اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بانک انگلستان به دنبال قانون‌گذاری رمز ارز

بانک انگلستان به دنبال قانون‌گذاری رمز ارز

به گزارش زوم ارز، بانک انگلستان شروع به توسعه‌ی یک چارچوب قانونی جدید با هدف وارد کردن ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها به قوانین موجود کرده است.

بنا به گزارش امروز رویترز، دو نگرانی اصلی این نهاد قانون‌گذار، امکان دور زدن تحریم‌های روسیه توسط ارزهای دیجیتال، و همچنین خطرات احتمالی‌ای که در آینده ارزهای دیجیتال می‌توانند برای پایداری مالی بریتانیا داشته باشند، به شمار می‌روند.

بر اساس این گزارش، ارزهایی همچون بیت کوین و اتریوم بیش از همه خارج از کنترل و فضای قانونی هستند. به طور همزمان، در حالی که خطراتی که ارزهای دیجیتال برای سیستم مالی این کشور دارند در حال حاضر محدود هستند، این شرایط می‌تواند در آینده به طور گسترده‌ای تغییر کند، خصوصا با توجه به سرعتی که رشد صنعت رمز ارز به خود گرفته است.

نهاد FPC اشاره کرد که برای جلوگیری از این خطرات، تغییراتی در قوانین موجود لازم است. طی این تغییرات، ارزهای دیجیتال به حوزه‌ی قضایی قوانین اوراق بهادار بریتانیا وارد خواهند شد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بنا به گزارش پیشین CryptoSlate بانک انگلستان برای مدتی نگرانی‌هایی پیرامون خطرات متعددی که رمز ارز برای سیستم مالی کنونی دارد، داشته است. برای مثال، دسامبر سال گذشته، معاونت بخش پایداری مالی این بانک اشاره کرد که ارزهای دیجیتال با سرعتی بسیار بالا در حال رشد هستند و یک اصلاح قیمت بزرگ می‌تواند به شدت بازارهای دیگر و فعالان بازار مالی پابرجا را تحت تاثیر قرار دهد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CryptoSlate


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا