آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

NFT ها به دنبال ناکامی SEC در درخواست تجدید نظر ETF Grayscale افزایش یافت

NFT ها به دنبال ناکامی SEC در درخواست تجدید نظر ETF Grayscale افزایش یافت

NFT ها به دنبال ناکامی SEC در درخواست تجدید نظر ETF Grayscale افزایش یافت

به گزارش زوم ارز،

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) شاهد افزایش ۱۵ درصدی در حجم معاملات بودند که دلیل آن شکست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در ارائه درخواست تجدیدنظر در پرونده Grayscale Bitcoin Trust بود.

براساس جمع‌آوری داده‌های زنجیره‌ای CryptoSlam.io، اکوسیستم NFT در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قابل‌توجهی ۱۵ درصدی مواجه شده است. حجم کل معاملات به ۹.۷ میلیون دلار رسید. قابل ذکر است، همچنین افزایش ۵.۹ درصدی در تعداد سرمایه گذارانی که به طور فعال NFTها را خریداری می کنند، مشاهده شده است.

مجموعه‌های NFT مبتنی بر اتریوم افزایش قابل توجه ۲۶.۷ درصدی در فروش را به نمایش گذاشتند که در مدت مشابه ۲۴ ساعته ۵.۲ میلیون دلار درآمد حاصل از معاملات را به همراه داشت.

مواد کلکسیونی دیجیتال در بلاک چین Mythos و Solana نیز جهش های قابل توجهی را به ثبت رسانده اند و به ترتیب ۱.۳ میلیون دلار و ۱ میلیون دلار فروش داشته اند. NFT های زنجیره ای Mythos افزایش ۴.۵٪ را ثبت کردند، در حالی که NFT های مبتنی بر Solana افزایش چشمگیر ۲۳.۵٪ را نشان دادند.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: SEC خالقان NFT “Stoner Cats” را به دلیل فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم می کند

مقیاس خاکستری در مقابل SEC

Grayscale، یک شرکت مدیریت دارایی ارزهای دیجیتال، پس از رد درخواست SEC برای تبدیل بیت کوین تراست خود به یک ETF بیت کوین برای سرمایه گذار پسندتر، با SEC اختلاف نظر داشته است.

در ژوئن ۲۰۲۲، Grayscale پس از رد اولیه ETF بیت کوین پیشنهادی بدون ارائه دلیل خاصی، یک اختلاف حقوقی را علیه تنظیم کننده آغاز کرد. در ماه آگوست، یک هیئت تجدیدنظر در واشنگتن دی سی تصمیم SEC را نامعتبر و خودسرانه اعلام کرد و نشان داد که SEC باید اقدامات خود را به دلیل نادرست بودن آنها بررسی کند.

آینده ETF بیت کوین نقطه ای Grayscale نامشخص است. تایید آن پیامدهای قابل توجهی برای بازار کریپتو و به طور غیرمستقیم فضای NFT دارد. از آنجایی که هر دو به هم مرتبط هستند، تصمیم در مورد تأیید ETF Grayscale احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر بازار NFT خواهد داشت.

بریتانیا خواستار حفاظت از حق نسخه‌برداری NFT است

به طور جداگانه، یک کمیته فراحزبی از پارلمان بریتانیا از دولت خواسته است تا اقداماتی را برای محافظت از حقوق هنرمندان و مصرف کنندگان در بازار NFT انجام دهد.

اعضای کمیته نگرانی‌های خود را در رابطه با توکن‌های هوادار در ورزش ابراز کردند، نوعی توکن دیجیتال که به طرفداران دسترسی ویژه و پاداش‌های تیم‌های مورد علاقه‌شان را ارائه می‌دهد. یافته‌های آن‌ها که در گزارشی ۵۰۰ صفحه‌ای به تفصیل آمده است، تأثیر بلاک چین و NFT بر هنر و فرهنگ را برجسته می‌کند.

این گزارش فناوری NFT را برای ایجاد فرصت‌های تازه برای هنرمندان، مانند دستیابی به مخاطبان جدید، تشویق خلاقیت، و ایجاد مالکیت و اصالت، ستایش می‌کند. با این حال، همچنین نگرانی هایی را در مورد NFT ها، از جمله فعالیت های تقلبی و تخلفات قانونی احتمالی، ایجاد کرد.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: مدیران سابق بلک راک: SEC چاره ای جز تایید ETF های بیت کوین ندارد

تقریباً ۹۵% NFTها فاقد ارزش بازار هستند

با افزودن به تکامل مداوم بازار NFT، dappGambl گزارش می دهد که تقریباً ۹۵٪ از NFT ها اکنون ارزش بازار ندارند. طبق برآورد آنها، ۶۹۷۹۵ مورد از ۷۳۲۵۷ مجموعه دیجیتال دارای ارزش بازار زئو اتریوم (ETH) هستند.

این افشاگری تصویر واضحی از وضعیت فعلی بازار NFT ارائه می‌کند. اکثریت قابل توجهی از مجموعه ها فروخته نشده باقی می مانند. تنها ۲۰ درصد از مجموعه‌های شناسایی‌شده توانسته‌اند مالکیت کامل را تضمین کنند، که نشان‌دهنده چشم‌انداز چالش‌برانگیزی است که سازندگان و خریداران NFT اکنون با آن روبرو هستند.

بیشتر بخوانید: کارشناس خیابان ایالتی: “تأیید ETF بیت کوین اجتناب ناپذیر است”


منبع: crypto.news

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده