آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ادامه درگیری دعوای صرافی بایننس با SEC!!!!!

ادامه درگیری دعوای صرافی بایننس با SEC!!!!!

ادامه درگیری دعوای صرافی بایننس با SEC!!!!!

به گزارش زوم ارز، Binance، یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین صرافی های ارزهای دیجیتال در جهان، خود را درگیر دعوای حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یافته است. این مورد پیامدهای گسترده ای برای بخش ارزهای دیجیتال، کاربران بایننس و چشم انداز نظارتی ایالات متحده دارد. ما جزئیات شکایت SEC علیه Binance و همچنین معنای آن برای صرافی و چگونگی تأثیر آن بر بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال را بررسی می کنیم.

ادعاهای مطرح شده توسط SEC

اتهامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه Binance، مبنی بر متهم کردن مبادله به امکان تجارت اوراق بهادار بدون ثبت به عنوان بورس اوراق بهادار، در مرکز شکایت قرار دارد. بر اساس SEC، دارایی‌های خاصی که در پلتفرم Binance فهرست شده و معامله می‌شوند، طبق قوانین ایالات متحده به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط هستند و از این رو بورس باید از مقررات اوراق بهادار پیروی کند.

موقعیت SEC روشن است: اگر یک کسب‌وکار اوراق بهادار را معامله می‌کند، باید از ساختار قانونی تعیین‌شده برای محافظت از سرمایه‌گذاران و حفظ یکپارچگی بازار پیروی کند. عدم انجام این کار ممکن است منجر به پیگرد قانونی شود، همانطور که در نمونه Binance مشاهده شد.

واکنش بایننس

Binance، به رهبری موسس آن Changpeng Zhao (به اختصار “CZ”)، به طور قاطعانه اتهامات SEC را رد کرده است. صرافی ادعا می‌کند که در داخل حوزه قضایی ایالات متحده عمل نمی‌کند و با تمام قوانین مرتبط در کشورهایی که در آن فعالیت می‌کند مطابقت دارد.

علاوه بر این، بایننس ادعا می‌کند که دارایی‌های مورد بحث، مانند رمزارزها و توکن‌های خاص، به جای اوراق بهادار، توکن‌های ابزار یا دارایی‌های دیجیتال هستند. به گفته Binance، این نامگذاری آنها را از قوانین اوراق بهادار ایالات متحده مستثنی می کند.

تیم حقوقی بایننس در حال آماده سازی دفاعی قوی است و قصد دارد با این ادعاها در دادگاه مبارزه کند. از آنجایی که به مسئله اساسی صلاحیت قضایی در حوزه بین المللی دارایی های دیجیتال می پردازد، نتیجه این مبارزه قضایی می تواند سابقه ای برای نحوه تنظیم مبادلات ارزهای دیجیتال در سطح جهانی ایجاد کند.

بایننس تمدید در دعوی در حال انجام SEC اعطا شد

در نبرد حقوقی جاری بین بایننس و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، دادگاه منطقه ای ایالات متحده مهلتی را برای پاسخگویی به دستورات دادگاه به Binance اعطا کرده است. دستورات دادگاه از Binance می‌خواهد که دلایل مهر و موم کردن یا ویرایش اسناد خاص را توضیح دهد.

نکات کلیدی:

  • این درخواست تمدید توسط قاضی ضیا ام فاروکی از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه کلمبیا تأیید شد.
  • BAM Trading و BAM Management، مرتبط با Binance، اکنون تا ۲۷ سپتامبر فرصت دارند تا به دستورات دادگاه پاسخ دهند.
  • اولین حکم دادگاه به توضیح در مورد مهر و موم یا ویرایش اسناد مربوط به درخواست SEC برای اجبار کشف مربوط می شود.
  • دستور دوم مربوط به توجیه مهر و موم شدن اسناد مرتبط با پاسخ SEC در حمایت از پیشنهاد آن برای اجبار است.

نکته مهم، SEC با درخواست تمدید مهلت مخالفت نکرد.

پاسخ Binance به اتهامات SEC

این شکایت شامل Binance، موسس آن Changpeng Zhao، و دو نهاد بایننس مستقر در ایالات متحده، BAM Trading Services Inc. و BAM Management U.S. Holdings Inc است. SEC ادعا می کند که این نهادها اوراق بهادار دارایی دیجیتال را بدون ثبت نام مناسب فروخته اند.

>

Binance، Binance.US، و Changpeng Zhao با ادعاهای SEC با تلاش برای رد شکایت مقابله کردند. آنها استدلال می کنند که SEC اتهامات قابل قبولی در مورد نقض های مختلف مربوط به اوراق بهادار ارائه نکرده است و تنظیم کننده در تلاش است تا بدون پشتوانه قانونی واضح از جانب کنگره، بر دارایی های دیجیتالی اعمال قدرت کند.

اختلاف حقوقی در جریان است و انتظار می‌رود با پیشرفت پرونده، پیشرفت‌های بیشتری صورت گیرد. لطفاً توجه داشته باشید که اطلاعات ارائه شده در اینجا برای تفسیر کلی بازار است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. انجام تحقیقات شخصی قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری توصیه می شود.

پیامدهای بایننس

Binance قبلاً در نتیجه این پرونده عواقب شدیدی را متحمل شده است. بایننس اعلام کرد که در واکنش به اقدام قانونی کمیسیون بورس و اوراق بهادار، فروش پیشنهادات سهام توکن شده دیجیتال را متوقف خواهد کرد، سرویسی که به کاربران امکان می دهد سهام شرکت های سهامی عام را خریداری کرده و معامله کنند. این به عنوان یک عقب نشینی استراتژیک به منظور کاهش آسیب پذیری نظارتی در ایالات متحده در نظر گرفته می شود.

Binance همچنین جاه طلبی خود را برای همکاری با تنظیم‌کننده‌ها و در عین حال متعهد بودن به انطباق جهانی اعلام کرد. این تغییر به سمت انطباق با مقررات و همکاری، نشانه‌ای از شکست اساسی از استراتژی غیرمتمرکز قبلی Binance است.

این تغییرات ممکن است بر در دسترس بودن برخی از دارایی ها و فرصت های تجاری برای کاربران Binance تأثیر بگذارد. ممکن است صرافی ملزم به حذف یا محدود کردن تجارت دارایی‌هایی باشد که با تعریف SEC از اوراق بهادار مطابقت دارد و احتمالاً دامنه دارایی‌های دیجیتالی در دسترس مصرف‌کنندگان را کاهش می‌دهد.

پیامدها برای صنعت ارزهای دیجیتال در بزرگ

شکایت SEC از بایننس بخشی از روند بزرگتر بررسی نظارتی رو به رشد در بازار ارزهای دیجیتال است. از آنجایی که صنعت با سرعتی سریع در حال گسترش است، تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان در حال مبارزه با نحوه تعریف و تنظیم دارایی‌های دیجیتال هستند.

این شکایت می تواند نقطه عطفی برای نحوه برخورد سایر صرافی های ارزهای دیجیتال با مسائل نظارتی باشد. برای جلوگیری از درگیری‌های قانونی، صرافی‌ها ممکن است به طور فعال از قوانین محلی پیروی کنند، مشابه تغییر استراتژیک اخیر Binance.

علاوه بر این، نتیجه‌گیری این پرونده ممکن است بر توسعه و انتشار دارایی‌های دیجیتال جدید تأثیر بگذارد، زیرا ممکن است ناشران و پروژه‌ها نسبت به تولید توکن‌هایی که می‌توانند به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی شوند، محتاط باشند.

تأثیر بازار

پرونده SEC علیه Binance تأثیر فوری بر بازار بیت کوین داشت. پس از اعلام این خبر، قیمت انواع توکن های وابسته به صرافی به شدت کاهش یافت. احساسات سرمایه گذاران به دلیل شک و تردید در مورد آینده Binance متزلزل شد.

شرکت‌کنندگان بازار وضعیت را به دقت زیر نظر دارند و روندهای قانونی احتمالاً بر احساسات بازار و ارزیابی دارایی‌های مرتبط با Binance تأثیر خواهند گذاشت.

به چه چیزی توجه کنیم

دعوای حقوقی Binance-SEC قرار است نقطه عطفی در بخش ارزهای دیجیتال باشد و پیامدهایی فراتر از افراد درگیر داشته باشد. در اینجا برخی از جنبه های حیاتی وجود دارد که باید در جریان نبرد دادگاه تماشا کنید:

  • نتایج حقوقی: احکام و تصمیمات دادگاه در سراسر پرونده، بینش مهمی را در مورد نحوه تنظیم مبادلات بیت کوین در ایالات متحده ارائه می دهد.
  • واکنش نظارتی: تنظیم‌کننده‌ها در سرتاسر جهان این موضوع را با دقت زیر نظر خواهند داشت. بسته به نتیجه، نهادهای نظارتی سایر کشورها ممکن است اقدامات مشابهی را علیه مبادلات انجام دهند.
  • استراتژی بایننس: جامعه ارزهای دیجیتال به شدت علاقه مند به پاسخ بایننس به شکایت، به ویژه هرگونه تغییر آتی در مدل کسب و کار و نگرش آن نسبت به انطباق خواهد بود.
  • تأثیر بازار: به نظارت بر واکنش های بازار به پیشرفت دعوی ادامه دهید. قیمت‌ها را می‌توان تحت‌تاثیر احساسات بازار قرار داد، و بازارهای ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات خود بدنام هستند.

نتیجه گیری

پرونده SEC علیه Binance در یک مقطع حساس در رابطه رو به رشد بین صرافی‌های ارزهای دیجیتال و مقامات مطرح می‌شود. در حالی که نتیجه ناشناخته است، بر اهمیت هنجارهای نظارتی واضح در تجارت بیت کوین تأکید می کند.

این مورد همچنین به عنوان یادآوری به فعالان بازار ارزهای دیجیتال، از جمله سرمایه‌گذاران و معامله‌گران، برای به‌روز ماندن در مورد تحولات نظارتی و ادامه با احتیاط عمل می‌کند. چشم انداز ارزهای دیجیتال دائماً در حال تغییر است و پیروی از قوانین محلی برای بقا و رشد درازمدت این بخش اهمیت فزاینده ای پیدا می کند.

همانطور که مبارزه حقوقی در حال گسترش است، در جریان بودن آخرین تحولات و بینش کارشناسان حقوقی و رهبران صنعت بسیار مهم خواهد بود. صنعت کریپتوکارنسی در یک دوراهی قرار دارد و دعوای Binance-SEC تقریباً مطمئناً مسیر آینده آن را به طرق مهمی تحت تأثیر قرار خواهد داد، با پیامدهای گسترده ای که فراتر از این پرونده پرمخاطب است.


منبع: financemagnates.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده