل

کدوم کیف پول برای این ارز معتبرتره؟

تیم محتوا
پاسخ به  فرشید
2 سال قبل

تمام کیف پول هایی که در مقاله ها معرفی می‌کنیم از نظر امنیت قابل قبول و معتبر هستن

علی
2 سال قبل

به نظرتون این ارز و بخرم؟

معرفی صرافی های برتر خارجی