آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

سقوط ۱۰ روزه بیت کوین به پایین ترین سطح ، DOGE و SHIB در میان بازنده‌های دو رقمی

سقوط ۱۰ روزه بیت کوین به پایین ترین سطح ، DOGE و SHIB در میان بازنده‌های دو رقمی

به گزارش زوم ارز، آخرین هفته تازه‌ای نبوده است زیرا بیت‌کوین به شدت کاهش یافته و به کمترین سطحش در ۱۰ روز گذشته، یعنی زیر ۶۵۰۰۰ دلار، رسیده است. این روند منجر به نوسانات بیشتر در سایر ارزهای دیجیتال شده و باعث از دست دادن بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش بازار روزانه و بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار در چند روز اخیر شده است.

خالی‌شدن‌های در BTC

شروع دوشنبه با افزایش قیمت بوده است زیرا بیت‌کوین از ۶۷۰۰۰ دلار پس از کاهش در روز یکشنبه به بیش از ۷۰۰۰۰ دلار افزایش یافته و رکورد جدیدی برای خود ثبت کرده است. این دارایی در روزهای بعد تلاش کرده که به رکورد ۷۳۸۰۰ دلار برسد که اکنون آخرین ATH خود را دارد.

پنجشنبه این امر رخ داد اما پس از آن رد‌شدیدی به وجود آمد. با گذشت زمان، خرس‌ها کنترل بازار را در اختیار گرفتند و بیت‌کوین را به سمت ۶۶۰۰۰ دلار کشاندند. در روز شنبه، بیت‌کوین کمی بهبود یافت و حتی به ۷۰۰۰۰ دلار نزدیک شد.

اما به هر حال، بهره‌ای قابل توجه در این موضوع مشاهده نشد و سریعاً به سمت ۶۸۰۰۰ دلار کاهش یافت. در حدود ۱۲ ساعت گذشته، دیده شد که بیت‌کوین به کمترین سطحش در ۱۰ روز گذشته، یعنی ۶۴۵۰۰ دلار (در Bitstamp)، رسید. با وجود بهبود نسبی بعدازظهر، هنوز از سطح قبلی بیش از ۵ درصد کاهش داشته است.

ارزش بازار به کمتر از ۱.۳ تریلیون دلار کاهش یافته و سهم آن از altcoins روزانه ۰.۵٪ افزایش یافته است.

نمودار قیمت
نمودار قیمت

آلت‌ها دوباره در قرمز هستند

در پی افت قیمت بیت‌کوین، آلت‌کوین‌ها نیز دنباله‌ای از کاهش تجربه کردند. اتریوم به تازگی به بالاترین سطح خود در روز جمعه رسید و از ۴۰۰۰ دلار فراتر رفت. اما، ETH دو روز قبل آن سطح را از دست داد و هم‌اکنون پس از ۷ درصد کاهش روزانه دیگر، به زیر ۳۵۰۰ دلار رسیده است.

کاهش مشابهی در بیت‌کوین، سولانا و ریپل نیز قابل مشاهده است. ضررهای حتی بیشتر از شرکت‌هایی مانند Avalanche (-۱۵%)، Shiba Inu (-۱۵%)، Dogecoin (-۱۴%)، Polygon (-۱۱%) و Polkadot (-۱۰%) به وجود آمده است.

در روز گذشته، آلت‌های با کلاهک متوسط ​​و پایین نیز درگیر بازنده شدند. این منجر به افت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلاری در کل ارزش بازار شد که هم‌اکنون به کمتر از ۲.۶ تریلیون دلار رسیده است. این وضعیت نشان می‌دهد که از جمعه، بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار از آن کاسته شده است.

جدول رمز ارزها
جدول رمز ارزها

بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده