آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نیم نگاهی به بازار: برتری رمزارز پالیگان از اتریوم

نیم نگاهی به بازار: برتری رمزارز پالیگان از اتریوم

نیم نگاهی به بازار: برتری رمزارز پالیگان از اتریوم

به گزارش زوم ارز، تکامل پیوسته در توکن‌های دیجیتال وجود دارد و پروتکل‌های مرتبط با اکوسیستم اتریوم از آن به طور قابل توجهی استفاده می‌کنند. به لحاظ X، Mihailo Bjelic، یکی از بنیانگذاران Polygon، به‌روزرسانی‌ای منتشر کرده است که نشان می‌دهد راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اکنون برای تعداد کاربران فعال ماهانه (MAU) در اولویت بالایی نسبت به Ethereum قرار دارد.

اتریوم در مقابل شبکه های لایه-۲

هرچند اتریوم به عنوان یک شبکه اصلی برای راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دوم شناخته می‌شود، اما به سرعت در حال از دست دادن بخشی از جذابیت و جذب توجه نسبت به پروتکل‌های فرعی است. با توجه به اطلاعات به اشتراک‌گذاشته شده توسط Bjelic، تعداد کاربران فعال ماهانه پلیگان به بیش از هشت میلیون نفر افزایش یافت؛ در حالی که تعداد کاربران فعال ماهانه اتریوم زیر سطح هشت میلیون باقی‌ماند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

تغییر به Polygon توسط کاربران به راحتی قابل فهم است. ارتقاء Dencun منجر به کاهش هزینه ها شده و این امر پروتکل را جذاب‌تر کرده است. اتریوم در حال توسعه است و اما انتقال به L2s احتمالاً به کاربران راه‌های بیشتری برای بهبود استفاده از اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می‌دهد.

به جای Polygon، پروتکل هایی مانند Base و Optimism (OP) نیز به عنوان پیشگامان یک تغییر بزرگ در شبکه معرفی شده اند که قادر است تعداد بیشتری از کاربران را جذب کند. از عملکرد بهتر گرفته تا مقیاس‌پذیری و کاهش هزینه‌های گاز، پروتکل‌های لایه ۲ در حال حاضر جایگزینی بی‌رقیب برای افرادی فراهم می‌کنند که علاقمند به کشف NFT، بازی و دیگر نوآوری‌های مبتنی بر Web3 هستند.

افت ارزش اکوسیستم لایه ۲

با وجود پیشروی در چندین معیار اساسی از اتریوم، پروتکل‌های لایه ۲ و توکن‌های مرتبط با آن دارای ارتباط نزدیکی با اتریوم هستند. همه آنها در حال آغاز دوره‌ای از تنزل در صنعت می‌باشند.

هنگام نگارش این مقاله، اتریوم با قیمت ۳۵۲۷.۵۳ دلار دست به تغییر زده است که در ۲۴ ساعت گذشته با ۴ درصد کاهش روبه‌رو شده است. پس از این نزول، توکن‌های L2 از جمله MATIC، Arbitrum (ARB) و Optimism به ترتیب با کاهش ۱.۷۴، ۲.۴۴ و ۱.۶ درصد به مبالغ ۰.۶۳۶۰ دلار، ۰.۹۳۵۴ دلار و ۲.۱۲۴ دلار رسیدند.

در حال حاضر، اکوسیستم اتریوم در حال گفت‌وگو برای عرضه احتمالی محصول نقطه‌ای ETF اتریوم (ETH) در بازاری است که در حال انتظار قرار دارد. اگر این محصول به زودی وارد بازار شود، احتمالاً باعث افزایش قیمت اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال مرتبط خواهد شد.

منبع: u.today


 بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده