آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

۳ دلیل برای اینکه ماینرهای، بیت کوین خود را می فروشند

۳ دلیل برای اینکه ماینرهای، بیت کوین خود را می فروشند

۳ دلیل برای اینکه ماینرهای، بیت کوین خود را می فروشند

به گزارش زوم ارز، تحلیلگران رمزنگاری، معامله گران و صاحب نظران ناشناس بیت کوین در X (که قبلاً به عنوان توییتر شناخته می شد) اغلب کارهایی را که استخراج کنندگان بیت کوین با پاداش های بلوک خود انجام می دهند به عنوان یک سنج احساسات برای اینکه قیمت بیت کوین ممکن است انجام دهند تفسیر می کنند.

طبق استراتژی، پاداش‌های استخراج‌کننده بیت‌کوین که به صرافی‌ها ارسال می‌شود، فشار فروش در انتظار قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی می‌کند و احتمالاً نشان‌دهنده ناراحتی ماینرها است.

عناصر این روش توسط مجموعه‌ای از استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در فهرست عمومی در اجلاس جهانی استخراج دیجیتال Bitmain در هنگ کنگ در هفته گذشته به چالش کشیده شد.

پنل Bitmain WDMS در مورد استخراج بیت کوین و انرژی های تجدید پذیر. منبع: Cointelegraph
پنل Bitmain WDMS در مورد استخراج بیت کوین و انرژی های تجدید پذیر. منبع: Cointelegraph

طبق گفته جف تیلور، هسته علمی EVP عملیات مرکز داده،

“Core Scientific ممکن است فرزند پوستر استراتژی HODL باشد. ما یک انبار ۱۰۰۰۰ بیت کوین ساختیم و آن را به بالاترین سطح رساندیم، و سپس منجر به برخی مبارزات مالی شد که اکنون سعی می کنیم از آن بیرون بیاییم. بنابراین کاری که امروز انجام می دهیم، تولید بیت کوین خود را هر روز می فروشیم. فکر می کنم به آن سه چیز برمی گردد. چگونه و از کجا می‌توانید هزینه‌ها را کاهش دهید، چگونه و کجا کارایی را بالا می‌برید، و چه نوآوری‌های مالی جدیدی را می‌توانید به خزانه یا برنامه‌های قدرت خود بیاورید تا اساساً سودآوری کلی شرکت‌هایتان را تثبیت کنید.»

تیلور مونینگ و ویل رابرتز از شرکت‌های CleanSpark و Iris Energy با Core Scientific EVP Jeff Taylor موافق بودند و ذکر کردند که شرکت‌های مربوطه آنها نیز اکثریت BTC استخراج شده خود را می‌فروشند.

مونینگ گفت،

«استراتژی CleanSpark کاملاً متفاوت بود، بنابراین ما در طول بازار صعودی بسیار محافظه‌کار بودیم و غم و اندوه زیادی برای آن داشتیم. ما بیت کوین را در بالاترین سطح به قیمت ۶۰ هزار دلار فروختیم و برای آن نیز غم و اندوه زیادی را متحمل شدیم. اما، من فکر می‌کنم همه به نوعی دیدند که استراتژی ما در سال جاری با گسترشی که به ۹.۵ اگزوهش رسانده‌ایم نتیجه داد و اکنون شروع به افزایش hdl خود کرده‌ایم، همانطور که احتمالاً در چند ماه گذشته مشاهده کرده‌اید که بیت کوین قیمت با نرخ بسیار پایین تر است بنابراین ما رویکرد محافظه‌کارانه‌تری را در بازار صعودی در پیش گرفتیم. Building in the bear شعار درون شرکت ما بوده است و من فکر می کنم که به گسترش آن ادامه خواهیم داد. فکر می‌کنم مردم در چرخه گذشته بازار چیزهای زیادی یاد گرفته‌اند و فکر می‌کنم استراتژی CleanSpark توسط بسیاری از ماینرهای دیگر که در حال پیشرفت هستند، اتخاذ خواهد شد.»

ویل رابرتز، بنیانگذار Iris Energy اضافه کرد،

«از زمانی که ماینینگ را شروع کردیم، همه بیت کوین خود را روزانه فروخته ایم. منظورم این است که دیدگاه ما از این موضوع استخراج بیت کوین است و مراکز داده عملیاتی یک مدل تجاری بسیار متفاوت با سرمایه گذاری در دارایی هایی مانند بیت کوین است. ما در کسب و کار تولید ارزش سهامداران هستیم، چیزی که در آن مهارت داریم راه اندازی مراکز داده، ایجاد جریان های نقدی برای سرمایه گذاران است. دیدگاه ما این است که می‌توانیم با فروش یک بیت‌کوین امروز و به دست آوردن آن بیت‌کوین، به‌علاوه مقداری در آینده، ارزش بیشتری تولید کنیم، و ما فرصت و قابلیت‌های توسعه برای این کار را داریم، یا در مرحله‌ای در آینده به طور بالقوه پرداخت می‌کنیم. سود سهام، چه پول نقد باشد چه بیت کوین.”

طبق گفته نظرخان یکی از بنیانگذاران TeraWulf،

«فکر می‌کنم آخرین بازار صعودی به نظر می‌رسد دو عمر پیش است. بنابراین، هر رویکردی که در آن زمان داشتیم، فکر می‌کنم مدت‌هاست که از بین رفته است و ما تا حدودی بهینه‌سازی و اصلاح کرده‌ایم که در آن هستیم. مشابه برخی از افراد دیگر در اینجا، ما هر بیت کوینی را که تولید می کنیم می فروشیم و اساساً ما در TeraWulf فکر می کنیم که تبدیل کننده هستیم. ما یک کیلووات ساعت انرژی مصرف می‌کنیم، آن را از طریق ASICهای شگفت‌انگیز که Bitmain می‌سازد، اجرا می‌کنیم و در پشت‌اند هش تولید می‌کنیم. هر روز، نحوه قضاوت ما این است که چقدر در آن فرآیند تبدیل کارآمد هستیم. ما به سرمایه گذاران خود می گوییم که تبدیل کننده هستیم و میزان کارآمدی خود را در این فرآیند تبدیل می سنجیم و این بدان معناست که از هر بیت کوینی که به صورت روزانه می فروشیم درآمدزایی می کنیم.

بنابراین، آیا تحلیلگران بیت کوین همه این کارها را اشتباه انجام می دهند؟

وقتی درباره دقت و روش‌شناسی معیارهای زنجیره‌ای مانند نشانگر روبان‌های هش چارلز ادوارد سؤال شد، خان با کنایه گفت:

“من فکر می کنم که کسب و کار تحلیلگر بودن بسیار دشوار است زیرا طبق تعریف شما احتمالا در اشتباه هستید. علاوه بر این، من فکر می‌کنم که از نظر تاریخی ممکن است معیار خوبی باشد، از لحاظ تاریخی زمانی که ما حاشیه‌های ۸۰ درصدی را تشخیص می‌دادیم، نیازی به فروش نبود، شما نیازی به کسب درآمد از هر بیت‌کوینی که تولید می‌شد ندارید. من فکر می کنم همانطور که امروز به اکثر شرکت ها نگاه می کنیم، با توجه به برنامه های رشدی که داریم. تنها منبع درآمدی که ما داریم، حاشیه‌هایی است که از طریق استخراج بیت‌کوین یا افزایش سرمایه به دست می‌آوریم، و بازارهای سرمایه‌ای که برای رشد کسب‌وکارمان استفاده می‌کنیم در چند سال گذشته ضعیف بوده است، بنابراین، من فکر می‌کنم حداقل برای ماینرهایی که به صورت عمومی فهرست شده اند، نگاه کردن به استراتژی های فروش بیت کوین آنها لزوماً نشانگر مستقیم تسلیم یا ناراحتی نیست، بلکه بیشتر به این بستگی دارد که چگونه با جایی که امروز نشسته اند و برنامه های رشد آنها برای فردا کجاست و چگونه نیازهای سرمایه آنها را برآورده می کند. ”

اظهارات نایب رئیس Foundry، کوین ژونگ نیز با دیدگاه‌های استخراج‌کنندگان فهرست‌شده عمومی در WDMS مطابقت دارد.

کوین ژانگ، SVP Foundry درباره نصف شدن بیت کوین صحبت می کند. منبع: Cointelegraph
کوین ژانگ، SVP Foundry درباره نصف شدن بیت کوین صحبت می کند. منبع: Cointelegraph

“سناریوی ایده آل این است که به امید خود تکیه کنیم که بیت کوین افزایش می یابد و مشکلات ما خود به خود برطرف می شود، تضمینی نیست. انگیزه های اقتصادی بیت کوین به تنهایی ممکن است وجود نداشته باشد یا ۶ ماه یا ۱۲ ماه پس از نصف شدن به وجود بیاید. در آن سناریو، شما باید واقعا خلاق باشید. با فضای بلوک چه کار می کنیم، چگونه هزینه ها را افزایش می دهیم. چه راه های دیگری برای یارانه دادن به خود و دادن یارانه به معدنچیان وجود دارد. شما همچنین باید نسبت به کاری که با بیت کوین استخراج می کنید بسیار انتقادی و استراتژیک باشید. آیا آن را پوشش می دهید، آیا تماس های تحت پوشش انجام می دهید؟ برنامه های خزانه شما چیست؟ اگر چشم‌انداز صعودی در مورد بیت‌کوین دارید، تمام آن را نقد کرده یا بخشی از آن را حفظ خواهید کرد. نیاز به طبقه بندی و مدل های زیادی دارد، مدل های بی پایان.»

برای شنیدن گفتگوی کامل در مورد محور ماینرهای بیت کوین به انرژی های تجدیدپذیر، هم افزایی رو به رشد بین تولیدکنندگان انرژی و ماینرهای بیت کوین و نظرات ماینرها در مورد نصف شدن آینده، پانل WDMS را اینجا ببینید.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


منبع: cointelegraph.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده