لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

تحلیل دلار امروز + تحلیل تتر امروز در ایران

تحلیل تتر و دلار امروز در زوم ارز

سلام زوم ارزی های عزیز. ما در این صفحه از سایت زوم ارز به بررسی و تحلیل دلار دیجیتال که معروف ترین و پر استفاده ترین آن تتر می باشد، می پردازیم. همچنین می توانید قیمت تتر امروز را در سایت زوم ارز مشاهده نمایید. با ما همراه باشید.

لیست عناوینی که در این مقاله برای شما زوم ارزی عزیز آماده کرده ایم:

تحلیل تتر USDT امروز ۳ مهر ۱۴۰۲

تحلیل ویدیویی تتر USDT امروز ۳ مهر ۱۴۰۲

 

همچنان شاهد ادامه روند رنج تتر در بازار هستیم و حجم معاملات هم به پایین ترین سطح ۶ ماه گذشته رسیده است. تتر دو محدوده مقاومت مهم در پیش رو دارد. یک مقاومت که عدد رند ۵۰۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است و مقاومت دوم دقیقا در محدوده سقف کانال رنج یعنی قیمت ۵۱۱۵۰ الی ۵۱۵۰۰ تومان با توجه به تحلیل های قبلی، انتظار داریم که برخورد به این مقاومت واکنش منفی به همراه داشته باشد. از طرفی در کف کانال محدوده حمایت ۴۶۴۳۰ الی ۴۷۷۷۰ تومان می تواند ناحیه تقاضای خوبی در نظر گرفته شود. البته به دلیل حضور قیمت در کانال رنج پتانسیل شکست کف کانال به صورت موقت وجود دارد. بنابراین محدوده حمایت دوم تتر قیمت ۴۴۹۰۰ دلار در نظر گرفته شده است.

بازه زمانی روزانه:

تحلیل تکنیکال تتر USDT امروز 3 مهر ۱۴۰۲ بازه زمانی روزانه
تحلیل تکنیکال تتر USDT امروز ۳ مهر ۱۴۰۲ بازه زمانی روزانه

تحلیل تتر USDT امروز ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

با توجه به شرایط فعلی بازار ایران، تتر یا دلار دیجیتال در حال تجربه روند رنج می‌باشد. این رنج تقریبی حوالی عدد ۵۰,۰۰۰ تومان قرار دارد و می‌تواند با واکنش‌هایی به همراه باشد. سطوحی به عنوان حمایت و مقاومت کوتاه مدت در نظر گرفته شده است. مقاومت سقف کانال رنج در نزدیکی ۵۱,۵۰۰ تومان قرار دارد و همچنین مقاومت کف کانال در حدود ۴۶,۵۰۰ تومان وجود دارد. همچنین یک مقاومت در حدود ۵۰,۰۰۰ تومان نیز در نظر گرفته شده است که با واکنش‌هایی همراه می‌شود. این محدوده به عنوان یک مقاومت روانی محسوب می‌شود و شکست آن نیاز به حمایت بیشتری از سمت خریداران دارد. با توجه به وضعیت کلی بازار، پیش‌بینی ما ادامه روند رنج تتر است. در کوتاه مدت قیمت حمایت داینامیک خط روند صعودی را حفظ کرده و با حفظ این محدوده می تواند تا مقاومت خود رشد داشته باشد.

بازه زمانی روزانه:

تحلیل تکنیکال تتر USDT امروز 22 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی روزانه
تحلیل تکنیکال تتر USDT امروز ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی روزانه

تحلیل تتر USDT امروز ۱ شهریور ۱۴۰۲

تتر یا دلار دیجیتال در بازار ایران روند رنج خود را سپری می کند. محدوده نوسان تتر حوالی عدد رند ۵۰۰۰۰ تومان است و سطوحی که به عنوان محدوده های حمایت مقاومت کوتاه مدت در نظر گرفته شده است، می تواند با واکنش هایی همراه باشد. مقاومت سقف کانال رنج در محدوده ۵۱۵۰۰ تومان است و همچنین مقاومت کف کانال، محدوده ۴۶۵۰۰ تومان را نشان می دهد. یک مقاومت هم در عدد رند ۵۰۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده بود، که هر از چند گاهی با واکنش همراه می شود. به دلیل اینکه این محدوده یک مقاومت روانی محسوب می شود، شکست آن نیاز به حمایت بیشتری از سمت خریداران دارد. پیش بینی ادامه روند رنج تتر با توجه به وضعیت کلی بازار را داریم.

بازه زمانی روزانه:

تحلیل تکنیکال تتر USDT امروز 1 شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی روزانه
تحلیل تکنیکال تتر USDT امروز ۱ شهریور ۱۴۰۲ بازه زمانی روزانه

تحلیل تتر USDT امروز ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

دلار دیجیتالی بازار داخلی در طی چند روز گذشته تا محدوده ۵۰۶۰۰ تومان افزایش قیمت داشت و همانطور که در تحلیل قبلی گفته شده بود، اولین شکست خط روند نزولی، با واکنش منفی همراه شد و این شکست فیک بود. بنابراین بعد از ۴ روز معامله شدن تتر بالای قیمت ۵۰۰۰۰ تومان، سرانجام امروز قیمت تتر زیر این عدد رند برگشته است و چنانچه کندل روزانه قوی زیر این محدوده بسته شود، پتانسیل کاهش بیشتر قیمت تا حمایت ۴۹۴۰۰ تومان و در صورت شکست این محدوده، کاهش بیشتر تا حمایت ۴۶۵۰۰ الی ۴۵۸۰۰ تومان را دارد.

همچنین می توانیم در تحلیل خود با در نظر گرفتن یک حمایت داینامیک روی آخرین موج صعودی، شکست این حمایت را به عنوان سیگنال منفی برای کاهش بیشتر قیمت، لحاظ کنیم. پس تتر در حال حاضر دو حمایت پیش روی خود دارد. شکست پرقدرت این محدوده ها می تواند نشانه فشار بالای فروش و کاهش بیشتر قیمت تا حمایت مشخص شده روی نمودار باشد.

بازه زمانی روزانه:

تحلیل تکنیکال تتر USDT امروز 14 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی روزانه
تحلیل تکنیکال تتر USDT امروز ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی روزانه

تحلیل تتر USDT امروز ۴ مرداد ۱۴۰۲

تتر بعد از اینکه سقف تاریخی خود را در محدوده ۳۳ الی ۳۴ هزار تومان شکست، به دلیل هیجانات و فشار بالای خرید، بدون پولبک بیش از ۸۰ درصد رشد کرد و به یک مقاومت روانی در محدوده ۶۰۰۰۰ تومان برخورد کرد. روند صعودی آن بعد از برخورد به این مقاومت تبدیل به روند رنج شد. سقف کانال رنج تتر در محدوده ۵۷۰۰۰ الی ۵۸۶۰۰ تومان و کف کانال در محدوده ۴۵۸۰۰ الی ۴۷۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است. حمایت های کف کانال با واکنش مثبت همراه بوده است و موجب یک نوسان مثبت ۱۰ درصدی تا محدوده مقاومت ۵۱۸۰۰ تومان شده است. پس این مقاومت به عنوان میدلاین کانال رنج در نظر گرفته می شود. از طرفی یک کانال رنج کوچکتر در محدوده ۵۱۸۰۰ الی ۴۶۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

با توجه به واکنش قوی به حمایت کف کانال، تتر می تواند تا محدوده ۵۱ الی ۵۱۸۰۰ دلار رشد داشته باشد. اما قبل از آن یک بازگشت به محدوده حمایت ۴۸۰۰۰ تومان مورد انتظار است. نکته دیگری که وجود دارد این است که، اولین شکست خط روند نزولی ممکن است با واکنش منفی همراه باشد. بنابراین زمانی می توانیم انتظار رشد بیشتر تا سقف کانال اصلی را داشته باشیم، که این مقاومت با کندل صعودی قوی به همراه حجم معاملات بالا شکسته شود.

بازه زمانی روزانه:

تحلیل تکنیکال تتر USDT امروز 4 مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی روزانه
تحلیل تکنیکال تتر USDT امروز ۴ مرداد ۱۴۰۲ بازه زمانی روزانه

بررسی کلی رمز ارز تتر

تتر (Tether) یک استیبل کوین است که به عنوان یک واحد پایدار در بازار رمزارزها شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۴ توسط شرکت Tether Limited راه‌اندازی شد. تتر به عنوان یک استیبل کوین طراحی شده است تا ارزش پایداری را حفظ کند و به طور معمول به ارز فیاتی مانند دلار آمریکا پیوند داده می‌شود و نسبت یک به یک با آن تعیین می‌شود.

ویژگی‌های اصلی تتر عبارتند از:

۱. پایداری ارزش: تتر با پیوند به ارز فیاتی مانند دلار آمریکا، به طور تئوری به ارزش ثابتی دست می‌یابد. این ویژگی اجازه می‌دهد تا کاربران از نوسانات شدید قیمت در بازار رمزارزها در برخی مواقع محافظت کنند.

۱. قابلیت تبدیل شدن: تتر به صورت توکن‌های قابل مبادله در بلاکچین‌های مختلف، از جمله اتریوم، بیتکوین و ترون صادر می‌شود. این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا تتر را در پلتفرم‌ها و صرافی‌های مختلف مبادله کنند.

۱. پشتوانه‌بندی به وسیله کسب و کار: برخلاف برخی از ارزهای دیجیتال دیگر که بر اساس معدن و استخراج ارزش دارند، تتر به وسیله شرکت Tether Limited با پشتوانه‌بندی معادل ارز فیات پشتوانه‌بندی می‌شود. این شرکت ادعا می‌کند که هر واحد تتر یک به یک با مقدار معادلی از ارز فیات پشتوانه‌بندی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده