آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز آیکون چیست؟ | آینده ارز آیکون

ارز آیکون ICX چیست؟

رمز ارز آیکون ICX چیست؟ اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید، حتما نام ارز دیجیتال آیکون را شنیده اید. آیکون ICON پلتفرم ارائه دهنده رمز ارز ICX می باشد. پلتفرم آیکون  در حال ساخت یکی از بزرگترین شبکه های غیرمتمرکز جهان برای برنامه های غیرمتمرکز یا همان Dappها و قراردادهای هوشمند است که به بلاکچین های مختلف امکان تعامل با یکدیگر را از طریق قراردادهای هوشمند می دهد. در ادامه مطالب شما به طور کامل با این پلتفرم و عملکرد ان آشنا خواهید شد. همچنین اطلاعاتی در ارتباط با رمز ارز ICX و نحوه خرید و فروش آن به دست خواهید آورد. اگر قصد سرمایه گذاری در بستر این ارز دیجیتال را دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. همچنین شما میتوانید با استفاده از این لینک کیف پول های ارز دیجیتال آیکون ICX را مورد مطالعه قرار دهید

بررسی شبکه آیکون ICON

بررسی شبکه آیکون ICON
بررسی شبکه آیکون ICON

به طور خلاصه می توان گفت آیکون ICON یک شبکه بلاکچین غیرمتمرکز است که بر قابلیت همکاری تمرکز دارد. با استفاده ازپروتکل انتقال بلاکچین آیکون ICON، بلاکچین های مستقل همانند بیت کوین و اتریوم می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و معامله کنند.

شبکه آیکون ICON خود را به عنوان یک پروتکل بلاکچین معرفی می کند که می تواند قراردادهای هوشمند را اجرا کند. همچنین این شبکه توسط یک موتور بلاکچین اختصاصی به نام loopchain تامین می شود و توانایی انجام صدها تراکنش در ثانیه را دارد. پروژه آیکون ICON قصد دارد یک شبکه غیرمتمرکز ایجاد کند که به بلاکچین های مستقل  اجازه می دهد تا بدون واسطه با یکدیگر معامله کنند. هر کسی می تواند یک پروژه بلاکچین جدید ایجاد کند و به شبکه بپیوندد. تیم پشتیبان این پروژه بیان داشته است که نتیجه نهایی امکان تمرکز زدایی و ارتباط متقابل جوامع را فراهم می کند. توکن ارائه شده این شبکه ICX می باشد که در ادامه مطالب شما با آن بیشتر آشنا خواهید شد.


ارز دیجیتال ICX چیست؟

ارز دیجیتال ICX چیست؟
ارز دیجیتال ICX چیست؟

همانطور که گفته شد ICX توکن ارائه شده پلتفرم ایکون ICON می باشد. از رمز ارز ICX می توان برای اهداف مختلفی از جمله پرداخت، راه اندازی قراردادهای هوشمند و ایجاد توکن های جدید در شبکه استفاده کرد.

کل عرضه ICX برابر با ۸۰۰،۴۶۰،۰۰۰ است. نیمی از این عرضه در ICO سپتامبر ۲۰۱۷ توزیع شد، و باقیمانده توکن ها میان تیم آیکون ICON و شرکای ان تقسیم شده و برای توسعه آینده اختصاص داده شدند.


نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران آیکون ICON

نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران آیکون ICON
نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران آیکون ICON

پلتفرم آیکون در سال ۲۰۱۶ راه اندازی شد و یکی از اهداف آن ایجاد انسجام میان بلاکچین های مختلف بود. پروژه ایکون در کره جنوبی توسط گروه مالی دیلی DAYLI که دارای صرافی ارز رمزنگاری شده کوین وان Coinone نیز هست، تاسیس شد. لازم به ذکر است که توسط بنیاد آیکون، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سوئیس پشتیبانی می شود.

به عبارتی شبکه آیکون توسط تیمی متشکل از بیش از ۴۵ نفر به وجود آمده است. وب سایت ان همچنین چندین مشاور را شامل می شود که یکی از آنها Don Tapscott که کتاب Blockchain Revolution را نوشت همچنین موسسه تحقیقات Blockchain را افتتاح کرد.


عملکرد آیکون ICON چگونه است؟

عملکرد آیکون ICON چگونه است؟
عملکرد آیکون ICON چگونه است؟

همانطور که در بحث قبلی گفته شد شبکه آیکون توسط یک بلاکچین اختصاصی به نام loopchain تامین می شود. در واقع شبکه آیکون ICON حول loopchain چرخیده است که این loopchain بلاکچینی است که مبتنی بر یک سیستم قرارداد هوشمند شامل قوانین مختلف، ساز و کارهای اجماع و سایر ویژگی ها می باشد. اتصال بین زنجیره های مختلف در اکوسیستم  آیکون بر اساس سیستم ها و ساختارهای اصلی زیر انجام می شود:

۱.جامعه ایکون ICON Community: این جامعه به عبارتی شبکه ای از نودها می باشد که این نودها پروژه های خود را با استفاده از ساختاری که در نظر دارند اداره می کنند. در واقع هر جامعه قوانین و ساز و کار اجماع خاص خود را دارا می باشد.

۲.نودهای جامعه C-Nodes: این نودها، نودهایی می باشند که حق ایجاد معاملات و یا تراکنش ها را دارند اما نمی توانند در مورد تایید معاملات و حاکمیت در آیکون رای دهند. به طور خلاصه، وظیفه این نودها مدیریت و حفظ بلاکچین جامعه خود است.

۳.نمایندگان جامعه C-Rep: نمایندگان جامعه حق احراز هویت معاملات در شبکه آیکون و رای دادن در مورد مسائل حاکمیت را دارند. نمایندگان جامعه توسط هر جامعه انتخاب می شود و پاداش هایی برای حفظ آیکون دریافت می کنند.

۴.جمهوری آیکون ICON Republic: این به کل شبکه ICON اشاره دارد. در واقع ICON Republic به عنوان یک کانال ارتباطی بین جوامع عمل می کند اما در اداره ان جوامع دخالت نمی کند.

۵.نودهای شهروند Citizen Nodes: این نودها به افراد اجازه می دهد تا برای ایجاد تراکنش و استفاده از برنامه های غیرمتمرکز یا DAppهای ساخته شده روی loopchain با شبکه آیکون متصل شوند. با این حال، آنها حق رای دادن در مورد حکمرانی آیکون را ندارند.

شبکه بلاکچین که ICON Republic را تشکیل می دهد Nexus نامیده می شود. Nexus مجموعه ای از انجمن هاست که در C-Reps به یکدیگر متصل می شوند. سپس این Nexus می تواند به دیگران پیوند داده شود، نه تنها امکان اتصال بلکه مقیاس پذیری شبکه را نیز فراهم می کند.

پس از اینکه با عملکرد این شبکه به طور کامل آشنا شدید، در ادامه مطالب به بررسی ویژگی های آن خواهیم پرداخت.


اهداف شبکه آیکون ICON چیست؟

اهداف شبکه آیکون ICON چیست؟
اهداف شبکه آیکون ICON چیست؟

از جمله اهدافی که این شبکه دارد این است که یک شبکه بزرگتر را تشکیل دهد و بتواند با استفاده از رمز ارزها شبکه ایجاد شده را مدیریت کند. بلاکچین های که در پروژه آیکون مشارکت کنند قادر خواهند بود تا با استفاده از صرافی های غیرمتمرکز که در این پلتفرم می باشد، رمز ارزهای خود را مبادله کنند.

برای اینکه جوامع بتوانند با سرعت بیشتری رمز ارزهای خود را تبادل نمایند، مقداری رمز ارز به عنوان ذخیره برای هر جامعه بلاکچین موجود می باشد. همانطور که گفته شد توکن ICX، توکن پلتفرم آیکون برای پرداخت های بین بلاکچین ها مورد استفاده قرار می گیرد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال آیکون ICX

در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز آیکون ICX برابر با ۱.۷۱ دلار USD است و حجم معاملات این رمز ارز در یک شبانه روز برابر با ۹۰،۸۱۶،۵۶۲ USD است. رمز ارز ICX اکنون در رتبه ۸۵ بازار رمز ارزها قرار دارد. این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۲۱% افزایش قیمت داشته است. شما می توانید در سایت CoinMarketCap روند قیمت این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید . این ارز دیجیتال در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۱۸ به بالاترین قیمت خود و یا ATH خود رسیده است.

در نمودار زیر شما روند قیمت این ارز دیجیتال را از ژانویه ۲۰۱۸ تا اکنون مشاهده می نمایید. همانطور که در نمودار مشاهده می شود، این ارز دیجیتال پس از رسیدن به بالاترین قیمت خود، یک روند ثابتی را تا به اکنون طی نموده است.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال آیکون ICX
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال آیکون ICX

خرید و فروش ارز دیجیتال آیکون ICX چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال آیکون ICX چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال آیکون ICX چگونه است؟

برای خرید و فروش این رمز نیاز است تا در ابتدا در صرافی پشتیبان کننده این ارز دیجیتال ثبت نام نمایید. صرافی های ارزدیجیتال بسیاری موجود می باشند که از ارز دیجیتال ICX پشتیبانی می کنند و بستری را برای خرید و فروش این رمز ارز فراهم می نمایند.

به دلیل تحریمات موجود در کشور ایران شما قادر نخواهید بود که این رمز ارز را به صورت مستقیم خریداری نمایید به همین دلیل نیاز است تا در ابتدا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده و ان را در صرافی مورد نظر به رمز ارز ICX تبدیل نمایید.

در حال حاضر شما قادر خواهید بود این ارز دیجیتال را با جفت ارزهایی همچون USDT، BTC، USD، ETH و BNB معامله نمایید. در ادامه مطالب شما می توانید با صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده این ارز دیجیتال به طور کامل آشنا شوید.


صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال آیکون ICX

صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال آیکون ICX
صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال آیکون ICX

از جمله برترین و معتبرترین پلتفرم هایی که از ارز دیجیتال ICX پشتیبانی می کنند می توان به Binance، Huobi Global، OKEx، Upbit و CoinTiger اشاره کرد. صرافی های دیگری نیز می باشند که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند، شما می توانید در ادامه مطالب با این صرافی ها نیز آشنا شوید.

۱.Kraken

2.Bittrex

3.Gate.io

4.WazirX

5.CoinDCX

ما به شما پیشنهاد می نماییم که قبل از خرید و فروش رمز ارز با نحوه ثبت نام و خرید و فروش در صرافی مورد نظر آشنا شوید، تا بتوانید به راحتی به انجام معاملات بپردازید.


رمز ارز آیکون ICX را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره کرد؟

رمز ارز آیکون ICX را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره کرد؟
کیف پول های icx

همانطور که در مقالات مربوط به رمز ارزها گفته شده است، شما می توانید برای ذخیره سازی رمز ارزها از کیف پول های دیجیتال ایکون استفاده نمایید. کیف پول هایی که در ادامه مطالب به شما معرفی می نماییم، قابلیت ذخیره سازی رمز ارز ICX را دارا می باشند.

۱.کیف پول ICONex:

این کیف پول، کیف پول رسمی آیکون ICON می باشد که از ICX و رمز ارزهای دیگر پشتیبانی می کند. شما می توانید از طریق مرورگر Chrome خود به این کیف پول دسترسی پیدا کنید.

۲.کیف پول CoolWallet S:

استفاده از این کیف پول سخت افزاری بسیار آسان می باشد. این کیف پول علاوه بر رمز ارز ICX از ارزهای دیجیتال دیگری همچون لایت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل و توکن های با استاندارد ERC-20 پشتیبانی می کند.

۳.کیف پول Ledger:

کیف پول سخت افزاری لجر به دلیل اینکه از امنیت بالایی برخوردار می باشد، مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. این کیف پول در دو مدل موجود می باشد و یکی از بهترین کیف پول های برای ذخیره سازی ارز دیجیتال ICX است.

۴.کیف پول Trust :

کیف پول تراست یک کیف پول با رابط کاربری ساده می باشد و دارای ویژگی هایی مفید برای کاربران می باشد. این کیف پول به شما این امکان را می دهد تا توکن های با استاندارد ERC-20 را بتوانید به راحتی در این کیف پول ذخیره نمایید.


آیا می توان رمز ارز ICX را استخراج نمود؟

آیا می توان رمز ارز ICX را استخراج نمود؟
آیا می توان رمز ارز ICX را استخراج نمود؟

با توجه به اینکه دنیای رمز ارزها روز به روز در حال گسترش است افراد زیادی نیز هستند که در بستر رمز ارزها به سرمایه گذاری می پردازند. یکی از راه ها برای ذخیره سازی رمز ارزها و سرمایه گذاری در بستر آن ها خریداری رمز ارز و دیگری استخراج ان ها می باشد. برای اینکه دریابید که آیا ارز مورد نظر قابلیت استخراج را دارد یا خیر باید اطلاعاتی در ارتباط با ساختار آن کسب نمایید. ارز دیجیتال ICX به دلیل ساختار و الگوریتمی که استفاده می نماید، قابل استخراج نیست و تنها برای به دست آوردن این رمز ارز می توانید آن را از صرافی ها خریداری نمایید.


آینده ارز دیجیتال ICX چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال ICX چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال ICX چگونه است؟

آیکون ICON که پلتفرم ارائه دهنده رمز ارز ICX است، یک پروژه مفید با زیر ساخت های خوب است. این تیم ارتباطات خوبی برقرار کرده است و انها در به روز رسانی و تحویل نقشه راه ICX بسیار سریع عمل کردند. در مقایسه با بسیاری از آلت کوین ها، ICX تا حدودی به وعده های خود عمل کرده است.

یکی از وب سایت های فعال در حوزه رمز ارزها به اسم CoinLiker صعودی ترین و خوش بینانه ترین پیش بینی را برای این رمز ارز داشته است و بیان می کند که رمز ارز ICX با سرعت زیادی افزایش قیمت خواهد داشت.

به عبارتی پیش بینی آینده رمز ارزها کار سختی می باشد زیرا در بازار رمز ارزها و تمامی بازارهای سرمایه گذاری همواره نوساناتی صورت می گیرد اما می توان با در نظر گرفتن نکاتی همچون برخوردار بودن از یک تیم پشتیبان قوی و اهداف رمز ارزها تا حدودی حدس زد که آیا این رمز ارز از آینده خوبی برخوردار می باشد یا خیر.


کلام اخر ارز دیجیتال آیکون ICX

در این مقاله به معرفی رمز ارز ICX پرداختیم. ارز دیجیتال ICX توکن ارائه شده پلتفرم آیکون ICON می باشد. این پلتفرم خود را به عنوان یک پروتکل بلاکچین معرفی می نماید که می تواند قراردادهای هوشمند را اجرا نماید. رمز ارز ICX در شبکه آیکون به عنوان ابزاری برای اجرای قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید این رمز ارز را در انواع کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری ذخیره نمایید. همچنین می توانید برای خریداری ارز دیجیتال ICX از صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز استفاده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز آیکون ICX ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا
3 سال قبل

icx را از کدام صرافی بخرم؟

تیم محتوا
پاسخ به  زهرا
3 سال قبل

بایننس راحتترین راه هست

سپیده
3 سال قبل

بهترین کیف پول برای icx چیه؟

مصطفی
3 سال قبل

نظر خودتون راجع به آیکون چیه میشه با کاردانو مقایسه اش کرد؟

معرفی صرافی های برتر خارجی