آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا ETF های اسپات اتریوم در ماه می تایید می شوند؟

آیا ETF های اسپات اتریوم در ماه می تایید می شوند؟

به گزارش زوم ارز، فقط دو ماه پس از تایید آنها، ETF های بیت کوین اسپات هیجان انگیز شدند و بیش از ۱۱.۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری جذب کردند، از جمله رکورد ۱ میلیارد دلار در یک روز.

این هجوم سرمایه، قیمت بیت کوین را به بالاترین سطح خود یعنی نزدیک به ۷۳۰۰۰ دلار رسانده است که تقریباً ۶۰ درصد افزایش در سال جاری داشته است. اتریوم، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ از نظر ارزش بازار، از همین روست و تا نزدیک به ۴۰۰۰ دلار صعود کرد.

افزایش قیمت اتریوم تا حدی به دلیل پیش‌بینی مهلت آینده SEC برای پاسخ به درخواست اولیه ETH ETF ثبت شده توسط VanEck در ۲۳ مه.

مد هوگان، مدیر ارشد فناوری بیت‌وایز، معتقد است که تأییدی که از قبل برای ETH وجود دارد، «باید آسان باشد»، همانطور که گری جنسلر، رئیس SEC، ETF‌های بیت‌کوین را پس از ماه ها انتظار تأیید کرد. ونس اسپنسر، یکی از بنیانگذاران Framework Ventures، انتظار تایید مستقیم دارد، مگر اینکه دلیل جدید و پیش‌بینی نشده ای برای رد وجود داشته باشد.

Aurielle Barthere، تحلیلگر تحقیقاتی در Spencer and Nansen، پیشنهاد می‌دهد که تأثیرگذاران می توانند مانند بیت‌کوین به کاهش نگرانی های تنظیم کننده ها کمک کنند. به عنوان مثال، لری فینک، مدیرعامل بلک راک، می‌تواند به طور بالقوه جنسلر را با سابقه تقریباً عالی خود در ETF تحت تأثیر قرار دهد.

با این حال، به گفته تحلیلگران، ممکن است برخی مشکلات نیز ایجاد شود. به‌عنوان مثال، برخی از شرکت‌های ETF، از جمله Ark و Franklin Templeton، همچنین در حال بررسی اضافه کردن Ethereum staking هستند که به گفته Hougan می‌تواند مشکل مهمی ایجاد کند. اما هوگان

این نگرانی‌ها را کم‌اهمیت می‌داند و با دلایلی مدعی می‌شود که ETH فقط یک چهارم سهام کل سکه‌ها را نشان می‌دهد و ETF‌های لحظه‌ای بیت‌کوین هنوز بخش کوچکی از ارزش بازار رمزارزها را تشکیل می‌دهند. متئو گرکو، یک تحلیلگر ارزهای دیجیتال در Fineqia International، این دیدگاه را تکرار کرده و توصیه می‌کند که این استدلال می‌تواند در مورد ۱۱ استخراج‌کننده بیت‌کوین ایالات متحده که به صورت عمومی معامله می‌شوند و بر نرخ هش شبکه تسلط دارند، اعمال شود. او برخی تمرکز را به عنوان یک مبادله ضروری برای جذب محبوبیت جریان اصلی می‌داند. یکی دیگر از موانع بالقوه وضعیت قانونی ETH، این است که در حالی که SEC بسیاری از رمزارزهای محبوب دیگر را به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی کرده است، در مورد ETH ناسازگار بوده است. جنسلر در سال ۲۰۱۸ به صندوق‌های تامینی گفت که ETH یک اوراق بهادار نیست، اما از ترکیب در طول جلسه استماع کنگره در سال گذشته خودداری کرد. به گفته جاگ کونر، مدیر مشتقات در Bitfinex، این عدم قطعیت می‌تواند به این فرآیند پیچیدگی اضافه کند. همچنین، ETFهای جدید اتریوم که در اکتبر ۲۰۲۳ راه‌اندازی شدند، ممکن است چالش‌هایی را برای اتریوم ایجاد کنند، زیرا اتریوم کمترین نقدینگی را نسبت به بیت‌کوین دارد و ارزش بازار آن تنها یک سوم بیت‌کوین است. با این حال، با وجود این موانع احتمالی، اسپنسر ۶۰ تا ۷۰ درصد احتمال تأیید ETFهای اتریوم را در ماه می پیش‌بینی می‌کند. Barthere با اشاره به عدم دخالت توکن در پرونده‌های حقوقی اخیر SEC علیه صرافی‌های برتر Binance و Coinbase موافق است. هوگان محتاط تر است، اما معتقد است که تا پایان سال احتمال تایید وجود دارد. با این حال، چروینسکی استدلال می‌کند که چنین تأییدی.در سال ۲۰۲۴، اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار تا تاریخ ۲۳ می سکوت کند، این خلاء اطلاعاتی تبدیل به موضوعی جدی خواهد شد.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده