آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

با افزایش ۱۰ درصدی AVAX، از Dogecoin پیشی گرفت!🙄

با افزایش ۱۰ درصدی AVAX ،از Dogecoin پیشی گرفت!

به گزارش زوم ارز، در آخر هفته اخیر، قیمت Avalanche  با ۱۷٪ افزایش به بالاترین سطح ماهانه رسید و از ۴۱ دلار عبور کرد تا به دگرگونی در مقایسه با Dogecoin  بپردازد و در رده‌بندی بازار ده کشور برتر قرار گیرد با ارزش بازاری حدود ۱۴.۱ میلیارد دلار.

در حال حاضر، AVAX با قیمت ۳۸.۷۳ دلار در حال معامله است و به تحلیل‌های متفاوتی در مورد تحلیل تکنیکال اشاره می‌کند. با بسته شدن قیمت بالای ۴۰ دلار، احتمالاً یک رالی کوتاه‌مدت آغاز خواهد شد.

پس از یک رالی در آخر هفته، AVAX دوباره به ده کشور برتر حمله کرد و از Dogecoin پیشی گرفت. با وجود کاهش جزئی در امروز، ارزش بازار این ارز دیجیتال بالای ۱۴ میلیارد دلار باقی مانده است.

رالی در روز جمعه ۹ فوریه، زمانی که AVAX حدود ۳۵ دلار معامله می‌شد، آغاز شد و پس از کاهش قیمت تا ۳۳.۷۶ دلار در اواسط هفته، بهبود یافت. در روز یکشنبه ۱۱ فوریه، به اوج خود رسید و قیمت تا ۴۱.۱ دلار رسید که بالاترین سطح معامله از تاریخ ۳ ژانویه بود.

با افزایش، AVAX از Dogecoin پیشی گرفت و رتبه نهم را در نمودار به دست آورد. از زمان رسیدن به اوج، قیمت آن کمی کاهش یافته است و در زمان نگارش، با افت ۲.۸۰ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، با قیمت ۳۸.۷۳ دلار معامله می‌شود. با این حال، علیرغم این کاهش، AVAX با ارزش بازاری ۱۴.۲۴ میلیارد دلار همچنان برتری خود را نسبت به Dogecoin حفظ کرده است.

Avalanche سطح پشتیبانی جدیدی را در ۳۰ دلار تعیین کرده است. با توجه به بزرگ نمایی، این سطح قیمت به مدت ۱۸ ماه مقاومت نشان داده است و قبل از افزایش قیمت در دسامبر ۲۰۲۳، آخرین باری که AVAX بالاتر از ۳۰ دلار معامله شد، در می ۲۰۲۲ بود. تلاش‌هایی برای شکستن این مقاومت در آگوست همان سال و فوریه سال گذشته ناموفق بودند.

پس از شکستن این مقاومت در ماه دسامبر، AVAX بالاتر از آن باقی مانده و آن را به پشتیبانی تبدیل کرده است. افت اخیر در چند هفته گذشته در ۲۲ ژانویه (همانطور که با نماد سبز در نمودار زیر نشان داده شده است) در حدود ۴۳۰.۴۸ کاهش یافت و قیمت به بالای ۴۱ دلار بازگشت.

منبع: TREADINGVIEW
منبع: TREADINGVIEW

بعدی برای Avalanche چیست؟

با توجه به افزایش قیمت، شاخص‌های فنی برای AVAX نشان می‌دهند که وضعیت بازار تغییر کرده است. به عنوان مثال، شاخص قدرت نسبی در زمان مطبوعات بالای ۶۰ قرائت شده است، اما در آخر هفته، به زیر ۵۰ کاهش یافته است. این نشان می‌دهد که اکنون خریداران کنترل بازار را در دست دارند.

در نمودار قیمت، از زمان بازگشت بهمن تا ۲۲ ژانویه، حرکت قیمت به شکل یک کانال موازی صعودی محدود شده است، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است. این الگو معمولاً با یک اصلاح خاتمه می‌یابد.

منبع: TREADINGVIEW
منبع: TREADINGVIEW

نمودار قیمت در ماه بهمن بر اهمیت سطح قیمت ۴۰ دلار تأکید می‌کند. با وجود وجود کانال موازی صعودی، این سطح قیمت همچنان بحرانی است و در تاریخ ۱۰ فوریه به عنوان سقف بالایی تأیید شده است و حرکت صعودی را رد کرده است. تلاقی روزانه بالاتر از این سطح، AVAX را برای سودهای کوتاه مدت آماده می‌کند. برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که شکست موفقیت‌آمیز AVAX را به بالای ۵۰ دلار برساند.

در عین حال، رقیب اتریوم قرار است در این ماه با چالش‌های قابل توجهی مواجه شود. یکی از مهم‌ترین آنها در تاریخ ۲۲ فوریه خواهد بود، زمانی که این پروژه ۹.۵ میلیون توکن را در یک ارائه توکن برنامه‌ریزی شده بعدی خود منتشر خواهد کرد. این مقدار در زمان انتشار، با ارزش ۳۷۳ میلیون دلار توسط بازار ارزیابی شده است و می‌تواند به طور قابل توجهی بر حرکت قیمت توکن در یک زمان حیاتی تأثیر بگذارد.


منبع: crypto-news-flash.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده