آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

رقابت بین دو رمزارز اتریوم و کاردانو ،کدام یک درنهایت برنده است؟

رقابت بین دو رمزارز اتریوم و کاردانو ،کدام یک درنهایت برنده است؟

رقابت بین دو رمزارز اتریوم و کاردانو ،کدام یک درنهایت برنده است؟

به گزارش زوم ارز، این هفته بازارهای کریپتو اقدام به افزایش قیمت اتریوم در انواع صرافی ها کردند. علل افزایش قیمت اتریوم چیست و سرمایه گذاران باید چه نکاتی را برای تصمیم گیری بین انتخاب اتر یا کاردانو به عنوان سرمایه گذاری بهتر در نظر داشته باشند؟

اتریوم در تاریخ ۳۰ ژوئیه تأسیس شده است. این پلتفرم ابتدا در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد به‌منظور ایجاد یک «وب سه» با ویژگی‌های بلاک‌چین وب۳، که قادر به ذخیره‌سازی و انتقال بیت‌کوین، پول نقد و امکان پرداخت است.

Cardano توسط یکی از موسسان اتریوم، چارلز هاسکینسون، با ارائه اولیه سکه (ICO) در تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۷ راه اندازی شد. این ارز دیجیتال امروز، به عنوان دهمین ارز دیجیتال بزرگ با ارزش بازار شناخته می‌شود.

بورس Ethereum در تاریخ ۲۲ مه با ارزش ۴۵۱.۸ میلیارد دلار و بازار Cardano با ارزش ۱۷.۲ میلیارد دلار بود.

تفاوت‌های خاص بین دو ارز دیجیتال به عنوان یک مزیت برای یکی از آنها، و دلیل مناسبی برای صعود یا نزول توکن‌های ETH یا ADA وجود دارد.

بعضی از تفاوت‌های این دو شبکه، مبادلاتی هستند که ارزیابی آنها برای هر یک از ارزهای دیجیتال می‌تواند پیچیده‌تر باشد. در اینجا ۷ عامل کلیدی در قیمت آینده اتریوم در مقایسه با Cardano وجود دارد:

۱. اتریوم در مقابل کاردانو

قیمت اتریوم در buzz ETF پس از جهش این هفته به نقطه‌ای نزدیک به رکورد بالاترین سطح تمام دوران خود بازگشت. همچنین، کاردانو نیز در صدد طی مسافتی بلند قرار دارد. این ممکن است به معنای ارتقاء بیشتر قیمت ADA باشد و باعث افزایش بیشتر قیمت آن گردد.

اخیراً تأیید ETF اتریوم باعث تزلزل کل متای سرمایه گذاری در اتریوم شده است. اگر قیمت اتریوم به بالای ۴۰۰۰ دلار برسد، این موجب افزایش ۱۲.۵ درصدی اتریوم به ۴۵۰۰ دلار خواهد شد – که این مقدار به نزدیکی ATH قبلی اتریوم که در نوامبر ۲۰۲۱ بود و معادل ۴۷۲۱ دلار بود، می‌رسد.

اخیراً فوربس اظهار کرده است که قیمت اتریوم ممکن است به ۵۰۰۰ دلار تا پایان سال ۲۰۲۴ برسد. شرکت صادرکننده ETF بیت‌کوین، VanEck، نیز پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت‌کوین تا سال ۲۰۳۰ به ۱۱۸۰۰ دلار برسد. همچنین، چندین تحلیلگر با توجه به رشد قابل توجه اتریوم، حتی پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت آن تا پایان سال به ۱۰۰۰۰ دلار برسد.

در یک زمان کوتاه، شاخص‌های فنی ارائه شده توسط کاردانو و میانگین‌های متحرک در بازه هفته‌ای “فروش” بوده و توصیه شده ولی به داده‌های سایت Investing.com، شاخص‌های فنی اتریوم برای همان بازه زمانی به “خرید قوی” تغییر یافته اند.

۲. تجزیه و تحلیل نظارتی (ETH صعودی)

نامحدود قلمهایی بازگو کن. بدون تردید، چارلز هاسکینسون موافق خواهد بود: به طور آشکار، تنظیم کنندگان ایالات متحده ترجیح می‌دهند بیت کوین و اتریوم را نسبت به کاردانو و سایر شبکه‌های DeFi مورد استفاده قرار دهند.

در ماه اکتبر، SEC با ETFهای آینده اتریوم موافقت کرد و نشان داد که احتمالا اتر را به عنوان یک امنیت ثبت‌نشده در نظر نمی‌گیرد. با این حال، رگولاتورهای ایالات متحده، ارزهای دیجیتال از جمله کاردانو را به عنوان اوراق بهادار ثبت‌نشده در نظر گرفته و در دعواهای خود علیه شرکت‌های بلاک چین به آنها طبقه‌بندی کرده‌اند، در حالی که بیت‌کوین و اتر را نادیده گرفته‌اند.

همانطور که گزارش شده است، مجله فورچون در تاریخ ۱ مه اعلام کرد که “علاوه بر این، در حالی که تعدادی از پرونده‌های قضایی علیه شرکت‌های رمزنگاری از آوریل ۲۰۲۳ آغاز شدند، آژانس هرگز اتر را به عنوان یک مشکل امنیتی مطرح نکرده است”.

برخورد SEC با ریپل برای مدت گسترده‌ای (از دسامبر ۲۰۲۰) دائم شده و هنوز هم به پایان نرسیده است. این اختلاف نه تنها باعث هزینه‌های زیادی شده است، بلکه آینده ارزهای دیجیتال دولتی را نیز در معرض عدم اطمینان قرار داده است.

۳. کاردانو در مقابل اتریوم

تحلیل بنیادی یک رویکرد ترجیحی برای سرمایه گذاران است که به دنبال ارزیابی اساسی شرکت ها و پروژه های سرمایه گذاری می باشد. بنیادگرا بجای تحلیل نمودارهای تکنیکی یا اقتصاد وودوی ارزهای دیجیتال، نگاهی دقیق به منابع و وضعیت شرکت یا پروژه در زمان حال و آینده دارد و این سوال را مطرح می کند که اگر بنجامین گراهام، نویسنده کتاب “سرمایه گذار هوشمند” در اینجا حضور داشت، چه تصمیمی می گرفت؟

اگر درآمدهای آینده مورد انتظار یک شرکت کاهش پیدا کرده‌اند، اما ارزش بازار فعلی آن افزایش یافته باشد، ممکن است سرمایه‌گذاری خوبی به حساب آید. اما اگر درآمدها با ارزش بازار همخوانی داشته یا از آن کمتر بوده، ممکن است سرمایه‌گذاری ضعیفی باشد.

ADA: 263.8 میلیون دلار با ارزش قفل شده (با ۳٪ نرخ پاداش سالیانه و ۱۲۱٪ نرخ رشد سالیانه) / ارزش بازار: ۱۶.۴ میلیارد دلار
ETH: 64.9 میلیارد دلار با ارزش قفل شده (با ۵.۵٪ نرخ پاداش سالیانه و ۱۴۵٪ نرخ رشد سالیانه) / ارزش بازار: ۴۵۳ میلیارد دلار

با مشاهده داده‌های فوق و بدون در نظر گرفتن هیچ اطلاعات دیگری، به نظر می‌رسد کاردانو احتمالاً برنده خواهد بود. به دلیل اینکه جریان‌های ورودی آن نسبت به ارزش بازار آن (از ۰.۰۱۹ تا ۰.۲۲) کمتر است نسبت به اتریوم. اما این موضوع تنها در صورتی صادق است که انتظار داشته باشیم که کاردانو با سرعتی مشابه اتریوم در آینده رشد کند.

پذیرش بدون احساس تعصب بین دو سازمان، چالش‌هایی برای کاردانو ایجاد می‌کند مگر آنکه مزایا و ویژگی‌هایی به‌دست آورد که بتواند بازارهای اینترنتی فروش ارزهای دیجیتال را تکان دهد.

۴.گس فی

کاردانو دارای هزینه‌های کمتر و پیش‌بینی‌پذیرتر است نسبت به اتریوم، اما هزینه‌های بالاتر در اتریوم نیز یک ویژگی است و نه الزاماً یک مشکل. استفاده نادرست از شبکه برای جرایم سایبری که هزینه‌هایی ندارند، در اتریوم باعث افزایش قیمت می‌شود، بنابراین این ابزار از لحاظ امنیتی بهتر عمل می‌کند، به ویژه در موارد استفاده توسط موسسات بزرگ.یکی از دلایلی که رهبر صنعت، با استفاده از شبکه کند و با قیمت بیت کوین بالا، می‌تواند سرمایه خود را به نحو موثر حفظ کند، این است که این هزینه‌های داخلی شبکه، به شرکت‌کنندگان اجازه می دهد تا بهتر از خط‌مشی‌های مشتری خود آشنا شوند و بدون تبعیض بر مبنای توانایی و تمایل به پرداخت هزینه‌های شبکه، به این منظور بتوانند اقدام کنند. از طرفی، پهنای باند تراکنش کم نیز می‌تواند برای شرکت‌ها و کاربران مزیتی فراهم کند تا با زیرساخت‌های بهبود یافته، فعالیت‌های خود را بهتر و با کیفیت‌تری انجام دهند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

برای تازه واردان، کارآفرینان، استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذاران با سرمایه ناچیز، شبکه‌های بلاک چین با قراردادهای هوشمند و کارمزدهای کمتر نظیر کاردانو مزیت دارند. وجوه تراکنش در این دو شبکه بسیار متغیر است و در طول مدت زمان استفاده فعالیت افزایش می‌یابد.

۵. سهولت استفاده

بعضی افراد در حوزه وب۳ معتقدند که اتریوم با مسئله سادگی استفاده مواجه است. لایه‌های پیچیده و بیزانسی در بخش بالایی سیستم بیش از حد گسترش یافته‌اند و این موجب ایجاد چالش‌های یادگیری سریعتر و تهدیدات امنیتی بالقوه شده است.

در یک مقاله تئوریک جدید، دانیل کاوری، مدافع بلاک چین، درباره Blockworks نوشت:

اتریوم به سرعت به یک سیستم چند لایه شبیه به لابیرینت تبدیل می‌شود که این امر باعث افازدهی پیچیدگی و هزینه‌ها، فرد را به حاشیه می‌راند و باعث ایجاد نگرانی‌های امنیتی و قابلیت همکاری می‌شود.

با اینکه صحیح است که مواردی مانند کارمزد‌های بالا در تراکنش‌های اتریوم و پیچیدگی آن می‌توانند عواملی برای صعود قیمت اتریوم باشند، اما این ممکن است دلیلی برای موفقیت شبکه نیز باشد. همانند آنچه در متن ذکر شده است، این موضوع نشان از پیشرفت شبکه در راستای تحقق مفهوم “کامپیوتر جهانی” دارد.

هر متخصص در زمینه معماری کامپیوتر به طور دشوار توضیح می‌دهد که چگونه یک کامپیوتر جهانی کامل، مدل تورینگ، که افراد مختلف می‌توانند در شبکه همتا به همتا از آن استفاده کنند، به چیزی جز یک دستگاه پیچیده و پرهیزی شبیه به اسپاگتی تبدیل می‌شود.

۶. اتر در مقابل نهنگ های کاردانو

یک میزان سپرده قدرتمند حدود ۱۵،۰۰۰ اتریوم توسط یک نهنگ در صرافی کراکن در تاریخ ۱۸ مه ملاحظه شد. این اقدام، احتمال ورود فروشندگان بزرگی به بازار اتر را نشان می‌دهد، اما پس از تأیید ETF اتریوم توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار، تراکنش‌های با حجم نسبت به نهنگ‌هایی که در گذشته مشاهده شده‌اند، افزایش یافته است. این اطلاعات براساس داده‌های IntoTheBlock ارائه شده است.

در همین مدت، نهنگ‌های کاردانو در ماه می به ADA رشد چشمگیری داشتند. ارزش توکن‌های کاردانو تا ۱۱ درصد افزایش یافت. این نهنگ‌ها با تحلیل‌های پیشرفته و بررسی دقیق وضعیت بازار، برای شناخت بهتر روند بازار اقدام می‌کنند و از این رو، سرمایه‌گذاری در Cardano برای آنان جذاب می‌باشد.

متن خراب به دست آمده و قابل بازنویسی نیست. لطفاً یک متن مشخص برای بازنویسی ارائه دهید.

۷. اتریوم در مقابل میم های کاردانو

ممکوین‌ها به طور قطع یک مزیت برای اتریوم محسوب می‌شوند. در حالی‌که Cardano دارای توکن‌های میم است، هیچ‌کدام از آن‌ها به طور چشمگیری معروف نیستند و تاکنون مانند SHIB، PEPE و FLOKI، نتوانسته‌اند در جدول ارزش بازار به صدر رده برسند.

کاردانو با موفقیت در تولید اتریوم ساده‌تر و اقتصادی‌تر پیشرفت کرده است. اما بازارهای رمزارز تمایل دارند تا به پروژه‌هایی که از فناوری‌های پیشرفته‌تری استفاده می‌کنند، ترجیح دهند. به عبارت دیگر، آنها به پروژه‌هایی که دارای کاربردهای منحصر به فردی هستند و جوایز بزرگی به هنگام اجرا ارائه می‌دهند، علاقه‌مندند. احتمالا یک مجموعه NFT که تصویر قرص نارنجی ماه پسران یا چیزی با یک سگ را نشان می‌دهد، می‌تواند موفقیت بیشتری به دست آورد.

منبع: cryptopotato.com


 بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ندا
21 ساعت قبل

آخه کاردانو هم شد رمز ارز 😫😫

آخرین مقالات منتشر شده