آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز HTR چیست؟ | آینده ارز HTR

ارز HTR چیست؟

ارز HTR چیست؟ رمز ارزی که در این مقاله قصد داریم به شما عزیزان معرفی نماییم، HTR نام دارد. این ارز دیجیتال توکن شبکه Hathor می باشد. شبکه Hathor یک بلاکچین اثبات کار است که برای معاملات و قراردادهای مالی سبک طراحی شده است.

این شبکه قصد دارد تا مقیاس پذیری بهتری نسبت به ارز بیت کوین ارائه دهد. در ادامه به معرفی کامل ارز دیجیتال HTR و شبکه ارائه دهنده ان خواهیم پرداخت. همچنین به شما کیف پول هایی را معرفی خواهیم کرد که می توانید از آنها برای ذخیره سازی ارز دیجیتال HTR استفاده نمایید.

ارز HTR چیست؟

ارز HTR چیست؟ 

ارز HTR چیست؟

اگر بخواهیم در یک عبارت کوتاه به معرفی ارز دیجیتال HTR بپردازیم، می توان گفت HTR توکن بومی شبکه Hathor است و امنیت و ثبات شبکه را تضمین می کند. عرضه در گردش HTR شامل توکن های استخراج شده و توکن های از پیش استخراج شده است. یک میلیارد توکن از پیش استخراج شده در ژانویه ۲۰۲۰ ایجاد شد. توکن های از پیش استخراج شده به منظور حمایت از توسعه اکوسیستم Hathor به وجود امده اند.

توکن های استخراج شده به طور مداوم در هر بلاک تولید می شوند. آنها به عنوان پاداش برای ماینرها برای حفظ امنیت شبکه عمل می کنند. لازم است که بدانید میانگین زمان بین بلاک ها ۳۰ ثانیه است.

شبکه Hathor که پلتفرم ارائه دهنده این رمز ارز می باشد، یک پلتفرم دیجیتالی مبتنی بر بلاکچین است. این شبکه به دلیل معماری منحصر به فرد و کاملا بدیع مورد توجه قرار گرفته است. همچنین پیشنهادات ارزشمندی را ارائه کرده است که می تواند مشکلات مقیاس پذیری و نگهداری غیرمتمرکز را حل کند. در ادامه مطالب به معرفی کامل شبکه Hathor خواهیم پرداخت.


معرفی و بررسی شبکه Hathor

معرفی شبکه Hathor
معرفی شبکه Hathor

شبکه Hathor را می توان یک دفتر کل توزیع شده مقیاس پذیر و اسان برای حمایت از تراکنش ها و قراردادهای مالی توصیف کرد. این شبکه از معماری شگفت انگیزی برخوردار است. در واقع ترکیبی از گراف های غیرمدور جهت دار DAG و فناوری های بلاکچین می باشد. در اصل این شبکه یک بلاکچین است که در داخل ان DAG قرار دارد و هر دو به هم متصل هستند. وقتی تعداد تراکنش ها کم است، بلاکچین امنیت را تضمین می کند. و وقتی تعداد آنها به میزان قابل توجهی افزایش یابد، DAG مسئولیت را برعهده می گیرد.

هدف شبکه Hathor کاهش پیچیدگی با حذف هزینه های تراکنش و ارائه مبادله اتمیک داخلی و به اصطلاح قراردادهای نانو Nano Contract است. قراردادهای نانو Hathor هنوز در دست توسعه است و هدف آنها این است که نوع ایمن تری از عملکرد قرارداد هوشمند باشند.

Hathor همچنین به دارندگان اجازه می دهد تا بدون نگرانی در مورد ERC-20 و کارمزدهای گس توکن های خود را ایجاد کنند. این توکن های ویژگی های مشابه HTR را به ارث می برند و عملکرد مشابه با توکن های ERC-20 را دارند.


بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال Hathor

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال Hathor
بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال Hathor

در ارتباط با تاریخچه Hathor می توان گفت که تیم توسعه، پروژه را در ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ آغاز کرد و شبکه اصلی در ۳ ژانویه ۲۰۲۰ راه اندازی شد. افرادی که که در ادامه نام می بریم تیم توسعه دهنده Hathor می باشند:

  • Yan Martins
  • Marcelo Salhab Brogliato
  • Layla Mendes
  • Jan Segre
  • Gabriel Aleixo
  • Sebastian Guerrero

بررسی عملکرد شبکه Hathor

بررسی عملکرد شبکه Hathor
بررسی عملکرد شبکه Hathor

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفتیم، شبکه Hathor شامل DAG و بلاکچین است. هر دوی آنها دفتر کل توزیع شده هستند اما در ساختار آنها تفاوت وجود دارد. بلاکچین یک زنجیره خطی از بلاک ها را به ترتیب زمانی تشکیل می دهد اما DAG مانند یک درخت است. در شبکه Hathor هنگامی که تعداد تراکنش ها در ثانیه کم است، بلاکچین وارد عمل می شود تا با استفاده از توافقنامه اثبات کار، اعتبار تراکنش ها را تایید کند.

اما لازم است بدانید که سیستم اثبات کار یا PoW یک محدودیت عمده دارد و نمی توان همزمان بلاک ها را ایجاد کرد. این دلیل مقیاس پذیری ضعیف بلاکچین در هنگام افزایش حجم معاملات است.

در بلاکچین، یک بلاک در یک زمان ایجاد می شود. تمام معاملاتی که به طور همزمان اتفاق می افتند، در یک بلاک ذخیره می شوند. بنابراین، استخراج پیچیده می شود، اعتبارسنجی معاملات زمان می برد و مقیاس پذیری کاهش می یابد.

برای مقابله با این محدودیت ها، شبکه Hathor از ساختار ذخیره سازی زنجیره ای بلاکچین با زنجیره های جانبی DAG، پشتیبانی می کند. چنین تنظیماتی انواع مختلف تراکنش ها را برای انجام همزمان روی زنجیره های مختلف تسهیل می کند. اما بیایید با هم بررسی نماییم که چگونه تراکنش ها در شبکه Hathor تایید می شوند؟

در بلاکچین بیت کوین یا اتریوم، تراکنش ها در داخل بلاک ها انجام می شود. اما در شبکه Hathor، تراکنش ها خارج از بلاک ها در یک شبکه زنجیره ای به نام DAG انجام می شود. در DAG برای تایید اعتبار، هر تراکنش باید به یک تراکنش موجود و نسبتا جدید متصل شود، که بلاک ها آن را تایید کرده اند. هر چه حجم معاملات بیشتر شود، DAG سریعتر آنها را تایید می کند.


بررسی ویژگی های منحصر به فرد شبکه Hathor

بررسی ویژگی های منحصر به فرد شبکه Hathor
بررسی ویژگی های منحصر به فرد شبکه Hathor
  1. توکن های سفارشی: در شبکه Hathor می توان توکن دیجیتالی خود را با مشخصات سفارشی تنها با یک کلیک ایجاد کرد. این توکن های سفارشی با پارامترهای امنیتی و مقیاس پذیری مشابه توکن HTR بومی عمل می کنند. موارد استفاده از توکن های سفارشی متعدد است. برای مثال می توان برای مشارکت مالی در سهام یک شرکت استفاده شود.
  2. قراردادهای نانو: با استفاده از قرارداهای نانو، دو یا چند نفر می توانند وجوه خود را به یک تراکنش ویژه از طریق شبکه Hathor منتقل کنند. قرارداد نانو قوانین معاملات را تعیین می کند، مانند تعداد توکن هایی که هر شرکت کننده در قرارداد دریافت می کند. و درست مانند قراردادهای هوشمند، غیرمتمرکز هستند و توسط هیچ واسطه ای اداره نمی شوند.
  3. مقیاس پذیری بالا: مقیاس پذیری شبکه Hathor بسیار بیشتر از شبکه بیت کوین یا اتریوم است به این معنی که حتی در صورت افزایش حجم معاملات، امنیت و سرعت شبکه به خطر نمی افتد.
  4. معماری منحصر به فرد: شبکه Hathor از یک معماری منحصر به فرد برخوردار است. این شبکه با درهم آمیختن فناوری بلاکچین و DAG سعی بر این دارد تا مشکلات مقیاس پذیری را حل نماید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال HTR

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱ قیمت رمز ارز HTR برابر با ۱.۰۲ دلار آمریکا است و حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت برابر با ۴،۵۳۰،۱۰۹ دلار می باشد. این رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۸۶% افزایش قیمت داشته است.

در حال حاضر ارز دیجیتال Hathor در سایت کوین مارکت کپ در رتبه ۲۹۳ قرار دارد. همانطور که مشاهده می شود این رمز ارز در تاریخ ۱۷ آپریل ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را در در ۱ ماه گذشته تا اکنون مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال HTR
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال HTR

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال HTR

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال HTR 
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال HTR

برای خرید و فروش ارز دیجیتال HTR همانند خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال باید در ابتدا صرافی هایی که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند را بررسی نمایید. امروزه صرافی های آنلاین خارجی بسیاری هستند که از این رمز ارز پشتیبانی می نمایند. برای خرید و فروش کافیست تا در مرحله اول در صرافی مورد نظر ثبت نام نموده، سپس به راحتی رمز ارز HTR را خریداری نموده و یا به فروش برسانید.

لازم به ذکر است که کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود، قادر خواهند بود تا در ابتدا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده و در صرافی به رمز ارز HTR تبدیل نمایند.


چه صرافی هایی از ارز دیجیتال HTR پشتیبانی میکند؟

چه صرافی هایی از ارز دیجیتال HTR پشتیبانی میکند؟
چه صرافی هایی از ارز دیجیتال HTR پشتیبانی میکند؟

در این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از صرافی های آنلاین خارجی که از رمز ارز HTR پشتیبانی می کنند، آشنا شوید. این صرافی های شامل صرافی کوکوین KuCoin، صرافی بیتمکس Bitmax، کوین مترو CoinMetro و ویتکس ViteX می باشند. کاربران می توانند رمز ارز HTR را در این صرافی ها با جفت ارزهای USDT، BTC و EUR مبادله نمایند. توجه نمایید که در انتخاب صرافی، امنیت صرافی را حتما مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید با خیال راحت به سرمایه گذاری بپردازید.


چه کیف پول هایی از ارز دیجیتال HTR پشتیبانی میکند؟

چه کیف پول هایی از ارز دیجیتال HTR پشتیبانی میکند؟
چه کیف پول هایی از ارز دیجیتال HTR پشتیبانی میکند؟

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال HTR شما می توانید از کیف پول رسمی آن با نام Hathor Wallet استفاده نمایید. با استفاده از این کیف پول کاربران می توانند به راحتی توکن ها را ارسال و دریافت کنند. همچنین قادر خواهند بود تا تراکنش ها را بررسی نمایند.

این کیف پول برای سیستم عامل های اندروید و ios در دسترس می باشد. همچنین کاربران می توانند آن را در دو نسخه Mac و ویندوز بارگیری و نصب نمایند. 


آیا ارز دیجیتال HTR استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال HTR استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال HTR استخراج می شود؟

برای اینکه بررسی نمایید آیا رمز ارز مورد نظر قابلیت استخراج را دارد یا خیر، کافیست تا الگوریتم مورد استفاده آن را بررسی نمایید. رمز ارز HTR در ساختار خود از الگوریتم گواه اثبات کار یا PoW استفاده می نماید.

استفاده از این الگوریتم نشان می دهد که رمز ارز HTR قابل استخراج می باشد. برای استخراج این رمز ارز شما تنها نیاز به ASIC دارید.


آینده ارز دیجیتال HTR چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال HTR چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال HTR چگونه است؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که آیا رمز ارز HTR از آینده خوبی برخوردار است یا خیر؟ پاسخ این سوال به عوامل گوناگونی بستگی دارد و همانطور که می دانید بازارهای مالی همواره دارای نوساناتی می باشد. اما به نظر می رسد این ارز دیجیتال از آینده خوبی برخوردار باشد. زیرا شبکه Hathor تعداد نامحدودی از محصولات را تامین می کند. علاوه بر این، نقشه راه شبکه تعدادی از موارد استراتژیک را نشان می دهد که ارزش و عملکرد منحصر به فردی را به شبکه اضافه می کند.

همچنین می توان گفت بخش عمده ای از شبکه Hathor هنوز در حال توسعه است و اکثر برنامه های کاربردی ناشناخته است. اگر این برنامه ها موفقیت امیز باشند، پیشرفت آینده را تعیین می کند. به علاوه نقشه راه این شبکه که در اوایل سال ۲۰۲۱ منتتشر شد، بر تکمیل اجرای فناوری قرارداد نانو، کاوش در برنامه های DeFi و توکن های غیرقابل تعویض یا NFT تمرکز دارد.


کلام پایانی ارز HTR چیست؟

با خواندن این مقاله شما می توانید با ارز دیجیتال HTR و شبکه ارائه دهنده آن، Hathor آشنا شوید. HTR در شبکه Hathor امنیت و ثبات شبکه را تضمین می نماید. شبکه Hathor از معماری منحصر به فردی برخوردار است و به همین دلیل مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. به عبارتی شبکه Hathor ترکیبی از DAG و بلاکچین می باشد.

از جمله ویژگی های شبکه Hathor می توان به مقیاس پذیری بالا و معماری منحصر به فرد اشاره کرد. کاربران می توانند با استفاده از صرافی هایی که در این مقاله معرفی نمودیم این رمز ارز را خریداری نموده، سپس در کیف پول رسمی آن یعنی Hathor Wallet ذخیره نمایند. لازم به ذکر است که این ارز دیجیتال قابلیت استخراج دارد. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی در ارتباط با ارز دیجیتال HTR را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

ممنون از اینکه تا پایان “ارز دیجیتال HTR چیست” مقاله همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آزرا
2 سال قبل

چه کیف پول هایی برای این ارز معتبر هستند؟

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده