آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

Wintermute هک شد و ۱۶۰ میلیون دلار از دست داد

سرور دیسکورد یک پروتکل دیفای هک شد

Wintermute هک شد و ۱۶۰ میلیون دلار از دست داد

به گزارش زوم ارز، یکی از بزرگترین بازارسازهای رمز ارز و فراهم کنندگان نقدینگی برای صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز، در فعالیت‌های دیفای هک شد و ۱۶۰ میلیون دلار از دست داد. با توجه به مدیرعامل این شرکت، عملیات OTC و CeFi تحت تاثیر قرار نگرفته‌اند.

همچنین، مدیرعامل این شرکت اعلام کرد که شرکت‌ها و صرافی‌هایی که با Wintermute کار کند، نباید نگرانی‌ای نسبت به دارایی خود داشته باشد و به مدت چند روز، سرویس‌های Wintermute متوقف خواهند شد.

بنا به گزارشات، ۹۰ دارایی با ارزش بیش از ۱ میلیون دلار هک شدند، بدان معنا که احتمالا در بازارهای مشخص، فشار فروش خاصی رخ نخواهد داد. تنها یک دارایی با ارزش بیش از ۲.۵ میلیون دلار به سرقت رفته است. گاووی اذعان داشت که آن‌ها با تیم‌های تحت تاثیر این هک، تماس خواهند گرفت.

همچنین، این مدیرعامل درک می‌کند که برخی از پلتفرم‌های وام‌دهی خواستار بازپس‌گیری وام خود خواهند شد و از آنجایی که این شرکت هنوز پابرجاست، قطعا این دارایی را بازگردانی خواهد کرد، این بدان معناست که آن‌ها بدون داشتن هیچ مشکلی با عملیات خود، آماده‌ی بازپرداخت وام به سرمایه گذاران هستند.

پایداری مالی Wintermute با توجه به پایداری بازار CeFi، باید امکان جلوگیری از هرگونه مشکل با عملیات این شرکت را داشته باشد؛ این بدان معناست که فراهم سازی نقدینگی و بازارسازی برای صرافی‌های متمرکز، همانند معاملات OTC، به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

در حال حاضر، ممکن است برخی از هکرهای کلاه سفید جهت کمک به سرمایه گذاران جهت بازگردانی بخشی از دارایی آن‌ها، فعالیت کنند. اعتبارسنج‌ها و ماینرها، به لحاظ فنی، امکان جلوگیری از دارایی سرقت شده از انتقال روی صرافی‌های متمرکز را دارند، امری که هنوز بسیار پیچیده به شمار می‌رود.

به احتمال زیاد، صرافی‌های متمرکز دارایی سرقت شده را به طور خودکار نشانه گذاری خواهند کرد تا از ظهور آن‌ها روی بازار خودداری شود.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:

تیم خبری
تیم خبری
حدود یک سال در بازار رمز ارز فعالیت داشته‌ام و به تازگی وارد حوزه ی نوشتن در این عرصه شده‌ام. به بازی های ویدیویی، ورزش فوتبال و نوازندگی علاقه‌مندم و از یک سال گذشته هنرجوی ویولن هستم. همچنین در دانشگاه فرهنگیان رشته ی آموزش زبان انگلیسی تحصیل می‌کنم. از دیدگاه من رمز ارز می‌تواند محل بسیار مناسب و رو به رشدی برای ذخیره ی پول، خصوصا در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده