آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیلگر بیت کوین می گوید رشد شبکه لایتنینگ یک شوک است

تحلیلگر بیت کوین می گوید رشد شبکه لایتنینگ یک شوک است

تحلیلگر بیت کوین می گوید رشد شبکه لایتنینگ یک شوک است

به گزارش زوم ارز،  راه حل مقیاس بندی لایه ۲ بیت کوین، شبکه لایتنینگ به رشد چشمگیر دست یافت. River Financial. از جمله ارقام چشمگیر: تراکنش های مسیریابی شده از ۵۰۳۱۱۵ در آگوست ۲۰۲۱ به ۶۵۹۹۵۵۳ در آگوست ۲۰۲۳ افزایش یافته است که نشان دهنده رشد نزدیک به عمودی ۱۲۱۲ درصدی است.

تراکنش‌های مسیریابی، تراکنش‌هایی هستند که بیش از دو گره را شامل می‌شوند، به این معنی که اعداد فوق‌الذکر می‌توانند بسیار بیشتر باشند، همانطور که توسط اشاره شده است. سام واترز، تحلیلگر تحقیقاتی River و نویسنده گزارش امروز، که گفت این ارقام “شکه کننده هستند.” به قدری که مجبور شد اعداد را «بارها» اجرا کند و محاسبات را با احزاب خارجی تأیید کند.

با وجود اینکه تنها ۵۰۰۰ بیت کوین در شبکه قفل شده است، همراه با بازار نزولی در حال انجام، او گفت که لایتنینگ “در حال انجام کارهای زیادی است.”

شبکه لایتنینگ یک لایه ۲ است که در بالای شبکه بیت کوین ساخته شده است. به عبارت دیگر، از زنجیره اصلی جدا است اما با آن تعامل دارد. LN، همانطور که معمولاً در رسانه‌های اجتماعی به آن اشاره می‌شود، از معماری کانال‌هایی تشکیل شده است که به افراد یا شرکت‌ها اجازه می‌دهد بدون نیاز به استفاده از بلاک چین برای تأیید تراکنش، پول را بین یکدیگر جابجا کنند.

طبق گزارش، شبکه لایتنینگ از روند عمومی بیت کوین سرپیچی کرده است، زیرا جستجوهای گوگل برای برترین ارز دیجیتال با کاهش ۴۵ درصدی همراه با کاهش ۴۴ درصدی قیمت آن مواجه شده است. ووترز نوشت: داشتن یک رشد چهار رقمی “بسیار قابل توجه است”.

حجم در پروتکل لایه ۲ نیز در همان دوره افزایش یافته است. در آگوست ۲۰۲۱، حجم از نظر دلار آمریکا به ۱۲.۱ میلیون دلار و ۳۰۳ بیت کوین رسید. تا آگوست ۲۰۲۱ به سرعت پیش بروید و این اعداد اکنون به ۷۸.۸ میلیون دلار و ۲۹۵۰ بیت کوین رسیده است که به ترتیب به افزایش ۵۴۶ و ۸۷۴ درصدی تبدیل می شود.

Amboss می خواهد مشکل نقدینگی شبکه لایتنینگ بیت کوین را حل کند

روند دیگری که واترز گفت که در راه است بازی است. این بخش با صدها هزار کاربر فعال ماهانه، تأثیر زیادی بر نرخ رشد شبکه داشته است.

جالب اینجاست که این روایت که از شبکه لایتنینگ بیت کوین برای پرداخت های خرد استفاده می شود بسیار زنده است. گزارش امروز نشان داد که ۲۵ درصد از کل فعالیت های شبکه بین ۱ تا ۱۰ سات (یا ۰.۰۰۰۲ دلار) انجام می شود که بیشتر به بازی و استریم اختصاص یافته است. ۲۵٪ دوم در محدوده ۱۰-۱۰۰۰ نشست (و عمدتاً مربوط به انعام است) رخ می دهد، در حالی که به نظر می رسد هر چیزی از ۱۰۰۰۰ به بالا برای تجارت، حواله و تعادل مجدد گره باشد.

همه به اندازه واترز متعجب نیستند. خالق نام مستعار شبکه غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی Nostr، فیاتجاف، به Decrypt گفت. او فکر می‌کند که اعداد نشان‌دهنده «رشد طبیعی» هستند، حتی اگر شبکه هنوز بسیار کوچک است. او گفت که دو سال پیش “بسیار کوچکتر” بود.

Fiatjaf اشاره کرد که مردم در Nostr “مقدار باورنکردنی زاپ” را انجام می دهند، که می تواند باعث موفقیت شبکه شود. او توضیح داد که عامل دیگر می تواند کیف پول های نگهبانی باشد – محصولی که هم برای او و هم برای واترز نگران کننده است.

راه‌حل‌های غیرقانونی یا کیف‌پول‌هایی که حاکمیت کامل خود را به کاربران ارائه می‌دهند، در شبکه لایتنینگ به کندی عرضه می‌شوند. این امر مردم را مجبور کرده است که به گزینه های دیگری مانند کیف پول ساتوشی، کیف پول متمرکزی که کلیدهای خصوصی را کنترل می کند، روی بیاورند.

وترز گفت: «جنبه ای از اکوسیستم که بیشتر به کمک نیاز دارد راه حل های غیر حضانت هستند. او به Decrypt گفت که هنوز باید با مشکلات سخت «اما مهم» دست و پنجه نرم کنند، اگرچه او همچنان امیدوار است که سرمایه گذاران گزارش او را ببینند و از توسعه دهنده حمایت کنند. پایه کار بر روی لایتنینگ

گزارش امروز، همانطور که واترز نوشت، این میم را به رخ می‌کشد که «هیچ‌کس از لایتنینگ استفاده نمی‌کند».


منبع: decrypt.co

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده