آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز لایوپیر چیست؟ | آینده ارز لایوپیپر

ارز لایوپیر LPT چیست؟

ارز لایوپیر LPT چیست؟ همانطور که مشاهده می نمایید، بازار ارزهای دیجیتال روز به روز در حال گسترش می باشد. امروزه هزاران رمز ارز در بازار موجود است که هر کدام عملکرد و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی یکی دیگر از ارزهای دیجیتال با نام لایوپیر LPT بپردازیم.

ارز دیجیتال LPT توکن ارائه شده پلتفرم لایوپیر Livepeer است. لایوپیر در واقع یک پروتکل مبتنی بر اتریوم می باشد که زیرساخت غیرمتمرکز را برای پخش ویدئو ارائه می دهد. در ادامه قصد داریم تا برای شما عزیزان بیان نماییم که لایوپیر Livepeer دقیقا چیست و چگونه کار می کند. همچنین قرار است تیم پشت این پروژه را بررسی نماییم و نگاهی به ان بیاندازیم. برای دریافت اطلاعاتی در ارتباط با نحوه خرید، فروش و ذخیره سازی ارز دیجیتال لایوپیر LPT تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. همچنین شما می توانید در ادامه قیمت لحظه ای این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال لایوپیر چیست؟

ارز دیجیتال لایوپیر LPT چیست؟
ارز دیجیتال لایوپیر LPT چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله به شما عزیزان بیان نمودیم، LPT توکن ارائه شده لایوپیر Livepeer است. LPT طراحی شده است تا به عنوان یک مکانیسم انگیزشی عمل کند و به حفظ امنیت شبکه کمک می نماید.

کسانی که توکن LPT را در اختیار دارند، مالکیت بیشتری بر شبکه نسبت به کسانی که آن را در اختیار ندارند، خواهند داشت. نرخ تورم LPT به طور خودکار بسته به تعداد توکن هایی که از کل عرضه در گردش مصرف می شود، تنظیم می شود. این برای حفظ مشارکت در شبکه طراحی شده است.

لازم به ذکر است که توکن های جدید لایوپیر در پایان دوره هایی ضرب می شوند و به تناسب سهامشان بین نمایندگان و ارکستراتورها Orchestrators توزیع می شود. به علاوه توکن LPT یک توکن ERC-20 است که کاربران می توانند این توکن را از صرافی های پشتیبانی کننده آن خریداری نمایند.

نیم نگاهی به توکن لایوپیر Livepeer

نام اختصاری LPT
نوع ارز Token
عرضه کل ۲۲،۸۵۹،۰۱۲
مقدار در گردش ۲۱،۱۶۴،۶۵۵
وب سایت رسمی livepeer.org
بلاکچین اکسپلورر explorer.livepeer.org

etherscan.io

ethplorer.io

hubble.figment.network

وایت پیپر https://github.com/livepeer/wiki/blob/master/WHITEPAPER.md
پیج های ارتباطی رسمی medium

twitter

reddit

forum.livepeer.org

سورس کد https://github.com/livepeer

معرفی پلتفرم لایوپیر Livepeer

معرفی پلتفرم لایوپیر Livepeer
معرفی پلتفرم لایوپیر Livepeer

در یک عبارت کوتاه می توان لایوپیر Livepeer را یک زیرساخت ویدئوی باز غیرمتمرکز معرفی نمود که توسعه دهندگان می توانند برنامه های پخش ویدئو بسازند. پلتفرم لایوپیر در ماه مِی ۲۰۱۸ بر روی شبکه اتریوم ساخته شد. آنها می خواهند صنعت پخش زنده سریع، متمرکز و گران قیمت را کنترل کنند. دقیقا به همین دلیل است که لایوپیر توسط یک شبکه غیرمتمرکز مدیریت می شود.

از جمله مزایای بزرگ لایوپیر Livepeer این است که مقیاس پذیری آن بسیار زیاد است. هدف آنها افزایش قابلیت اطمینان پخش ویدئو می باشد. در عین حال، آنها می خواهند هزینه های اضافی این کار را کاهش دهند. برای انجام این کار، لایوپیر Livepeer در حال ساخت یک زیر ساخت P2P است که با یک بازار در بلاکچین اتریوم تعامل خواهد داشت. همچنین زیرساخت آنها محدودیتی برای تعداد اتصالات ندارد.

چیزی که لایوپیر Livepeer را منحصر به فرد می کند، این است که آنها اولین کسانی هستند که این فناوری را برای کل اینترنت و نه فقط برای یک شرکت در دسترس قرار می دهند. هیچ کس سعی نکرده است این کار را با نودهای اجرا شده توسط کاربران انجام دهد.


معرفی ارکستراتورها Orchestrators در لایوپیر

معرفی ارکستراتورها Orchestrators در لایوپیر
معرفی ارکستراتورها Orchestrators در لایوپیر

ارکستراتورها Orchestrators کاربرانی هستند که لایوپیر به آنها تکیه می کند. آنها رایانه های خود را به شبکه اضافه می کنند تا بتوانند نیازهای کدگذاری و توزیع توسعه دهندگان برنامه را مدیریت کنند. آنها این کار را با در دسترس قرار دادن منابع محاسباتی خود مانند GPU ،CPU و پهنای باند انجام می دهند.

برای تبدیل شدن به یک ارکستراتور، به مقدار مناسبی دانش فنی نیاز دارید. با این حال، اگر می خواهید یک ارکستراتور شوید، ابتدا باید توکن لایوپیر LPT را بدست آورید یا خریداری کنید. هدف این توکن هماهنگی و تشویق کاربران است. هرچه LPT بیشتری به عنوان یک ارکستراتور داشته باشید، کارهای بیشتری می توانید انجام دهید. همانطور که شبکه به رشد خود ادامه می دهد، تقاضا برای ارکستراتورها همچنان در حال افزایش است. و این موضوع رابطه مستقیم با افزایش تقاضا برای LPT دارد.


تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال لایوپیر

تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال لایوپیر 
تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال لایوپیر

در این قسمت از مقاله شما می توانید با بنیانگذاران لایوپیر آشنا شوید. افراد پشت پروژه لایوپیر Livepeer شامل موارد زیر می باشد:

۱.Doug Petkanics

این فرد لایوپیر را در سال ۲۰۱۶ تاسیس کرد. قبل از این پروژه، وی از بنیانگذاران Hyperpublic و Wildcard بود. پتکانیکس در سال ۲۰۰۶ در رشته علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شد. وی همچنین در سال ۲۰۰۶ به عنوان تحلیلگر به Accenture پیوست.

۲.Eric Tang

اریک تانگ از دیگر بنیانگذاران لایوپیر است. این فرد فارغ التحصیل رشته مهندسی برق و کامپیوتر می باشد. تانگ در سال ۲۰۰۸ به عنوان توسعه دهنده نرم افزار به Next Jump پیوست و در سال ۲۰۱۰ مدیر محصول Clickable شد.


بررسی نحوه عملکرد ارز دیجیتال لایوپیر

بررسی نحوه عملکرد ارز دیجیتال لایوپیر 
بررسی نحوه عملکرد ارز دیجیتال لایوپیر

معماری توزیع شده لایوپیر Livepeer برای ارائه مراکز محتوای ویدئویی حول نقش کلیدی اش یعنی “ارکستراتورها Orchestrators” می چرخد. شرکت کنندگانی که قدرت محاسباتی کافی دارند، می توانند با اختصاص منابع برای رمزگذاری و توزیع ویدئو از طرف پخش کننده ها و توسعه دهندگان، به ارکستراتور تبدیل شوند.

به عنوان مثال، یک توسعه دهنده اپلیکیشن را در نظر بگیرید که پلتفرمی را با استفاده از پروتکل لایوپیر Livepeer ایجاد کرده است که به پخش زنده بازی های بسکتبال اختصاص داده شده است. مربی تیم که به دنبال پخش بازی است، به سادگی وارد برنامه می شود و دکمه رکورد را می زند و هرگز نگران پیچیدگی های فنی که لایوپیر در پشت صحنه انجام می دهد، نیست.

در همین حال، ارکستراتورهای لایوپیر Livepeer، رویداد را برای شبکه ها و دستگاه های مختلف رمزگذاری می کنند. ارکستراتورها ابتدا باید توکن های LPT را به اشتراک بگذارند تا از اجرای کار با کیفیت مطمئن شوند. توجه به این نکته مهم است که در حالی که LPT توکن پروتکلی است که نحوه توزیع کار در شبکه را هماهنگ می کند، اما وسیله تبادل توکن برای پرداخت خدمات در پروتکل لایوپیر Livepeer نیست.

لایوپیر تشخیص می دهد که همه دارندگان LPT ممکن است تخصص یا قدرت محاسباتی لازم برای ایفای نقش یک ارکستراتور را نداشته باشند. بنابراین نقش “نماینده delegator” ایجاد شد. دلیگیتورها یا نمایندگان تصمیم می گیرند LPT خود را با ارکستراتورهایی که معتقدند با کیفیت و صادقانه در فرآیند رمزگذاری ویدئو مشارکت داشته باشند، به اشتراک بگذارند.

هم ارکستراتورها و هم دلیگیتورها یا نمایندگان، برای نقش خود در تضمین کیفیت بالا و شبکه ایمن، هزینه هایی را دریافت می کنند که توسط پخش کندده های ویدئویی پرداخت می شود. این کارمزدهای به دست آمده، قابل پرداخت با اتر یا یک استیبل کوین مانند DAI است.


معرفی دلیگیتورها Delegators یا نمایندگان در لایوپیر

معرفی دلیگیتورها Delegators یا نمایندگان در لایوپیر 
معرفی دلیگیتورها Delegators یا نمایندگان در لایوپیر

اگر بخواهیم به صورت خلاصه و در یک جمله دلیگیتورها یا نمایندگان را برای شما معرفی کنیم، می توان گفت دلیگیتورها همان دارندگان توکن LPT در شبکه لایوپیر هستند که توکن های خود را به اشتراک می گذارند. همچنین لازم به ذکر است که آنها خودشان انتخاب می کنند که با کدام ارکستراتورها توکن های خود را به اشتراک بگذارند.

در اینجا توکن های LPT برای یک دوره از قبل توافق شده، قفل می شوند و شما نمی توانید از آنها برای هیچ چیز دیگری استفاده کنید. وقتی دوره استیک تمام شد، می توانید توکن های خود را پس بگیرید. به این ترتیب شبکه امن خواهد ماند.  


بررسی ویژگی های ارز دیجیتال لایوپیر Livepeer

معرفی دلیگیتورها Delegators یا نمایندگان در لایوپیر 
معرفی دلیگیتورها Delegators یا نمایندگان در لایوپیر

پس از آشنایی با نحوه عملکرد پلتفرم لایوپیر، آشنایی با ویژگی های آن خالی از لطف نیست. در ادامه چند نمونه از ویژگی های لایوپیر را به شما معرفی خواهیم نمود.

  1. لایوپیر را می توان به عنوان یک پروژه منحصر به فرد در صنعت پخش ویدئو معرفی نمود.
  2. لازم به ذکر است که لایوپیر یک پروتکل متن باز است و امکان مدیریت و بهبود پلتفرم برای کاربران وجود دارد.
  3. لایوپیر Livepeer در نظر دارد تا قدرت محاسباتی متمرکز را برای کاربران ایجاد نماید.
  4. پروژه لایوپیر با در دست داشتن اهدافی همچون تبدیل شدن به یک رهبر در این صنعت می تواند از رشد چشمگیری برخوردار باشد.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال لایوپیر LPT

در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال لایوپیر Livepeer برابر با ۳۹.۹۹ دلار آمریکا است و حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۳۴،۷۰۹،۶۳۶ دلار می باشد. در ۲۴ ساعت گذشته این ارز دیجیتال ۱.۶۹% کاهش قیمت داشته است.

اکنون ارز دیجیتال لایوپیر LPT در سایت کوین مارکت کپ در رتبه ۱۰۶ قرار دارد. لازم به ذکر است که با توجه به داده های موجود، این رمز ارز در تاریخ ۹ نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت ارز دیجیتال LPT را بر روی نمودار مشاهده کنید:

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال لایوپیر LPT
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال لایوپیر LPT

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال لایوپیر LPT

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال لایوپیر LPT
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال لایوپیر LPT

همانطور که در مقالات مروط به ارزهای دیجیتال بیان شده است، برای خرید و فروش رمز ارزها باید به صرافی ها مراجعه نمایید. در درجه اول شما باید صرافی را انتخاب کنید که از رمز ارز شما پشتیبانی می کند. سپس بررسی نمایید که آیا صرافی انتخابی، از امنیت کافی برخوردار است؟

پس از انتخاب صرافی، کافیست تا به ثبت نام و احراز هویت بپردازید. ما به شما پیشنهاد می نماییم که قبل از انجام این مرحله، با نحوه ثبت نام و احراز هویت در صرافی مورد نظر به صورت کامل آشنا شوید. در صورتی که از صرافی آنلاین خارجی استفاده می کنید، می توانید در ابتدا یکی از اسیتبل کوین ها را خریداری نموده و سپس در صرافی به رمز ارز لایوپیر LPT تبدیل کنید.


معرفی صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لایوپیر LPT

معرفی صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لایوپیر LPT
معرفی صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لایوپیر LPT

در این قسمت از مقاله ما به شما صرافی های آنلاین خارجی را معرفی خواهیم نمود، که می توانید از آنها برای خرید و فروش رمز ارز لایوپیر Livepeer استفاده کنید.

  1. صرافی Binance: صرافی بایننس یکی از مشهورترین صرافی های آنلاین ارز دیجیتال است که در فوریه سال ۲۰۱۷ در کشور چین راه اندازی شده است.
  2. صرافی KuCoin: صرافی کوکوین به علت قابلیت فروش و مبادله بیش از ۲۰۰ رمز ارز، نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است. این صرافی در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد.
  3. صرافی Bithumb: صرافی بیت هامب از جمله مشهورترین صرافی ها در کره جنوبی می باشد و از ویژگی های زیادی برخوردار است.
  4. صرافی Kraken: صرافی کراکن علاوه بر رمز ارز لایوپیر از رمز ارزهای دیگر همچون بیت کوین، لایت کوین و … پشتیبانی می کند.
  5. صرافی Gate.io: صرافی Gate.io بیش از ۳۶۰ بازار مختلف را ارائه می دهد که می توان به بیت کوین و اتریوم اشاره کرد.

معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لایوپیر LPT

معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لایوپیر LPT
معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لایوپیر LPT

پس از خریداری ارز دیجیتال لایوپیر LPT شما نیازمند کیف پول هایی هستید که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند و می توانید با استفاده از آن ارز دیجیتال لایوپیر LPT را ذخیره نمایید. کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لایوپیر LPT شامل موارد زیر هستند:

۱.کیف پول تراست Trust

کیف پول تراست یکی از کیف پول های نرم افزاری است که برای ذخیره، ارسال و دریافت رمز ارزها استفاده می شود. کیف پول تراست قابلیت پشتیبانی از ارزهای مبتنی بر استاندارد ERC-20 و ERC-223 را دارد.

۲.کیف پول متامسک MetaMask

کاربران می توانند از طریق مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس به کیف پول متامسک دسترسی داشته باشند. همچنین لازم به ذکر است که از سال ۲۰۱۹ نسخه موبایل این کیف پول نیز در دسترس است.


آیا ارز دیجیتال لایوپیر LPT استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال لایوپیر LPT استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال لایوپیر LPT استخراج می شود؟

در مقالات مربوط به رمز ارزها بسیار بیان شده است که یکی از راه های به دست آوردن ارزهای دیجیتال استخراج آن است. البته باید به این نکته توجه نمود که ارز دیجیتال مورد نظر، قابلیت استخراج داشته باشد. به طور کلی رمز ارزهای مبتنی بر الگوریتم اثبات کار PoW قابل استخراج هستند.

رمز ارز لایوپیر LPT مبتنی بر الگوریتم DPoS است. در این الگوریتم اعتبارسنجی بلاک های جدید در بلاکچین بر اساس تعداد کوین های موجود انجام می شود. با این وجود می توان نتیجه گرفت که این رمز ارز قابل استخراج نیست و تنها راه برای سرمایه گذاری در بستر این ارز دیجیتال، خرید آن از صرافی ها می باشد.


آینده ارز دیجیتال لایوپیر Livepeer چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال لایوپیر Livepeer چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال لایوپیر Livepeer چگونه است؟

در ابتدا لازم است که بگوییم عوامل مختلفی بر آینده رمز ارزها تاثیرگذار می باشد. میزان موفقیت لایوپیر در آینده یکی از عوامل تاثیرگذار است. همچنین گسترش مقیاس پذیری آن باعث می شود که از آینده خوبی برخوردار باشد.

در صورتی که پلتفرم لایوپیر بتواند خدماتی را مشابه گزینه های متمرکز ارائه دهد و این خدمات با هزینه کمتری همراه باشد، می تواند آینده خوبی را رقم بزند. همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، لایوپیر از جمله اولین پروژه هایی می باشد که پخش زنده غیرمتمرکز را امکان پذیر می کند.

همچنین برنامه های Web3 در حال افزایش هستند و لایوپیر می تواند به ارائه دهنده قابل اعتمادی برای پخش زنده تبدیل شود. با این وجود، بهتر است قبل از سرمایه گذاری در بستر این ارز دیجیتال به تحقیق و جستجوی کامل بپردازید.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال لایوپیر LPT

اینفوگرافیک ارز دیجیتال لایوپیر LPT
اینفوگرافیک ارز دیجیتال لایوپیر LPT

کلام پایانی درباره ی ارز لایوپیر LPT چیست؟

در این مقاله به معرفی کامل ارز دیجیتال لایوپیر LPT پرداختیم. LPT توکن ارائه شده Livepeer است. LPT یک توکن ERC-20 است که می توان آن را از صرافی ها خریداری نمود. همانطور که در این مقاله مطالعه نمودید، لایوپیر یک زیرساخت غیرمتمرکز برای پخش ویدئو است و مبتنی بر اتریوم می باشد.

از جمله مزایای پلتفرم لایوپیر می توان به مقیاس پذیری آن اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است که پلتفرم لایوپیر Livepeer یکی از پروتکل های متن باز است. افراد قادر خواهند بود ارز دیجیتال لایوپیر LPT را از صرافی هایی همچون بایننس، بیت هامب، کوکوین و … خریداری نمایند. همچنین می توانند از کیف پول های تراست و متامسک برای ذخیره سازی این رمز ارز استفاده کنند. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با رمز ارز لایوپیر LPT را دریافت نموده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز لایوپیر چیست؟” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
13 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یاسین
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز lpt را انجام دهید.

امین
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال lpt بهتر است؟

ماریا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال lpt معتبر است؟

شبنم
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال lpt پشتیبانی می کنند؟

شقایق
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

پری
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال lpt پشتیبانی می کند؟

علیرضا
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز lpt معتبرتر است؟

نادیا
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز lpt معتبرتر است؟

داوود
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال lpt چند است؟

حدیث
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال lpt را بخرم؟

افسانه
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

سحرقلی زاده
2 سال قبل

اینده قیمتی این ارز چجوریه؟

محمدعلی
2 سال قبل

اینده قیمتی این ارز ب چه صورته؟

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده