آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ماینرهای کریپتو ادامه می‌دهند: سرعت هش‌ریت به هاوینگ افزایش می‌یابد!

ماینرهای کریپتو ادامه می‌دهند: سرعت هش‌ریت به هاوینگ افزایش می‌یابد!

به گزارش زوم ارز، شرکت Riot Platforms به تازگی ۳۱,۵۰۰ دستگاه ماینر از شرکت MicroBT به ارزش ۹۷.۴ میلیون دلار خریداری کرده است. این خرید به منظور افزایش نرخ هش و بهبود کارایی عملیات استخراج بیت کوین صورت گرفته است. با این خرید، ظرفیت نرخ هش شرکت Riot Platforms در تاسیسات Rockdale، تگزاس از ۱۲.۴ اگزاهش در ثانیه (EH/s) به ۱۵.۱ EH/s تا پایان ژوئیه افزایش می‌یابد.

علاوه بر این، شرکت Riot قصد دارد ۱۷,۰۰۰ دستگاه ماینر را با دستگاه‌های خنک‌کننده هوای M60S جایگزین کند و ۱۴,۵۰۰ دستگاه ماینر دیگر را نیز اضافه کند. این اقدام به منظور بهبود امنیت و کارایی دستگاه‌های جدید ماینینگ است و نقش مهمی در افزایش عملکرد شرکت‌های استخراج بیت کوین دارد.

با توجه به اهمیت کاهش نیروی ماینینگ، لویز ابوت، یکی از شرکای Keystone Law، به موضوع ایمن‌سازی دستگاه‌های ماینینگ جدید و بهبود کارایی آنها تأکید کرده است. او بیان کرده که در صنعت کریپتو، عوامل متعددی برای موفقیت در استخراج بیت کوین تأثیرگذار هستند و به دنبال داشتن هزینه انرژی کمتر و تجهیزات با کارایی بالاتر می‌باشد.

هدف شرکت Riot Platforms این است که تا پایان سال ۲۰۲۴ به نرخ هش ۳۱ EH/s برسد و با ادامه ساخت تاسیسات خود در کورسیکانا، تگزاس، این هدف را دنبال می‌کند.

این خریدها پس از اعلام شرکت Riot در ماه دسامبر که ۶۶,۰۰۰ دستگاه ماینر را با قیمت ۲۹۰.۵ میلیون دلار خریداری کرده‌است، صورت گرفته است. شرکت همچنین اعلام کرده است که این دارایی‌ها را می‌توان به ۲۶۵,۰۰۰ دستگاه ماینر MicroBT دیگر توسعه داد تا به نرخ هش ۱۰۰ EH/s در طولانی مدت دست یابد.

شرکت CleanSpark در حال پیشبرد برنامه‌های توسعه نرخ هش است و به تازگی اعلام کرده است که خرید سه مرکز داده در می‌سی‌سی‌پی را با موفقیت به پایان رسانده است. این خریدها با هزینه ۱۹.۸ میلیون دلار صورت گرفته و قرار بود نرخ هش عملیاتی CleanSpark را حدوداً ۲.۴ EH/s افزایش دهد.

مدیر عامل CleanSpark، زک برادفورد، اعلام کرده است: “تیم‌های ما قبلاً ماینرها را جمع‌آوری کرده و نرخ هش ناوگان ما را به بیش از ۱۵ EH/s افزایش داده‌اند، و ما در تلاش فعال هستیم تا در سریع‌ترین زمان ممکن نرخ هش بیشتری را به سیستم اضافه کنیم.”

با نزدیک شدن به هاوینگ بلاک بعدی بیت کوین که برنامه‌ریزی شده است، ماینرها برای افزایش نرخ هش و بهره‌وری خود در حال حرکت می‌باشند. این تغییر منجر به کاهش پاداش هر بلوک از ۶.۲۵ بیت کوین به ۳.۱۲۵ بیت کوین می‌شود و برای ماینرها استرس مالی به همراه دارد.

تحلیلگران شرکت Galaxy Digital در گزارشی در تاریخ ۱۲ فوریه اظهار داشتند که تا ۲۰٪ از نرخ هش شبکه به دلیل عدم سودآوری ماشین‌ها پس از هاوینگ قرار است آفلاین شوند.


منبع: blockworks .co

 

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده