آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کیف پول الکتروم | آموزش تصویری ساخت کیف پول electrum

الکتروم

کیف پول الکتروم ، آموزش تصویری ساخت کیف پول الکتروم ،کیف پول الکتروم تنها به عنوان کیف پول بیت کوین ارائه شده است.یعنی اینکه تنها بیت کوین ذخیره می کند و برای ارزهای دیجیتالی دیگر قابل استفاده نیست.این کیف پول محبوبیت زیادی دارد.این کیف پول در سال ۲۰۱۱ ارائه شد. جزو کیف پول های قدیمی بیت کوین می باشد.

این کیف پول حتی فورک های دیگر بیت کوین مثل بیت کوین کش را هم پوشش نمی دهد.اما کاربران مدتی بعد نرم افزار الکتروم را فورک کردند که با استفاده از آن می توان فورک های دیگری از بیت کوین را مبادله کنید.برای مثال نرم افزار electron cash  .کاربران با استفاده از آن می توانند بیت کوین کش تبادل کنند.کدهای این برنامه به نرم افزار electrum شباهت دارد .اما هیچ ارتباطی یا آن ندارد.

حدود ۱۰% معاملات مربوط به بیت کوین تا سال ۲۰۱۸ از طریق کیف پول الکتروم انجام شده است.

شما می توانید با مطالعه امکانات کیف پول electrum ، در صورت صلاحدید و علاقه ،این کیف پول را برای ذخیره بیت کوین انتخاب کنید. رابط کاربری آسان و مناسب این برنامه توانسته است، افراد زیادی را به سمت خودش جذب کند. همه افراد در تمامی سطوح ، ” مبتدی تا حرفه ای ” می توانند به راحتی از این کیف پول استفاده کند. در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل درباره این کیف پول گفت و گو کرده و آموزش ساخت کیف پول الکتروم را ارائه دهیم.

کیف پول الکتروم چیست؟

کیف پول الکتروم چیست؟
کیف پول الکتروم چیست؟

همانطور که در ابتدا گفتیم ، کیف پول الکتروم مخصوص بیت کوین است. شما می توانید با استفاده از این کیف پول رمز ارز معروف و محبوب ” بیت کوین ” را ذخیره کنید. اینکه این کیف پول فقط از بیتت کوین پشتیبانی می کند ، قطعا دارای مزایا و معایب مختلفی می باشد. از جمله مزایا این است که، طراحان و توسعه دهندگان این کیف پول می توانند بهتر در طراحی و افزودن امکانات تمرکز کنند. یکی از بزرگترین معایب این کیف پول این است که، دیگر شما نمی توانید برای ذخیره سازی دیگر رمز ارز ها از این کیف پول استفاده کنید.

اگر زمانی بخواهید یک رمز ارز دیگر داشته باشید، باید یک کیف پول دیگر بسازید. همین امر موجب می شود تا عهده ای از این کیف پول دوری کنند. این کیف پول برای سیستم عامل های ویندوز” Windows “، لینوکس” Linux “، اندروید” Android ” و ای او اس ” IOS ” توسعه داده شده است. شما می توانید طبق نیازتان ، اقدام به دانلود این کیف پول کنید. برای دانلود کیف پول الکتروم به سایت  اصلی این کمپانی به آدرس electrum مراجعه کنید.

از دیگر مزایا مهم این کیف پول می توان به همگام سازی آن با کیف پول های سخت افزاری مانند ” لجر نانو اس، ترزور، کیپ کی ” اشاره کرد. شما می توانید موجودی کیف پول الکتروم خود را با کیف پول های سخت افزاری به اشتراک بگذارید.


مزایا و معایب کیف پول Electrum

آموزش تصویری کیف پول الکتروم
مزایا و معایب کیف پول الکتروم

مزایا

در این کیف پول برای تایید معاملات از روش تایید پرداخت استفاده می شود.که راه حلی مناسب برای استفاده از این کیف پول به عنوان کیف پولی معمولی می باشد.

دارای رابط کاربری ساده می باشد .و کارکردن با آن حتی برای افراد مبتدی مشکل ساز نیست.

این کیف پول برای افرادی که با استفاده از بیت کوین پرداخت منظم انجام می دهند ، مناسب است.بدلیل محافظت با استفاده از رمز عبور ،هکر ها به راحتی قادر به نفوذ به این کیف پول نیستند. اطلاعات کاربران درون سرور و به صورت آنلاین دخیره نمی شود .کلیدهای خصوصی و دارایی کاربران کیف پول الکتروم کاملا توسط خود شخص کنترل می شود.

کیف پول electrom یک نرم افزار open source است.به این معنی می باشد که هر شخصی قادر است کد آن را برای یافتن باگ مورد بررسی قرار دهد.و به پیشرفت هرچه بیشتر این برنامه کمک کند.

دانلود این کیف پول رایگان می باشد.همچنین کارمزد مورد نیاز شما را برای انجام معاملات مشخص می کند.امکانی که در این کیف پول وجود دارد این است که می توانید مشخص کنید که تراکنش شما چقدر فوری می باشد.
الکتروم جزو کیف پول های چند امضایی می باشد.کیف پول های چند امضایی به کاربران کمک می کنند حتی با از دست دادن یکی از کلیدهای خصوصی خود دوباره بتوانند به دارایی خود دسترسی پیدا کنند.همچنین این ویژگی چند امضایی بودن امنیت را هم بالا می برد .زیرا دیگر هکرها هم نمی توانند با در دست داشتن یکی از کلیدهای خصوصی اقدام به نفوذ در کیف پول شما کنند.

معایب

هرچند استفاده از سیستم چند امضایی سطح امنیت این کیف پول را تا حد زیادی بهبود بخشیده است اما هنوز هم این کیف پول جزو کیف پول های گرم دسته بندی می شود.یعنی تمام خطرات کیف پول های گرم را به دوش می کشد.

امنیت در کیف پول الکتروم

امنیت در کیف پول الکتروم
امنیت در کیف پول الکتروم

امنیت در کیف پول الکتروم بالا است. همانطور که گفتیم ، کیف پول الکتروم تنها از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کند. همین امر سبب می شود تا توسعه دهندگان این کیف پول، بهتر بتوانند پشتیبانی و باگ های موجود برنامه را رفع کنند.

 • کیف پول الکتروم جزو کیف پول های نرم افزاری دسته بندی می شود.اما با این وجود بسیاری از افراد معتقدند که با این وجود از ایمنی خوبی برخوردار نیست.اما سازندگان کیف پول ادعا می کنند ویژگی های امنیتی که در آن تعبیه کرده اند آن را جزو امن ترین کیف پول های بیت کوین قرار داده است.بهرحال در این قسمت ویژگی های امنیتی الکتروم را بررسی می کنیم:
 • در این کیف پول فایل هایی که رمزگذاری شده اند از طریق یک پین کد محافظت می شوند.شایان ذکر است که کلیدهای خصوصی کاربران نیز در همین فایل رمزگذاری شده قرار می گیرد.
 • درکیف پول الکتروم نیز مانند اغلب کیف پول ها از یک عبارت برای ایجاد امنیت بیشتر استفاده می کند.این عبارت در زمانی که دستگاه یا سیستم کاربر دچار مشکل شود و یا کاربر کلید خصوصی را گم کند برای بازگردانی ولت استفاده می شود.
 • کیف پول الکتروم این قابلیت را دارد که حتی در صورت هک شدن از دارایی دیجیتالی کاربران محافظت کند.
 • همچنین این کیف پول به صورت متن باز است .یعنی کاربران می توانند کدهای آن را مشاهده کنند .و توسعه دهندگان نیز می توانند در توسعه آن نقش داشته باشند.در ولت های متن باز بهبود و بروزرسانی با سرعت بیشتر انجام می شود.چراکه کاربران در رفع باگ های والت می توانند مشارکت کنند.

بیشتر بدانید: آموزش تصویری ثبت نام کیف پول بلاک چینکارمزد کیف پول الکتروم

کارمزد کیف پول الکتروم
کارمزد کیف پول الکتروم

کارمزد کیف پول الکتروم ، از کارمزد باقی کیف پول ها تا حدی پایین تر است. همین امر موجب شد تا کاربران به عنوان کیف پول بیت کوین ، الکتروم را انتخاب کنند. مبلغ تراکنش در میزان کارمزد اهمیتی ندارد. کارمزد در کیف پول الکتروم برای هر بار انتقال چیزی حدود به ۰.۰۰۰۱ تا ۰.۰۰۰۲ بیت کوین می باشد.

بیشتر بخوانید: کیف پول تراست چیست | آموزش تصویری ساخت کیف پول Trust Wallet


مراحل دانلود و آموزش ساخت کیف پول الکتروم به شرح ذیل است:

دانلود و نصب نرم افزار کیف پول الکتروم نصب اولیه

دانلود و نصب نرم افزار کیف پول الکتروم نصب اولیه
دانلود و نصب نرم افزار کیف پول الکتروم نصب اولیه

همانطور که گفته شد برای دانلود کیف پول الکتروم به سایت  اصلی این کمپانی به آدرس electrum مراجعه کنید.

 1. پس از دانلود نرم افزار کیف پول الکتروم آن را اجرا کنید، مکان نصب نرم افزار را انتخاب کنید، اگر مکان خاصی را در نظر ندارید، می توانید با کلیک بر روی گزینه ” Install ” از این مرحله گذر کنید.انتخاب آدرس نصب
 2. در این مرحله باید منتظر باشید تا مراحل نصب اولیه کامل انجام شود.

نصب نرم افزار


راه اندازی کامل نرم افزار کیف پول الکتروم

 1. پس از انجام مراحل نصب اولیه، حال بر روی آیکون برنامه کلیک کنید تا مراحل نصب دوم آغاز شود.

مطالعه بیشتر: آموزش تصویری ساخت کیف پول ترزور Trezor

در این قسمت اگر می خواهید به نود های سفارشی متصل شوید و خودتان انتخاب کنید باید برو روی گزینه ” Select Server Manually ” کلیک و اگر می خواهید به صورت اتوماتیک انجام دهید بر روی گزینه ” Auto Connect ” کلیک کنید و سپس با ضربه بر روی گزینه ” Next ” به مرحله بعد بروید.Auto Connect

 1. در این مرحله باید برای کیف پولتان یک نام انتخاب کنید. پس از انتخاب نام مناسب بر روی ” Next ” کلیک کنید.انتخاب نام
 2. در این مرحله، اگر قصد ساخت یک کیف پول استاندارد را دارید باید گزینه اول را انتخاب کنید. اگر قصد ساخت کیف پول با تائید دو مرحله را دارید باید گزینه دوم را انتخاب کنید. اگر قصد ساخت کیف پول های چند امضایی را دارید باید گزینه سوم را انتخاب کنید. در آخر اگر بازیابی کیف پول دیگری را دارید می توانید با انتخاب گزینه سوم و وارد نمودن کلید خصوصی آن، کیف پولتان را بازیابی کنید. در انتها برای گذر از این مرحله بر روی ” Next ” کلیک کنید.مراحل نصب نرم افزار کیف پول الکتروم
 3. در این مرحله برای ایجاد یک کیف پول جدید باید گزینه اول یعنی ” Create anew seed ” را انتخاب کنید. اما اگر قصد بازیابی کیف پول دیگری با عبارت یادآور دارید باید بر روی گزینه ” I already have a seed ” کلیک کنید و سپس برای گذر از این مرحله گزینه ” Next ” را انتخاب کنید.مراحل نصب نرم افزار الکتروم
 4. در این قسمت باید نوع آدرس کیف پولتان را انتخاب کنید. بهتر است از نوع ” لگاسی ” یا ” Legacy ” استفاده کنید. آدرس های نوع ” سگویت ” یا ” Segwit ” به دلیل پشتیبانی نکردن توسط برخی از صرافی ها ممکن است به مرور برایتان مشکل ساز شود.انواع ادرس های دریافت کیف پول
 5. در این مرحله برایتان یک عبارت ۱۲ کلمه ای نمایش داده می شود که سید کیف پول شما نام دارد. شما باید این عبارت ۱۲ کلمه ای را یادداشت کنید. زمانی که این عبارات را یادداشت کردید، بر روی گزینه ” Next ” ضربه بزنید.عبارات امیتی کیف پول چیست
 6. حال در این مرحله از شما می خواهد که این ۱۲ کلمه را عینا مطابق چیزی که برایتان به نمایش درآمده است وارد کنید. سپس دوباره بر روی گزینه ” Next ” ضربه بزنید.عبارت سید در کیف پول الکتروم
 7. در این قسمت از مرحله، که قسمت پایانیست شما موظف هستید تا یک رمز عبور برای برنامه تعریف کنید. در صورتی که تمایلی به این موضوع ندارید می توانید بر روی گزینه ” Next ” ضربه بزنید و از این مرحله بگذرید.

رمز عبور نرم افزار کیف پول الکترومتوجه: وارد نکردن رمز عبور در این مرحله اجباری نیست، اما توجه داشته باشید در صورت اینکه کسی به کامپیوتر و یا سیستم شما دسترسی داشته باشد می تواند به راحتی از حساب کیف پول شما برداشت کند. ۹. در اینجا کار تمام شده است و شما توانستید با موفقیت کیف پول خود را در سیستم خود نصب کنید حال می توانید با استفاده از گزینه های ” Send ” یا ” ارسال ” و ” Receive ” یا ” دریافت ” رمز ارز بیت کوین را یا دریافت و یا ارسال کنید. ارسال و یا دریافت توکن در اندروید


ارسال کوین در نسخه ویندوز کیف پول Electro

برای ارسال بیت کوین، همانطور که پیش تر گفتیم ابتدا بر روی سربرگ ” Send ” کلیک می کنید و سپس اطلاعات خواسته شده مانند: آدرس گیزنده و مقدار بیت کوین را وارد می کنید و سپس بر روی گزینه ” Send ” کلیک می کنید تا بیت کوین شما ارسال شود. ارسال کوین در کیف پول الکتروم

 


دریافت کوین در نسخه ویندوز کیف پول electrum

برای دریافت بیت کوین ابتدا بر روی سربرگ ” Receive ” یا ” دریافت ” کلیک می کنید و سپس کلید عمومی کیف پولتان را کپی و برای شخصی که می خواهد برایتان کویین ارسال کند میفرستید و یا اینکه با ارسال مشخصه ” QR Code “، شخص مقابل با اسکن این کد می تواند به راحتی برایتان کویین انتقال دهد. دریافت کوین در کیف پول الکتروم

 

“ممنون که تا پایان مطلب آموزش ساخت کیف پول الکتروم با ما همراه بودید”


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

22 دیدگاه دربارهٔ «کیف پول الکتروم | آموزش تصویری ساخت کیف پول electrum;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده