آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کارشناس بلومبرگ: تاییدیه های ETF اتریوم در کنار بیت کوین بیش از حد افزایش یافته است!

کارشناس بلومبرگ: تاییدیه های ETF اتریوم در کنار بیت کوین بیش از حد افزایش یافته است!

به گزارش زوم ارز، به گفته اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، متعصبان رمزارز مشتاق راه اندازی ETF نقطه ای اتریوم در بازار، ممکن است با غافلگیری غافلگیرکننده مواجه شوند.

در حالی که راه اندازی اخیر چندین ETF بیت کوین نقطه ای در ایالات متحده به طور خارق العاده ای موفق بوده است، بالچوناس ادعا می کند که راه اندازی بعدی برای اتریوم “سیب زمینی کوچک” خواهد بود. در مقایسه با نسخه اصلی.

آیا ETF های اتریوم مهم هستند؟

بالچوناس در پستی به X در روز شنبه نوشت:

“به افراد ETH توهین نمی شود، اما این یک سیب زمینی کوچک در مقابل ETF های بیت کوین نقطه ای است. مثل شروع بازی بعد از تیتر لاینر است. با استفاده از گروه‌های GenX، مانند خواهر هیزل است که می‌خواهد نیروانا را دنبال کند.”

بالچوناس توضیح داد که پیش‌بینی او بر اساس داده‌های حکایتی و عمومی است که نشان می‌دهد ETF‌های اتریوم «هیچ چیزی نزدیک» به معادل‌های مبتنی بر بیت‌کوین خود نیستند، که از زمان راه‌اندازی در ۱۱ ژانویه بیش از ۷ میلیارد دلار جریان خالص داشته‌اند.

پیش از راه‌اندازی، مدیران دارایی به دلیل اختلاف نظرهای عمده در مورد اینکه آیا بازار بیت‌کوین مستعد دستکاری خارجی است یا خیر، با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای تأیید ETF‌های بیت‌کوین برای بورس اوراق بهادار عمومی، جنگ حقوقی طولانی‌ای داشتند.

پس از اینکه Grayscale در دادگاه در سال گذشته بر آژانس چیره شد، این شرکت به سرعت درخواست راه اندازی یک ETF نقطه ای اتریوم را داد و بعداً BlackRock و Fidelity – سه ارائه دهنده بزرگ ETF های بیت کوین امروزی – به دنبال آن شدند.

ETFهای اتریوم در مقابل بیت کوین: آنچه می دانیم

اگرچه بسیاری مطمئن هستند که SEC دوباره مجبور به تایید محصول خواهد شد، اما اینکه آیا بازار بخواهد آن را بخرد یا نه، همچنان سوال برانگیز است. به عنوان مثال، ETFهای آتی اتریوم در اکتبر سال گذشته راه اندازی شدند، اما در مقایسه با اولین ETF آتی بیت کوین در اکتبر ۲۰۲۱، جریان و حجم کمی ایجاد کردند.

با نگاهی به ETF های کانادا، Purpose Ether ETF در حال حاضر دارای AUM 458 میلیون دلار کانادا در مقابل ۲.۵ میلیارد دلار AUM با ETF بیت کوین شرکت است. برای زمینه، ارزش بازار جهانی اتر تقریباً یک سوم اندازه بیت کوین است، به این معنی که ممکن است نسبت به BTC در داخل یک بسته بندی ETF محبوبیت کمتری داشته باشد.

طبق نظرسنجی Bitwise از مشاوران سرمایه گذاری ثبت شده که در سال گذشته انجام شد، ۷۱ درصد از مشاوران گفتند که بیت کوین را به اتریوم ترجیح می دهند.

در نظراتی که در ماه نوامبر با CryptoPotato به اشتراک گذاشته شد، مدیر دارایی توضیح داد که به دلیل ناآگاهی کلی سرمایه گذاران نهادی در مورد تفاوت بین این دو دارایی، ETF ها برای بیت کوین معنادارتر از اتریوم خواهند بود.


منبع: cryptopotato.com


تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده