آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا ریپل (XRP) در آستانه شکست قیمت است؟ 

رئیس ریپل می گوید ETF ریپل بسیار منطقی است، اما چرا؟

آیا ریپل (XRP) در آستانه شکست قیمت است؟

به گزارش زوم ارز، قیمت ریپل (XRP) به دلیل تلاش برای جبران ضررهای ناشی از رکود بازار کریپتو در ۱۷ آگوست، زیر ۰.۵۵ دلار باقی مانده است. یک شاخص حیاتی روی زنجیره، حرکت نزولی غالب را به عنوان عامل اصلی مانع از شکست قیمت XRP برجسته می کند.

قیمت ریپل سطح مقاومت ۰.۵۵ دلاری را رد کرد، زیرا خرس‌ها تلاش برای بازگشت اولیه را پس زدند. اما با وجود مشکلات اخیر قیمت، شاخص های کلیدی زنجیره ای نشان می دهد که فعالیت شبکه XRP ثابت مانده است.

در میان بادهای نزولی، XRP در حال حاضر کمتر از ارزش گذاری شده است

طبق داده‌های زنجیره‌ای، احساسات نزولی حاکم در بازار ارزهای دیجیتال یکی از محرک‌های کلیدی برای جلوگیری از شکست قیمت XRP است. نسبت ارزش شبکه به حجم تراکنش (NVT) Santiment، فعالیت تراکنش‌های اساسی در شبکه بلاک چین را نسبت به عملکرد قیمت اخیر ارزیابی می‌کند.

همانطور که در زیر نشان داده شده است، نسبت XRP NVT به میزان خیره کننده ۳۴۰% از ۵۱.۶۶ به ۲۲۶ بین ۱۸ تا ۲۴ آگوست افزایش یافته است.

آیا ریپل (XRP) در آستانه شکست قیمت است؟ - شاخص کلیدی سود 20٪ را پیش بینی می کند

Ripple (XRP) Breakout قیمت | نسبت NVT، آگوست ۲۰۲۳، منبع: Santiment

به طور خلاصه، هنگامی که نسبت NVT افزایش می‌یابد، همانطور که در بالا مشاهده شد، نشان‌دهنده رشد ثابت در فعالیت اقتصادی زمینه‌ای نسبت به روند نزولی قیمت است. به طور منطقی، این نشان می دهد که عوامل خارجی مانند حدس و گمان بازار نزولی در حال حاضر مسئول کاهش قیمت XRP هستند.

وضعیت کمتر ارزش‌گذاری‌شده کنونی XRP، آن را در موقعیتی عالی قرار می‌دهد تا زمانی که احساسات بازار صعودی شد، سود قابل توجهی کسب کند.

سرمایه‌گذاران بلندمدت برای یک نوسان حرکتی منتظرند

با قیمت‌های پایین فعلی که اکنون نامطلوب به نظر می‌رسند، بسیاری از شرکای بلندمدت ریپل و سرمایه‌گذاران استراتژیک اکنون HODLing هستند.

به طور مشخص، پس از یک ضربه محسوس در طی سقوط بازار هفته گذشته، XRP میانگین سن سکه به ۳۴.۳۳ کاهش یافته بود. اما از ۲۴ آگوست، اکنون به ۳۸.۳۰ بازگشته است که نشان دهنده افزایش ۱۰ درصدی است.

آیا ریپل (XRP) در آستانه شکست قیمت است؟ - شاخص کلیدی سود 20٪ را پیش بینی می کند

Ripple (XRP) Breakout قیمت | میانگین سن سکه | آگوست ۲۰۲۳، منبع: Santiment

داده‌های میانگین سن سکه معیاری حیاتی از احساسات کلی در میان سرمایه‌گذاران بلندمدت است. با تخمین میانگین تعداد روزهایی که سکه‌های در گردش از آدرس کیف پول فعلی‌شان جابه‌جا شده‌اند، به دست می‌آید.

روند صعودی ۱۰% در XRP میانگین سن سکه نشان می‌دهد که بسیاری از دارندگان XRP به طور فزاینده‌ای تمایلی به فروش با قیمت‌های فعلی ندارند. اگر آنها HODLing را برای یک معامله بهتر حفظ کنند، کاهش فشار فروش می تواند باعث شکست قابل توجه قیمت XRP شود.

پیش‌بینی قیمت XRP: بازگشت احتمالی ۲۰%

اگر فعالیت معاملاتی تشدید شود و سرمایه‌گذاران بلندمدت به HODL ادامه دهند، قیمت XRP 20% افزایش می‌یابد. نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) که وضعیت خالص مالی دارندگان فعلی را می سنجد، این پیش بینی را تأیید می کند.

با قیمت‌هایی که در حال حاضر روی ۰.۵۲ دلار است، اکثر سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال که XRP را در ماه گذشته خریداری کرده‌اند، اگر امروز بفروشند، ۱۵.۷۰ درصد ضرر خواهند داشت.

الگوهای تاریخی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران XRP می‌توانند حدود ۵ درصد سود را حفظ کنند. اما اگر آنها موقعیت های خود را قبل از شکستن ببندند، XRP می تواند با مقاومت قابل توجهی در قلمرو ۰.۶۰ دلاری روبرو شود.

آیا ریپل (XRP) در آستانه شکست قیمت است؟ - شاخص کلیدی سود 20٪ را پیش بینی می کند

پیش‌بینی قیمت ریپل (XRP) – نسبت MVRV. آگوست ۲۰۲۳. منبع: Santiment

برعکس، اگر قیمت XRP به زیر ۰.۴۵ دلار کاهش یابد، خرس‌ها می‌توانند کنترل خود را حفظ کنند. همانطور که در آخرین سقوط قیمت در ۱۷ آگوست مشاهده شد، بسیاری از سرمایه گذاران تمایلی به ثبت سود بیش از ۲۵ درصد نداشتند. از این رو، آنها می توانند ضرر خود را کاهش دهند و فروش خود را در محدوده ۰.۴۸ دلار متوقف کنند.

اما اگر این سطح پشتیبانی نمی تواند حفظ شود، XRP می تواند به زیر ۰.۴۰ دلار برگردد.


منبع: beincrypto.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده