آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز ایمیوتبل ایکس IMX چیست؟

ارز ایمیوتبل ایکس IMX چیست؟

ارز ایمیوتبل ایکس IMX چیست؟ امروزه با رشد و توسعه بازار ارزهای دیجیتال، بسیاری از بلاکچین ها در حال توسعه اکوسیستم های NFT خود هستند. تا کنون، اتریوم همچنان بزرگترین بلاکچین با بیشترین پروژه و کاربر بوده است. با این حال، مانند سایر بخش های دیفای DeFi، بخش NFT در اتریوم با مشکل مقیاس پذیری مواجه است.

ایمیوتبل ایکس Immutable X به عنوان راه حلی برای این مشکل با ارائه یک مکان ایده آل برای استقرار NFT به عنوان لایه ۲ اتریوم منتشر شده است. چگونه Immutable X می تواند این امکان را فراهم کند؟ تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

در ادامه ما به بررسی عملکرد و ویژگی های ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX خواهیم پرداخت.

معرفی ایمیوتبل ایکس Immutable X

معرفی ایمیوتبل ایکس Immutable X
معرفی ایمیوتبل ایکس Immutable X

ایمیوتبل ایکس Immutable X به عنوان اولین راه حل لایه ۲ برای ترید NFT در اتریوم است. این مشکل مقیاس پذیری اتریوم را حل می کند در حالی که همچنان از امنیت شبکه اتریوم استفاده می کند. ترید NFT در ایمیوتبل ایکس Immutable X دارای مزایای زیر است:

 • سریع و ایمن: Immutable X می تواند تا ۹۰۰۰ تراکنش در ثانیه در مقایسه با اتریوم انجام دهد. از این رو، ایمیوتبل ایکس می تواند سرعت فوق العاده بالایی را تضمین کند. در این پروتکل کنترل دارایی بر عهده کاربران می باشد و توسط زنجیره اتریوم ایمن شده است.
 • کارمزد صفر: Immutable X بر اساس تکنولوژی پیشرفته zk-Rollup ساخته شده است و به کاربران این امکان را می دهد تا به سرعت NFT ها را بدون هیچ کارمزدی مبادله کنند.

به طور کلی با توجه به مواردی که در بالا به آن اشاره نمودیم، ایمیوتبل ایکس Immutable X یک پروتکل لایه ۲ برای ترید توکن های غیر قابل تعویض یا NFTهای اتریوم است که به کاربران تایید ترید فوری، مقیاس پذیری عظیم و کارمزد صفر را ارائه می دهد.

هدف این پروتکل این است که ترید NFTها را آسان تر از ترید دیگر دارایی های دیجیتال کند. در واقع Immutable X یک راه حل مقیاس پذیر لایه ۲ است که به جای رقابت با آن، از قدرت و امنیت بلاکچین اتریوم استفاده می کند. در ادامه به معرفی توکن این پلتفرم یعنی IMX خواهیم پرداخت.


نیم نگاهی به توکن ایمیوتبل ایکس Immutable X

نام اختصاری IMX
نوع ارز TOKEN
عرضه کل ۲،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰
مقدار در گردش ۱۸۸،۱۶۰،۷۶۸
وب سایت رسمی immutable.com
بلاکچین اکسپلورر https://etherscan.io/token/0xf57e7e7c23978c3caec3c3548e3d615c346e79ff
وایت پیپر https://support.immutable.com/hc/en-us/articles/4405227590799
پیج های ارتباطی رسمی twitter

reddit


ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX چیست؟

ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX چیست؟
ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX چیست؟

IMX توکن ارائه شده ایمیوتبل ایکس Immutable X است که مبتنی بر استاندارد ERC-20 می باشد. عملکرد اصلی این توکن پاداش دادن به کاربران فعال در Immutable X است که به گسترش اکوسیستم کمک می کند.

به عبارت دیگر می توان گفت IMX توکن بومی Immutable X است و برای کمک به رشد پلتفرم ایجاد شده است. این توکن که دارای ۲ میلیارد منبع است، به کاربران پلتفرم قدرت رای دادن در مسیر آینده Immutable X را ارائه می دهد.

به طور کلی کاربرد توکن IMX در پلتفرم Immutable X شامل حق رای، استیکینگ و کارمزدهای تراکنش است. در پلتفرم ایمیوتبل ایکس در هر تراکنش، باید مقدار ۲۰ درصد از کارمزدها با IMX پرداخت شود. همچنین در پلتفرم Immutable X اگر توکن IMX را در اختیار داشته باشید، می توانید در ارتباط با حاکمیت آن رای دهید.

نحوه توزیع توکن IMX به شکل زیر می باشد:

 • توسعه اکوسیستم ۵۱.۷۴%
 • توسعه پروژه ۲۵%
 • فروش عمومی و خصوصی توکن ها ۱۹.۲۶%
 • ذخایر بنیاد ۴%

معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس

معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس 
معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس

در اینجا به معرفی تعدادی از افراد تیم ارز دیجیتال Immutable X خواهیم پرداخت:

James Ferguson

جیمز قبلا یک تیم توسعه نرم افزار را در یک شرکت تجارت الکترونیک چند میلیارد دلاری رهبری می کرد. وی دارای مدرک لیسانس حقوق و بازرگانی از دانشگاه سیدنی است.

Robbie Ferguson

رابی قبلا یک پلتفرم در KPMG ساخته بود که مجوز بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در استرالیا را داشت. او در سال ۲۰۱۵ درس خود را رها کرد و Immutable را تاسیس کرد.

Alex Connolly

این فرد به دارایی های گیمینگ علاقه داشت. در ۹ سالگی، او اسکریپت هایی نوشت تا داده های قیمت را از بازار Runescape جمع آوری کند. الکس در سن ۱۷ سالگی، پس از کسب نمره عالی در مدرک بین المللی، به عنوان دانش آموز بالاترین رتبه در استرالیا از دبیرستان فارغ التحصیل شد.

وی در سال ۲۰۱۷ درگیر اکوسیستم اتریوم شد و یک زبان برنامه نویسی بلاکچین برای ماشین های مجازی قرارداد هوشمند ایجاد کرد. او پس از انصراف از رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه سیدنی به Immutable پیوست.


بررسی عملکرد ارز دیجیتال Immutable X

بررسی عملکرد ارز دیجیتال Immutable X
بررسی عملکرد ارز دیجیتال Immutable X

ایمیوتبل ایکس Immutable X مشکل مقیاس پذیری اتریوم را با استفاده از روش zk-Rollup حل می کند و تراکنش ها را با استفاده از مراحل زیر انجام می دهد:

 1. هزاران معامله به صورت دسته ای خارج از زنجیره انجام می شود.
 2. صاحبان دارایی ها معاملات را امضا می کنند.
 3. همه این معاملات خارج از زنجیره، در یک اثبات واحد به صورت زنجیره ای قرار می گیرند.
 4. یک قرارداد هوشمند این اثبات روی زنجیره را تایید می کند.

این روش امکان فشرده سازی هزاران معامله خارج از زنجیره را به یک تراکنش روی زنجیره با گس ثابت می دهد که توسط ایمیوتبل ایکس پرداخت می شود. به همین دلیل است که Immutable X می تواند معاملات فوق سریع و با کارمزد صفر ارائه دهد.

Immutable X علاوه بر زنجیره ای برای استقرار پروژه های NFT، بازار مخصوص به خود را نیز دارد. هدف این بازار کاهش موانع ورود برای سازندگان یا توسعه دهندگان است که منابع کافی برای ایجاد تجربه تجاری خود را ندارند. Immutable X تصضمین می کند که همیشه مکانی برای ترید کاربران و توسعه دهندگان وجود خواهد داشت.


پلتفرم ایمیوتبل ایکس Immutable X چه ویژگی هایی را به کاربران ارائه می دهد؟

پلتفرم ایمیوتبل ایکس Immutable X چه ویژگی هایی را به کاربران ارائه می دهد؟
پلتفرم ایمیوتبل ایکس Immutable X چه ویژگی هایی را به کاربران ارائه می دهد؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا نگاهی به آنچه پلتفرم ایمیوتبل ایکس Immutable X به کاربران خود ارائه می دهد بیاندازیم:

۱.امنیت

استفاده از این پروتکل آسان است و کاربران می توانند به راحتی با استفاده از کیف پول خود از ان استفاده نمایند. در اینجا کلید خصوصی که از طریق کیف پول ایجاد می شود نیاز است. شما می توانید از کیف پول هایی همچون کیف پول متامسک استفاده کنید. در واقع مدیریت دارایی ها در دستان خود کاربران می باشد و امنیت پروتکل توسط زنجیره اتریوم تامین می شود.

۲.نقدینگی

نقدینگی به معنای خرید و فروش دارایی با قیمت مناسب است. ایمیوتبل ایکس این گزینه را به کاربران ارائه می دهد و نقدینگی را با استفاده از ایجاد بازارهای مجازی قابل تعویض، به حداکثر رسانده است. فهرست کردن دارایی ها در این مارکت امکان به دست آوردن بیشترین نقدینگی و حداکثر قیمت را می دهد. شما می توانید به چیزی که در نظر دارید، با کمترین قیمت و بیشترین نقدینگی دسترسی پیدا کنید.

۳.مقیاس پذیری

پروتکل Immutable X با همکاری StarkWare قادر به دسته بندی تراکنش های خارج از زنجیره شده است. آنها تراکنش ها را در یک اثبات واحد فشرده می کنند که با کارمزد صفر همراه است. همچنین این کار باعث افزایش مقیاس پذیری می شود. در واقع در پلتفرم Immutable X برای خرید و فروش توکن های غیر قابل تعویض یا NFT کارمزد صفر است.


بررسی اهداف ایمیوتبل ایکس Immutable X

بررسی اهداف ایمیوتبل ایکس Immutable X
بررسی اهداف ایمیوتبل ایکس Immutable X

پلتفرم ایمیوتبل ایکس Immutable X در نظر دارد تا در آینده به اهداف زیر دسترسی پیدا کند.

 • Immutable X در نظر دارد تا تجربه کاربری را بهبود بخشد. همچنین در نظر دارد تا بهترین تجربه معاملاتی را همراه با کارمزد صفر، حداکثر نقدینگی و سرعت بالا به کاربران ارائه نماید.
 • این پروتکل قصد بهبود مقیاس پذیری را دارد، بدون اینکه مشکلی برای امنیت پروتکل پیش آید. لازم به ذکر است که Immutable X از توان عملیاتی بالایی برخوردار است و این کار هیچگونه خللی به امنیت پلتفرم وارد نمی کند.
 • علاوه بر مواردی که اشاره نمودیم، بهبود تجربه توسعه دهندگان نیز در برنامه این پروتکل است. توسعه دهندگان این رمز ارز شرایط راه اندازی یک بازی NFT را مهیا نموده اند.

معرفی شرکای ایمیوتبل ایکس Immutable X

معرفی شرکای ایمیوتبل ایکس Immutable X
معرفی شرکای ایمیوتبل ایکس Immutable X

پس از آشنایی با عملکرد و ویژگی های این پلتفرم، در ادامه به معرفی شرکای ایمیوتبل ایکس خواهیم پرداخت.

۱.OpenSea

اُپن سی به عنوان یکی از بازارهای همتا به همتا برای توکن های غیر قابل تعویض یا NFT معرفی می شود. همکاری پروتکل ایمیوتبل ایکس با اپن سی فرصت انجام معاملات سریع بدون کارمزد در شبکه اتریوم را فراهم نمود.

۲.ECOMI

ECOMI یکی دیگر از شرکای ایمیوتبل ایکس است که کاربران زیادی دارد و کامل ترین کلکسیون برای توکن های غیرقابل تعویض یا NFT با مجوز است. ایمیوتبل ایکس به عنوان بلاکچین منتخب ECCOMI برای NFTها شناخته می شود.

۳.Illuvium

Illuvium به عنوان یک مجموعه غیرمتمرکز NFT و گیمینگ شناخته می شود که بتنی بر اتریوم است. کاربران این پلتفرم از مزایای متنوعی همچون افزایش نقدینگی توکن های غیر قابل تعویض برخوردار هستند.


روش های به دست آوردن توکن ایمیوتبل ایکس IMX

روش های به دست آوردن توکن ایمیوتبل ایکس IMX
روش های به دست آوردن توکن ایمیوتبل ایکس IMX

به طور کلی شایان ذکر است که به دست آوردن توکن IMX به روش های مختلفی امکان پذیر می باشد. برای مثال یکی از راه های به دست آوردن IMX خرید آن از صرافی های پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال است. در ادامه به معرفی دیگر روش ها خواهیم پرداخت:

۱.استیکینگ توکن IMX

پس از راه اندازی این توکن، امکان استیک کردن ان برای کاربران فراهم آمد. کارمزدهای دریافت شده از کاربران که به صورت توکن های IMX است، به استخر استیکینگ یا Staking Pool منتقل می شود. پس از آن توکن های موجود در این استخر بین کاربرانی که توکن های IMX را در پلتفرم Immutable X استیک کرده اند، ارائه می شود.

۲.شرکت در پلتفرم های گیمینگ برای کسب درآمد

ایمیوتبل برای کاربران فعال در پلتفرم پاداشی را در نظر گرفته است. کاربران قادر خواهند بود با بازی کردن کسب درامد کنند و توکن های IMX را به دست آورند. کاربران برای استفاده از این گزینه حتما باید در پلتفرم حضور داشته و نقش موثری را برای توسعه پلتفرم ایفا نمایند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX برابر با ۴.۹۰ دلار آمریکا است و حجم معاملات این رمز ارز برابر با ۵۲،۶۸۰،۱۱۶ دلار می باشد.

لازم به ذکر است که این رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۶۸ درصد رشد قیمت داشته است. ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX اکنون در رتبه ۹۵ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد و در تاریخ ۲۶ نوامبر سال ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است.

قیمت این رمز ارز در ابتدای ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ حدود ۵.۶ دلار بوده است و قیمت ان روندی صعودی را طی نموده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX را بر روی نمودار مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX

نحوه خرید ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX

نحوه خرید ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX
نحوه خرید ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX

برای خرید از دیجیتال IMX می توانید همانند خرید سایر ارزهای دیجیتال، به صرافی ها مراجعه نمایید. صرافی های بسیاری هستند که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می نمایند و بستری را برای خرید و فروش رمز ارزها ارائه می کنند.

اما نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این سات که صرافی را انتخاب کنید که از امنیت کافی برخوردار باشد و شما بتوانید خرید خود را در بستری امن انجام دهید. برای خرید ارز دیجیتال IMX کافیست در یکی از صرافی های پشتیبانی کننده ان ثبت نام نموده و به احراز هویت بپردازید. شما می توانید ارز IMX را از صرافی های آنلاین خارجی همچون FTX، Gate.io، Huobi Global و KuCoin خریداری نمایید. برای خرید از این صافی ها، کاربران ایرانی می توانند در ابتدا تتر و یا یکی از استیبل کوین ها را از صرافی های ایرانی خریداری نموده و در صرافی های خارجی که نام بردیم به ارز IMX تبدیل نمایند.


نحوه فروش ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX

نحوه فروش ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX
نحوه فروش ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX

برای فروش IMX نیز همانند خرید آن می توانید به صرافی ها مراجعه نمایید. شما می توانید با ثبت نام و احراز هویت در یکی از صرافی های پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال، رمز ارز خود را به فروش برسانید.

شما قادر خواهید بود در صرافی هایی که در قسمت قبلی مقاله به آنها اشاره نمودیم، این رمز ارز را به فروش برسانید. همچنین شایان ذکر است که می توانید برای آشنایی بیشتر با صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نمایید.


کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX

امروزه کیف پول های نرم افزاری بسیاری مشاهده می شوند که می توانید از آنها برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال استفاده کنید. شما می توانید کیف پول سیف پل را بر روی تلفن همراه خود نصب نموده و از آن برای ذخیره سازی رمز ارز توکن IMX استفاده کنید.

کیف پول نرم افزاری سیف پل در دو نسخه اندروید و ios در دسترس است. این کیف پول از قابلیت های فراوانی برخوردار می باشد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل در ارتباط با این کیف پول، بر روی لینک “آموزش کیف پول سیف پل SafePal” کلیک نمایید.


آینده ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX چگونه است؟

در آینده رمز ارزها عوامل گوناگونی می تواند تاثیرگذار واقع شود. به همین دلیل قبل از سرمایه گذاری در بستر رمز ارز مورد نظر، نیاز است تا همه جوانب بررسی شود تا بتوان به یک سرمایه گذاری خوب و سود مناسب در آینده دسترسی پیدا نمود.

در اینجا لازم است بیان نماییم که تیم ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX را افرادی با تجربه و متخصص در زمینه بلاکچین و NFTها تشکیل داده اند. این امر باعث می شود تا این افراد با استفاده از تجربیات خود به بهبود این پلتفرم کمک نموده و آینده خوبی را برای آن رقم بزنند.

همچنین IMX توانسته است با کسب سرمایه و تامین آن به آینده پلتفرم کمک کند. به طور کلی می توان نتیجه گرفت آینده خوبی برای این رمز ارز و NFT ها در انتظار می باشد.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال ایمیوتبل ایکس IMX

اینفوگرافیک ارز دیجیتال ایکس IMX
اینفوگرافیک ارز دیجیتال ایکس IMX

کلام پایانی ارز ایمیوتبل ایکس IMX

در این مقاله به بررسی پلتفرم ایمیوتبل ایکس Immutable X و توکن آن IMX پرداختیم. در اینجا ما بیان نمودیم که ایمیوتبل ایکس به عنوان اولین راه حل لایه ۲ برای ترید NFT در اتریوم معرفی می شود. این پلتفرم مشکل مقیاس پذیری را حل می نماید و امنیت خود را از شبکه اتریوم می گیرد. IMX یک توکن ERC-20 است که به بهبود پلتفرم کمک می نماید. همچنین لازم به ذکر است که ایمیوتبل ایکس از ویژگی هایی همچون نقدینگی، مقیاس پذیری و امنیت برخوردار است.

به طور کلی کاربران می توانند برای خرید ارز دیجیتال IMX به صرافی ها مراجعه نمایند. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با این رمز ارز را دریافت نموده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز ایمیوتبل ایکس IMX” همراه ما بودید.

 


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

11 دیدگاه دربارهٔ «ارز ایمیوتبل ایکس IMX چیست؟;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده