آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پروژه رمزنگاری Worldcoin  تحت بررسی برای حفظ حریم خصوصی است

Worldcoin: رمزارز WLD تحت بررسی برای حفظ حریم خصوصی

پروژه رمزنگاری Worldcoin  تحت بررسی برای حفظ حریم خصوصی است

به گزارش زوم ارز، در حال حاضر، Worldcoin در هنگ کنگ مورد بررسی قرار دارد به منظور حفظ حریم خصوصی. مقامات محلی حکمی را صادر کرده‌اند که به ورود به شش دفتر مربوط به پروژه کریپتو اجازه می‌دهد و اسناد جمع آوری شده حاوی داده‌های حساس و اسکن بیومتریک را توقیف کنند.

Worldcoin و تحقیقات حریم خصوصی هنگ کنگ در مورد پروژه کریپتو

به گزارشات اخیر، به نظر می‌رسد پروژه رمزنگاری Worldcoin در حال بررسی جهت حفظ حریم خصوصی قرار دارد.

مقامات هنگ کنگ قراردادی از دفتر کمیسر حفظ حریم خصوصی برای توقیف اسناد مرتبط با استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده توسط Worldcoin دریافت کرده‌اند. این اقدام به منظور کنترل و نظارت دقیق بر پروژه رمزنگاری اسکن بیومتریک است. مقامات حفظ حریم خصوصی در روز چهارشنبه از شش دفتر Worldcoin در مناطق Yau Ma Tei، Kwun Tong، Wan Chai، Cyberport، Central و Causeway Bay بازدید کردند.

کمیسر حفظ حریم خصوصی داده‌های شخصی در هنگ کنگ، چانگ لیلینگ، اظهار داشت که افراد باید به داده‌های بیومتریک خود نظارت کنند و از افشای غیرمستقیم آن‌ها خودداری کنند. او همچنین هشدار داد که اشخاص ثالث به طور ناخواسته به داده‌های شخصی دسترسی پیدا کنند.

این بررسی‌ها نشان می‌دهد که مقامات حفظ حریم خصوصی ممکن است این رویه را به عنوان نقضی احتمالی از برخی از مقررات حریم خصوصی شهر تلقی کرده باشند. پروژه Worldcoin امکان اسکن چشم کاربران از طریق دستگاه نوری Orb را فراهم می‌کند و اطلاعات را جمع‌آوری کرده و هویت تأییدشده هر کاربر را نمایش می‌دهد.

Worldcoin و حریم خصوصی کاربران پروژه کریپتو

در صفحه پرسش‌های متداول حریم خصوصی Worldcoin، پروژه رمزنگاری موارد زیر را توضیح می‌دهد:

“آیا Orb تصاویر بیومتریک را ذخیره می‌کند؟ به طور پیش فرض، Orb بلافاصله پس از ایجاد کد عنبیه، تصاویر عنبیه را حذف می‌کند. اما افراد امکان دارند هنگام تأیید هویت جهانی خود، از تصاویر بیومتریک خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. تصاویر عنبیه با Worldcoin به اشتراک گذاشته می‌شوند تا مدل‌های تشخیص و تقسیم‌بندی عنبیه پروژه و الگوریتم‌های مشابه آموزش داده شوند.”

در عمل، به‌طور پیش‌فرض، دستگاه Orb بلافاصله پس از ایجاد کد عنبیه، تصاویر عنبیه اسکن شده کاربر را حذف می‌کند.

با این حال، کاربران می‌توانند انتخاب کنند که داده‌های بیومتریک خود را در سرورهای توزیع شده توسط Worldcoin ذخیره کنند.

همچنین، به نظر می‌رسد روش امضای Worldcoin، علاوه بر هنگ کنگ، در کشورهای دیگر نیز مورد توجه قرار گرفته است. در واقع، پروژه رمزارز در آرژانتین، فرانسه و کنیا نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

قیمت WLD

در حال حاضر، به نظر نمی‌رسد که تحقیقات حریم خصوصی Worldcoin بر قیمت توکن WLD آن تأثیر بگذارد. در واقع، قیمت WLD در ۲۴ ساعت گذشته با ۴.۴% افزایش به ۲.۳۳ دلار رسیده است. این افزایش قیمت آن را به ۲.۷۲ دلار رسانده است.

با این حال، در دوره کریسمس، در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۳، قیمت WLD به دقت ۴.۴۴ دلار رسید. این افزایش قیمت همراه با راه‌اندازی World ID 2.0، یک پاسپورت دیجیتال “انسانی” با هدف حفظ حریم خصوصی و تمایز بین ربات‌ها و کاربران انسانی آنلاین بود.

در طول زمان از راه‌اندازی World ID 2.0، برنامه‌ها و سرویس‌های عمومی، از جمله Shopify، Minecraft و Reddit به آن اضافه شده‌اند تا امکانات و خدمات بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهند.


منبع : en.cryptonomist.ch

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده