آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ملاقات صادرکنندگان ETF اتریوم با SEC در ماه مارس تأیید شده است

ملاقات صادرکنندگان ETF اتریوم با SEC در ماه مارس تأیید شده است

به گزارش زوم ارز، بعد از عرضه موفقیت‌آمیز محصولات اسپات BTC، چندین صادرکننده در رقابت برای یک ETF اسپات اتریوم قرار دارند. اما تأخیرهای SEC و نظرات کمیسیون‌ها نشان‌دهنده راه دشواری است.

براساس گزارش رویترز، متقاضیان ETF اسپات اتریوم و اسپات اتریوم در ماه آینده برای بحث در مورد مناقصه برای وسایل سرمایه‌گذاری مبتنی بر اتر دیدار خواهند کرد. در حال حاضر، گزارش عمومی SEC هیچ ملاقاتی با صادرکنندگان را نشان نمی‌دهد، اما منابعی که به طور آشنا با موضوع هستند این امر را تأیید می‌کنند.

تصمیم‌گیری درباره محصولات مبتنی بر اتر اسپات تا ماه مه به تعویق افتاد و اولین پرونده توسط VanEck ارائه شد. SEC باید پیشنهاد VanEck را تا ۲۳ مه قبول یا رد کند، در حالی که سایر صادرکنندگان مانند BlackRock، Franklin Templeton Grayscale و Invesco Galaxy منتظر پاسخ هستند.

نقطه پیشنهادهای ETF اتریوم

درخواست‌های صادرکنندگان برای ETF  اسپات اتریوم  پس از تأیید ETF بیت‌کوین اسپات توسط SEC در سال گذشته، در ماه‌های اخیر ثبت شده است. در تاریخ ۱۱ ژانویه، تقریباً ده‌ها صندوق مبتنی بر بیت‌کوین شروع به معامله کردند، پس از بیش از یک دهه تحت بررسی و رد توسط SEC به دلیل نگرانی‌های مربوط به دستکاری بازار.

تصویب ETF بیت‌کوین اسپات توسط SEC به عنوان یک رویداد بزرگ در تاریخ مشروعیت سرمایه‌گذاری در کریپتو در ایالات متحده تلقی می‌شود و پس از آن، صندوق‌های مبتنی بر بیت‌کوین مجاز شدند. اما تحلیلگران بیان کرده‌اند که ETF‌های اسپات اتریوم ممکن است بازبینی‌های متفاوتی دریافت کنند. یک تفاوت مهم بین بیت‌کوین و اتریوم در نگرش SEC به این دو محصول است. بعد از تأیید ETF بیت‌کوین، رئیس SEC، گری جنسلر، بیت‌کوین را به عنوان یک کالای غیرامنیتی تعریف کرد، اما نام امنیتی اتریوم همچنان مبهم است.

علاوه بر این، بیت‌کوین و اتریوم بر اساس مدل‌های فناوری متفاوتی عمل می‌کنند. بیت‌کوین از الگوریتم اثبات کار استفاده می‌کند، در حالی که اتریوم در سال ۲۰۲۲ به الگوریتم اثبات سهام تبدیل شد. این الگوریتم به دارندگان اتریوم اجازه می‌دهد در ازای بازدهی دارایی‌ها را به اشتراک بگذارند، که این فرآیند معمولاً توسط SEC مورد بررسی قرار می‌گیرد و به‌عنوان معیاری برای تأیید توسط سازمان بورس و اوراق بهادار استفاده می‌شود. تنظیم کننده معتقد است که سیاست‌های مالی موجود برای نظارت بر دارایی‌های رمزنگاری کافی است.

SEC همچنان در مورد ETF اتریوم ملاقاتی با صادرکنندگان را آغاز نکرده است، مشابه مرحله قبلی تأیید ETF بیتکوین. در این باره، گری جنسلر، رئیس SEC، اعلام کرده است که هر پنج کمیسیونر به پیشنهادها رأی خواهند داد، اما تأکید می‌کند که تصمیمات قبلی SEC نشان دهنده تأیید گسترده رمزارز نیست.

هستر پیرس، یکی از کمیسیونرهای SEC، تأکید می‌کند که SEC نباید برای اجبار به یک پرونده قضایی نیاز داشته باشد. همچنین، مایکل سانشاین، مدیر عامل Grayscale، به طور خاص اعلام کرده است که زمان هنوز برای تصمیم‌گیری درباره اینکه آیا شرکت سرمایه‌گذاری کریپتو باید از SEC شکایت دوباره کند یا خیر، کافی نیست.

صنعت کریپتو و سهامداران مانند Coinbase از SEC خواسته‌اند تا برنامه ETF اتریوم Grayscale را که به تبدیل یک تراست ۷ میلیارد دلاری به یک صندوق قابل معامله در بورس هدف دارد، تأیید کند. همچنین، صرافی‌های کریپتو از SEC درخواست کرده‌اند تا قوانین رمزنگاری شفاف‌تری را ارائه کند.

در حالی که SEC به سمت ETF اتریوم که قیمت‌های لحظه‌ای را دنبال می‌کنند، تلاش می‌کند، اتریوم در ۳۰ روز گذشته با بیش از ۴۲ درصد رشد طبق اطلاعات CoinMarketCap، به ارزش افزوده است. تحلیلگران Grayscale باور دارند که تبلیغات ETF اتریوم اسپات به این رالی کمک کرده‌اند، اما همچنین نگرانی‌ها درباره ارتقای دنکان را افزایش داده‌اند.

نمودار اتریوم 30D | منبع: CoinMarketCap
نمودار اتریوم ۳۰D | منبع: CoinMarketCap


منبع: کریپتو. اخبار

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید