آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز AMA چیست؟ | آینده ارز AMA

ارز AMA چیست؟

ارز AMA چیست؟ یکی از بزرگترین هدف های تکنولوژی بلاکچین ایجاد عدالت در توزیع ثروت است. این مهم وقتی به دست می آید که شفافیت و تمرکز زدایی در امور مالی ایجاد شود. یکی از دلایلی که تا به امروز کریپتوها نتوانسته اند در امور مالی نقش بزرگی ایفا کنند سرعت پایین در تراکنش ها و همچنین موجود نبودن یک سیستم مالی تماما غیرمتمرکز است. برای مثال سیستم بانکداری سنتی تراکنش ها را با سرعت بسیار بالاتری نسبت به اتریوم ثبت می کند و این امر باعث می شود سیستم های مالی نتوانند با شبکه اتریوم ادغام شوند.

امروز در این مقاله یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز که خدمات مالی گوناگونی را به کاربران خود ارائه می کند را به شما معرفی می کنیم. کیف پول MrWeb Finance یک سیستم مالی غیرمتمرکز، ساده و قابل اعتماد برای کاربرانی است که به دنبال کسب درآمد از فضای کریپتو هستند. همچنین این پلتفرم عنوان کرده تمامی مشکلات مربوط به سیستم مالی فضای کریپتو را تا حدودی حل کرده است. تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا اهداف این پروژه را برای شما روشن سازیم.

ارز AMA چیست؟

ارز AMA چیست؟
ارز AMA چیست؟

ارز AMA توکن بومی پلتفرم MrWeb Finance است که ابتدا بر بستر بلاکچین ترون ایجاد شده بود و سپس روی اسمارت چین نیز در دسترس قرار گرفت. تمامی فعالیت ها در این پلتفرم با استفاده از این توکن اجرایی می شود که آن ها را عنوان می کنیم.

 1. انتقال دارایی بین کاربران.
 2. استیک کردن این توکن و کسب سود از آن.
 3. خرید سرویس و خدمات آنلاین با استفاده از این ارز.
 4. مبادله این توکن با سایر ارزها در صرافی مربوط به همین پلتفرم.
 5. انتقال دارایی از بلاکچین ترون به اسمارت چین و برعکس با استفاده از این ارز.

نیم نگاهی به توکن Mrweb Finance

نام اختصاری AMA
نوع ارز Token
عرضه کل ۹۹,۹۸۹,۷۳۷
مقدار در گردش ۳۰,۰۰۰,۰۰۰
وب سایت رسمی mrweb.finance
وایت پیپر mrweb.finance
سورس کد github.com
پیج های ارتباطی رسمی twitter

reddit

بلاکچین اکسپلورر bscscan.com
آدرس قرارداد هوشمند ۰xa77d560e34bD6A8d7265F754b4fcd65d9a8e5619

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم MRWEB FINANCE

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم MRWEB FINANCE
تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم MRWEB FINANCE

در این بخش به معرفی اعضای این شرکت و سوابق کاری آن ها می پردازیم. پلتفرم MrWeb Finance در سال ۲۰۲۱ در لندن_بریتانیا تاسیس شد اما تقریبا تمامی اعضای این پروژه از اعراب و کشور اردن می باشند، از همین رو این پروژه دو وب سایت به زبان عربی و انگلیسی دارد. مدیرعامل این پروژه آقای اشرف خلیل از سال ۲۰۰۰ به عنوان یک توسعه دهنده و کدنویس فعال بوده، ایشان یک کار آفرین و معامله گر کریپتو و همچنین یک علاقه مند به بلاکچین است که در تلاش برای ایجاد یک سیستم مالی مبتنی بر بلاکچین این پروژه را تاسیس کرد.

از دیگر مدیران این پروژه می توان به EMMANUEL اشاره کرد که به عنوان مدیر ارشد عملیات در این پروژه فعالیت می کند. ایشان مدیر فروش و بازاریاب ماهری است و از سال ۲۰۱۹ به عنوان مدیر فروش مشغول به کار بوده و درنهایت در سال ۲۰۲۱ به تیم MrWeb Finance اضافه شد.


عملکرد پلتفرم MRWEB FINANCE

عملکرد پلتفرم MRWEB FINANCE
عملکرد پلتفرم MRWEB FINANCE

همان طور که متوجه شدید پلتفرم MrWeb Finance یک سیستم مالی می باشد که هدف آن ایجاد یک محیط مالی شفاف، منبع باز و غیرمتمرکز است. این پلتفرم خدمات متنوعی را به کاربران خود ارائه می دهد که در ادامه این خدمات و همچنین اکوسیستم این پروژه را باهم بررسی می کنیم.

این پروژه ابتدا مشکلاتی که پروژه های کریپتویی با آن مواجه هستند را عنوان کرده و سپس برای آن ها راه حلی ارائه داده که این مسائل را با شما در میان می گذاریم.

مشکل امنیت: بسیاری از مردم صنعت کریپتو را خطرناک می دانند، زیرا در این صنعت کلاهبرداری، هک و دزدی بسیار دیده می شود و این امر باعث کاهش کاربران شده است.

راه حل پیشنهادی: این پلتفرم از کیف پول های سرد برای نگهداری دارایی کاربران استفاده می کند و همچنین کیف پول های دیجیتالی مربوط به این پلتفرم تنها توسط خود کاربران کنترل می شود و این پلتفرم هیچ دخل و تصرفی در آن ندارد. خوب است بدانید کیف پول های سرد به صورت آفلاین بوده و این موضوع خطر هک و فیشینگ را کاهش می دهد.

مشکل استفاده آسان: فضای کریپتوها برای کاربران تازه وارد گنگ می باشد و خیلی از کاربران تازه وارد نمی دانند چگونه می توان کریپتو خریداری کرد و یا برعکس کریپتو خود را چگونه به پول نقد تبدیل کنند.

راه حل پیشنهادی: برای رفع این نیاز پلتفرم MrWeb Finance کارت های فیزیکی مشابه مستر کارت و ویزا کارت تهیه کرده است که کاربران می توانند ارز دیجیتال مورد نظر را با استفاده از پول فیات خریداری و یا برعکس ارز دیجیتال خود را به پول فیات تبدیل کنند. کاربران این کار را با استفاده از دستگاه های Atm می توانند به راحتی انجام دهند.

مشکل پرداخت آنلاین: بسیاری از فروشگاه و مراکز خرید روش پرداخت به صورت کریپتوها را پشتیبانی نمی کنند که این باعث دلسردی کاربران می شود.

راه حل پیشنهادی: با استفاده از کارت های یک بار مصرف این پلتفرم، کاربران می توانند با خیال راحت سرویس و خدمات را دریافت و تراکنش را ثبت کنند.

مشکل ساختار رابط کاربری پیچیده: بسیاری از مردم در کریپتو سرمایه گذاری نمی کنند زیرا فکر می کنند این کار بسیار دشوار است. و از طرفی برخی کربران به دلیل آشنا نبودن با این محیط و گرفتار شدن در دام افراد سودجو دارایی خود را از دست داده اند.

راه حل پیشنهادی: این پلتفرم با ایجاد یک رابط کاربری آسان توانسته نظر کاربران را به خود جلب کند. همچنین با ارائه یک استخر استیکینگ، با سود مناسب کاربران را تشویق به استفاده از این پلتفرم بکند.

مشکل هزینه تراکنش های بالا: یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مشکلات پروژه های کریپتویی هزینه تراکنش ها است که اتریوم تاکنون نیز درگیر آن بوده.

راه حل پیشنهادی: این پلتفرم از بلاکچین های اسمارت چین و ترون برای رفع مشکل مقیاس پذیری استفاده کرده است. در نهایت توانسته هزینه تراکنش پایین تری را برای کاربران خود فراهم سازد.

آنچه تا کنون بررسی شد راه حل های این پروژه برای مشکلاتی بود که سایر پروژه های کریپتویی با آن مواجه هستند. اما این پلتفرم یک کیف پول هوشمند چند وجهی را ارائه داده که خدمات زیر با استفاده از آن در دسترس است:

 1. ارسال و دریافت دارایی ها به صورت آسان و امن.
 2. سیستم استیکینگ با بهترین نرخ کسب سود.
 3. ایجاد Bridge برای انتقال دارایی از شبکه ترون به اسمارت چین و بالعکس.
 4. اجرای یک سیستم برای خرید از آمازون و گوگل پلی.
 5. ارائه یک کارت بانکی مجازی برای خریدهای آنلاین.
 6. استفاده از یک کیف پول سرد برای نگهداری دارایی کاربران.
 7. ارائه یک کارت فیزیکی برای استفاده از دستگاه های خود پرداز، با استفاده از فناوری NFC. تمامی کاربران می توانند در خواست خود را برای دریافت این کارت از طریق اپلیکیشن این پروژه ثبت کنند و به طور رایگان در هر کجای دنیا آن را تحویل بگیرند.
 8. ارائه خدمات مختلفی مانند مبادله توکن ها، دریافت پاداش از طریق معرفی دوستان و دسترسی به سیستم استیکینگ و بازار Nft ها و همچنین امکان استفاده از ربات معامله گر از دیگر مزایای این کیف پول است.

ویژگی های پلتفرم MRWEB FINANCE

ویژگی های پلتفرم MRWEB FINANCE
ویژگی های پلتفرم MRWEB FINANCE

در این بخش مزایا و معایب این پلتفرم را بررسی می کنیم. و ابتدا به مزایای آن اشاره می کنیم.

 • کسب درآمد به شیوه استیکینگ و سود ۵۰ درصدی مرکب برای کاربران.
 • پشتیبانی از چندین بلاکچین مختلف.
 • سرعت بالا و کارمزد پایین در تایید تراکنش ها.
 • ایجاد ارتباط بین بلاکچینی برای انتقال دارایی های کاربران.
 • ارائه کارت فیزیکی برای نقد کردن و یا خرید کریپتوها با استفاده از دستگاه خود پرداز.
 • ایجاد بستری برای مبادله توکن ها در این پلتفرم.
 • ایجاد یک سیستم بانکی مجازی برای خرید آنلاین.
 • امنیت بالای کیف پول، این پلتفرم عنوان کرده کلید خصوصی کیف پول هر کاربر تنها در اختیار خود آن کاربر است و هیچ نسخه ای از آن توسط این پلتفرم نگهداری نمی شود.
 • دسترسی به اپ های غیرمتمرکز با استفاده از جستجوگر این کیف پول.
 • یکی دیگر از مزایای این پلتفرم اعتماد کاربران به آن است. تقریبا بالای ۸۰ درصد از توکن های این پلتفرم در استخر مربوط به آن استیک شده است که این موضوع مشارکت کاربران را مشخص می کند.

تا اینجا به مزایا این پلتفرم اشاره شد، حال به نکات منفی آن می پردازیم.

 • این پروژه خود را اولین کیف پولی معرفی می کند که کارت فیزیکی برای کاربران خود ارائه می کند، اما توجه داشته باشید که این موضوع تنها بازی با کلمات است زیرا قبل از این پروژه مدت ها است که بایننس کارت اعتباری خود را به نام بایننس کارت ارائه کرده است. پس این پروژه شاید اولین کیف پول ارائه کننده کارت فیزیکی باشد اما اولین بار این ایده توسط بایننس پیاده سازی شده است.
 • این پلتفرم مدعی شده که کاملا غیرمتمرکز است. برای غیرمتمرکز بودن شما نیاز به یک بستر غیرمتمرکز هم دارید، در صورتی که این پروژه بر بستر اسارت چین که شبه متمرکز است فعالیت می کند.
 • وجود رقیب های بزرگی مانند تراست ولت، کوین بیس ولت و متاماسک که به نظر می رسد این کیف پول ایده جدیدی نسبت به رقیب های بزرگ خود ارائه نداده است. در نظر داشته باشید تراست ولت متعلق به شرکت بایننس است.

امنیت پروژه MRWEB FINANCE

امنیت پروژه MRWEB FINANCE
امنیت پروژه MRWEB FINANCE

در این بخش از زوایای مختلف امنیت این کیف پول را بررسی می کنیم. ابتدا از نظر غیرمتمرکز بودن این پلتفرم که می توان گفت از این نظر جایگاه خوبی ندارد زیرا بلاکچین اسمارت چین غیرمتمرکز نیست. سپس از نظر امنیت خود کیف پول برای کاربران که رتبه خوبی در این بخش دارد. زیرا کلید کیف پول ها تنها در اختیار کاربران قرار می گیرد. اما از نظر امنیت قرارداد هوشمند خود پلتفرم و قراردادهای هوشمند صرافی داخلی کیف پول و استیکینگ آن تردیدهایی وجود دارد. این قرارداد ها توسط بنیاد Certik بررسی و تایید شده اما جایگاه ۳۶۰ رو در بین ۲ هزار پروژه بررسی شده توسط این نهاد را به خود اختصاص داده و درجه بندی امنیت آن نامشخص است.

یک نکته مثبت در بحث امنیتی این پلتفرم وجود دارد و آن نیز نحوه آزاد سازی توکن های متعلق به تیم پروژه است. این توکن ها با فاصله زمانی آزاد می شود که خطر راگ پول Rug pull را کاهش می دهد. به بیان ساده راگ پول وقتی رخ می دهد که یک پروژه بعد از راه اندازی، دارایی کاربران و سرمایه گذاران را برداشته و متواری می شوند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال AMA

رمز ارز AMA که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم، در تاریخ ۴ آگوست ۲۰۲۲ با قیمت ۰.۰۰۵۶۶۹ دلار در بازار معامله می‌شد. پس از گذشت مدت زمان کمی این ارز دیجیتال رشد چشمگیری داشته، به طوریکه در تاریخ ۱۷ آگوست ۲۰۲۲ به اوج قیمت خود یا ATH رسید. پس از این افزایش قیمت، قیمت AMA رفته رفته کاهش یافته و در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۲۲ به سطح قیمت ۱.۱۰۷۲ دلار رسید. در اواخر سال ۲۰۲۲ قیمت ارز دیجیتال AMA برابر با ۰.۰۴۶۷۷ دلار بود.

رمز ارز AMA از ابتدای سال ۲۰۲۳ یک روند تقریبا ثابتی را طی نموده و در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۳ با قیمت ۰.۰۵۵۹۷ دلار معامله می‌شد. در اواسط سال قیمت آن به سطح ۰.۰۰۳۲۱۷ دلار رسید و اکنون در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۳ قیمت AMA برابر با ۰.۰۰۲ دلار می‌باشد و در ادامه می‌توانید روند قیمت ارز دیجیتال AMA را بر روی نمودار مشاهده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال AMA
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال AMA

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال AMA

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال AMA
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال AMA

کیف پول‌های ارز دیجیتال ابزاری برای ذخیره سازی، ارسال یا دریافت رمز ارزها می‌باشند و دارای انواع مختلفی هستند. هر فرد متناسب با نیاز خود، می‌تواند از کیف پول‌ها استفاده کند. هر کیف پول دارای یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی است که کلید عمومی را می‌توان برای دریافت رمز ارزها با دیگران به اشتراک گذاشت و کلید خصوصی برای دسترسی به دارایی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمله کیف پول‌های نرم افزاری که می‌توانید برای ذخیره سازی ارز دیجیتال AMA استفاده نمایید، کیف پول سیف پل و کیف پول متامسک می‌باشد که هر دو در قالب اپلیکیشن بر روی تلفن همراه قابل نصب می‌باشند. همچنین این دو کیف پول در دو نسخه اندروید و ios در دسترس هستند.

لازم به ذکر است که شما می‌توانید از کیف پول متامسک به عنوان یک افزونه بر روی مرورگرهای کروم، فایرفاکس و بریو استفاده نمایید. این کیف پول کاربران را قادر می‌سازد تا به بلاکچین اتریوم دسترسی داشته باشند و برنامه‌های غیرمتمرکز خود یا همان DAppها را بسازند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال AMA

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال AMA
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال AMA

دو صرافی پنکیک سواپ و MEXC از جمله صرافی‌های خارجی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال AMA هستند و در این صرافی‌ها کاربران می‌توانند رمز ارز AMA را با جفت ارز WBNB و USDT مبادله کنند.

صرافی پنکیک سواپ یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز است که برای استفاده از آن نیازی به ثبت نام و احراز هویت نیست و تنها می‌توانید با اتصال کیف پول به صرافی از آن استفاده کنید. اما نکته‎ای که باید در نظر بگیرید این است که صرافی پنکیک سواپ برای IP کشور ایران تحریم بوده و کاربران ایرانی می‌توانند با استفاده از نرم افزار تغییر IP از این صرافی استفاده کنند.

در ارتباط با صرافی MEXC می‌توان بیان نمود که این صرافی در قوانین خود اعلام نموده که به کاربران ایرانی سرویس نمی‌دهد و فعالیت در این صرافی توصیه نمی‌شود.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال AMA

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال AMA
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال AMA

برای خرید و فروش رمز ارز AMA می‌توانید از صرافی‌های پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال استفاده کنید. در صورتی که کاربران ایرانی قصد استفاده از صرافی‌های خارجی را داشته باشند، می‌توانند در ابتدا مقدار مبلغ مورد نظر را به تتر یا یکی از استیبل کوین‌ها در یکی از صرافی‌های ایرانی تبدیل کنند و سپس آن را در صرافی‌های خارجی با ارز AMA مبادله نمایند.

در صورتی که هر یک از صرافی‌های ایرانی از ارز دیجیتال AMA پشتیبانی کنند، امکان استفاده از آنها برای خرید و فروش نیز وجود دارد. شما می‌توانید در صفحه مقایسه قیمت صرافی ها در سایت زوم ارز با صرافی‌های ایرانی آشنا شوید.


آینده پروژه MRWEB FINANCE

آینده پروژه MRWEB FINANCE
آینده پروژه MRWEB FINANCE

در وبسایت رسمی این پروژه یک نقشه راه از برنامه های این پلتفرم وجود دارد که مواردی انجام و مواردی نیز در آینده انجام خواهد شد. که ما به موارد پیش رو اشاره خواهیم کرد.

 • راه اندازی سیستم پرداخت های آنلاین در سال ۲۰۲۲
 • راه اندازی کارت فیزیکی برای استفاده از خود پردازها در سال ۲۰۲۲
 • ساخت شبکه تست بلاکچین مخصوص به خود پروژه در سال ۲۰۲۲
 • راه اندازی شبکه اصلی بلاکچین مخصوص به خود پروژه در سال ۲۰۲۳
 • قرار گرفتن بین ۱۰۰ ارز برتر در کوین مارکت کپ در سال ۲۰۲۴

در نظر داشته باشید اکثر پروژه های کریپتویی کیف پول مخصوص به خود را دارند و کاربران خود را به استفاده از این کیف پول ها ترغیب می کنند و از طرفی این پروژه رقیب های بسیار بزرگی دارد. تنها گذشت زمان می تواند موفقیت این پروژه را ثابت کند.


سخن پایانی درباره ارز AMA

در این مقاله به معرفی ارز دیجیتال AMA و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی Mrweb Finance پرداختیم. همانطور که گفته شد AMA توکن بومی پلتفرم MrWeb Finance است که ابتدا بر بستر بلاکچین ترون ایجاد شده بود و سپس روی اسمارت چین نیز در دسترس قرار گرفت. لازم به ذکر است پلتفرم MrWeb Finance یک سیستم مالی می باشد که هدف آن ایجاد یک محیط مالی شفاف، منبع باز و غیرمتمرکز است. برای ذخیره سازی رمز ارز AMA می‌توانید از کیف پول‌هایی همچون متامسک و سیف پل استفاده نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز AMA” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها