آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تاثیر هاوینگ بر شرکت‌های استخراج بیت کوین

تاثیر هاوینگ بر شرکت‌های استخراج بیت کوین

تاثیر هاوینگ بر شرکت‌های استخراج بیت کوین

به گزارش زوم ارز، تحلیل‌ها نشان می‌دهند که افزایش قیمت بیت کوین، علیرغم نوسانات شدید آن، برای شرکت‌های استخراج بیت کوین پس از هاوینگ فرصت‌های جدیدی ایجاد کرده است.

در ماه ژانویه، کانتور فیتزجرالد هزینه‌های «all-in» استخراج یک سکه بیت‌کوین را برای چند شرکت استخراج عمومی پس از هاوینگ در ماه آوریل تخمین زد. این موضوع منجر به کاهش نصفی درآمد ماینرها شده و فقط دو شرکت از ۱۳ شرکت مورد بررسی در منطقه سودآوری حفظ کردند.

با قیمت فعلی بیت کوین حدود ۶۷۰۰۰ دلار، شرکت‌هایی همچون Marathon Digital  ، Riot Platforms  و Iris Energy  تحت عنوان شرکت‌های موفق مورد بررسی قرار گرفتند.

در ۲۶ ژانویه ۲۰۲۴، کانتر فیتزجرالد تجزیه و تحلیل خود را از هزینه “All-in” برای استخراج بیت کوین منتشر کرد. قیمت بیت کوین بالاتر از ۶۷۰۰۰ دلار نشان دهنده سودآوری تمامی ماینرها پس از هاوینگ در آوریل، در صورت حفظ قیمت فعلی بیت کوین است.

گزارش‌های ارائه شده توسط ماینرها نیز این امر را تایید می‌کنند. به‌روزرسانی‌های سرمایه‌گذاری اخیر نشان داده است که هزینه برق برای هر BTC توسط Iris Energy حدود ۲۰۱۵۸ دلار است، که برآورد می‌شود هزینه استخراج یک سکه بیت کوین پس از هاوینگ نزدیک به ۴۰۰۰۰ دلار خواهد بود.

این شرایط یک امیدواری برای سرمایه‌گذاران بلندمدت در صنعت ماینینگ بیت کوین ایجاد کرده است، زیرا سرمایه‌گذاری‌ها پس از افت و نزول‌های اخیر به دلیل راه‌اندازی ETF‌های بیت کوین در زمان‌های قبل به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

در عین حال، شرکت‌های دیگر مانند MicroStrategy (MSTR) و …

Coinbase  پس از افت اولیه پس از هالوینگ، بهبود یافت و اکثر ماینرها به دلیل ترس از نیمه کردن پاداش، در معرض خطر سقوط قرار دارند. اما CleanSpark (CLSK) از جمله استثناها بود و با افزایش ۵۷٪ نسبت به تاریخ، به تأمین سود مشابه با بازار بیت کوین رسید. آنتونی پاور، مدیر عامل شرکت Power Mining Analysis، اعلام کرد که CLSK با انجام کارهای خوب و رشد سریع، از طریق بهبود عملکرد، بهترین راه را طی می‌کند. همچنین، Bitdeer نیز به عنوان یکی از رقبای موثر CLSK در حوزه استخراج بیت کوین نام برد و اظهار کرد که هزینه استخراج برای هر بیت کوین توسط این شرکت تنها ۱۸۳۱۹ دلار برآورد شده است، که نشان‌دهنده کارایی بالای این شرکت است. برآورد هزینه بیت دیر نیز نشان می‌دهد که با ۱۷۷۴۴ دلار برای هر بیت کوین استخراج شده، این شرکت در مقایسه با رقبا، دارای هزینه‌های کمتری است.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده