لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

بهترین کیف پول زی کش ZEC در سال [year]

کیف پول زی کش فورک Zcash

بهترین کیف پول زی کش ZEC، ما در این مقاله سعی داریم شما را با ارز دیجیتال Zcash  و کیف پول هایی که از این ارز پشتیبانی می کنند را برایتان بازگو کنیم‌. قابل ذکر است که این ارز دارای کیف پول های اختصاصی نیز می باشد که در مطلب بعدی به آن می پردازیم. برای بدست اوردن اطلاعات بیشتر با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

نیم نگاهی به ارز دیجیتال Zcash:

ارز دیجیتال Zcash چیست؟
ارز دیجیتال Zcash چیست؟

زی کش در سال ۲۰۱۶ به صورت یک فورک بیت کوین شروع به کار کرده است و موسس آن شخصی است به نام زوکو ویلکاس که یک برنامه نویس حرفه ای می باشد. ویلکاس تلاش بسیاری انجام داد و کار خود را از ارز بیت کوین شروع کرد ولی وقتی به شفافیت کارهای خود پی برد تلاش کرد تا تراکنش های کاربران را به طور مخفی در شبکه برایشان به وجود بیاورد.

نام این ارز اول Zerocoin بود و بعد از مدتی به Zerocash تغییر نام داد و در نهایت با نام Zcash به حوزه کاری خود ادامه داد. زی کش مانند بیت کوین بلاکچین اختصاصی خودش را دارد و به طور ثابت کار می کند. تراکنش هایی که در این ارز وجود دارد باید توسط همه ی اعضای شبکه مورد تایید قرار بگیرد و توسط ماینرها در بلاک ها قرار بگیرد و به این صورت با به هم پیوستن بلاک ها بلاکچین صورت می گیرد. در ادامه می خواهیم شما را با کیف پول های اختصاصی این ارز اشنا کنیم.

کیف پول winzec

این کیف پول یک کیف پول رسمی ارز زی کش می باشد ولی دارای نسخه ویندوز نیست و دارای ویژگی متن باز بودن است. و دارای قابلیت انجام تراکنش های مخفی نیز می باشد. قابل ذکر است برای استفاده از این کیف پول نیاز به ۲ گیگابایت حافظه رم و اینترنت پرسرعت برای دانلود شدن هر نوع تراکنشی و همگام سازی کردن با بلاکچین است. اگر شما دارای اینترنت پرسرعت و حجم کافی برای استفاده از این نرم افزار را ندارید بهتر است بدانید دانلود و استفاده از آن بیهوده می باشد.

کیف پول Zec_qt_wallet

این کیف پول اولین نوع کیف پول در ارز زی کش می باشد که قابلیت اتصال بر روی ویندوز را دارا می باشد و قابلیت انجام دادن تراکنش های مخفی را دارد. برای استفاده از این نرم افزار نیز نیاز به دو گیگابایت حافظه و اینترنت بسیار پرسرعت می باشد ولی اگر این دو شرایط را دارا نمی باشید استفاده از آن کار بیهوده ای است.

کیف پول zelcore

این کیف پول از سرمایه های زیادی پشتیبانی می کند که مهم ترین آن زی کش می باشد. این کیف پول قابلیت نصب بر روی ویندوز، اندروید، Ios، مک و لینوکس را دارا می باشد. هنگام استفاده از این نرم افزار نیاز به هیچ گونه بلاکچینی نیست و حجم بسیار کمی را اشغال می کند‌‌‌. بهتر است بدانید که این کیف پول برعکس کیف پول های اختصاصی ک برایتان شرح دادیم از تراکنش های مخفی پشتیبانی نمی کند.


معرفی کیف پول های نرم افزار ارز دیجیتال Zcash

کیف پول هایی که در قسمت بعدی برایتان شرح می دهیم، از دسته کیف پول هایی هستند که از این ارز پشتیبانی می کنند. شایان ذکر است اگر قصد استفاده از این کیف پول ها را دارید بهتر است هم ویژگی های مهم آن ها را در نظر بگیرید و هم از سایت های رسمی و معتبر آن ها را دانلود کنید. برای بدست اوردن اطلاعات بیشتر با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

کیف پول نرم افزاری تراست Trust wallet

کیف پول نرم افزاری تراست Trust wallet
کیف پول نرم افزاری تراست Trust wallet

کیف پول تراست توسط کمپانی six days lls و بنیانگزار آن ویکتور رادچنگو می باشد. این کیف پول بسیار رابطه خوبی با صرافی های غیرمتمرکز دارد و بسیار می تواند گزینه مناسبی برای نگهداری کوین ها و توکن های کاربران باشد. آوازه محبوبیت و مشهور بودن این کیف پول در کل دنیا پیچید و بهترین و مهمترین صرافی دنیا یعنی بایننس هم آن را خریداری کرد و هم از این کیف پول پشتیبانی کرد و حالا صرافی بایننس صاحب اصلی این کیف پول می باشد.

این کیف پول قابلیت ذخیره سازی توکن های erc20,erc223 را دارا می باشد و تراست ولت شایان ذکر است که از کیف پول های بسیار زیادی پشتیبانی می کند. این کیف پول ویژگی مهم متن باز بودن را دارا است و به کاربران خود اجازه می دهد تا بتوانند به راحتی از این کیف پول استفاده کنند.

این کیف پول از لحاظ کاربری ساده بسیار آسان می باشد و کاربران اعم از مبتدی و حرفه ای در استفاده از این کیف پول به مشکلی برنخواهند خورد. امنیت که بخش مهمی در انتخاب کیف پول است، در این قسمت امتحان خود را پس داده است و تا به امروز توانسته از رمز ارزها و سرمایه های کاربران در مقابل هکران به خوبی نگهداری کند. شایان ذکر است این کیف پول اوایل فقط یک کیف پول موبایلی برا نگهداری از توکن ها بود ولی با گذر زمان توانست امتیازات بالاتری را به خود اختصاص بدهد.

مزایا

 • کاربری ساده وآسان
 • پشتیبانی از ارزهای مختلف
 • دانلود و استفاده رایگان

معایب

 • عدم پشتیبانی از ویندوز
 • عدم پشتیبانی از تایید هویت دو عاملی

کیف پول نرم افزاری کوینومی Coinomi

کیف پول نرم افزاری کوینومی Coinomi
کیف پول نرم افزاری کوینومی Coinomi

این کیف پول جزو قدیمی ترین نوع کیف پول های ارز دیجیتال به حساب می آید و این کیف پول کوینومی در سال ۲۰۱۴ در بازار عرضه شد و امکان ذخیره سازی ۵۰۰ ارز دیجیتال را دارد و در واقع کوینومی از ۱۲۵ ارز بلاکچین پشتیبانی می کند و ۳۸۲ نوع توکن را برای کاربران خود فراهم می کند. این کیف پول قابلیت نصب و اجرا بر روی سیستم های اندروید، IOS و ویندوز دسکتاپ را دارد. کاربران برای استفاده از این کیف پول نیاز به کلیدهای خصوصی دارند که این کلیدها فقط بر روی دستگاه های خود کاربر قابل ذخیره است و اصلا بر روی کیف پول ذخیره نمی شود.

شایان ذکر است که هنگام گم شدن این کیف پول می توانید با استفاده از رشته ۲۴ کلمه ای که در هنگام نصب کیف پول به همراه داشته اید را بر روی یک کیف پول دیگر وارد کنید و در این صورت می توانید به حساب کاربری خود برگردید. این کیف پول دارای ویژگی مهم رابط کاربری بسیار اسان است که کاربران چه مبتدی و چه حرفه ای با این روش بسیار راحت و با خیالی آسوده می توانند از کیف پول استفاده کنند.

مزایا

 • رابط کاربری مناسب
 • امنیت بالا

معایب

 • متن باز نبودن آن

کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic

کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic
کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic

این کیف پول در سال ۲۰۱۷  توسط مدیر عامل شرکتی به نام changelly تاسیس شده است. کیف پول اتمیک یک کیف پول غیرمتمرکز می باشد که با نام Atomic Swap شناخته شده می باشد .

این کیف پول به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از کارت های اعتباری خود و بدون هیچ گونه نیازی به صرافی ها می تواند رمز ارزهای مختلفی مانند: اتریوم، بیت کوین و لایت کوین را خریداری کند البته این ویژگی در حال حاضر در خارج از ایران برای کاربران در دسترس می باشد.

این کیف پول از لحاظ امنیت سطح متوسطی را دارد و قابلیت اجرا بر روی سیستم های  ویندوز و اندروید و Ios را دارا می باشد. قابل ذکر است که ویژگی مهم این کیف کاربری اسان آن است که به راحتی کاربر می توان از آن استفاده کند. در ادامه می خواهیم شما را با تعدادی از مزایا و معایب مهم این کیف پول آشنا کنیم.

مزایا

 • پشتیبانی بیش از ۵۰۰ ارز و توکن
 • رابط کاربری مناسب

معایب

 • عدم پشتیبانی از تایید هویت دو عاملی

کیف پول نرم افزاری گواردا Guarda

کیف پول نرم افزاری گواردا Guarda
کیف پول نرم افزاری گواردا Guarda

کیف پول گواردا در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد و هدف ان وجود یک پلتفرم خوب و مورد اطمینان و با امنیت بالا برای کاربران می باشد. این کیف پول قابلیت نصب و اجرا بر روی سیستم های موبایل، وب و دسکتاپ را دارد‌. این کیف پول از ۴۰ ارز دیجیتال و ۱۰.۰۰۰ توکن را مورد پشتیبانی قرار می دهد که از بین آنها می توان به بیت کوین و اتریوم اشاره کرد. این کیف پول هیچ کدام از کلیدهای کاربران را ذخیره نمی کند و کاربران فقط به تنهایی می توانند به کیف پول ها دسترسی داشته باشند.

امنیت این کیف پول در سطح متوسط می باشد در واقع تا به الان هیچ گونه گزارشی مبنی بر هک توسط هکران گزارش نشده است‌. این کیف پول دارای رابط کاربری بسیار ساده و آسان است و کاربران بسیار راحت و با خیالی آسوده می توانند از این کیف پول استفاده کنند.

مزایا

 • تهیه نسخه پشتیبان
 • رابط کاربری ساده

معایب

 • عدم پشتیبانی از تایید هویت دو عاملی

معرفی کیف پول های سخت افزاری ارز زی کش ZEC

بعد از توضیحاتی که در قسمت اول مقاله در مورد کیف پول های نرم افزاری و کارایی آن ها دادیم، در حال حاضر می خواهیم به توضیحی در مورد تعدادی از کیف پول های سخت افزاری که از این ارز پشتیبانی می کنند را برایتان شرح دهیم. البته بهتر است بدانید برای نگه داری ارزهای خود می توانید به کیف پول های سخت افزاری اطمینان حاصل کنید ولی باید بدانید که حتما این کیف پول ها را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید و از کیف پول های دسته دوم استفاده ای نکنید زیرا امکان هک آن وجود دارد و باعث از دست رفتن دارایی هایتان می شود.

کیف پول سخت افزاری ترزور وان Trezor one

کیف پول سخت افزاری ترزور وان Trezor one
کیف پول سخت افزاری ترزور وان Trezor one

این کیف پول به علت اینکه اولین مدل ارائه شده در بازار از شرکت ترزور می باشد بسیار مورد محبوبیت قرار گرفت. این کیف پول دارای صفحه نمایش کوچک برای نشان دادن اطلاعات ثبت شده می باشد. با استفاده از این کیف پول می توانید امکان ذخیره سازی آلت کوین و بیت کوین و توکن های ERC20 را در خود ذخیره سازی می کند. در واقع کاربران می توانند امکان ذخیره سازی چند واحد پولی را در این کیف پول به همراه داشته باشند و این کیف پول به گونه ای طراحی شده است که قابلیت پشتیبانی از ۷۰۰ ارز رمز نگاری شده را دارا باشد.

از لحاظ امنیت شما می توانید با استفاده از بکاپ گیری و استفاده از رشته ۱۲ کلمه ای بسیار راحت اطلاعات و حساب کاربری خود را برگردانید البته این قابلیت زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که کیف پول شما مورد سرقت و یا گم شده باشد. این کیف پول از لحاظ امنیت بسیار قابل اعتماد است و تا به امروز هیچ گونه گزارشی مبنی بر هک توسط هکران گزارش نشده است. ترزور وان دارای کاربری بسیار ساده می باشد و همه کاربران می توانند با خیالی آسوده از آن استفاده کنند.

مزایا

 • امنیت بالا
 • رابط کاربری مناسب

معایب

 • صفحه نمایش کوچک

کیف پول سخت افزاری ترزور تی Trezor T

کیف پول سخت افزاری ترزور تی Trezor T
کیف پول سخت افزاری ترزور تی Trezor T

این کیف پول در سال ۲۰۱۸ وارد بازار شده است و در واقع بعد از مدل قبلی خود وارد بازار شد و دارای ویژگی های نوینی می باشد. بزرگترین تفاوت آن با مدل ترزور وان این است که دارای صفحه نمایش بزرگتر و رنگی و حذف شدن دکمه های فیزیکی آن می باشد. این کیف پول از طیف بسیار وسیعی از کوین ها و توکن ها پشتیبانی می کند که در واقع  به صورت عددی قابل ذکر است که از ۱۱۰۰ کوین و توکن پشتیبانی می کند. کیف پول ترزور وان از برخی ارزها پشتیبانی نمی کرد ولی این مدل کیف پول از ارزهای ریپل و استلار پشتیبانی می کند.

این کیف پول با مرورگرهای مهمی مانند کروم و فایرفاکس کار می کند.  کیف پول ترزور تی دارای قابلیت های بسیاری می باشد اعم از صفحه لمسی، امنیت بالا و قابلیت چند ارزی بودن که به این معناست که کاربران به طورهمزمان می توانند چند واحد پولی مختلف را در یک کیف پول سخت افزاری ذخیره کنند.

مزایا

 • امنیت بالا
 • کاربری ساده
 • صفحه نمایش بزرگ و رنگی

معایب

 • قیمت بالا

برای مطالعه ی بیشتر درباره ی کیف پول ترزور (Trezor) کلیک کنید

معرفی کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس Ledger Nano X

معرفی کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس Ledger Nano X
معرفی کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس Ledger Nano X

این کیف پول یکی از محبوب ترین کیف پول های ارز دیجیتال می باشد. این کیف پول در سال ۲۰۱۴ ساخته شده است. این کیف پول به گونه طراحی شده است که قابلیت امنیت بسیار بالایی دارد زیرا تا به الان توانسته درصد رضایت بالایی از کاربران را به خود جلب کند. این کیف پول قابلیت امنیتی دو لایه را در بردارد و به این صورت است که کلیدهای خصوصی کاربران را در جایی امن نگهداری می کند و امکان هک توسط هکران و از دست رفتن سرمایه کاربران را به صفر می رساند.

کاربران با استفاده از کلیدهای خصوصی می توانند تنها به بخشی از سرمایه های خود دسترسی پیدا کنند و برای دسترسی به  تمامی سرمایه های خود باید حتما از رشته ۲۴ کلمه ای که در ابتدا وارد کیف پول کرده اند استفاده کنند تا به راحتی بتوانند به تمام دارایی های خود دسترسی پیدا کنند. شایان ذکر است که این کیف پول برای افرادی طراحی شده است که به صورت حرفه ای وارد بازار ارز شده اند و می توانند قابلیت اتصال به تلفن همراه را نیز دارا باشند.

مزایا

 • امنیت بالا
 • قابلیت اتصال به موبایل با بلوتوث
 • صفحه نمایش بزرگ و واضح

معایب

 • قیمت بالا

برای مطالعه ی بیشتر درباره ی کیف پول لجر (Ledger) کلیک کنید


نگاهی اجمالی به کیف پول های ارز دیجیتال زی کش Zcash

نگاهی اجمالی به کیف پول های ارز دیجیتال Zcash
نگاهی اجمالی به کیف پول های ارز دیجیتال Zcash
ردیف نام کیف پول نوع کیف پول نوع سیستم
۱ تراست نرم افزاری موبایل
۲ کوینومی نرم افزاری موبایل و کامپیوتر
۳  

اتمیک

نرم افزاری موبایل
۴ گواردا نرم افزاری موبایل و کامپیوتر
۵ سیف پل نرم افزاری موبایل
۶ ترون لینک نرم افزاری موبایل
۷ ترزور وان سخت افزار موبایل و کامپیوتر
۸ ترزور تی سخت افزار موبایل و کامپیوتر
۹ لجر نانو اس سخت افزار موبایل و کامپیوتر
۱۰ لجر نانو ایکس سخت افزار موبایل و کامپیوتر

اینفوگرافیک کیف پول زی کش ZEC

اینفوگرافیک کیف پول زی کش Zcash
اینفوگرافیک کیف پول زی کش Zcash

سخن پایانی درباره ی کیف پول زی کش Zcash

در این مقاله سعی کردیم شما را با این ارز و کیف پول های اختصاصی ، نرم افزاری و سخت افزاری آن آشنا کنیم. اگر قصد سرمایه گذاری در این ارز و استفاده از کیف پول های آن را دارید بهتر است بدانید که باید اطلاعات دقیق تر و کامل تری را باید بدست آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر وارد سایت زوم ارز شوید و در قسمت ارز ها و کیف پول ها می توانید ارز مورد نظر و کیف پول خود را سرچ کنید و مقاله های ما را مورد مطالعه خود قرار بدهید.

یاد آوری می کنیم که این مقاله و توضیحات ما صرفا جنبه آموزشی دارد و تنها برای افزایش دانش شما نوشته شده است.

از اینکه تا پایان مقاله ” بهترین کیف پول زی کش Zcash” همراه ما بودید ممنونیم.

 


بیشتر بخوانید:

محسن عباسپور
محسن عباسپور
کارشناسی ارشد مدیریت مالی | مدرس دانشگاه | تحلیل گر ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده