اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

تحریم های روسیه می‌تواند باعث توسعه ی CBDC دیگر کشور ها شود

تحریم های روسیه می‌تواند باعث توسعه ی CBDC دیگر کشور ها شود

به گزارش زوم ارز، هیرومی یامائوکا، مدیر فعال در حوزه‌ی بانکداری، باور دارد که درگیری در اوکراین می‌تواند سیاست‌های ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را در سطح جهانی دستخوش تغییراتی کند.

رییس سابق بخش پرداخت‌ها و معاملات بانک مرکزی ژاپن، کشورهایی مانند چین را در حال بررسی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی برای مقابله با سلطه‌ی دلار آمریکا در نظر می‌گیرد.

از زمان تعرض روسیه به اوکراین، قدرت‌های جهان، به پیشتازی آمریکا، تحریم‌های سختی را اجرا کردند. بیشتر این تحریم‌ها دسترسی کشور متعرض را به صرافی‌های خارجی قطع کرده و انجام معاملات با دلار آمریکا را ناممکن کرده‌اند.

بنا به سخنان یامائوکا، تحریم‌های پیرامون زیرساخت مالی نباید بیش از حد اعمال و استفاده شوند، تا تاثیر خود را حفظ کنند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

یامائوکا، قصد چین را هنگامی که یوان دیجیتال راه‌اندازی کرد، بازتاب می‌کند. یکی از اهداف اصلی این ارز دیجیتال، کمک به این کشور آسیایی برای افزایش تراکنش‌ها با یوان، به جای دلار آمریکا بود. در المپیک زمستان، این ارز به جهان معرفی شد و تاکنون توسط بیش از 260 میلیون نفر در چین مورد استفاده قرار گرفته است.

کشورهای دیگری، همچون روسیه، نیز کار برروی یک پروژه‌ی دیجیتال ملی را آغاز کردند.

با وجود چگونگی استفاده از دلار آمریکا به عنوان سلاح در چنین موقعیتی، حال کشورهای قدرتمندتر احتمالا به CBDC به عنوان بخشی یکپارچه برای آزادی مالی آن‌ها از غرب نگاه می‌کنند.

با ملاحظه‌ی موفقیت چین در پروژه‌ی CBDC خود، دولت آمریکا نیز، طی دستور اجرایی اخیر خود، به حفظ سلطه‌ی دلار آمریکا در تراکنش‌های بین المللی با کار بر روی نسخه‌ی دیجیتال آن، تمایل نشان داده است.

بنا به داده‌های در دسترس، آژانس‌های متفاوت فدرال در آمریکا، در کنار قانون‌گذاران کنگره، در حال مطالعه برروی چگونگی تاثیر پروژه‌ی CBDC بر اقتصاد کشور و به عنوان یک ارز رزرو برای جهان، بوده‌اند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cryptoslate


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا