آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز CTSI چیست؟ | آینده ارز CTSI

ارز کارتسی CTSI چیست؟

ارز CTSI چیست؟ دو نمونه از مشکلات بزرگ در فناوری بلاکچین که پیشرفت های اخیر سعی در رفع آنها داشته اند، مقایس پذیری و کارمزدهای بالای تراکنش است. در نتیجه رقابت در فضای لایه ۲ تنگاتنگ و شدید است. ارز دیجیتال کارتسی Cartesi یکی از این تلاش ها برای دستیابی به مقیاس پذیری ایده آل است که امکان توسعه برنامه های غیرمتمرکز را فراهم می کند.

در واقع کارتسی Cartesi یک راه حل لایه ۲ است که توسعه برنامه های غیرمتمرکز یا DAppها را در چندین بلاکچین تسهیل می کند. در این مقاله ما یعنی تیم زوم ارز قصد داریم در ارتباط با رمز ارز کارتسی Cartesi که با نماد CTSI در بازار موجود است با شما عزیزان گفتگو نماییم. در ادامه مطالب شما می توانید با ارز دیجیتال کارتسی، عملکرد، ویژگی ها، خرید و فروش و کیف پول های پشتیبانی کننده CTSI که توسط تیم زوم ارز گردآوری شده است، به طور کامل آشنا شوید. پس برای دریافت اطلاعات کامل در ارتباط با رمز ارز کارتسی تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید.

معرفی شبکه کارتسی Cartesi

معرفی شبکه کارتسی Cartesi
معرفی شبکه کارتسی Cartesi

در ارتباط با کارتسی Cartesi می توان بیان نمود که یک پلتفرم لایه ۲ است که به دنبال غلبه بر مساله مقیاس پذیری و کارمزدهای بالا در بلاکچین است و قراردادهای هوشمند و توسعه DApp را به سطح بعدی ارتقا می دهد. به عبارت ساده این بدان معناست که روی لایه پایه بلاکچین اجرا نمی شود، در عوض در بالای آن قرار می گیرد به گونه ای که قراردادهای هوشمندی که اجرا می کند می توانند مقیاس شوند و همچنان توسط بلاکچین ایمن هستند.

کارتسی Cartesi قصد دارد مشکل مقیاس پذیری و کارمزدهای بالا در بلاکچین را از طریق دو زیرساخت حل کند. اولین مورد Descartes Rollups است. دومین مورد Noether که یک زنجیره جانبی است که در دسترس بودن داده ها را برای برنامه ها فراهم می کند. هنگامی که این محصولات با هم ترکیب می شوند، به برنامه های مبتنی بر کارتسی Cartesi کمک می کنند تا از طریق اجزای زنجیره ای و غیر زنجیره ای مقیاس شوند.

محاسبات فشرده و پیچیده خارج از زنجیره انجام می شود، در حالی که کارتسی از اجزای اصلی برای امنیت و نهایی کردن تراکنش ها استفاده می کند. کارتسی Cartesi همچنین از یک محیط اجرای لینوکس برای نوشتن قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. در واقع قصد دارد برنامه نویسی قراردادهای هوشمند را با اجازه دادن به توسعه دهندگان برای کدنویسی با پشته های نرم افزاری که معمولا مورد استفاده قرار می گیرند و آن ها را روی سیستم عامل لینوکس اجرا کنند، تقویت کند.


نیم نگاهی به کوین کارتسی

نام اختصاری CTSI
نوع ارز Coin
عرضه کل ۱۰،۶۳۵،۱۹۸،۱۲۷
مقدار در گردش ۳،۱۴۴،۵۴۹،۸۴۷
وب سایت رسمی casper.network
بلاکچین اکسپلورر cspr.live

casperstats.io

پیج های ارتباط رسمی t.me

casper.network

twitter

reddit

وایت پیپر https://casper.network/network/developers/getting-started
سورس کد https://github.com/casper-network/

ارز دیجیتال کارتسی CTSI چیست؟

ارز دیجیتال کارتسی CTSI چیست؟
ارز دیجیتال کارتسی CTSI چیست؟

اول از همه نیاز است خدمت شما عزیزان بیان نماییم که CTSI توکن شبکه کارتسی Cartesi می باشد. این توکن، در واقع توکن بومی شبکه کارتسی است. کارتسی Cartesi قصد دارد از طریق شبکه ای از نودها، مقیاس پذیری و قدرت را به برنامه های غیرمتمرکز بیاورد.

توکن CTSI در درجه اول به کاربران امکان می دهد برای تراکنش ها در Noether یا همان زنجیره جانبی کارتسی از آن استفاده کنند. همچنین افراد می توانند برای پردازش و انتقال تراکنش هایشان کارمزدهایی را با استفاده از CTSI به اپراتورهای نود بپردازند. همچنین افراد قادر خواهند بود با استیک کردن توکن های خود و شرکت در شبکه، پاداش های CTSI دریافت کنند. رمز ارز کارتسی CTSI همچنین برای به چالش کشیدن نتایج محاسباتی ارسال شده در بلاکچین استفاده خواهد شد. این به عنوان یک مکانیسم خروج عمل می کند که به تضمین اجرای صحیح برنامه ها کمک می نماید. در حال حاضر ۴۹۰،۲۴۹،۷۳۱ توکن CTSI در گردش است. علاوه بر این CTSI با عرضه کل ۱ میلیارد توکن راه اندازی شد.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران کارتسی

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران کارتسی 
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران کارتسی

تیم اصلی پروژه کارتسی Cartesi از افرادی تشکیل شده است که در زمینه های مختلف همچون طراحی نرم افزار و برنامه نویسی سوابق آکادمیک سطح بالا دارند. کارتسی در سال ۲۰۱۸ توسط تیمی از بنیانگذاران به نام های Erick de Moura، Augusto Teixeira، Diego Nehab و Colin Steil تشکیل شده است. در ادامه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت:

  • Eric de Moura: این فرد یک کارآفرین فناوری با ۲۰ سال تجربه در صنعت نرم فزار است. او سابقه زیادی در طراحی نرم افزار و راه حل های فناوری در بخش های مختلف از جمله فین تک، مراقبت های بهداشتی و تجارت الکترونیک دارد. اریک مورا یکی از بنیانگذاران کارتسی است و همچنان به عنوان مدیرعامل این پروژه خدمت می کند.
  • Augusto Teixeira: این فرد نیز از دیگر بنیانگذاران کارتسی و مدیر ارشد علمی فعلی می باشد. Augusto Teixeira پیشینه گسترده ای در ریاضیات دارد.
  • Diego Nehab: نهاب یکی از بنیانگذاران کارتسی و مدیر ارشد فناوری پروژه است. وی در رشته گرافیک کامپیوتری دکترای خود را به پایان رسانده است.
  • Colin Steil: کالین استیل نیز از دیگر بنیانگذاران پروژه است و مدیر عملیاتی در کارتسی Cartesi می باشد.

عملکرد کارتسی Cartesi چگونه است؟

عملکرد کارتسی Cartesi چگونه است؟
عملکرد کارتسی Cartesi چگونه است؟

کارتسی Cartesi با اجرای یک سیستم ترکیبی از تراکنش های درون زنجیره ای و محاسبات خارج از زنجیره، توسعه نرم افزار را به فناوری بلاکچین می آورد. کارتسی بر چندین مولفه خارج از زنجیره تکیه می کند. Cartesi Machine یک ماشین مجازی مبتنی بر لینوکس است که توسط نودهای کارتسی اجرا می شود و برای اجرای محاسبات DApp قبل از پخش نتایج محاسباتی به بلاکچین استفاده می شود.

Cartesi′s Noether یک زنجیره جانبی است که به عنوان اوراکل در دسترس بودن داده عمل می کند. Noether قادر به ضبط و ذخیره موقت داده هایی است که فقط در کوتاه مدت مورد نیاز هستند. دور ریختن داده هایی که فقط برای دوره های زمانی کوتاه مورد نیاز بودند باعث صرفه جویی در فضا و ایجاد کارایی دراز مدت برای بلاکچین می شود.


بررسی ویژگی های کارتسی Cartesi

بررسی ویژگی های کارتسی Cartesi
بررسی ویژگی های کارتسی Cartesi

در این قسمت از مقاله به معرفی ویژگی های منتحصر به فرد کارتسی Cartesi خواهیم پرداخت:

۱.قابلیت برنامه نویسی

کارتسی Cartesi تنها راه حل محاسباتی خارج از زنجیره مبتنی بر نرم افزار است که کاملا قابل تایید است. این بیش از یک پیشرفت تدریجی نسبت به سایر برنامه های غیرمتمرکز است و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند و DAppها را در یک VM لینوکس کد نویسی کنند.

۲.مقیاس پذیری

کارتسی Cartesi می تواند مقیاس پذیری محاسباتی را با پیاده سازی مجموعه های خارج از زنجیره به دست آورد. در سال ۲۰۲۰، کارتسی کیت توسعه نرم افزار Descartes را برای پشتیبانی از محاسبات مقیاس پذیر منتشر کرد.

۳.حریم خصوصی

به دلیل ساختار آن، کارتسی می تواند حریم خصوصی کاربران DApp را حفظ کند، مانند گیمرهایی که بازی های غیرمتمرکز اجرا می کنند و می خواهند داده های خود را پنهان کنند.

۴.قابلیت انتقال

کارتسی Cartesi منعطف است و بر روی بلاکچین های محبوب سازگار با قراردادهای هوشمند اجرا می شود. در حال حاضر بر روی بلاکچین های اتریوم، الروند، BSC و Matic اجرا می شود و به زودی انتظار می رود ادغام های بیشتری انجام شود.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کارتسی CTSI

ارز دیجیتال کارتسی CTSI در تاریخ ۲۴ آپریل ۲۰۲۰ به دنیای ارز های دیجیتال با قیمت ۰.۰۵۲۷۹ دلار عرضه شده است و در ابتدای عرضه شدن دچار روند نزولی شده است و این روند نزولی تا ۱۹ جولای ۲۰۲۰ ادامه داشته است و از این تاریخ تا ۳۰ آگوست ادامه داشته است و سپس کمی روند نزولی داشته و تا تاریخ ۶ فوریه ی ۲۰۲۱ روندی ثابتی را تجربه کرده است.

رمز ارز کارتسی CTSI روز اخر سال ۲۰۲۰ را با سطح قیمت ۰.۰۴۰۵۹ معامله شده و وارد سال ۲۰۲۱ شد. رمز ارز کارتسی CTSI سال ۲۰۲۱ را با روندی صعودی گذرانده و با سطح قیمت ۰.۶۸۸۴ دلار خرید و فروش می‌شد وارد سال ۲۰۲۲ شده و در حال حاضر روندی نزولی دارد.

ارز کارتسی CTSI در تاریخ ۱۰ می سال ۲۰۲۰ یعنی دو سال پیش ATL خود را تجربه کرده و در تاریخ ۹ می ۲۰۲۱ یعنی ۹ ماه پیش به ATH خود رسیده است، شما می‌توانید با استفاده از نمودار قیمت زیر روند قیمت ارز دیجیتال کارتسی CTSI را از زمان عرضه شدن به دنیای ارز های دیجیتال تاکنون مشاهده کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار دهید همچنین اگر تمایل به مشاهده ی دقیق تر این نمودار دارید می‌‌توانید با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ نام انحصاری این ارز (CTSI) را سرچ کرده و در صفحه ی باز شده ی این ارز مقداری به پایین اسکرول کنید در این قسمت این نمودار را می‌توانید مشاهده کرده و در قسمت های دلخواه زوم کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کارتسی CTSI
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کارتسی CTSI

خرید و فروش ارز دیجیتال کارتسی CTSI

خرید و فروش ارز دیجیتال کارتسی CTSI
خرید و فروش ارز دیجیتال کارتسی CTSI

اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال کارتسی CTSI را دارید باید در ابتدا اقدام به ثبت نام و احراز هویت در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز کنید و سپس به انجام معاملات خود بپردازید، البته این نکته را باید برای شما بازگو کنیم که متاسفانه به دلیل تحریم هایی که متوجه ی کشور عزیزمان ایران است ما نمی‌توانیم به صورت مستقیم اقدام به معاوضه ریال به رمز ارز های مورد نظر در صرافی های خارجی کنیم، اما اصلا نگران نباشید زیرا این مشکل دارای راه حل می‌باشد.

شما می‌توانید در یکی از صرافی های داخلی اقدام به تبدیل ریال خود به یکی از استیبل کوین ها مانند تتر کنید و بعد تتر خود را در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز کارتسی CTSI به رمز ارز این توکن تبدیل کنید.

همینطور اگر شما قصد فروش این رمز ارز کارتسی را دارید شما باید ابتدا اقدام به تبدیل رمز ارز کارتسی به تتر کنید و سپس اگر می‌خواهید تتر را به ریال تبدیل کنید باید تتر های خود را به صرافی ایرانی انتقال داده و در صرافی داخلی اقدام به تبدیل تتر به تومان کنید.  در ادامه برای مشاهده ی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز کارتسی CTSI با ما همراه باشید.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کارتسی CTSI

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کارتسی CTSI
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کارتسی CTSI

در قسمت قبلی ما به آموزش روش خرید و فروش رمز ارز کارتسی CTSI پرداختیم، ما در این قسمت شما را با صرافی هایی که از ارز کارتسی CTSI پشتیبانی می‌کند آشنا می‌کنیم، توجه داشته باشید صرافی را که برای انجام عملیات خود انتخاب می‌کنید باید بطور کامل در مورد امنیت آن مورد بررسی قرار دهید.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کارتسی CTSI عبارتند از:

صرافی های بیشتری از ارز دیجیتال کارتسی CTSI پشتیبانی می‌کنند شما می‌توانید همانطور که در بالا به شما آموزش دادیم وارد صفحه ی ارز کارتسی CTSI در سایت کوین مارکت کپ شده و سپس وارد قسمت Market شده و لیست صرافی های پشتیبان کننده ی ارز کارتسی CTSI را مشاهده کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کارتسی CTSI

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کارتسی CTSI
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کارتسی CTSI

بعد از انتخاب صرافی مناسب و خرید ارز دیجیتال کارتسی CTSI نوبت به نگهداری رمز ارز های خریداری شده می‌رسد. امروزه با زیاد شدن تعداد و تنوع کیف پول های ارز دیجیتال انتخاب کیف پول متناسب با کاربرد و نیازهای شما کار بسیار دشواری شده است.

ما در این قسمت از مقاله کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کارتسی CTSI را برای شما معرفی می‌کنیم، شما می‌توانید کیف پول های پشتیبان کننده ی رمز ارز کارتسی CTSI را بررسی کرده و کیف پولی را که مناسب شما است انتخاب کنید، این نکته را در نظر بگیرید که امنیت کیف پول ها بسیار دارای اهمیت هستند زیرا  پایین بودن امنیت کیف پول شما احتمال از دست رفتن سرمایه ی شما را افزایش می‌دهد.

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز کارتسی CTSI عبارتند از:

  • کیف پول نرم افزاری تراست Trust: کیف پول نرم افزاری تراست یکی از معروف ترین کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز کارتسی CTSI است این کیف پول نرم افزاری در سیستم عامل های اندروید و ios قابل دسترس است.
  • کیف پول نرم افزاری  سیف پل SafePal: این کیف پول همانند کیف پول نرم افزاری تراست یکی از پنج کیف پول برتر بازار ارز های دیجیتال است، این ولت دارای رابط کاربری مناسبی است و در سیستم عامل های موبایلی در دسترس است.
  • کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic: کیف پول اتمیک در دو نسخه ی دسکتاپ و موبایلی برای کاربران قابل استفاده است، این ولت از امنیت مناسبی برخوردار بوده و رابط کاربری آسان و مناسبی دارد.

آیا ارز دیجیتال کارتسی CTSI استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال کارتسی CTSI استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال کارتسی CTSI استخراج می شود؟

به طور کلی در دنیای ارزهای دیجیتال، رمز ارزهای مبتنی بر الگوریتم اثبات کار یا PoW قابلیت استخراج دارند. در صورتی که رمز ارزی مبتنی بر الگوریتمی به غیر از الگوریتم اثبات کار PoW باشد قابلیت استخراج ندارد و تنها می توان با خرید رمز ارز از صرافی ها در بستر ارز مورد نظر سرمایه گذاری نمود.

ارز دیجیتال کارتسی CTSI مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام یا PoS است و با توجه به مطالبی که گفتیم می توان نتیجه گرفت این رمز ارز قابلیت استخراج ندارد.


بررسی آینده ارز دیجیتال کارتسی CTSI

بررسی آینده ارز دیجیتال کارتسی CTSI
بررسی آینده ارز دیجیتال کارتسی CTSI

لازم به ذکر است که تیم توسعه کارتسی Cartesi در حال کار بر روی ارائه راه حلی برای چالش های مشابهی است که همه افراد مختلف با آن روبرو هستند. این مشکلات شامل مقیاس پذیری بلاکچین، سرعت پایین تراکنش و کارمزد بالا می باشد. رویکرد تیم کارتسی منحصر به فرد است و به طور بالقوه می تواند به پیروزی های بزرگی برای پروژه و توکن آن یعنی CTSI منجر شود.

برای مثال ادغام لینوکس و بلاکچین توسعه قابل توجهی است که باعث کاهش وقفه در تراکنش ها می شود و شبکه را به روی توسعه دهندگان بیشتری باز می کند. پروژه های کارتسی پتانسیل های زیادی دارند و اقدامات تاریخی آن می تواند سرمایه گذاران بالقوه را تشویق کند. بنابراین آیا CTSI سرمایه گذاری خوبی است؟ بر اساس کاربردهای پیشرفته کارتسی در دنیای واقعی و رشد احتمالی پروژه در آینده، ارزش CTSI می تواند به زودی مقداری حرکت مثبت داشته باشد. اما تیم زوم ارز به شما پیشنهاد می نماید که قبل از سرمایه گذاری، تمامی عوامل تاثیر گذار بر قیمت رمز ارز کارتسی را به طور کامل بررسی نمایید.


کلام پایانی

در این مقاله ما به معرفی رمز ارز CTSI و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی Cartesi پرداختیم. کارتسی را می توان یک پلتفرم لایه ۲ معرفی نمود که به دنبال غلبه بر مساله مقیاس پذیری و کارمزدهای بالا در بلاکچین است و قراردادهای هوشمند و توسعه DApp را به سطح بعدی ارتقا می دهد. CTSI توکن بومی شبکه کارتسی می باشد که افراد قادر خواهند بود آن را در کیف پول هایی همچون تراست، سیف پل و اتمیک ذخیره نمایند. امیدواریم که با خواندن این مقاله به طور کامل با رمز ارز کارتسی CTSI آشنا شده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز CTSI چیست؟” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده