آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا برنامه‌های اتریوم برای ارتقای Dencun به پایان رسیده است؟

آیا برنامه‌های اتریوم برای ارتقای Dencun به پایان رسیده است؟

به گزارش زوم ارز، Ye Zhang، یکی از بنیانگذاران Scroll، یک پروژه لایه ۲ با استفاده از اثبات دانش صفر، محتاطانه نسبت به ارتقای آتی Dencun خوش بین است. در یک پست در X، ژانگ به مزایای بالقوه Dencun، به ویژه کارمزدهای پایین تراکنش اشاره کرد.

اما، در همان پست، یکی از بنیانگذاران چالش‌های احتمالی را که می‌تواند برای راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه ۲ موجود با استفاده از رول‌آپ‌ها ایجاد کند، برجسته کرد.

Dencun EIP-4844 را در اتریوم معرفی کرد: معنی آن چیست

توسعه دهندگان اتریوم قصد دارند Dencun را در اواسط مارس پیاده سازی کنند. اجرای پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP)-4844 بخش بزرگی از این هارد فورک است. با این اجرا، این پیشنهاد یک ویژگی جدید “تراکنش حباب حمل” را معرفی می کند.

آنچه در مورد این تراکنش‌ها منحصر به فرد است این است که به کاربران اجازه می‌دهند در مقایسه با تراکنش‌های سنتی اتریوم، حباب‌ها را که حجم زیادی از داده‌ها هستند، با قیمت ارزان وصل کنند.

بر اساس مشاهدات شبکه آزمایشی Goerli، ژانگ پیش‌بینی می‌کند که حباب‌ها ۳ تا ۵ برابر ارزان‌تر از داده‌های تماس سنتی در اتریوم باشند. بر این اساس، تفاوت زیاد به این معنی است که توسعه دهندگان مبتکر می توانند کتیبه های لکه ای ارائه دهند. این کتیبه‌ها به طور موثر با راه‌حل‌های لایه ۲ مانند آربیتروم یا Optimism با اهرم رول آپ رقابت خواهند کرد.

این امکان را نمی توان نادیده گرفت زیرا در اصل هدف EIP-4844 کاهش تراکنش های لایه ۲ از طریق تراکنش های blob است. در واقع، این پیشنهاد به معنای پایه و اساس کتیبه های Blob است.

این راه‌حل رویکرد متفاوتی دارد، اما اگر به‌طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد، می‌تواند روی پلتفرم‌های جمع‌آوری‌شده نیز اعمال شود. اگر کاربرانی که قطعات بزرگی از داده را مبادله می کنند، متوجه مزیت رفتن مسیر حباب نویسی شوند.

با این وجود، رول آپ ها مزایای مشخصی نسبت به کتیبه های حباب دارند. یکی از موارد قابل توجه مقیاس پذیری برتر رول آپ ها است. این راه حل ها به طور ذاتی می توانند تراکنش های بیشتری را در هر ثانیه پردازش کنند. علاوه بر این، از آنجایی که امنیت را از شبکه اصلی اتریوم به ارث می برند، امن هستند.

قیمت‌های ETH بالای ۳۸۰۰ دلار ثابت است

هنوز، تا زمانی که Dencun اجرا نشود، تأثیر EIP-4844 به طور کامل اندازه گیری خواهد شد. به طور کلی، اتریوم و جوامع لایه ۲ از این ارتقا خوشحال هستند و انتظار می رود ETH در روند صعودی فعلی حتی بالاتر رود.

اتریوم بالای ۳۸۰۰ دلار معامله می شود. این رقم در هفته گذشته دو رقمی شده است و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که در روزهای آینده افزایش بیشتری داشته باشد.

در میان مدت، گاوها ۵۰۰۰ دلار را هدف قرار می‌دهند که تقریباً بالاترین رقم تاریخ است.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

در میان رونق قیمت‌های ETH و کریپتو، علاقه به راه‌حل‌های لایه ۲ اتریوم همچنان در حال گسترش است. آخرین داده های L2Beat نشان می دهد که Arbitrum، Optimism و سایر گزینه ها بیش از ۳۶ میلیارد دلار را مدیریت می کنند. Arbitrum که از مزیت اولین حرکت خود بهره می برد، نزدیک به ۱۶ میلیارد دلار را مدیریت می کند.


منبع: newsbtc.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید