آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مدیران سابق شرکت داده‌های شمالی، شرکت تحت حمایت تتر را به اتهام کلاهبرداری متهم کردند

مدیران سابق شرکت داده‌های شمالی، شرکت تحت حمایت تتر را به اتهام کلاهبرداری متهم کردند

مدیران سابق شرکت داده‌های شمالی، شرکت تحت حمایت تتر را به اتهام کلاهبرداری متهم کردند

به گزارش زوم ارز،

  • دو مدیر سابق North Data، شرکت را به ارائه اطلاعات نادرست مالی و فرار مالیاتی متهم کردند.
  • گفته می‌شود که داده‌های شمالی با بی‌ثباتی مالی شدید و ورشکستگی احتمالی مواجه است.
  • مدیران سابق North Data ادعا می‌کنند که به دلیل افشای مسائل مالی و مالیاتی شرکت اخراج شده‌اند.

طبق گزارش Financial Times، دو مدیر سابق North Data شرکت ارز دیجیتال و زیرساخت هوش مصنوعی در فهرست آلمان را به تقلب متهم کرده اند.

مدیران سابق داده های شمالی، شرکت استخراج بیت کوین را به تقلب متهم می کنند

شرکت استخراج ارز دیجیتال به نام بیت‌کوین، زیر پشتیبانی تتر، اتهاماتی مرتبط با فعالیت‌های مالی نادرست و فرار مالیاتی را به روی کرده است. این ادعاها توسط جاشوا پورتر و گلسن کاما مطرح شده‌اند که مدعی هستند به دلیل فاش کردن رفتار نادرست مدیر عامل و مدیر عامل شرکت Northern Data، از شرکت اخراج شده‌اند.

مدیران سابق شرکت North Data توسط دادگاه منطقه مرکزی کالیفرنیا به اتهام پنهان کردن بی ثباتی مالی و ابتلا به مالیات اجتنابی به مبلغ ده‌ها میلیون دلار اتهام شده‌اند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

در آغاز، تمرکز شرکت Northern Data بر روی استخراج ارزهای دیجیتال بود، اما در سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت تا تغییر نام دهد و به سمت گسترش دامنه خود به سوی مراکز داده محاسباتی با عملکرد بالا حرکت کند. شرکت تتر ۵۱ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد. این ادعا نه تنها به مسائل مالیاتی اشاره دارد، بلکه ادعا می‌شود که شرکت با مطرح کردن این نگرانی‌ها، از مدل تلافی پورتر و کاما استفاده کرده است.

تلافی علیه افشاگران مورد ادعا در دعوا

در آوریل ۲۰۲۲، جاشوا پورتر به عنوان مدیر عامل شرکت تابعه North Data در ایالات متحده انتصاب شد. در ژانویه ۲۰۲۳، او به سمت ریاست و مدیر عامل شرکت در آمریکای شمالی ارتقا یافت. اما در مارس ۲۰۲۳، به دلیل ابراز نگرانی‌هایی در مورد وضعیت مالی شرکت، از جمله مشکلات مالیاتی به مبلغ ۳۰ میلیون دلار در آلمان، جاشوا پورتر اخراج شد. وضعیت بدهی شرکت شامل ۸ میلیون دلار بدهی اضافی به علاوه ۱۷ میلیون دلار نقدی و نرخ سوخت ماهیانه ۳-۴ میلیون دلار بود.

پورتر در اینجا هم برای تیم اجرایی برجسته ادعایی مهم از North Data مطرح کرد، که به فرار مالیاتی مرتبط است. ادعا شده است که Deloitte از تصمیم North Data برای عدم پرداخت مالیات ایالات متحده برای سود استخراج کریپتو خود انصراف داده است و این موضوع باعث شده است که شرکت به اقدامات غیرقانونی برای اجتناب از پرداخت مالیات در سال ۲۰۲۱ دامن بزند. پورتر هشدار داده است که اگر IRS (اداره مالیات و درآمدات) ممیزی خود را انجام دهد، ممکن است منجر به ورشکستگی شرکت شود.

در ژوئیه ۲۰۲۲، گولسن کاما به عنوان مدیر مالی شمالی آمریکا منصوب شد و پس از آن به عنوان معاون مدیر مالی گروه ارتقا یافت. او نگرانی‌هایی درباره نقدینگی شرکت با KPMG به اشتراک گذاشت و پس از درخواست حفظ اسناد و مدارک تاریخی، فعالیت‌های خود را به پایان رساند. شاکیان از الگوی جمع آوری سرمایه برای انتشار بیانیه‌های مطبوعاتی اغراق آمیز به منظور افزایش قیمت سهام به تصویر کشیده اند.

سهامداران تصمیم گرفتند افزایش سرمایه را در تاریخ ۱۲ ژوئن ۲۰۲۳ در جلسه عادی مجمع عمومی تصویب کنند. اگرچه Northern Data برنامه‌هایی برای عرضه اولیه سهام در ایالات متحده داشته، اما هنوز به موضوع شکایت یا ادعاها پاسخ نداده است.


بیشتر بخوانید:

 
تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده