اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بزودی تمامی بانک ها از ارز های دیجیتال استفاده خواهند کرد

بزودی تمامی بانک ها از ارز های دیجیتال استفاده خواهند کرد

به گزارش زوم ارز، ویکرام پاندیت بانکدار هندی – آمریکایی و مدیرعامل سابق Citigroup هفته گذشته در رویداد جشنواره فین‌تک سنگاپور درباره چشم انداز ارز های دیجیتال و رمز ارز های بانک مرکزی یعنی CDBC صحبت کرد.

پاندیت در دسامبر 2007 مدیرعامل Citigroup و در طول بحران مالی بانک های ایالات متحده را رهبری کرد و پیش از آن در سال 1983 به بانک مورگان استنلی پیوست و در نهایت رییس و مدیرعامل شرکت سیتی شد و در سال 2016 شرکت سرمایه گذاری Orogen را تأسیس کرد و در حال حاضر به عنوان رییس هیئت مدیره و مدیرعامل آن فعالیت می‌کند.

وی در کنفرانس فین‌تک توضیح داد که تمامی موسسات مالی بزرگ بزودی به فکر تجارت یا ارائه خدمات ارز های دیجیتال خواهند بود و در این خصوص گفت:
در یک سال تا سه سال آتی تمامی بانک های بزرگ و یا شرکت های اوراق بهادار بصورت فعالانه به این فکر خواهند افتاد که آیا نباید دارایی های دیجیتال را نیز معامله کنیم و به فروش برسانیم؟

هم اکنون نیز تعداد فزاینده‌ای از بانک های بزرگ از جمله بانک مشترک المنافع استرالیا، بانک تجاری سیام تایلند،  Bank of America در حال درگیر شدن با ارز های دیجیتال هستند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بانک های سرمایه گذاری بزرگی همچون مورگان استنلی و گلدمن ساکس نیز شروع به ارائه صندوق سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال به مشتریان خود کردند.

پاندیت در مورد ارز های دیجیتال بانک های مرکزی نیز گفت که جابجایی پول در سرتاسر جهان با استفاده از کاغذ دست و پا گیر است و هزینه زیادی دارد و در این خصوص گفت:
من واقعاً امیدوارم که بانک های مرکزی در سرتاسر جهان مزایای ارز های دیجیتال ملی را درک کرده و به سمت پذیرش و راه اندازی آنها قدم بردارند.

بنظر شما همراهان زوم ارز روزی شاهد راه اندازی شدن ریال دیجیتال خواهیم بود؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: News.Bitcoin


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا