آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا ارتقای اتریوم Dencun در این هفته انجام می‌شود؟

آیا ارتقای اتریوم Dencun در این هفته انجام می‌شود؟

به گزارش زوم ارز، در روز چهارشنبه، ۱۳ مارس، توسعه‌دهندگان اتریوم ارتقاء مورد انتظار Dencun را ارائه خواهند کرد. این ارتقاء به رمزگشایی می‌پردازد که تأثیر قابل توجهی بر روی هزینه‌های گس شبکه‌های مقیاس‌پذیر اتریوم خواهد داشت. برخی نیز تخمین می‌زنند که هزینه‌ها به طور فوری ۷۵ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

نام “Dencun” از ترکیب دو ارتقای جداگانه به نام‌های Cancun و Deneb ایجاد شده است. برای افرادی که برای اولین بار ارتقاء اتریوم را انجام می‌دهند، توصیه می‌شود هیچ اقدامی نیاز نیست. باید مراقب پست‌های وبلاگ، ایمیل‌ها و توییتر (معروف به X) باشید که مخالف این امر را بیان می‌کنند و از شما می‌خواهند روی پیوندی کلیک کنید یا کیف پول خود را متصل کنید.

قبل از ارتقاء، Dencun قبلاً در چندین شبکه آزمایشی اتریوم به طور مستقیم اجرا شده است. اما فشار واقعی آن، در شبکه اصلی اتریوم، در اواخر این هفته ایجاد خواهد شد. این ارتقاء تقریباً یک سال پس از ارتقاء شانگهای در آوریل ۲۰۲۳ صورت می‌گیرد، زمانی که شبکه اثبات سهام به تازگی ارتقا یافته و به کاربران امکان انجام تراکنش ETH را بدون نیاز به سوخت فراهم کرده است.

هدف اصلی ارتقای Dencun، پرداختن به جنبه‌های اساسی چارچوب اتریوم از جمله مقیاس‌پذیری، امنیت و تجربه کاربری کلی است.

در این ارتقا، اجرای proto-danksharding به‌عنوان یک مفهوم پیشرفته طراحی شده است که به منظور کاهش هزینه‌های تراکنش و افزایش سرعت پردازش در سراسر شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کارل فلورش، مدیر عامل OP Labs که لایه ۲ شبکه Optimism را ایجاد می‌کند، در ابتدای این ماه به Decrypt گفت: “این شروعتوسعه دهندگان اتریوم در روز چهارشنبه، ۱۳ مارس، انتظار می‌رود که ارتقاء مورد انتظار Dencun را ارائه دهند. این ارتقاء به منظور بهبود هزینه‌های گس شبکه‌های مقیاس‌پذیر اتریوم طراحی شده است و برخی تخمین زده‌اند که هزینه‌ها به طور فوری تا ۷۵ درصد کاهش خواهند یافت.

نام “Dencun” از ترکیب دو ارتقای مجزا به نام‌های Cancun و Deneb ساخته شده است. این ارتقاء قبلاً در چند شبکه آزمایشی اتریوم اجرا شده است و اکنون در شبکه اصلی اتریوم پیاده‌سازی خواهد شد. هدف اصلی این ارتقا، بهبود مقیاس‌پذیری، امنیت و تجربه کاربری کلی اتریوم است.

یکی از ویژگی‌های اصلی این ارتقا، proto-danksharding است که به منظور کاهش هزینه‌های تراکنش و افزایش سرعت پردازش در سراسر شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. توسعه‌دهندگان امیدوارند که با انجام این ارتقا، تجربه کاربران در استفاده از اتریوم بهبود یابد.

مهم است که کاربران در برابر تقلبات محافظت کنند و از پیام‌های مشکوکی که خواستار کلیک بر روی پیوند یا اتصال کیف پول هستند، احتیاط کنند. قبل از هر اقدامی، بهتر است از منابع معتبر و رسمی استفاده کنید و از ارتباطات مستقیم با توسعه‌دهندگان رسمی اطمینان حاصل کنید.

با بهره‌برداری از بهبود عملکرد اتریوم، می‌توان اتریوم را به یک شبکه جذاب‌تر برای استارت‌آپ‌ها تبدیل کرد، که قابلیت اضافه کردن پروتکل‌های جدیدتر به اکوسیستم مالی غیرمتمرکز  را فراهم می‌کند. اتریوم به مدت طولانی میزبان بزرگترین اکوسیستم DeFi بوده و تعداد زیادی پروتکل مبتنی بر اتریوم در حال حاضر وجود دارد. این ارتقا شامل چندین پیشنهاد کلیدی برای بهبود عملکرد اتریوم است، از جمله EIP-7044 که قابلیت برنامه‌ریزی خروجی‌های آن را معرفی می‌کند.

اعتبارسنجی‌ها با قفل کردن ۳۲ اتریوم به شبکه اتریوم، اعتبار و امنیت بیشتری به آن اضافه می‌کنند. برای افرادی که مقدار ۳۲ ETH را ندارند، گزینه‌های تلفیقی شرط‌بندی موجود است که اجازه می‌دهد با مقادیر مختلف اتریوم در فعالیت‌های اعتبارسنجی شرکت کنند. EIP-7044 همچنین امکان ذخیره دستورالعمل‌های خروج از موقعیت اعتبارسنجی را فراهم می‌کند، که به اتریوم‌های سهامدار کمک می‌کند تا زمان حمل موقعیت‌های خود را مشخص کنند. به عنوان مثال، افرادی که گره‌های اعتبارسنجی را اجرا می‌کنند، می‌توانند زمان خروج خود را ذخیره کنند و به موقع اقدام به حمل شوند. این یک محافظت اساسی برای اعتبارسنجی‌ها است، زیرا در صورت عدم قدرت پردازش به موقع تراکنش‌ها، ممکن است با جریمه‌های روزافزون مواجه شوند. این تغییرات به ویرایش توسط اندرو هیوارد انجام شده است.

منبع: رمزگشایی.co


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده