آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز CFX چیست؟ | آینده ارز CFX

ارز کانفلاکس CFX چیست؟

ارز CFX چیست؟، امروزه ارزهای دیجیتال بسیاری در بازار مشاهده می شود که در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از آنها با نام Conflux بپردازیم. Conflux شبکه ارائه دهنده توکن CFX است. در ابتدا بهتر است تا در یک عبارت کوتاه این شبکه را برای شما عزیزان معرفی نماییم. در واقع یک بلاکچین قابل اطمینان و امن می باشد که مقیاس پذیری بالا را فراهم می نماید.

به عبارت دیگر شبکه Conflux یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که دارای یک ماشین Turing-complete است که بر روی یک پروتکل اجماع با توان عملیاتی بالا ساخته شده است. همچنین یک بلاکچین اثبات کار است که هدف آن ارائه شبکه ای امن، مقیاس پذیر و واقعا غیرمتمرکز است. در حالی که فناوری های بلاکچین به گسترش فضای مالی غیرمتمرکز یا دیفای ادامه می دهند، بسیاری از آنها هنوز با مشکلاتی در زمینه بلاکچین مواجه هستند. اگرچه تلاش هایی برای حل این مشکلات صورت گرفته است، اما هسته اصلی آنها وجود دارد. با ظهور می توان این مشکلات را کاهش داد.

شبکه از توکنی به نام CFX استفاده می کند و می تواند نقش های مختلفی را در شبکه ایفا کند. در ادامه مقاله ما به شما خواهیم گفت که شبکه Conflux چیست؟ چگونه کار می کند و به معرفی توکن آن CFX به طور کامل خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال CFX چیست؟

ارز دیجیتال کانفلاکس CFX چیست؟
ارز دیجیتال CFX چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد، CFX توکن ارائه شده شبکه Conflux است. به عبارت دیگر توکن CFX توکن بومی شبکه است و در شبکه نقش های متعددی ایفا می کند. این توکن به عنوان یک ارز رمزنگاری شده و توکن حاکمیتی عمل می کند.

تعداد CFX تولید شده در جنسیس بلاک ۵ میلیارد ثابت است و در راه اندازی Conflux Mainnet قفل می شود تا به تدریج در گردش آزاد شود. CFX را می توان به عنوان ذخیره ارزش، به عنوان پاداش استخراج استفاده کرد و می تواند به ارز فیات یا هر ارز دیجیتال دیگری تبدیل شود. الگوی توزیع CFX توسط بنیاد توضیح داده شده است. توکن های جنسیس بین گروه اصلی و اکوسیستم توزیع می شود. CFX به روشی بسیار امن و شفاف توزیع می شود.

برای به دست آوردن حق رای باید توکن های CFX خود را استیک کنید. کاربران می توانند پیشنهادهایی را برای تغییر یا اضافه کردن ویژگی ها به شبکه ارسال کنند. این پیشنهادات می تواند هر چیزی را از تغییرات ساختار کارمزد گرفته تا تغییرات فنی کامل را پوشش دهد. هر پیشنهاد توسط سایر سهامداران CFX به رای گذاشته می شود.


نیم نگاهی به توکن Conflux

نام اختصاری CFX
نوع ارز Token
عرضه کل ۱،۳۰۱،۳۳۷،۹۳۲
مقدار در گردش ۱،۳۰۱،۳۳۷،۹۳۲
وب سایت رسمی confluxnetwork.org
بلاکچین اکسپلورر confluxscan.io
پیج های ارتباط رسمی medium

twitter

وایت پیپر https://confluxnetwork.org/en/files/Conflux_Economic_Paper_20201230.pdf
سورس کد https://github.com/Conflux-Chain

معرفی شبکه Conflux

معرفی شبکه کانفلاکس Conflux
معرفی شبکه Conflux

شبکه Conflux همانطور که گفته شد، یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که دارای یک ماشین Turing-complete است که بر روی یک پروتکل اجماع با توان عملیاتی بالا ساخته شده است. بر اساس ترتیب کل بلاک های سازمان دهی در یک Tree-Graph، در مورد اعتبارسنجی تراکنش به توافق می رسد.

همچنین از اثبات کار یا Proof of work برای تکمیل پروتکل توافقی Tree-Graph خود استفاده می کند. همانطور که در قسمت قبلی مقاله گفته شد، یک توکن بومی به نام CFX دارد که به عنوان پادادش برای استخراج کنندگان شبکه و به عنوان وسیله ای برای پرداخت کارمزد تراکنش عمل می کند.

به علاوه می توان گفت این شبکه از قراردادهای هوشمند Turing-complete استفاده می کند که توسعه دهندگان را قادر می سازد برنامه های غیرمتمرکز را بر روی پلتفرم بسازند. در حالی که این شبیه به شبکه اتریوم است، توان عملیاتی تولید شده در شبکه بسیار بالاتر از اتریوم است. عملا قادر است حدود ۴۰۰۰ تراکنش در ثانیه را پردازش کند.


بررسی تاریخچه Conflux

بررسی تاریخچه کانفلاکس Conflux
بررسی تاریخچه Conflux

پروتکل Conflux دارای یک پروتکل توافقی است که به عنوان Tree-Graph شناخته می شود تا قابلیت های مقیاس پذیری خود را نسبت به شبکه های موجود مانند اتریوم بهبود بخشد. همچنین با EVM سازگار است و به لایه کاربردی خود اجازه می دهد از قراردادهای هوشمند نوشته شده در سالیدیتی پشتیبانی می کند.

در سال ۲۰۱۸، بنیاد Conflux تشکیل شد و جمع آوری کمک های مالی مطابق با مقررات تکمیل شد تا یک زیرساخت باز بر اساس این مکانیسم اجماع پیشرفت ایجاد کند. به عنوان حامیان زیرساخت بلاکچین عمومی در حال پیشرفت آموزش و تحقیق در توسعه بلاکچین است. در سال ۲۰۲۰، موسسه تحقیقاتی Tree-Graph را تاسیس کرد.


معرفی بنیانگذاران Conflux

معرفی بنیانگذاران کانفلاکس Conflux
معرفی بنیانگذاران Conflux

تیم اصلی شبکه متشکل از محققان برجسته، دانشمندان برجسته و رهبران تجاری با سوابق برخی از دانشگاه های برتر جهان از جمله موسسه فناوری MIT، دانشگاه Tsinghua و دانشگاه تورنتو است. افراد تیم در زمینه های سیستم های توزیع شده، علوم کامپیوتر، امنیت سایبری، رمزنگاری، تئوری بازی ها، اقتصاد، امور مالی و موارد دیگر دارای تجربه می باشند.

یکی از افراد تیم فن لانگ Fan Long می باشد که بنیانگذار موسسه تحقیقاتی Tree-Graph می باشد. وی به زمینه های مختلفی همچون برنامه نویسی، بلاکچین و امنیت سیستم ها علاقه دارد. یوانجی ژانگ YuanJie Zhang از دیگر افراد تیم است و در مقطع لیسانس در دانشگاه فوردان تحصیل کرده است و مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه برندیس دریافت نموده است. مینگ وو Ming Wu در سمت مدیر ارشد فناوری فعالیت می نماید و در زمینه های مختلف همچون سیستم های پردازش تراکنش های توزیع شده و پلتفرم های هوش مصنوعی علاقه دارد.


عملکرد Conflux چگونه است؟

عملکرد کانفلاکس Conflux چگونه است؟
عملکرد Conflux چگونه است؟

یک بلاکچین عمومی پیشرفته است که برای تقویت نسل بعدی برنامه های مالی، تجارت الکترونیک و وب ۳.۰ طراحی شده است. این شبکه از قراردادهای هوشمند Turing-complete استفاده می کند تا نیاز به مداخله انسانی را از بین ببرد. در واقع Conflux یک مکانیسم اجماع ارتقا یافته اثبات کار PoW معروف به Tree-Graph را ادغام می کند. این پروتکل نسبت به بلاکچین های PoW قبلی از بسیاری جهات بهبود یافته است.

به طور خاص، Tree-Graph به لطف استفاده از ساختار گراف غیرمدور جهت دار DAG می تواند تراکنش ها را به صورت موازی پردازش کند. ساختار گراف غیرمدور جهت دار که به گراف درختی Tree Graph معروف است، الگوریتم توافقی است که توسط Conflux استفاده می شود. در ترکیب با پروتکل PoW، تضمین می کند که می تواند قدمی فراتر در حوزه نسل بعدی دیفای بردارد. DAG باید در مورد دو موضوع تصمیم بگیرد. اولین مورد این است که مشخص شود آیا بلاک ها معتبر هستند یا خیر، و آیا قرار است آنها در بلاکچین ادغام شوند یا نه.

پس از سازماندهی بلاک ها، از یک فناوری جدید به نام Greedy Heaviest Adaptive SubTree یا به اختصار GHAST برای تعیین وزن بلاک ها در Tree-Graph استفاده می کند. بلاک با سنگین ترین وزن به عنوان زنجیره محوری در نظر گرفته می شود. یکی از نتایج مهم این رویکرد جدید، توان عملیاتی بالا است که آن را تضمین می کند. همچنین شبکه قادر است بلاک ها را با سرعت بیشتری تولید و پردازش کند.


بررسی ویژگی های Conflux

بررسی ویژگی های کانفلاکس Conflux
بررسی ویژگی های Conflux

هنگامی که به شبکه Conflux متصل شوید، مزایای زیادی به دست می اورید. ساختار فنی شبکه امن، مقیاس پذیر و غیرمتمرکز است. علاوه بر این، توسعه دهندگان مراقب بودند که یک محیط کاملا سازگار با EVM ایجاد کنند تا به کارگیری توسعه دهندگان جدید ساده شود. در ادامه به معرفی ویژگی های ارائه شده توسط شبکه Conflux خواهیم پرداخت:

۱.مقیاس پذیری

Conflux مقیاس پذیری بی نظیری را در اختیار کاربران قرار می دهد. مکانیسم اجماع منحصر به فرد شبکه، بدون به خطر انداختن تمرکززدایی، کارایی بالایی را ارائه می دهد. قابل ذکر است قادر به انجام ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تراکنش در ثانیه است.

۲.کارمزدهای کم

این مقیاس پذیری همچنین این امکان را برای شبکه فراهم می کند که کارمزدهای کمتری ارائه دهد. کارمزدهای سبیار کمتری نسبت به اتریوم ارائه می دهد. این کارمزدهای کم می تواند توسط توسعه دهندگان DApp به کاربران نهایی منتقل شود. به این ترتیب، به دنبال تقویت DApp های قدرتمندتر و قوی تر در آینده است.

۳.قابلیت برنامه ریزی

شبکه مجموعه ای از ابزارهای توسعه دهنده پیشرفته را برای ساده سازی توسعه DApp ارائه می دهد. ترکیبی از کارمزدهای پایین و ماهیت باز بودن شبکه، آن را برای ساخت برنامه های مالی جدید، دارایی های دیجیتال، برنامه های کاربردی تجاری و اقتصاد داده ایده آل می کند.


بررسی خدمات شبکه

بررسی خدمات شبکه کانفلاکس 
بررسی خدمات شبکه

در این قسمت از مقاله به معرفی خدمات و سرویس هایی خواهیم پرداخت که توسط شبکه Conflux ارائه می شود. این سرویس ها شامل موارد زیر می باشد:

۱. ترافل Conflux Truffle

کانفلکس ترافل را می توان به عنوان یک محیط توسعه جهانی و کانال ارتباطی برای شبکه های بلاکچین معرفی نمود که از EVM یا ماشین مجازی اتریوم استفاده می کند. ترافل امکانات مختلفی را ارائه می دهد که می توان به مواردی همچون مدیریت شبکه برای استقرار هر تعداد شبکه عمومی و خصوصی اشاره کرد.

۲. دکس Conflux DEX

دکس را می توان به عنوان یک زیرساخت برای راه اندازی صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر شبکه معرفی نمود که از سه بخش شاتل فلو ShuttleFlow، بوم فلو BoomFlow و مچ فلو MatchFlow تشکیل شده است.

شافل فلو یکی از ویژگی های اصلی است. شافل فلو به عنوان یک پروتکل دارایی میان زنجیره ای یا cross-chain عمل می کند. این چیزی است که به اجازه می دهد تا داده ها و دارایی ها را در سایر بلاکچین ها ارتباط برقرار کند. به این ترتیب، یک جزء حیاتی از عملکرد شبکه است. بوم فلو به عنوان یک قرارداد هوشمندی معرفی می شود که معاملات و تراکنش ها را نهایی می کند. مچ فلو نیز یک دفتر سفارش است و قابلیت جایگزین کردن سفارش ها را فراهم می نماید.

۳. اسکن ConfluxScan

با استفاده از مرورگر اسکن امکان مشاهده تراکنش های شبکه، هش ریت شبکه، آخرین تراکنش ها و آخرین بلاک های ساخته شده وجود دارد.


آیا ارز دیجیتال CFX استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال کانفلاکس CFX استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال CFX استخراج می شود؟

یک سیتم بلاکچین نسل بعدی با یک پروتکل اجماع جدید است که یک سیستم قراردادهای هوشمند و ارز دیجیتال بسیار مقیاس پذیر را تامین می کند. Conflux با پردازش بلاک های موازی با ساختار ویژه DAG به نام Tree-Graph، بهبود عملکرد قابل توجهی را ارائه می کند که به ماینرها اجازه می دهد به جای رقابت برای طولانی ترین زنجیره، تراکنش ها را در همه بلاک ها همزمان ترکیب و پردازش کنند. شبکه بر اساس یک مدل مشابه اتریوم عمل می کند و از نسخه اصلاح شده سالیدیتی و EVM برای قراردادهای هوشمند خود پشتیبانی می کند تا قراردادهای هوشمند اتریوم به راحتی به Conflux منتقل شوند.

به طور کلی می توان گفت این ارز دیجیتال قابلیت استخراج دارد. الگوریتم استخراجی که Conflux استفاده می کند، Octopus نامیده می شود. Octopus یک الگوریتم مقاوم در برابر ASIC است، به این معنی که می توانید از GPU برای مشارکت در استخراج استفاده کنید. نرم افزار استخراج کنونی عمدتا از پردازنده های گرافیکی NVIDIA پشتیبانی می کند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال CFX

ارز دیجیتال در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۰ با سطح قیمتی ۰.۰۸۲۷۵ دلار به دنیای ارز های دیجیتال عرضه شده است ارز CFX از در سال ۲۰۲۰ روند قیمت نسبتا ثابتی را تجربه کرده و در آخرین روز سال ۲۰۲۰ با سطح قیمت ۰.۱۳۴۶ خرید و فروش شده و سال ۲۰۲۱ را آغاز کرد.

ارز دیجیتال CFX در سال ۲۰۲۱ روند صعودی مناسبی را تجربه کرده است و در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۲۱ بالاترین سطح قیمت خود یعنی ۱.۵۱۷۹ دلار را تجربه کرد ولی متاسفانه بعد از این تاریخ روند صعودی این ارز به روند نزولی تبدیل شده است و کاهش قیمت چشمگیری را در تاریخ خود ثبت کرد.

رمز ارز CFX تا آخرین روز سال ۲۰۲۱ را بعد از روند نزولی روند قیمتی نسبتا ثابتی تجربه کرده است و در آخرین روز سال ۲۰۲۱ با سطح قیمت ۰.۱۹۹۴ دلار به خرید و فروش می رسید، ارز دیجیتال CFX تا به امروز روند قیمت ثابتی را تجربه کرده است. اسن رمز ارز در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۰ پایین ترین سطح قیمتی خود را تجربه کرده است.

شما می‌توانید در ادامه با استفاده از نمودار روند قیمتی زیر ارز دیجیتال CFX را از ابتدای عرضه شدن تا کنون را مشاهده کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار دهید، شما می‌توانید برای مشاهده ی دقیق تر نمودار ارز CFX را در سایت کوین مارکت کپ سرچ کرده و وارد جزئیات نمودار روند قیمتی این رمز ارز شوید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کانفلاکس CFX
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال CFX

خرید و فروش CFX

خرید و فروش کانفلاکس CFX
خرید و فروش CFX

اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال CFX را دارید می‌توانید در صرافی های داخلی که از ارز CFX پشتیبانی می‌کنند اقدام به خرید و فروش این ارز کنید اما اگر صرافی های داخلی از این رمز ارز پشتیبانی نمی‌کند، شما می‌توانید در صرافی های خارجی که از ارز CFX پشتیبانی می‌کنند ثبت نام کرده و اقدام به خرید و فروش این رمز ارز کنید.

اما اگر صرافی ایرانی از ارز CFX پشتیبانی نمی‌کند اصلا نگران نباشید زیرا می‌توانید از صرافی های داخلی اقدام به خرید یکی از استیبل کوین های موجود مانند تتر کرده و در یکی از صرافی های خارجی پشتیبان کننده ی این رمز ارز اقدام به خرید ارز دیجیتالی CFX با استیبل کوین کرده و به معامله ی این رمز ارز بپردازید.

کاربران عزیز زوم ارزی شما می‌توانید با استفاده از روشی که در بالا به شما آموزش دادیم اقدام به فروش ارز دیجیتال CFX کنید، شما می‌توانید در صورت داشتن سوال و یا نیاز به راهنمایی بیشتر در قسمت کامنت زیر همین مقاله سوال خود را مطرح کنید اطمینان داشته باشید ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ می‌دهیم.


صرافی های پشتیبان کننده ی CFX

صرافی های پشتیبان کننده ی کانفلاکس CFX
صرافی های پشتیبان کننده ی CFX

ما در قسمت قبل به آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال CFX پرداختیم و به شما آموختیم چگونه در صرافی های مختلف اقدام به خرید و فروش ارز CFX کنید، اما در این قسمت ما به معرفی صرافی هایی که از ارز دیجیتال CFX پشتیبانی می‌کنند می‌پردازیم با ما همراه باشید.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال CFX عبارتند از:

همراهان عزیز این نکته را در نظر داشته باشید که صرافی های بیشتری از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند در صورت تمایل می‌توانید برای مطالعه ی لیست کامل صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال CFX به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و در قسمت سرچ نام انحصاری این رمز ارز یعنی CFX را نوشته و سرچ کنید.

سایت بعد از جستجو صفحه ی ارز مورد نظر را برای شما می‌اورد شما باید برای مشاهده ی صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز روی گزینه ی MARKET کلیک کنید در این قسمت تمامی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال CFX برای شما عزیزان نمایش داده می‌شود.


کیف پول های پشتیبان کننده CFX

کیف پول های پشتیبان کننده ی کانفلاکس CFX
کیف پول های پشتیبان کننده ی CFX

بعد از خرید ارز دیجیتال CFX نوبت به ذخیره و نگهداری از رمز ارز های می‌رسد شما باید برای نگهداری از توکن ها و کوین های خود اقدام به تهیه ی کیف پول ارز های دیجیتال کنید امروزه با زیاد شدن کیف پول های ارز دیجیتال دانستن اینکه چه کیف پولی اعم از نرم افزاری یا سخت افزاری از ارز مورد نظر ما پشتیبانی میکند یا خیر کار دشواری شده است اما اصلا نگران نباشید ما در انتخاب کیف پول ارز دیجیتال CFX به شما کمک می‌کنیم پس با ما همراه باشید.

متاسفانه برای ذخیره ی ارز دیجیتال CFX کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری دارای تنوع نمی‌باشد زیرا فقط کیف پول سیف پل از این رمز ارز پشتیبانی می‌کند اما اصلا نگران نباشید زیرا کیف پول سیف پل یکی از معروف ترین کیف پول های ارز دیجیتال است.

این کیف پول دارای رابط کاربری بسیار مناسبی می‌باشد که کاربران اعم از آماتور و یا حرفه ای به راحتی می‌توانند بدون نیاز به داشتن اطلاعات قبلی تمامی کار های خود را انجام دهند، کیف پول نرم افزاری سیف پل در سیستم عامل های اندرویدی و ios برای کاربران قابل دسترس است.


آینده ارز دیجیتال CFX چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال کانفلاکس CFX چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال CFX چگونه است؟

شبکه Conflux انواع مختلفی از ویژگی های حیاتی را در اختیار بازار قرار قرار می دهد. برای اولین بار، این واقعیت که رمز ارز از حمایت دولت چین برخوردار است، آن را بسیار منحصر به فرد می کند. این پروتکل اکنون به عنوان دروازه ای برای سایر تیم های توسعه که به دنبال دسترسی به بازار بزرگ رمزنگاری چین هستند، عمل می کند.

وقتی این ویژگی ها، جایگاه نظارتی شبکه و سابقه اثبات شده تیم توسعه را با هم ترکیب می کنید، به راحتی می توان فهمید که چرا سرمایه گذاران بیشتری به اخیرا علاقه نشان داده اند. می توانید انتظار داشته باشید که با گسترش شبکه در آینده، این علایق همچنان افزایش یابد و این رمز ارز از آینده خوبی برخوردار باشد.


کلام پایانی

در این مقاله ما به معرفی رمز ارز CFX و پلتفرم آن یعنی Conflux پرداختیم. CFX توکن بومی شبکه است و در شبکه نقش های متعددی ایفا می کند. شبکه Conflux همانطور که گفته شد، یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که دارای یک ماشین Turing-complete است که بر روی یک پروتکل اجماع با توان عملیاتی بالا ساخته شده است. لازم به ذکر است که این رمز ارز قابلیت استخراج دارد و می توان با استفاده از دستگاه های سازگار با الگوریتم آن، ارز دیجیتال را استخراج نمود. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در مورد رمز ارز CFX دریافت کرده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز CFX چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احسان
2 سال قبل

سلام، خسته نباشید.
در صورت امکان آموزش استخراج این ارز رو هم قرار بدین.
ممنون.

تیم محتوا
پاسخ به  احسان
2 سال قبل

سلام روز خوش بله حتما در آینده ای نچندان دور این مقاله نوشته می‌شود

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده