آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

همکاری Cardano (ADA) با Polkadot (DOT)، خبر خوب یا بد؟!💣

همکاری Cardano (ADA) با Polkadot (DOT)، خبر خوب یا بد؟!💣

همکاری Cardano (ADA) با Polkadot (DOT)، خبر خوب یا بد؟!💣

به گزارش زوم ارز، یک تحقیق‌گر با نام مستعار اعلام کرده است که همان‌طور که Cardano (ADA) شروع به اکتشاف بستر چارچوب Polkadot برای زنجیره‌های شریک کرده است، این انتخاب ممکن است برای هر دو اکوسیستم مزیت داشته باشد.

Cardano (ADA) برای ایجاد اکوسیستم “زنجیره‌های شریک” از چارچوب Polkadot Substrate استفاده می‌کند و از پروژه Midnight برای شروع بهره می‌برد. تحقیق‌گری به نام “Web3” که در X (سابقاً توئیتر) فعالیت می‌کند، تأکید می‌کند که Cardano (ADA) ترجیح می‌دهد پس از چهار سال آزمایش “بهترین پشته فناوری انعطاف‌پذیر، قوی و آزمایش‌شده در نبرد فعلی” را به عنوان “اختراعی مجدد برای چرخ” انتخاب کند.

• Cardano اعلام کرده که از پشته فناوری Polkadot برای زنجیره‌های شریک استفاده می‌کند.

• به طور خلاصه، Cardano به دنبال زنجیره‌های جانبی جهت افزایش مقیاس‌پذیری و فعال‌سازی قابلیت همکاری بین بلاکچین‌های تخصصی است و از نقدینگی و امنیت خود بهره می‌برد.

بر اساس بیانیه رسمی ارائه شده توسط Input Output Global، این شرکت از پشته فناوری Substrate ارائه شده توسط Parity Technologies به عنوان پایه برای پروژه‌های Cardano استفاده می‌کند. این انتخاب به ویژه برای افزایش اعتماد و یکپارچگی به پروژه‌های Cardano منجر شده است و این شرکت قابلیت ترکیب اجزای Substrate را، که به نام “pallets” شناخته می‌شوند، به منظور پتانسیل زنجیره‌های همراه را باز کرده است.

به گفته تحلیلگر، انتخاب Polkadot SDK به دلیل توازن میان زنده‌بودن و امنیت، پارامترهای عدم تمرکز بهتر، قابلیت همکاری پیشرفته بین عناصر مختلف و موارد دیگر صورت گرفته است.

محقق بیان می‌کند:

در مقایسه با Cosmos SDK و سایر ابزارهای زنجیره‌ای متقاطع، به نظر می‌آید که پشته انتخابی توسط Cardano (ADA) زنجیره‌ای ناشناس است و با موفقیت به مسئله ترتیب‌دهنده مشترک پرداخته است.

به این ترتیب، این راه‌اندازی “خبر خوب” برای جامعه Cardano (ADA) است، زیرا به جای بازسازی استانداردها و چارچوب‌ها از ابتدا، از یک الگوی مدولار و قابل تعامل با بهترین پشته فناوری انعطاف‌پذیر، قوی و آزمایش‌شده در نبرد استفاده می‌شود.

همانگونه که پیش‌تر توسط U.Today گزارش شده بود، پروتکل Midnight Cardano در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۲۳ آغاز شده است.

Polkadot (DOT) نیز ممکن است در دراز مدت مفید باشد

پروتکل Midnight، که در اتفاق ابتدایی به عنوان اولین پروتکل حفظ حریم خصوصی در اکوسیستم Cardano (ADA) معرفی شد، همچنین به عنوان یک زنجیره شریک پیشگام شناخته خواهد شد.

علاوه بر این، احتمالاً جامعه Polkadot (DOT) نیز تأثیرات یکپارچه‌سازی را احساس خواهد کرد. زمانی که Cardano (ADA) این پروتکل را پیاده‌سازی کند، پروژه‌های بیشتری به Polkadot SDK متصل خواهند شد.

قبلاً نیز پیشرفت‌های مشابه توسط پروتکل Madara اعلام شده بود، که L2 Starknet اتریوم را با استفاده از ابزار Substrate برای افزایش مقیاس پذیری اجرا می‌کند.


منبع: u.today

 

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده