آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز کسپر CSPR چیست؟

ارز کسپر CSPR چیست؟

ارز کسپر CSPR چیست؟، در این مقاله به معرفی یکی از رمز ارزهای موجود در بازار ارز دیجیتال به نام کَسپِر CSPR خواهیم پرداخت. در ابتدا لازم است خدمت شما عزیزان بیان نماییم که CSPR توکن ارائه شده توسط پلتفرم کسپر Casper است. شبکه اصلی کسپر در ۳۰ مارس ۲۰۲۱ راه اندازی شد. این پلتفرم به منظور تقویت پذیرش فناوری بلاکچین، قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز DApps در مقیاس جهانی طراحی شده است.

به عبارت دیگر می توان گفت شبکه Casper یک بلاکچین اثبات سهام است که برای برنامه های کاربردی دنیای واقعی بدون در خطر انداختن تمرکززدایی، امنیت یا مقیاس پذیری طراحی شده است. اگر به دنبال اطلاعاتی در ارتباط با تاریخچه، بنیانگذاران، عملکرد و ویژگی های پلتفرم کسپر Casper هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. همچنین تا انتهای این مقاله می توانید با نحوه خرید، فروش و کیف پول های پشتیبانی کننده رمز ارز CSPR آشنا شوید.

ارز دیجیتال کسپر CSPR چیست؟

ارز دیجیتال کسپر CSPR چیست؟
ارز دیجیتال کسپر CSPR چیست؟

اکوسیستم کسپر توسط ارز بومی آن CSPR، پشتیبانی می شود. این رمز ارز برای پاداش دادن به اعتبارسنجی های شبکه برای پردازش تراکنش های زنجیره ای از طریق الگوریتم اجماع PoS کسپر مورد استفاده قرار می گیرد. CSPR ابتدا از طریق فروش اولیه توکن با استفاده از CoinList صادر شد، اگرچه اکنون در چندین صرافی رمزنگاری محبوب در دسترس است.

اگر بخواهیم به گونه ای دیگر به تعریف این رمز ارز بپردازیم می توان گفت CSPR توکن بومی شبکه کسپر CSPR است. شرکت کنندگان شبکه از آن برای پرداخت کارمزدهای محاسباتی استفاده می کنند و به اعتبارسنج هایی که شبکه را پردازش می کنند، پاداش می دهد. برای ارائه عملکرد و مقیاس پذیری برتر، کسپر از مدل اثبات سهام استفاده می کند.


نیم نگاهی به کوین کسپر Casper

نام اختصاری CSPR
نوع ارز Coin
عرضه کل ۱۰،۶۳۵،۱۹۸،۱۲۷
مقدار در گردش ۳،۱۴۴،۵۴۹،۸۴۷
وب سایت رسمی casper.network
بلاکچین اکسپلورر cspr.live

casperstats.io

پیج های ارتباط رسمی t.me

discard.com

وایت پیپر https://casper.network/network/developers/getting-started
سورس کد https://github.com/casper-network/

معرفی شبکه کسپر

معرفی شبکه کسپر 
معرفی شبکه کسپر

کسپر Casper یک شبکه بلاکچین مبتنی بر اثبات سهام PoS است که برای توسعه دهندگان و سازمان ها بهینه شده است. شبکه کسپر به عنوان اولین بلاکچین زنده شناخته شده است که با استفاده از مشخصات CBC یا Correct by Construction ساخته شده است. این شبکه کسپر Casper اجازه می دهد تا بازارهای جدید و پایدار ایجاد کند و با توکن سازی هر دارایی از ارزش استفاده کند، بدون اینکه امنیت یا حتی عملکرد آن به خطر بیافتد.

ناگفته نماند که فعالیت ها در شبکه کسپر با کمک CSPR کنترل می شوند که توکن خود شبکه کسپر است. بگذارید به زبان ساده تر به معرفی شبکه کسپر بپردازیم. همانند اتر، کسپر نیز یک بلاکچین لایه یک است. کسپر معمولا با سازمان ها کار می کند و به آنها کمک می کند تا فناوری بلاکچین را اتخاذ کنند. هدف شبکه کسپر Casper این است که خود را از سایر شبکه های موجود در بازار ارزهای دیجیتال با استفاده از توسعه دهی، انعطاف پذیری و نهایتا کاربر پسند بودن دور کند. شبکه کسپر Casper عمدتا برای نیازهای توسعه دهندگان و مشاغل بهینه شده است.


تاریخچه و بنیانگذاران کسپر Casper

تاریخچه و بنیانگذاران کسپر Casper
تاریخچه و بنیانگذاران کسپر Casper

همانطور که در مقدمه این مقاله بیان نمودیم، شبکه اصلی کسپر در ۳۰ مارس ۲۰۲۱ راه اندازی شد. از جمله بنیانگذاران این پلتفرم می توان به Medha Parlikar اشاره کرد. وی در زمینه های فنی دارای تجربه های فراوانی می باشد.

Mrinal Manohar از دیگر بنیانگذاران کسپر است که در زمینه برنامه نویسی کامپیوتر و امور مالی تجربه های گسترده ای دارد. این فرد مشارکت های گوناگونی در حوزه صنعت بلاکچین داشته است و همچنین از سال ۲۰۱۲ به عنوان یک سرمایه گذار در اتریوم، فایل کوین و دیگر رمز ارزها فعالیت نموده است.


عملکرد کسپر Casper چگونه است؟

عملکرد کسپر Casper چگونه است؟
عملکرد کسپر Casper چگونه است؟

بیایید با هم بررسی نماییم که عملکرد کسپر چگونه است. شبکه کسپر برای تایید اعتبار هر تراکنش به گروهی از اعتبارسنج ها وابسته هستند. این بسیار متفاوت از فناوری الگوریتم اثبات کار است، زیرا در PoW آنها خواستار متمرکز کردن اعتبارسنجی فقط برای صرفه جویی در فروش هستند. در حالی که کسپر، مجوزی را برای غیرمتمرکز کردن اعتبارسنجی ها ارائه می دهد.

اعتبارسنج ها مسئول حفظ امنیت پلتفرم با ساختن زنجیره ای رو به رشد از بلاک های نهایی هستند و از امنیت این زنجیره با سهام خود حمایت می کنند. اهمیت آنها هم برای عملیات پروتکل و هم برای امنیت، در واقع برابر است با سهام آنها که شامل توکن های اختصاص داده شده است.


بررسی ویژگی های کسپر Casper

بررسی ویژگی های کسپر Casper
بررسی ویژگی های کسپر Casper

بلاکچین کسپر Casper ویژگی های زیر را ارائه می دهد:

۱.قراردادهای هوشمند قابل ارتقا

کسپر قابلیت ارتقاء قراردادهای هوشمندی را که قبلا در زنجیره مستقر شده اند تسهیل می کند و نیاز به فرآیندهای پیچیده و پر هزینه را کاهش می دهد. همچنین روند اصلاح سریع آسیب پذیری های قرارداد هوشمند شناسایی شده در یک سیستم را ساده می کند. این ویژگی می تواند به کسب و کارها کمک کند تا محصولات و خدمات مبتنی بر بلاکچین انعطاف پذیر و مقیاس پذیر بسازند که با تغیر نیازها سازگار شوند.

۲.برخورداری از ویژگی های مورد پسند توسعه دهندگان

در حالی که اکثر پروژه های بلاکچین از توسعه دهندگان می خواهند از سالیدیتی یا زبان برنامه نویسی خاص بلاکچین استفاده کنند، پروتکل رمزنگاری کسپر از ساخت در Rust و WebAssembly پشتیبانی می کند که امروزه از زبان های کدنویسی رایج در میان توسعه دهندگان است. کسپر با باز کردن درها به روی میلیون ها توسعه دهنده وب ۲ در سرتاسر جهان، به کسب و کارها کمک می کند تا استعدادهای با کیفیت را برای کمک به سازمان در آینده آسان تر پیدا کنند.

۳.کاهش هزینه های گس

مکانیسم اجماع اثبات سهام PoS شبکه بلاکچین کسپر در مقایسه با بسیاری از پروژه های رقیب بلاکچین لایه ۱، امکان خروجی بالاتر و تراکم شبکه کمتر را فراهم می کند.


روند قیمتی ارز دیجیتال کسپر CSPR

ارز دیجیتال کسپر CSPR در تاریخ ۱۱ می ۲۰۲۱ به بازار ارز های دیجیتال عرضه شده و در همان زمان روند صعودی به خود گرفت و در همین روند نزولی باعث شد این ارز در ابتدای ورود خود به بازار های کریپتو یعنی ۸ ماه پیش ATH خود را تجربه کند ولی این روند صعودی تنها یک روز ادامه داشته و در فردای آنروز یعنی ۱۲ MAY، روند نزولی شدیدی را تجربه کرد.

رمز ارز کسپر CSPR درزمان عرضه شدن با سطح قیمت ۰.۷۳ دلار خرید و فروش می‌شد و در اخرین روز سال ۲۰۲۰ با سطح قیمت ۰.۱۱۳۷ خرید و فروش می‌شد. رمز ارز کسپر CRPR در تاریخ ۱۵ جولای ۲۰۲۱ یعنی ۹ ماه پیش ATL خود را تجربه کند حجم معاملات ارز دیجیتال کسپر CSPR در حال حاضر ۱۸۴۲۵۱۸ دلار است.

شما می‌توانید در ادامه با استفاده از نمودار روند قیمتی زیر ارز دیجیتال کسپر CSPR را از ابتدای عرضه شدن تا کنون را مشاهده کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار دهید، شما می‌توانید برای مشاهده ی دقیق تر این نمودار ارز دیجیتال کسپر CSPR را در سایت کوین مارکت کپ سرچ کرده و وارد جزئیات این رمز ارز شوید.

روند قیمتی ارز دیجیتال کسپر CSPR
روند قیمتی ارز دیجیتال کسپر CSPR

خرید ارز دیجیتال کسپر CSPR

خرید ارز دیجیتال کسپر CSPR
خرید ارز دیجیتال کسپر CSPR

شما برای خرید ارز دیجیتال کسپر CSPR در ابتدا باید در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کسپر CSPR ثبت نام و احراز هویت انجام دهید، اما شاید برای شما سوال باشد که چه صرافی هایی از رمز ارز کسپر CSPR پشتیبانی می‌کند و از بین صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز کدام صرافی را انتخاب کنید که متناسب با کاربرد شما باشد.

اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال کسپر CSPR را دارید این نکته را باید بدانید که بدلیل تحریم های که متوجه کشور عزیزمان ایران است ما نمی‌توانیم بصورت مستقیم ارز کسپر CSPR را خریداری کنیم ما در ابتدا باید ریال خود را در یکی از صرافی های داخلی به یکی از استیبل کوین ها مثل تتر تبدیل کنیم و سپس در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی رمز ارز کسپر CSPR تتر های خود را با این رمز ارز مبادله کنیم.

صرافی هایی همچون صرافی هیوبی، Gate.io ،coinlist pro و … از ارز دیجیتال کسپر CSPR پشتیبانی می‌کنند.


فروش ارز دیجیتال کسپر CSPR

فروش ارز دیجیتال کسپر CSPR
فروش ارز دیجیتال کسپر CSPR

برای فروش ارز دیجیتال کسپر CSPR شما باید ارز های خود را در صرافی هایی که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند تبدیل به تتر کرده و بعد تتر ها را در یکی از صرافی های دیجیتالی داخلی به ریال تبدیل کنید.

توجه داشته باشید که در انتخاب و بررسی صرافی پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کسپر CSPR امنیت صرافی مورد نظر را بسیار با دقت بررسی کنید زیرا خرید و فروش در صرافی که امنیت آن مناسب نباشد احتمال از دست رفتن سرمایه شما را بسیار زیرا می‌کند.

علاوه بر صرافی هایی که در قسمت بالا به شما معرفی کردیم صرافی های دیجیتالی okx ،zb.com ،mexc ،xt.com و … نیز از ارز دیجیتالی کسپر CSPR پشتیبانی می‌کنند.

نکته: صرافی های بیشتری نسبت به صرافی هایی که در بالا ما به شما پشتیبانی کرده ایم از ارز کسپر CSPR پشتیبانی می‌کنند اگر تمایل به مشاهده ی لیست کامل صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز دارید می‌توانید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و با سرچ نام انحصاری ارز CSPR وارد صفحه ی این رمز ارز شوید و در قسمت market وارد شده و لیست تمامی صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز را مشاهده کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کسپر CSPR

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کسپر CSPR
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کسپر CSPR

بعد از مرحله ی خرید رمز ارز کسپر CSPR شما به یک کیف پول برای ذخیره و نگهداری از رمز ارز های خود دارید. امروزه با زیاد شدن تعداد و تنوع کیف پول های دنیای ارز های دیجیتال انتخاب کیف پولی که با نیاز ها و کاربرد شما یکسان باشید بسیار سخت شده است، اما اصلا نگران نباشید ما در این قسمت به شما کمک می‌کنیم تا کیف پول مناسب خود را انتخاب کنید.

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کسپر CSPR عبارتند از:

کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کیف پول نرم افزاری سیف پل تنها کیف پول پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کسپر CSPR است این کیف پول دارای رابط کاربری مناسبی می‌باشد، کیف پول نرم افزاری سیف پل از سیستم عامل های اندروید و ios پشتیبانی می‌کند

نکته: اگر در برای انتخاب کیف پولی تردید داشته و نیاز به اطلاعات  بیشتری دارید می‌تواند وارد سایت زوم ارز شده و در قسمت سرچ نام کیف پول مورد نظر را سرچ کرده و مقاله ی اختصاصی کیف پولتان را مشاهده کنید و در صفحه ی اصلی وارد قسمت آموزش شده و دسته بندی کیف پول را انتخاب کرده و تمامی مقاله های آموزشی کیف پول های سایت زوم ارز را مطالعه کنید توجه داشته باشید ما در مقاله های آموزشی از مرحله ی ورود به سایت رسمی کیف پول، ثبت نام، آموزش خرید ارز، اموزش فروش ارز و … را بطور کامل و گام به گام همراه با تصاویر مربوطه را برای شما آماده کرده ایم.


آیا ارز دیجیتال کسپر CSPR استخراج می شود؟

کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal
کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal

امروزه یکی از راه ها برای سرمایه گذاری در بستر ارزهای دیجیتال خرید انها از صرافی ها و دیگری استخراج رمز ارز با استفاده از ماینرها می باشد. به طور کلی در دنیای ارزهای دیجیتال، رمز ارزهای مبتنی بر الگوریتم اثبات کار یا PoW قابل استخراج می باشند.

رمز ارز کسپر همانطور که در قسمت های قبلی گفته شد، مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام یا PoS است که می توان با این وجود نتیجه گرفت قابلیت استخراج ندارد. تنها می توانید با خرید رمز ارز کسپر از صرافی ها، به سرمایه گذاری در بستر این ارز دیجیتال بپردازید.


بررسی آینده ارز دیجیتال کسپر CSPR

کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal
کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal

برای برسی آینده رمز ارزها در مرحله شما می توانید اهداف رمز ارز را بررسی نمایید. همچنین نیاز است بررسی نمایید که تا چه اندازه پلتفرم در راستای اهداف خود تلاش نموده است. پلتفرم ارز دیجیتال کسپر در نظر دارد تا با ارائه ویژگی های منحصر به فرد، خود را از سایر بلاکچین ها متمایز نشان دهد. همچنین این شبکه برای نیازهای توسعه دهندگان بهینه شده است.

علاوه بر هدف رمز ارز برای آینده، عوامل گوناکون دیگری می تواند بر قیمت آنها تاثیر بگذارد. برای مثال اخبار ارز دیجیتال یکی از آن عوامل می باشد. به طور کلی ما به شما پیشنهاد می نماییم که قبل از سرمایه گذاری تمامی عوامل را بررسی نمایید و سپس اقدام کنید. همچنین توجه به این نکته که بازارهای مالی همواره با نوساناتی همراه هستند، خالی از لطف نیست.


کلام پایانی درباره ی ارز کسپر CSPR چیست؟

با خواندن این مقاله شما می توانید با رمز ارز کسپر و پلتفرم ارائه دهنده آن آشنا شوید. CSPR توکن ارائه شده پلتفرم Casper است. کسپر Casper یک شبکه بلاکچین مبتنی بر اثبات سهام PoS است که برای توسعه دهندگان و سازمان ها بهینه شده است. کاربران می توانند برای خرید و فروش رمز ارز CSPR از صرافی هایی همچون هیوبی، کوین لیست و … استفاده نمایند. همچنین امکان ذخیره سازی این ارز دیجیتال در کیف پول سیف پل وجود دارد. امیدواریم که تیم زوم ارز توانسته باشد در راستای شناخت رمز ارز کسپر CSPR به شما کمک نماید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز کسپر CSPR چیست؟” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

 

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
2 سال قبل

سپاس فراوان

سهراب
سهراب
2 سال قبل

ممنون از شما بابت محتوای خوبتون

آخرین مقالات منتشر شده