آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز آراگون چیست؟ | آینده ارز آراگون

ارز آراگون ANT چیست؟

ارز آراگون ANT چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با ارز دیجیتال آراگون با شما عزیزان گفتگو نماییم. ANT توکن ارائه شده پلتفرم آراگون Aragon است. آراگون در واقع یک برنامه غیرمتمرکز یا dApp می باشد که بر روی بلاکچین اتریوم پیاده سازی شده است. این پلتفرم به هر کسی اجازه می دهد تا یک سازمان غیرمتمرکز را ایجاد نماید و سپس مدیریت کند.

دارندگان توکن ANT در پلتفرم آراگون دارای حق رای می باشند و قادر خواهند بود در ارتباط با توسعه آینده پلتفرم تصمیم گیری نمایند. در ادامه این مقاله شما می توانید با تاریخچه و بنیانگذاران این رمز ارز آشنا شوید. همچنین به بررسی عملکرد، ویژگی ها، نحوه خرید و فروش و کیف پول های پشتیبانی کننده ANT خواهیم پرداخت. برای دریافت اطلاعات کامل در ارتباط با این رمز ارز، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. همچنین شما میتوانید در جدول زیر قیمت لحظه ای این ارز را مشاهده کنید.

آراگون Aragon چیست؟

آراگون Aragon چیست؟
آراگون Aragon چیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله بیان نمودیم، آراگون Aragon پلتفرم ارائه دهنده رمز ارز ANT است. آراگون یک نرم افزار متن باز می باشد که بر پایه بلاکچین اتریوم ساخته شده است. برای ایجاد و نگهداری سازمان های مستقل غیرمتمرکز استفاده می شود. پروژه آراگون دارای مولفه های اصلی همچون انجمن آراگون و شبکه آراگون می باشد. انجمن آراگون به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی عمل می کند که با تخصیص و حفظ وجوه جمع آوری شده از طریق فروش توکن، شبکه آراگون را مدیریت می کند. شبکه آراگون ارتباط بین کاربران و خدمات را در اکوسیستم مبتنی بر بلاکچین پشتیبانی و تسهیل می کند.

به عبارت دیگر می توان آراگون Aragon را یک سازمان مستقل غیرمتمرکز DAO معرفی نمود که به اشخاص ثالث اجازه می دهد تا به راحتی DAOهای خود را با استفاده از ابزار قراردادهای هوشمند از پیش برنامه ریزی شده ایجاد کنند. همچنین بسته به اینکه آیا DAO برای عملکرد مانند یک شرکت و غیره در نظر گرفته شده است، قالب های DAO را ارائه می دهد. در واقع آراگون به جای تحمیل یک ساختار حکومتی واحد به کل شبکه، دنیای را ارائه می دهد که از هزاران جامعه آراگون DAO تشکیل شده است که هر کدام از ساختارهای حکومتی منحصر به فرد خود با شبکه آراگون عمل می کنند.


نیم نگاهی به توکن آراگون Aragon

نام اختصاری  ANT
نوع ارز  Token
عرضه کل  ۳۹،۶۰۹،۵۲۴
مقدار در گردش  ۳۹،۶۰۹،۵۲۳
وب سایت رسمی  aragon.org
بلاکچین اکسپلورر  etherscan.io

ethplorer.io

پیج های ارتباطی رسمی  blog.aragon.org

twitter

وایت پیپر  https://help.aragon.org/documentation/whitepaper
آدرس قرارداد اتریوم  ۰xa117000000f279d81a1d3cc75430faa017fa5a2e

ارز دیجیتال آراگون ANT چیست؟

ارز دیجیتال آراگون ANT چیست؟
ارز دیجیتال آراگون ANT چیست؟

ANT توکن بومی شبکه آراگون است و چندین ابزار کاربردی دارد. یکی از آنها رای دادن به پیشنهادات و شرکت در حاکمیت شبکه است. یک سازمان غیرمتمرکز میزبانی شده در شبکه آراگون نیز می تواند از طریق استفاده از برنامه Aragon Agent و قراردادهای هوشمند اتریوم تعامل مستقیم داشته باشد. آراگون یک پروژه منحصر به فرد است که کاربرد آن، نیرو بخشیدن به زیرساخت های سازمان های غیرمتمرکز و اتصال کاربران DAO از طریق بلاکچین اتریوم است.

ANT یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 می باشد. هر توکن ANT نشان دهنده فرصتی برای مشارکت در حاکمیت پروتکل آراگون و هر یک از DAOهای درون آن است. هر چه توکن های ANT بیشتری داشته باشید، قدرت رای بیشتری در سیستم خواهید داشت. علاوه بر این، لازم به ذکر است که صدور توکن های ANT محدود است و حداکثر مجموع آن ۳۹،۶۰۹،۵۲۴ توکن است.

با این حال، استفاده از توکن های ANT منحصر به پلتفرم نیست. به عنوان مثال می توانید از ANT برای تبدیل آنها به ANJ توکن بومی دادگاه آراگون استفاده کنید، در این سیستم شرکت کنید و پاداشی کسب نمایید. علاوه بر این قادر خواهید بود از ANT برای به دست آوردن قدرت و موقعیت در DAOهای ایجاد شده توسط آراگون استفاده کنید. همچنین می توانید از توکن های ANT خود در صرافی های غیرمتمرکز مانند صرافی یونی سواپ استفاده کنید، جایی که می توانید در صورت تبدیل شدن به یک ارائه دهنده نقدینگی پاداشی کسب نمایید.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران آراگون

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران آراگون Aragon
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران آراگون Aragon

داستان آراگون با دو بنیانگذار آن، Luis Cuende و Jorge Izquierdo آغاز می شود. Luis Cuende زمانی که تنها ۱۲ سال داشت شروع به سرگرم کردن خود با یک کد متن باز برای ساختن یک سیستم عامل کرد. او در سن ۱۶ سالگی مشاور فنی معاون رئیس کمیسیون اروپا بود. او استارتاپ های زیادی را راه اندازی کرد و عنوان بهترین برنامه نویس اروپا را توسط HackFWD دریافت کرد.

Izquierdo در سال ۲۰۱۱ پس از مطالعه آنلاین رزومه چشمگیر Cuende از طریق توییتر با Cuende دوست شد. این دو نفر در بسیاری از استارتاپ ها در اسپانیا و ایالات متحده با هم کار کرده اند. این دو نفر به سرمایه گذاری های مرتبط با ارزهای دیجیتال روی آوردند و حتی یک فارم استخراج کوچک زی کش Zcash را راه اندازی کردند.

آراگون در نوامبر سال ۲۰۱۶ راه اندازی شد. در طی چند هفته دو بنیانگذار ان به اسپانیا نقل مکان کردند و یک نمونه اولیه قابل استفاده از سیستم مدیریت غیرمتمرکز آراگون ایجاد کردند. نسخه آلفا پلتفرم آراگون تا فوریه ۲۰۱۷ برای عموم منتشر شد.


بررسی نحوه عملکرد آراگون Aragon

بررسی نحوه عملکرد آراگون Aragon
بررسی نحوه عملکرد آراگون Aragon

آراگون توسعه دهندگان را قادر می سازد تا DAOهای خود را در شبکه بسازند که توسط توکن بومی ANT پشتیبانی می شود. این پلتفرم بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا هر نوع برنامه ای را که می تواند توسط سایر شرکت کنندگان شبکه استفاده شود، توسعه و استقرار دهند.

این شبکه به هر کسی اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز را در شبکه آراگون ایجاد و میزبانی کند، در حالی که سازندگان می توانند بر اساس استفاده از برنامه های خود سود ببرند. آراگون تمام قابلیت های لازم برای حفظ و ایجاد DAO، از جمله مدل تشویقی برای مشارکت کنندگان، جمع آوری سرمایه و پیوستن به جامعه را ارائه می کند. برای ایجاد DAO، توسعه دهندگان ابتدا باید از AragonOS استفاده کنند، که یک چارچوب قرارداد هوشمند با ویژگی های داخلی برای سازمان های غیرمتمرکز است.

این ویژگی ها شامل توکن ها، رای گیری و امور مالی است که اجزای ضروری چارچوب هستند. Finance تمام اقدامات مربوط به منابع پولی یک DAO را مدیریت می کند که شامل پرداخت ها، دسترسی به تاریخچه تراکنش ها و مانده ها می شود. هدف اجازه دادن به کاربران برای مشارکت در حاکمیت DAO است و توکن ها دارایی جدایی ناپذیر برای پشتیبانی از ساختار DAO هستند. ANT همچنین می تواند به دادگاه آراگون دسترسی دهد. دادگاه دارای یک توکن بومی ANJ که مخفف Aragon Network Juror است. ANJ زمانی ایجاد می شود که ANT در قراردادهای هوشمند سپرده شود.


بررسی ویژگی های آراگون Aragon

بررسی ویژگی های آراگون Aragon
بررسی ویژگی های آراگون Aragon

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا با هم بررسی نماییم پلتفرم ارز دیجیتال ANT یعنی آراگون Aragon از چه ویژگی هایی برخوردار می باشد:

 1. از جمله ویژگی های اصلی و مهم آراگون می توان به ویژگی مدیریت هویت، ویژگی های مرتبط با مالکیت و کنترل دسترسی اشاره نمود.
 2. از دیگر ویژگی های این پلتفرم می توان به جذب سرمایه با استفاده از توکن های ANT اشاره کرد.
 3. آراگون Aragon به لطف کاربرد آن که ایجاد، نگهداری و مدیریت DAOها می باشد منحصر به فرد است.
 4. شبکه آراگون به کاربران و توسعه دهنگان این امکان را می دهد تا به راحتی سازمان های غیرمتمرکز خود را از طریق استفاده از AragonOS، یک چارچوب قرارداد هوشمند با قابلیت های داخلی برای DAO ایجاد کنند. این امر شبکه آراگون را منحصر به فرد ساخته است.
 5. با ایجاد و نگهداری DAOها، آراگون به توسعه اقتصاد بلاکچین و اکوسیستم DAO کمک می کند، جایی که DAOهای میزبانی شده در شبکه می توانند ارتباط برقرار کنند و کاربران می توانند سازمان های غیرمتمرکز را برای اهداف مختلف ایجاد کنند.
 6. به عنوان یک پروژه منحصر به فرد، آراگون افزوده ارزشمندی در بازار ارزهای دیجیتال است.

بررسی نقشه راه آراگون Aragon

بررسی نقشه راه آراگون Aragon
بررسی نقشه راه آراگون Aragon

مانند سایر DAOها، آراگون یک نقشه راه ثابت ندارد زیرا اساسا توسط جامعه آراگون ترسیم شده است. آراگون شبکه اصلی ایجاد کننده DAO خود را در اکتبر ۲۰۱۸ راه اندازی کرد.

در سال ۲۰۱۹، آراگون همچنان به افزودن قالب های جدید DAO و بهبود شبکه ادامه می دهد. همچنین آراگون وان Aragon One را به عنوان تیم توسعه دهنده اصلی به طور رسمی معرفی کرد. دادگاه آراگون نیز در فوریه سال جاری به طور رسمی راه اندازی شد.

پیشرفت های دیگر عبارتند از Aragon Agent، یک افزونه قالب که به هر Aragon DAO اجازه می دهد با برنامه های دیگر موجود در اتریوم از جمله برنامه های دیفای مانند MakerDAO تعامل داشته باشد. آراگون همچنین اخیرا AraCred را پیاده سازی کرده است، پروتکلی که شهرت کاربران را در شبکه آراگون ردیابی می کند و به انها توکن های بومی پروتکلی که با آن در تعامل هستند پاداش می دهد مانند ANJ در دادگاه آرگون.


معرفی پروژه آراگون وان Aragon One

معرفی پروژه آراگون وان Aragon One
معرفی پروژه آراگون وان Aragon One

پروژه آراگون وان Aragon One توسط بنیانگذاران آراگون و با استفاده از ابزارهای مربوط به آراگون تاسیس شده است. آراگون وان یک شرکت سوئیسی می باشد و بودجه ان با استفاده از کمک های مالی ارائه شده به انجمن آراگون تامین می شود.

در اینجا می توان بیان نمود، آراگون وان جایگزینی برای بنیاد آراگون است. این پلتفرم در آینده کاملا غیرمتمرکز خواهد شد. کسانی که دارای توکن ANT هستند، می توانند در ارتباط با مسائل موجود در پروژه آراگون وان رای دهند. همچنین تیم این پروژه اظهار می نماید که سازمان های غیرمتمرکز قادر به حل بدترین مشکلات جهان هستند. و آراگون به همین منظور ساخته شده است.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال آراگون ANT

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال آراگون برابر با ۱۰.۶ دلار است و حجم معاملات این رمز ارز در یک شبانه روز معادل ۳۲۱،۷۳۵،۹۷۹ دلار می باشد. رمز ارز آراگون در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۷۸% افزایش قیمت داشته است و اکنون در رتبه ۱۵۹ بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.

رمز ارز آراگون در تاریخ ۲۰ مِی ۲۰۱۷ با قیمت ۱.۴۳۴ دلار به فروش می رفت و در ۶ ماه بعد در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۷ با یک کاهش قیمت روبرو بوده است. پس از آن این رمز ارز یک روند  صعودی را طی نموده و در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۱۸ به اوج قیمت خود رسیده و قیمت آن برابر با ۵.۹۸۶۲ دلار بوده است. با مشاهده نمودار این ارز دیجیتال می توان بیان نمود که این رمز ارز از تاریخ ۱۱ آگوست ۲۰۸ تا ۲۱ ژوئن ۲۰۲۰ یک روند نزولی را طی کرده است. همچنین لازم به ذکر است که ارز دیجیتال آراگون در تاریخ ۶ آپریل ۲۰۲۱ یعنی ۹ ماه پیش به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است و قیمت آن برابر با ۱۴.۷۹ دلار بوده است. در ادامه شما می توانید نمودار قیمت این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید:

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال آراگون ANT
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال آراگون ANT

خرید و فروش ارز دیجیتال آراگون ANT چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال آراگون ANT چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال آراگون ANT چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال آراگون ANT همانند خرید و فروش سایر رمز ارزها در صرافی های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال صورت می پذیرد. برای خرید و فروش نیاز است تا در یکی از صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز ثبت نام نمایید و سپس به احراز هویت بپردازید.

کاربران ایرانی می توانند به دلیل تحریم های موجود در ابتدا از یکی صرافی های داخلی یکی از استیبل کوین ها همانند تتر را خریداری نموده، سپس در صرافی های خارجی به رمز ارز آراگون ANT تبدیل کنند. در ادامه به معرفی صرافی های پشتیبانی کننده رمز ارز آراگون ANT خواهیم پرداخت.


معرفی صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال آراگون ANT

معرفی صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ANT
معرفی صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ANT

امروزه صرافی های بسیاری مشاهده می شوند که افراد می توانند از آنها برای خرید و فروش رمز ارزهای خود استفاده کنند. در انتخاب صرافی حتما توجه نمایید که از امنیت کافی برخوردار باشد تا بتوانید با خیال راح به انجام مبادلات بپردازید. همچنین قبل از ثبت نام و احراز هویت بهتر است در ارتباط با نحوه کار با صرافی آشنایی پیدا کنید. این کار می تواند شما را در روند سرمایه گذاری کمک نماید.

صرافی های آنلاین خارجی پشتیبانی کننده رمز ارز آراگون ANT عبارتند از:

 1. صرافی Binance
 2. صرافی Huobi Global
 3. صرافی Gate.io
 4. صرافی Kraken
 5. صرافی KuCoin

نکته: علاوه بر صرافی هایی که در بالا به آن اشاره نمودیم، صرافی های دیگری هم هستند که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند. شما می توانید با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ و جستجوی رمز ارز Aragon لیست کاملی از صرافی های پشتیبانی کننده را در بخش Market مشاهده نمایید.


معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده آراگون

معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده آراگون
معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده آراگون

کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری در بازار ارزهای دیجیتال هستند که می توان از آنها برای ذخیره سازی رمز ارزها استفاده نمود. کیف پول های سخت افزاری نسبت به کیف پول های نرم افزاری از امنیت بالاتری برخوردار هستند. اما به دلیل قیمت بالایی که دارند، کمتر مورد استفاده افراد قرار می گیرند.

استفاده از کیف پول های نرم افزاری در بین کاربران رایج تر است. زیرا این نوع از کیف پول ها، دسترسی افراد به دارایی را آسان می نمایند. کاربران قادر خواهند بود کیف پول های نرم افزاری را بر روی تلفن همراه یا سیستم کامپیوتر خود نصب نمایند و به راحتی از آنها استفاده کنند. در ادامه به معرف کیف پول های پشتیبانی رمز ارز ANT خواهیم پرداخت:

 1. کیف پول سخت افزاری لجر Ledger
 2. کیف پول نرم افزاری تراست Trust
 3. کیف پول نرم افزاری متامسک MetaMask
 4. کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic
 5. کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal

آینده ارز دیجیتال آراگون ANT چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال آراگون ANT چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال آراگون ANT چگونه است؟

بر اساس پست های اخیر وبلاگ آراگون و مصاحبه با یکی از بنیانگذاران آن، این پلتفرم بر توسعه دادگاه آراگون و زنجیره آراگون متمرکز خواهد شد. در واقع این هدف بلند مدت بنیانگذاران این پروژه بود که امیدوارند بنیاد آراگون به تدریج به طور کامل به آن دست پیدا کند.

زنجیره آراگون در حال توسعه است و به عنوان لایه دوم شبکه آراگون عمل می کند. بر خلاف شبکه اصلی، زنجیره آراگون از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می کند و امکان انجام تراکنش های سریع را بین DAOها در شبکه با کارمزد بسیار کم فراهم می کند. همچنین لازم به ذکر است که ایجاد بستری برای مدیریت سازمان ها در بستر بلاکچین، از جمله اقدامات مهم آراگون است. با توجه به اهدافی که آراگون دارد و توسعه پلتفرم می تواند توجه افراد بسیاری را به خود جلب نماید و از آینده خوبی برخوردار شود.


اینفوگرافیک ارز آراگون ANT

اینفوگرافیک ارز آراگون ANT
اینفوگرافیک ارز آراگون ANT

کلام پایانی

با خواندن این مقاله شما می توانید با رمز ارز ANT و پلتفرم ارائه دهنده ان یعنی Aragon آشنا شوید. آراگون همانطور که گفتیم بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده و به هر کسی اجازه می دهد یک سازمان غیرمتمرکز را ایجاد نموده و مدیریت کند. دارندگان توکن ANT می توانند به پیشنهادات مربوط به پلتفرم آراگون رای دهند و در حاکمیت آن شرکت کنند.برای ذخیره سازی ارز دیجیتال آراگون ANT کیف پول های نرم افزاری متامسک، تراست، اتمیک، سیف پل و کیف پول سخت افزاری لجر در دسترس است. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با ارز دیجیتال آراگون را دریافت نموده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز آراگون ANT چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
16 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ماعده محمدی
2 سال قبل

عالی بود مرسی

تیم محتوا
پاسخ به  ماعده محمدی
2 سال قبل

خواهش میکنم

سهراب
2 سال قبل

بسیار عالی مچکرم

ماعده
2 سال قبل

ممنون از محتوای خوبنون

ماعده
2 سال قبل

ممنون از شما عالی بود

تیم محتوا
پاسخ به  ماعده
2 سال قبل

خواهش میکنم

ماعده
2 سال قبل

چه صرافیای ایرانی از این ارز پشتیبانی می کنند؟

تیم محتوا
پاسخ به  ماعده
2 سال قبل

به صفحه ی مقایسه قسمت صرافی مراجعه کنید در صورت ساپورت کردن صرافی های داخلی بهترین قیمت را بهتون نمایش داده میشه

ماعده
2 سال قبل

چه صرافیایی از این ارز پشتیبانی می کنند؟

تیم محتوا
پاسخ به  ماعده
2 سال قبل

قسمت صرافی های پشتیبان کننده رو مطالعه کنید

سحرقلی زاده
2 سال قبل

ممنون عالی بود

امیرمهدی
2 سال قبل

این ارز برای خریداری خوبه؟

پریا
2 سال قبل

این ارز کلاهبرداری هست؟

سحرقلی زاده
2 سال قبل

کدوم کیف پول برای این معتبرتره؟

امین
2 سال قبل

سپاس از محتوای خوبتون

تیم محتوا
پاسخ به  امین
2 سال قبل

خواهش می‌کنم

آخرین مقالات منتشر شده