لایت فارکس

Aave رقیب استیبل کوین DAI را در اتریوم مستقر می کند

Aave رقیب استیبل کوین DAI را در اتریوم مستقر می کند

Aave رقیب استیبل کوین DAI را در اتریوم مستقر می کند

آوه استیبل کوین الگوریتمی خود، GHO را با پشتیبانی چندین دارایی رمزنگاری، از جمله اتریوم ETH راه اندازی کرده است. GHO جایگزینی برای DAI است، یک استیبل کوین که توسط MakerDAO ضرب شده است.

پس از بیش از یک سال توسعه، Aave، دومین پروتکل بزرگ مالی غیرمتمرکز (DeFi) جهان، GHO را راه‌اندازی کرد. در ۱۵ ژوئیه، آوه بیان کرد که فعالان بازار DeFi می توانند با سپرده گذاری دارایی های وثیقه پشتیبانی شده به پروتکل Aave V3 در اتریوم، استیبل کوین GHO را ضرب کنند.

بر خلاف استیبل کوین های محبوب مانند تتر (USDT) که توسط نهادهای متمرکز صادر می شوند، استیبل کوین الگوریتمی GHO توسط AaveDAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز، صادر و مدیریت می شود.

در مکاتبه با بلومبرگ، استانی کولچوف، بنیانگذار و مدیر عامل Aave، گفت که درآمد حاصل از GHO به مشارکت کنندگان این پروژه، از جمله کارشناسان امنیتی، توسعه دهندگان و دیگران اختصاص خواهد یافت.

تیم Aave بیان می‌دارد که تمام تراکنش‌های GHO با قراردادهای هوشمند خوداجرا، با داده‌های تراکنش، ذخایر و سایر اطلاعات کلیدی مربوط به استیبل کوین قابل تأیید روی زنجیره انجام می‌شود که بر شفافیت پروژه تأکید می‌کند.

با وجود شفافیت ارائه شده توسط استیبل کوین های غیرمتمرکز، همتایان متمرکز آنها همچنان بر بازار تسلط دارند. فروپاشی UST، یک پروژه استیبل کوین الگوریتمی Terra در سال گذشته، ثابت کرد که به اصطلاح استیبل کوین های غیرمتمرکز از خطرات دستکاری و عدم اتصال مصون نیستند.

DAI MarkerDAO که توانست پس از یک رویداد de-peg در ماه مارس بهبود یابد، بزرگترین استیبل کوین الگوریتمی جهان با ارزش بازار ۴.۲۷ میلیارد دلار است. طبق گفته CoinGecko در زمان انتشار این خبر GHO با قیمت ۰.۹۹۳۸۷۰ دلار با عرضه کل ۲۲۶۷۹۳۳ GHO معامله می شود.

منبع: crypto.news

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده