آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مقامات کنیا Worldcoin را به جاسوسی و تهدیدات دولتی متهم می کنند

مقامات کنیا Worldcoin را به جاسوسی و تهدیدات دولتی متهم می کنند

به گزارش زوم ارز،

مقامات کنیا Worldcoin را به دست داشتن در اقدامات جاسوسی و تهدیدی برای دولت کشور متهم کرده اند.

رسانه های محلی گزارش دادند که

این اتهامات ناشی از تحقیقات در حال انجام کمیته موقت کنیا است که در پی نگرانی های مطرح شده از سوی مردم در مورد فعالیت های Worldcoin آغاز شد.

Worldcoin به دلیل شیوه‌های داده‌کاوی ادعایی خود مورد بررسی قرار گرفته بود، جایی که گفته می‌شود داده‌های شهروندان کنیایی را با اسکن عنبیه آنها در ازای توکن‌های ارزهای دیجیتال جمع‌آوری می‌کرد.

این کشور آفریقایی همچنین عملیات Worldcoin را در آگوست امسال به حالت تعلیق درآورده بود.

این عملیات بحث برانگیز گزارش شده است که در ۳۰ مکان در نایروبی، از جمله مراکز خرید و موسسات آموزشی، از ماه مه ۲۰۲۱ آغاز شده است.

مقامات درخواست تحقیق در مورد شرکت مادر Worldcoin را دارند

این کمیته به رهبری گابریل تونگویو، نماینده ناروک وست، از اداره تحقیقات جنایی خواسته است تا تحقیقات کاملی را در مورد دو شرکت خارجی مرتبط با Worldcoin انجام دهد: Tools for Humanity (TFH) Corp و Tools for Humanity (TFH) Gmbh. .

این شرکت‌ها مظنون به فعالیت غیرقانونی در کنیا هستند که چندین قانون کنیا را در این فرآیند نقض می‌کنند، از جمله قانون حفاظت از داده‌ها، قانون حمایت از مصرف‌کننده، و قانون سوء استفاده از رایانه و جرایم سایبری.

با این حال، هیچ یک از این نهادهای خارجی در پایگاه داده خدمات ثبت کسب و کار شرکت‌ها یا شرکت‌های ثبت‌شده در کنیا ظاهر نمی‌شوند و سؤالاتی را درباره مجوز قانونی آنها برای انجام تجارت در داخل کشور ایجاد می‌کنند.

این گزارش ادعا می‌کند که درخواست Worldcoin برای ثبت نام به‌عنوان کنترل‌کننده داده در ۲۲ اوت ۲۰۲۲، یک سال پس از آغاز فعالیت‌های خود در کنیا انجام شد.

طبق گفته مقامات کنیا، این امر نقض قانون حفاظت از داده ها در سال ۲۰۱۹ است.

مقامات کنیا این سوال را مطرح می کنند که Worldcoin چگونه داده های شهروندان را ذخیره می کند

یکی از نگرانی‌های اصلی پیرامون فعالیت‌های Worldcoin، انتقال تصاویر عنبیه در زمان واقعی است که به کد دیجیتال تبدیل شده و به سرورهای شخص ثالث شرکت در خارج از کشور ارسال می‌شود.

در حالی که Worldcoin ادعا می‌کند که داده‌های جمع‌آوری‌شده به طور ایمن در خدمات وب آمازون مستقر در آفریقای جنوبی ذخیره می‌شوند، عدم قطعیت‌ها در مورد توانایی بازپس‌گیری و حذف این داده‌ها در صورت لزوم وجود دارد.

سوالات بعدی در مورد اینکه آیا انتقال داده های شخصی به خارج از کنیا مطابق با بخش ۴۸ قانون حفاظت از داده ها است، مطرح شده است.

تحقیقات نشان داد که تقریباً ۳۵۰۰۰۰ کنیایی با Worldcoin ثبت نام کرده بودند تا زمانی که دولت فعالیت های خود را در ۲ اوت ۲۰۲۳ تعلیق کرد.

علی‌رغم فشارهای قانونی، Worldcoin به جذب ثبت‌نام‌های جدید در سطح جهانی در سراسر جهان ادامه داده است.


منبع: cryptonews.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده